Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Partibrejkersi ( Beograd ) - Srbija

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marjan

Starija Beba

Pridružio: 10 Dec 2007

Poruke: 151

Lokacija: N.Pazova


Poslao: Uto Dec 11, 2007 2:07 am

Odgovoriti sa citatom

Procitao sam jedan sjajan clanak na krstarici o Novom albumu,pa sam hteo da ga podelim sa vama i da vidim volite li P`brejkerse...
Moje skromno misljenje je da su mozda najveci BG rock bend svih vremena... Tako karakterisitcan, "britak", zvuk mislim da na ovim prostorima nije niko nikad imao...


Slušam nove Brejkerse. Deseti put. Petnaesti možda. Razmišljam...

Godine 1989. kupio sam kasetu jednostavnog imena - Partibrejkers 3. Još uvek je imam. Kao, uostalom, i sve ostale albume. Ipak, taj je bio poseban. Iz jednog jedinog razloga. Tada sam, mlad i nesvestan, za jedne novine napisao nesto strašno. "Ovo je vrh. Savršenstvo. Bolje se, jednostavno, ne može. Brejkersi posle ovoga moraju da se ugase!" Sva sreća što me nisu poslušali. Jeste to bio vraški dobar album, ja i dan-danas osećam onu istu jezu od pre 17 godina već pri prvim taktovima pesama "Sunca sin", "Ono što pokušavam sad", "Hipnotisana gomila", "Zemljotres", "Kreni prema meni"... Ipak, da su me poslušali, ostali bi uskraćeni za hitove kao što su "Hoću da znam", "Daleko od očiju", "Rođen loš", "Ledeno doba", "Žurim", "Gramzivost i pohlepa", "Sloboda ili ništa", "Dugo te nema", "Lobotomija".

Da se vratim na poslednje tri pesme. One su s novog albuma. Posle pet godina pauze, novembra 2007. najzad se pojavio novi CD "Sloboda ili ništa" u izdanju PGP RTS-a. Sigurni i precizni, s britkom gitarom i prepoznatljivim ritmom i tekstovima, s novom energijom, ponovo su zaseli na čelo kolone. I, jesu li to oni Brejkersi iz '89. godine? Ne. Ne bi ni valjalo da jesu. Nekada su to bili buntovnici, bez vere u bilo šta, besni na sve što nas okružuje. S razlogom, dodao bih. Jer, bili su vidovnjaci. Godine koje su došle nakon toga su to i pokazale. Prave vrednosti su iščezle, zlo je postalo dobro, a ono istinski dobro je gotovo nestalo. Godine 1992. u projektu "Rimtutituki" Cane je zaurlao: "Nećemo da pobedi narodna muzika!" Nažalost, pobedila je. Ali ne zato što je bila bolja i slušanija, već zato što je bila bučnija i što je imala bolje alate u rukama. Vlast i medije. Ipak, Brejkersi ne posustaju. I dalje prosvetljuju i vaspitavaju.

Krupan zaokret se dešava kada Čavke iz "Orgazma", inače Canetov veliki prijatelj, premine. U tom periodu je i sam Cane teško oboleo. Nakon te borbe, grupa se okreće veri. Onoj pravoj. Veri u Boga, u ljubav, u prijatelje. Pokazuju to na svakom koraku. Kroz pesmu, kroz razne izjave, kroz humanitarne aktivnosti. Pozivaju sve da im se pridruže, da počnu da veruju. I eto, stižu tamo gde danas jesu. Gde im je i mesto.

Krajem novembra imali su promociju albuma u Beogradu a 15. i 22. decembra "otprašiće" svoje u Sarajevu, u Domu mladih, odnosno u Zagrebu, u Tvornici. Već vidim ljude odande koji s nestrpljenjem očekuju taj dan i ponovno gostovanje Brejkersa u njihovom gradu. Znam to, jer i ja sam se slično osećao pred koncerte KUD Idijota ili Psihomodo popa kod nas. Jer, za nas, vreme je stalo tamo neke '91. a nastavilo se 2000. I ništa se nije promenilo...

A vi, nabavite novi album, nećete pogrešiti. Ja ga ponovo slušam. Deseti put. Petnaesti možda...

_________________
Hristos se rodi! Zaista se Hristos rodi!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Morricone

Nova Beba

Pridružio: 21 Apr 2007

Poruke: 12


Poslao: Uto Dec 11, 2007 2:36 am

Odgovoriti sa citatom

Odlican i ortodoksni r'n'roll bend, dobro je da postoje na ovoj cemernoj sceni.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Una

Napredna Beba

Pridružio: 15 Sep 2007

Poruke: 401

Lokacija: Apatin-Novi Sad


Poslao: Uto Dec 11, 2007 12:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja ih obozavam...svaka cast za napisan clanak,mnogo mi se dopada Very Happy Very Happy Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Uto Dec 11, 2007 1:09 pm

Odgovoriti sa citatom

volim da ih slusam, i ovo je genijalno napisano..
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 11, 2007 11:00 pm

Odgovoriti sa citatom

Sjajni su."Mesečeva kći"je jedna od mojih omiljenih pjesama.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Uto Dec 11, 2007 11:25 pm

Odgovoriti sa citatom

kupio sam prsten, kupio sam pusku,jedno od ta dva bacicu u reku!
kad je mom caletu bio rodjendan ja sam ga pozdravio na radiju pesmom rodjen los...mogo sam da budem i dobar sin ali ne znam tad sta bi sa tim,a ovako rodjen sam los i samo kazem bejbe daj mi jos Laughing Laughing Laughing
_________________
http://gradinje.myminicity.com/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Uto Dec 11, 2007 11:28 pm

Odgovoriti sa citatom

Genijalna grupa,sa velikim ostavljenim utiskom iza sebe...
Inace kao fan EKVa stalno citam u Ritmutitukiju kao i Limunovom Drvetu,samo sto nigde ne pise da li je Limunovo drvo snimilo bilo sta i gde mogu da nadjem taj famozni projekat ritmutituki?? Pomagajte stariji,nemocan sam,kasno sam rodjen...
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Marjan

Starija Beba

Pridružio: 10 Dec 2007

Poruke: 151

Lokacija: N.Pazova


Poslao: Sre Dec 12, 2007 2:48 am

Odgovoriti sa citatom

Terzici ::

Genijalna grupa,sa velikim ostavljenim utiskom iza sebe...
Inace kao fan EKVa stalno citam u Ritmutitukiju kao i Limunovom Drvetu,samo sto nigde ne pise da li je Limunovo drvo snimilo bilo sta i gde mogu da nadjem taj famozni projekat ritmutituki?? Pomagajte stariji,nemocan sam,kasno sam rodjen...


Koliko se secam to je izdanje B92... 92 god.
_________________
Hristos se rodi! Zaista se Hristos rodi!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

SIGI/1

Starija Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 165

Lokacija: LALALEND


Poslao: Pet Dec 14, 2007 1:12 am

Odgovoriti sa citatom

malo pre sam bio na postu za putnike sad za jos jedan fenomenalan bend bez koga bi muzicka scena ovih nasih brdovitih prostora bila zaista prazna i sumorna da ih nije Cne odrzao i skupio o nijma necu pisati jer kada bi poceo ja ili neko drugi stariji ja mislim da bi ovaj forum doslovce pao od prezatrpanosti podacima koji o njima postoje sto na netu sto oavako u stampanom izdanju ,dacu samo zvanicni sajt grupe koja je obezlezila ovu zemlju ,ovaj narod i nadasve beograd kao jedan urban grad

http://www.partibrejkers.net/
a evo i sa wikipedije ono najosnovinje o njima
http://en.wikipedia.org/wiki/Partibrejkers

E sada malo da odgovorima o ritmutituki projektu turbofolkerskim recnikom receno Very Happy ,
istorija projekta je ovako nekao izgledala kao i ralog istog .Ratnog Januara ratne 1992. snimljen je u besplatno dobijenom studiju 'Pink'vlasnika Zeljka Mitrovica singl sa numerom 'Slusaj 'vamo', ciji je refren glasio 'Mir, mir brate, mir'. Uradila ga je grupa Rimtutituki koju su cinili Borko, Cane i Anton (Partibrejkers), Gile, Svaba i Cavke (Elektricni orgazam), Jovec (ex Elektricni orgazam) i Milan (EKV), a objavio radio B92, na etiketi za PGP RTS, uz pomoc Petra Popovica tasdasnjeg direktora . Pesma je obilno koriscena u antiratnoj kampanji, a grupa je trebalo da ima duzi zivot i trajnjije i napadnje dejstvo nego sto je na kraju, sticajem okolnosti, imalazavaljujuci direktivi sa vrha zemlje znamo i sami koga
i Rimtutituki je krenuo tako sto je bilo potpisivanje protiv nasilne mobilizacije u Beogradu i Srbiji nasli su se i poceli sa radom Partibrejkersi, Rambo Amadeus i EKV. Onda su Cavke i Cane dali ideju: trebao je da tu bude i Rambo, ali se nije pojavio na sastanku. na jednoj probi Milan nije prisustvovao, napravili smo 'Slusaj vamo' , Anton i Cvke su radili muziku, a Cane, uz pomoc ostalih, tekst. Milan je posle snimio slajd gitaru i pevao zajedno sa Magi .Promocija projekta odrzana je 2.marta 92 u muzeju kinoteke grada Beograda, a kampanja je bila zamisljena kao kompletno delovanje, od medija do bedzeva, majica i poruka za mir ,malo posle toga u razdoblju imedju marta i do kraja zime 92 na 93 u sleperu na prikolici kamijona uz nesnosnu buku od ogromnog ozvucenja uvece u vreme drugog dnevnika mogleo se cuti "Mir brate mir" a i onoaj drugi deo " Vise tucaj manje pucaj " Very Happy
eto toliko o njima i o tome ,sada malo o limunovom drvetu
Limunovo drvo je inace prvi bend preteca grupe Sarlo akrobata u kome je bio milan iz ekv ,gagi i nekolicina drugih muzicara a poslednju postavu su cinili : milan ,gagi ,dusan kojic i ivica vidic vd
,grupa se raspala s pocetka 80 godine i iznne je nasto akrobat a a iz akrobate jos dve velike grupe EKV i disciplina kicme eto ukratko da se mi stariji oduzimo ovim mladjim bebanima Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pet Dec 14, 2007 2:09 pm

Odgovoriti sa citatom

gdjordje ::

kupio sam prsten, kupio sam pusku,jedno od ta dva bacicu u reku!
kad je mom caletu bio rodjendan ja sam ga pozdravio na radiju pesmom rodjen los...mogo sam da budem i dobar sin ali ne znam tad sta bi sa tim,a ovako rodjen sam los i samo kazem bejbe daj mi jos Laughing Laughing Laughing


Bravo,Djordje!!! Very Happy Very Happy Laughing Laughing Crkla sam od smeha kad sam procitala ovo
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Palchica

Starija Beba

Pridružio: 02 Dec 2007

Poruke: 186

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Dec 15, 2007 2:29 pm

Odgovoriti sa citatom

obozavam ovaj bend...odlicne pesme...Smile
po meni najbolje pesme su Molitva,Meseceva kci,Hocu da znam...
_________________
"Ne osecaj se nesrecnim zato što ti se nisu ispunili snovi, nesrecan je onaj koji ne sanja...."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker