Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Balkanac82

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 530

Lokacija: Chicago


Poslao: Ned Jul 30, 2006 5:40 pm

Odgovoriti sa citatom

Milan Đurđević, frontmen grupe "Neverne bebe", poručuje mladim ljudima koji žele da se bave muzikom da ne idu na televiziju, jer popularnost otuđuje ljude i od muzike i od svih realnih segmenata. Najavljuje spektakularni koncert u Beogradu i otkriva: 15. avgusta sviraćemo kao predgrupa na koncertu grupe "Toto", na Tašmajdanu, koji su mi ideal već 20 godina.

Dokle ste stigli s novim albumom?
- Trenutno smo u studiju, pola albuma je već otpevano. Radićemo u tri, četiri studija, jer hoćemo da napravimo eksperimentalni album i da osetimo razne atmosfere a ne da uđemo u jedan stereotip. Biće to jedan vrlo lep i optimistički album za slušanje.

Da li si zadovoljan sastavom benda?
- Sada sam najzadovoljniji, jer kad neko treba tu da pripada on vremenom i dođe. Sada ništa ne bih menjao, jer ovo je bend koji bih ja, kad bih platio kartu za koncert, voleo da vidim i čujem.

Koliko je bitno da se ljudi u bendu slažu muzički ili da su dobri prijatelji?
- To ne isključuje jedno drugo, jer činjenica je da ako hoćeš da budeš u "Nevernim bebama" možeš da budeš prijatelj kakav hoćeš, ali muzičar moraš da budeš vrhunski.

Posle svih ovih godina, da li si uspeo da isteraš neku svoju ideju?
- Čovek može da bude pametan jedino u trenutku kad sumira neke rezultate. Ja još nisam došao do tog trenutka i daleko sam od toga, imam puno planova, ideja i ambicija da od "Nevernih beba" napravim još bolji bend kao i da odsviramo još bolje koncerte.

Rokenrol je teško preživeo, kako si se ti snašao?

- Svi smo se odlično snašli da preživimo tih godina i to je od suštinskog značaja. Baviti se rokenrolom je fanatično zadovoljstvo i talenat s kojim se čovek rodi. Ako imaš tu vrstu talenta, onda jednostavno ti tako živiš neke svoje iluzije i neke svoje klinačke snove. Mi ne možemo da pobegnemo od toga, jer očigledno smo se rodili kao muzičari.

Šta se promenilo na našoj muzičkoj sceni?
- Promenilo se mnogo toga, manje je talentovanih ljudi. Kompjuterska revolucija je napravila da smo od muzike dobili jednu jeftinu sintetičku zabavu. Nema više pravih ideja među ljudima, jer su kriterijumi pomereni. Postoji jedna estradna struja koja koristi muziku kao paravan za prodavanje nečeg drugog i za bogaćenje na nekim drugim atributima.

Pored velike popularnosti, ipak ste uspeli da sačuvate sebe?
- "Neverne bebe" imaju neku drugu vrstu popularnosti koja je napravljena po klubovima, velikoj kilometraži koju smo prešli i na ogromnom broju odsviranih tonova. Ono što jeste bitno je da naša muzika nije pretrpela nikakav uticaj na tom putu na kome smo mi bili iskreni i što nas ne zanima nikakva medijska tenzija.


Tekst preuzet sa www.nadlanu.com
_________________
www.ludisvet.com

www.pixel-webdizajn.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj

naca

Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 72


Poslao: Sre Avg 23, 2006 10:46 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo jos jedan intervju sa Milanom,sveze uradjen Wink

Razgovor, vođa "Nevernih beba" Milan Đurđević
Slobodno vrijeme - 15 Aug 2006 19:00:00

Milan kaže da mu je drago što je povukao svoj glas na izboru "Evropesme" i dodaje da nije želio da bude među ljudima kojima je u glavi zujalo: "Hajde da namjestimo nešto"

"NEVERNE bebe", njegujući baladni rok, stekle su veliki broj obožavalaca, a sa 1.600 nastupa važe za jedan od koncertno najaktivnijih bendova.

Milan Đurđević je nedavno sa svojim "Nevernim bebama" gostovao u Banjoj Luci, a mi smo iskoristili priliku da porazgovaramo sa njim o novom materijalu i o nemilom događaju na "Evropesmi", u čijem je žiriju i on bio.

?Posljednji put kada smo razgovarali održali ste svoj 1499. koncert. Sada ste već premašili taj broj. Koliko toga tako veliko koncertno iskustvo donosi jednoj grupi?
- Premašili smo 1600 koncerata. Muzika živi i otvara se iz nas. Sada više ne razmišljamo mnogo o tonovima, koje ćemo da odsviramo, nego samo kako ćemo da podijelimo taj ambijent sa ljudima. Nešto najljepše što može da se desi je da je muzika ta koja je bitnija i od nas i od publike, od svega i da ta muzika pobjeđuje sve. Kada si klinac i kada ulaziš u sve to, vodiš računa o svemu, razmišljaš o svakom tonu. Više to ne radimo. Sada puštamo tu muziku da govori sve umjesto nas. Bili bismo najsrećniji da imamo karijeru "Pink Flojda", odnosno da imamo taj neki put, da mi ne budemo popularni, nego da pjesme i muzika govore umjesto nas, da budu popularnijih od nas.

Šta ste napravili od novog materijala?
- Kada nismo na putu i kada nismo na turnejama, ta četiri dana koliko smo u Beogradu snimamo u studiju i pravimo novi album.
Hoćemo da napravimo jednu veliku ploču koja će biti izraz svega najboljeg što nosimo u sebi. Želimo da bez kalkulacija predstavimo ono što vrijedi i što ljudima možemo da pokažemo, ideje i emocije, koje ne štedimo.

? Nedavno si bio u žiži javnosti kada si povukao svoj glas na izboru "Evropesma". Znam da ti je već dosta te priče, ali voljeli bismo da prokomentarišeš cijelu situaciju i iza scene i pred publikom. Posebno danas, kada se sve smirilo i sleglo.
- Ljudi koji su bili tamo vidjeli su sve. Jedan dio žirija je pokušao da napravi nešto što nije nije svojstveno ljudima koji se bave umjetnošću i kulturom. Oni su se bavili nekim primitivnim stvarima i u glavi im je zujalo: "Hajde nešto da namjestimo". Zbog istog razloga je prvak Italije "Juvenstus" prešao u drugu ligu.
Ponašaju se kao da ne znaju ništa. Znači, ja treba da budem budala što sam raskrinkao sve to, a nisam i javnost je vidjela da sam dobro postupio. I podržali su me. Podržalo me je 95 odstao ljudi u Srbiji, a tih nekih pet odsto koji gube profit od toga, oni su se osjetili prozvanim. Nisam nikada htio da se spuštam na taj nivo. Rekao sam jasno: "Ja ne želim da učestvujem u tome, a vi ako želite to da radite sljedećih sto godina, izvolite, ali mene izostavite i želim da ljudi vide da može i drugačije".

? Tvoje mišljenje o grupi "Lordi" i njenoj pobjedi na "Evroviziji".
- Mijenjaju se svjetski trendovi i ne razumijemo da svijet traži neke nove muzičke izraze. Mi i dalje šaljemo pjesme "kamena s ramena". Moramo da shvatimo da je muzika postala biznis. Ljudi koji prave "Evroviziju" žele da taj proizvod prodaju. Ako se radi o pjesmi koja nikoga ne interesuje, ni njih ne interesuje, jer je ne mogu prodati. Meni je to sve bolesno i besmisleno i zato se nikada nismo pojavljivali na festivalima niti ćemo se pojavljivati. Mi smo takvi kakvi smo. Kome se ne sviđa, neka sluša lake note i hitove.
M. JOTIĆ

preuzeto sa Link
_________________
Probudi se u mojoj sjeni
Privuci me bliže k sebi
Odluci se ako želiš

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Sub Avg 26, 2006 2:16 am

Odgovoriti sa citatom

Evo sta drugo da kazem sem da sam ponosan sto imamo jedan ovakav bend!! Oni prosto zrace svojim kvalitetom!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Sub Avg 26, 2006 6:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Ceo intervju je ok ali me zivo zanima koji je to baladni rock?! Shocked

Mislim da ovo dokazuje intelekt i upucenost,da ne kazem profesionalizam nasih novinara.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Sub Avg 26, 2006 9:16 pm

Odgovoriti sa citatom

Deathangel ::

Ceo intervju je ok ali me zivo zanima koji je to baladni rock?! Shocked

Mislim da ovo dokazuje intelekt i upucenost,da ne kazem profesionalizam nasih novinara.



Ok ljudi koga je briga za glupe novinare, naravno cast izuzecima!!!

nemojte njima poklanjati paznju na ovom lepom forumu!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

naca

Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 72


Poslao: Ned Avg 27, 2006 12:11 am

Odgovoriti sa citatom

Deathangel ::

Ceo intervju je ok ali me zivo zanima koji je to baladni rock?! Shocked

Mislim da ovo dokazuje intelekt i upucenost,da ne kazem profesionalizam nasih novinara.


Ma daj pusti novinare,oni ti ne znaju ni pravopis,a kamoli nesto o muzici Wink
_________________
Probudi se u mojoj sjeni
Privuci me bliže k sebi
Odluci se ako želiš

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Ned Avg 27, 2006 1:15 pm

Odgovoriti sa citatom

Ma opusteno ljudi.Samo sam upucivao na taj deo intervjua!Mnogo smesni likovi ti novinari!
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Ned Avg 27, 2006 5:29 pm

Odgovoriti sa citatom

Ma ok opusteni smo mi!! Ali mi nije jasno kako mogu da posalju nekog novinara koji moze tako nesto da kaze!! pitam se da li je zavrsio zurnalistiku!! Odnosno ima li on uopste neku skolu zavrsenu kad je tako nepismen!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Ned Avg 27, 2006 8:25 pm

Odgovoriti sa citatom

Ma ovo je jos dobro.Jedan novinar iz blica je napisao da Megadeth ima tekstove nesto izmedju Cole i Banficke! Shocked
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Pon Avg 28, 2006 4:46 pm

Odgovoriti sa citatom

Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Svaka mu cast!! Da ga lincujemo za primer!!???

Sta mislite!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pon Avg 28, 2006 5:18 pm

Odgovoriti sa citatom

Ma na takve ljude ne vredi trositi reci!
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Uto Avg 29, 2006 2:46 pm

Odgovoriti sa citatom

Ljudi , sta je sa ovim albumom o kome Milan rice u gore navedenim intervjuima!! da li je vec izasao ili je prii kraju!!! Zna li neko nesto o tome???

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Avg 29, 2006 8:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa radi se na novom albumu uveliko.Moras se malo strpiti! Smile
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Uto Avg 29, 2006 8:52 pm

Odgovoriti sa citatom

Ok hvala, ja sam se malo pogubio, nisam znao dokle su sada stigli!!! Od silnih intervjua koje sam procitao sve mi se zbutalo!!! jedva cekam novi album!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker