Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Čet Jul 26, 2007 1:26 pm

Odgovoriti sa citatom

Zanima me sta za Vas predstavlja pojam muzike, pojam rokenrola?
Koliko je muzika bitna u nasem zivotu?

U jednom se gotovo svi slazemo, a to je da (dobra) muzika oplemenjuje duh. Psihologija osobe diktira vrstu muzike, koju ta osoba slusa.
Citajuci knjigu "Zimski dnevnik" Srdjana Valjarevica, naisla sam na jednam interesantan citat koji bi mogao biti odlican uvod u ovu temu i pocetak nekih nasih diskusija.

Citat glasi ovako:
"Rokenrol, to je život! I moj život. Možda do sada nisam spoznao svoju drugu stranu. Dobra je muzika. Dobro je kad igraš. Znaš, kad prestaneš da igraš, onda se sušiš. Rokenrol je vitalitet života. Ali nije upitanju rokenrol, nego iskaz. Bilo šta drugo. Život u miru. Može da bude i nemir, ali u osnovi, to je pravo na sebe, da kažeš: ljudi, to sam ja, uzmi ili ostavi. Ne moraš uopšte da razmišljaš o tome, neka sve bude puno dobrih emocija. Pun je svet nedobronamernih, koji unižavaju sve to. Moramo da napravimo prazan okvir. Znači: pionirski. Pionirski, sve raditi sa puno ljubavi. Da svaki pokret odgovara muzici, da svaki gest bude jedan ton. Razumeš, to počinje ovako, slušaš ploče, onda počneš, bend, onda vidiš: u tome sam najbolji, tu doživljavam blaženstvo. I stalno se trudim. To je to. Jednostavno, saznanje. Svesno. Toliko je različitosti. Svest da si različit. Postoje stvari koji mnogi ljudi ne mogu imati. Moraš oslikavati svoje vreme. I mi smo u ovom trenutku stariji od nekog ali nismo toliko pokvareni kao neki drugi stariji. Moraš ,oslikavati svoje vreme. Lek protiv pokvarenosti je muzika! Ne moraju svi ljudi da slušaju to. Rokerol nije zezanje, to vidiš po ljudima koji su svirali. Samo malo da razmisle i da ih to osećanje drži. Osećanje sreće, to mora da se oseti. Živiš sa sobom, živiš za sebe! Tu svako može da nađe svoje mesto. Frekvencija, boja tona, melodija. Moraš da imaš ritam, moraš da budeš u pokretu, da si tu, da ne puštaš da se drugi brine o tebi. Proces stvaranja. A izvođenje, to si što si. Ono što ne možeš da zadržiš za sebe. Kad si na bini, sve prestaje.
Sve to ima neki pravilnik, ali ništa ne vredi ako nisi spoznao. Mnogi se prevare, krenu ozbiljno, onda se prozezaju, pa crknu. Treba praviti decu rokenrolom. Osnovno je pravilo da ne budeš loš! To je osnovno. Da ti neko poveruje, to što radiš, da to nije gubljenje vremena, nego krajnje ozbiljna stvar, isprepletano sa tvojim životom. Život je veoma skupa stvar! Budi pošten prema sebi. Jednostavno, što bolje provesti život. Meni je drago kad naiđem na uvažavanje, ali neću to da rasprodam u bescenje; to su velika ulaganja, najveća, sve ili ništa. Postoje mnoge stvari koje se ne vide. Moraš sebe da čuješ, a sebe ne možeš da prevariš. Ja nisam počeo da pevam zbog riba, pošto sam stidljiv po prirodi, i onda volim da se šalim. Nego, ajde da kažemo da sam tu, daj i mi da dišemo, ispričaj mi priču, iznenadi me, uvedi me. Nema to veze sa brojem, dvoje, troje ili hiljade, nego kad osetiš da si povezan, energijom, idejom, odlučnošću, zdravljem, stavom, iskrenošću, i samo sa puno svesti da znaš kako drugačije, da si svestan da si od temena do malog prsta sve to ti. To je večan trenutak! Da se otvoriš samom sebi! Beskonačnost. Ljudi ne poznaju sebe. Teško je kad se deca sama uče sreći, u nekom mraku. Da se to ne bi dešavalo, tu smo!!!"
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Čet Jul 26, 2007 6:54 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne znam za pojam, ali znam da bih poludeo kad bi mi neko zabranio da slusham muziku - dakle, veoma mi je vazno, a po meni, rok je kultura, kao i nacin zivota.
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

MikePortnoy034

Super Beba

Pridružio: 22 Nov 2006

Poruke: 1136

Lokacija: Topola - Beograd


Poslao: Čet Jul 26, 2007 9:39 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja cu reci sve ukratko a vi cete vec provaliti sta hocu da kazem i sta bih bilo da nema muzike za mene!

Muzika = Moj Zivot

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

stefica bebica

Beba

Pridružio: 05 Maj 2007

Poruke: 35


Poslao: Pet Jul 27, 2007 12:04 am

Odgovoriti sa citatom

MikePortnoy034 je dobro rekao i slazem se s njim.
_________________
Ja sam mala beba medju velikim bebama.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

markoni

Beba

Pridružio: 11 Mar 2007

Poruke: 25


Poslao: Pet Jul 27, 2007 12:08 am

Odgovoriti sa citatom

Iskreno, nemam vremena sad da chitam post... Ali kapiram o chemu se radi... Otprilike...

Prvo i osnovno, muzika se slusha, ne gleda, kao shto je sluchaj na pinku i mtvu i slichnim glupostima...
Drugo, ako je neshto nekvalitetno, logichno je da nije po mom ukusu, pa ga elegantno zaobilazim... Smile
Trecje, rok nije muzika, rok je nachin zhivota (zhivljenja). Wink

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Annie_dpg

Beba

Pridružio: 24 Mar 2007

Poruke: 49

Lokacija: Panchevo


Poslao: Sub Jul 28, 2007 4:18 pm

Odgovoriti sa citatom

muzika me ispunjava,zhiwi u meni-deo je mene te,me chini takwom kakwa jesam. Igra veliku ulogu u mom zhiwotu.
Verujem i znam da predstawlja veoma vazhnu stvar za sve nas...muzika uoblichuje swe nashe srecne pa i tuzhne dogadjaje...
ima je swuda jednostawno...
Mialim da bi swe bez nje bilo prazno i pusto...bezhiwotno.

I lichno,ne bih se zaustawila samo na rokenrolu(mada jeste primaran), postoji josh dosta dobrih vrsta muzike.(i loshih narawno-swima nama poznato...)
_________________
Oseti gnev srca moga sto za tobom vapi...Dok ga ostavljas u tisini….Mozda zauvek….
Krv...Olaksanje...Vrisak..Napokon TISINA!
I like pain..
I like chocolate...
Nemas-zelis.Dobijes-ne cenis.Imas-nisi svestan.Izgubis-zelis natrag.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Una

Napredna Beba

Pridružio: 15 Sep 2007

Poruke: 401

Lokacija: Apatin-Novi Sad


Poslao: Ned Nov 04, 2007 8:35 pm

Odgovoriti sa citatom

Muzika-umetnost stvaranja uredjenih odnosa medju tonovima.Ona ima tri osnovna elementa:
1.melodiju
2.ritam
3.harmoniju
bar bi trebalo tako da bude.Svi znamo kako pojedina muzika moze da utice destruktivno po nas organizam,cak i agresivno,a opet moze da deluje umirujuce,opustajuce.
Kada slusate divan Janin glas,i dobre zvuke koji dolaze od nasih miljenika,slozicete se,da to deluje veoma pozitivno na nas organizam.Ali kad do vas dopiru zvuci turbo folka,ili kako god da se naziva ta muzika,to moze biti poprilicno iritirajuce...naravno,sve je to stvar licnog ukusa,ali molim vas,zar se za taj cirkus uopste moze reci da je UKUS Confused ...ne bih rekla.Zakljucak:slusajte dobru muziku,ona koja u vama budi ono najlepse i najpozitivnije,i zivot ce postati mnogo,mnogo bolji...sigurno!


posveceno svima onima koji trose svoju energiju,mladost i talenat na televiziji Pink(nazalost oni ovo nece citati,ali im zelim brzo otreznjenje) Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker