Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Intervjui » Intervjui - Bend - odgovori na pitanja fanova

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

milica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 2063

Lokacija: Niš


Poslao: Sre Feb 20, 2008 8:23 pm

Odgovoriti sa citatom

Prvi intervju - 11.10.2006. godine

maxkv:
1. Da li clanovi benda imaju neke nadimke? Kako se medjusobno zovu?

- Da, imaju i to sledece. Milan Djurdjevic - Brka, Vladan Djurdjevic - Vlajko, Saša Randjelovic- Randja, Vladimir Ružičić - Kebac, Jelena Pudar - Jeca... Jana je bez nadimka.

2. Koju su muziku slusali dok jos nisu postali Neverne bebe?

- Milan je oduvek slusao jazz, a idol mu je Path Methiny. Randja je poznat kao najveći bluzer i fan te muzike u ovoj zemlji. Vlajko vuče na mainstream, Kebac voli i jazz rock i heavy metal, Jana je ortodoksna metalka, a Jeca Pudar naginje crnačoj muzici.

Srdjan:
1. Moze li mi neko poslati Tuznu pesmu u originalnom izvodjenju grupe Frenky a ako ne gde je mogu naci?

- Što se mene tiče (odgovara Vlajko), ja tu pesmu imam samo u formi LP ploče i kasete, tako da nisam u situaciji da pomognem po tom pitanju.

2. Zasto je BILLY KING napustio bend?

- Prvo, Billy King nije napustio bend zato što je on hteo, nego zato što je tako nalagala situacija u datom trenutku, a taj trenutak desio se septembra 1996. godine. Neverne bebe su bend koji je oduvek želeo da se bavi autorskom muzikom, a Billy King je bio čovek koji je ipak vezivan samo za obrade. U svakom slučaju, ostao je veliki prijatelj benda, a dokaz za to je i što mu je Randja kum.

3. Da li je u planu reizdavanje prva dva albuma?

- Da, članovi benda najozbiljnije razmišljaju o tome, a to će se desiti tek kada izadje CD Neverne Bebe V. Kada tačno, ne mogu reći, ali zbog svih fanova i prevelike želje da imaju ta 2 izdanja, realno je očekivati u 2007. godini.

Gorun Stormgaze:
1. Koliko cesto clanovi benda koriste kompjuter?

- Realno - kako ko. Milan kompletan album radi na kompu, dok ga ostali koriste u skladu sa slobodnim vremenom, koga baš i nema puno.

2. Da li(i ako da koliko cesto) posecuju nas sajt?

- Opet, u skladu sa vremenom, ali uz veliko zadovoljstvo što takav sajt uopšte postoji i divljenje ljudima koji su ga napravili.

3. Da li Jana ima momka?

- Postoje neke simpatije, ali trenutno nema momka.

naca:
1. Kako su se upoznali prvobitni clanovi grupe?

- Milan i Vlajko se poznaju ceo život, pošto su braća, tadašnji njihov, a sadašnji Bajagin bubnjar Čeda Macura je ujedno i osnivač benda sa braćom Djurdjević. Upoznali su se slučajno. Billy King je već bio u priči sa braćom Djurdjević, a Baneta Jelića je u bend, na preporuku doveo Čeda koji je zajedno sa njim svirao u grupi Viktorija.

2. Koja im je njihova pesma najdraza?

- Vlajku Boja sreće sa drugog albuma, Milanu Veliki je bog i sa prvog i sa četvrtog (mada, i Serbian song), Jeleni Pudar Serbian song, Randji U beznadju, Kebcu Boja sreće, a Jani Godine srama i Veliki je bog.

3. Po cemu se novi album razlikuje od ostalih?

- To je jedino pitanje na koji ćete odgovor dati svi vi koji ste slišaoci. Moje mišljenje (odgovara Vlajko) je da je to Milanovo kapitalno delo i da je to najbolji album Nevernih Beba do sad.

MekBejn:
1. Koji bi domaci rok bend izdvojili po kvalitetu/sarmu/bilo cemu pozitivnom?

- Leb i sol, Smak i EKV

2. Da li bi ponovo radili 3k dur kada bi se neko na RTSu setio?

- Ne, nikada... Uz svo poštovanje, tako nešto više nikada ne bi moglo da se ponovi

3. Da li je jos neka pevacica bila u kombinaciji osim Jane i Jelene?

- Apsolutno ne. Bilo bi jako smešno pored njih dve razmišljati o bilo kojoj drugoj
_________________
My philosophy is not how long you live, but how you live!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

milica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 2063

Lokacija: Niš


Poslao: Sre Feb 20, 2008 8:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Drugi intervju, 01.05.2007.

Pre svega, veliki pozdrav za sve ljude dobre volje i fanove ’’Nevernih beba’’. Nekako se uvek osecamo toliko lepo i ponosno dok izgovaramo tu rec a pogotovu zato sto znamo da smo jedini bend u zemlji koji ima ovakav sajt. Hvala vam na tome, svima, bez izuzetka.
Pre samih odgovora na ono sto vas je zanimalo da nesto znate – generalno je na uopstena pitanja odgovarao Vlajko, a na svako pojedinacno upuceno bilo kome iz benda oni sami. Pa, uzivajte.

P.S. Neke od odgovora koji su upuceni iskljucivo Milanu dobicete u ponedeljak, kada se bend vrati sa mini turneje po BiH.


Idemo redom:

andjelka-va:
1. Sta Milan misli, koja mu je najdraza pesma sa novog cd-a?

- Ne bih izdvojio nijednu pesmu sa novog albuma kao najdrazu. Zbog toga sto je album tek nedavno izasao i sve je to jos uvek sveze (iz moje tacke kao autora tih pesama), i zbog toga sto su sve te pesme povezane u jednu celinu, u jednu pricu.

2. Koji mu je najdrazi album s obzirom da je kompletan autor muzike i tekstova?

- Sto se tice omiljenog albuma, tesko je govoriti o tome, jer sam ja autor tih albuma. Ali eto ako bih bas morao da odlucim, mislim da je to drugi album zbog celokupne atmosfere na njemu i celokupne price. Ovde jedino cetvrti album ne mogu da racunam posto je on samo obrada starih pesama. A za ovaj poslednji, neka vreme ucini svoje.

Morricone:
1. Evo konacno prilike da saznam nesto sto me kopka vec duze vreme - naime, preteci rad benda shvatio sam da su prosli sve gradove koji postoje u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni... Pitanje je - da li mogu da izdvoje, mada znam koliko je to tesko, bar po jedan grad iz pomenutih republika ( sada su to države!!!!! ) i zašto baš taj?

- Ukoliko bi zaista realno pisali o svim koncertima koje pamtimo mislim da ne bi bilo dovoljno prostora da ih sve navedemo. Ipak, pokusacemo da izdvojimo nekoliko.
Pre svih – Novi Sad u Vojvodini. Neopisivo je to i tesko za objasniti. Toliko koncerata, hiljada i hiljada ljudi koji su nas slusali sve ove godine. I ta neka energija koja je uvek nestvarna, nabijena emocijama... Na dva nasa CD-a stavili smo publiku live iz pomenutog grada. To sve govori.
Nis i Leskovac u Srbiji, Kragujevac takodje. O Valjevu ne bih jer mi tu uvek imamo neku posebnu vrstu emocije.
Banjaluka... Sta reci. Voleli bi da svako ko se bavi muzikom bar jednom u zivotu dozivi tako nesto
Sarajevo – takav prijem je za vecno pamcenje.
Crna Gora – e tu se najvise lomimo jer takav status kakav Bebe imaju prosto je nezamislim ljudima odavde. Ali, da ne duzim – koncert u Niksicu ( ’’Bedemi’’ ), Podgorici, Kotoru... neka to bude to.
Za kraj, svaki koncert u svakom od preostalih gradova na Kosovu gde zive nasi ljudi ( K.Mitrovica, Zvecan, Leposavic, Zubin Potok ) je posebna prica i to su ipak koncerti koji su iznad svih. O tome cemo neki drugi put jer zaista zahteva mnogo vremena za opis istih.

MikePortnoy034:
1. Da li postoji neki domaci mladi bendovi koji se clanovima Beba posebno dopadaju (zanr nije bitan)?

- Mladi bendovi... Pa mi podrzavamo sve mlade bendove i to masa njih najbolje zna. Svakom smo, bez izuzetka i bez obzira na zanr muzike, omogucili da sviraju ispred nas i uvek pokusavali da ucinimo nesto za njihovu promociju. Mozda je najbolji odgovor na ovo pitanje poruka koju bi mogli da im uputimo – vezbajte, vezbajte i samo vezbajte...
I verujte u to sto radite. To je jedina istina i sustina bavljenja r’n’rollom. Neka vam upravo N.Bebe budu najbolji reper za tu teoriju koja je u stvari praksa. Nista ne dolazi preko noci i bez rada, ulaganja i odricanja nema uspeha. Nemojte pokleknuti na prvom ili drugom stepeniku, bend i zajednistvo, tj. pripadnost ekipi su najbitniji.

2. Da li Kebac posecuje nekad temu o Dream Theater-u na nasem forumu posto znam da mu je to jedan od omiljenih bendova?

- Kebac – naravno sa posecujem temu o DT-u, samo informacije radi – gledao sam ih nekoliko puta live, to sve govori.

sigi:
1. Utisci i da li su zadovoljni prvim danima novog albuma ,da li je ispunio neka njihova ocekivanja?

- Novi CD se prodaje fantasticno, za nas ocekivano ( iskreno ). Ocekivano jer smo ulozili mnogo energije, rada i neprospavanih noci.Reakcije ljudi su sjajne, uostalom i na ovom forumu dosta toga je receno o tome. Realno, prezadovoljni smo kako je sve to ispalo i koncertne promocije ce na najbolji moguci nacin pokazati koliko je CD usao u narod. Uskoro izlazi u Crnoj Gori, vrlo verovatno i u Hrvatskoj, samim tim i Sloveniji. O tirazu drugom prilikom, bice tu nekih ( za ovo nase ex yu podrucje ) neverovatnih vesti.

2. Da li ce dolaziti i na ovu moju i angelovu stranu (sombor - apatin)?

- Da, sigurno cemo dolaziti i u Sombor i u Apatin. Kada? Iskreno, spisak promotivne turneje se tek pravi, vi sa ovoga foruma cete prvi saznati za sve najnovije koncertne aktivnosti. Ali ove godine sigurno.

3. Sta misle o forumu njegovim clanovima i o onome sta mi sve ovde diskutujemo satima danima nocima?

- Bez ikakve dileme – mislimo zaista sve najbolje. Apsolutno smo ponosni na sve vas i u uvodu smo vec napomenuli koliko nam je drago sto ovakav sajt postoji. Cak i Milan koji nema net stalno dobija saznanja od Vlajka ili Jane o cemu se ovde diskutuje, kako su ocenjene nove pesme itd.

4. Ovo nije mozda pitanje, ali nek bude predlog. Zasto ne bi nekako se skontali sa nekim iz pgp da im naprave oficijelni sajt ,mislim da su mnogi drugi manje bitni oglasili na netu, pa zasto nebi i oni, ili da raspisu konkurs za izradu sajta mislim da bi to bila vrlo korisna stvar.

- Pitanje za oficijelni sajt je pogodak u centar. Videcete svi, bice tu nekih desavanja, vrlo brzo, mada - sada ne bi mogli nista vise o tome da kazemo.

Iil’baby:
1. Da li i koliko cesto posecuju sajt?

- Vec smo delimicno odgovorili na ovo pitanje ali hajde da ponovimo – Milan nema net i ne posecuje ga, ostali da – u zavisnosti od obaveza.Vlajko je covek koji obavestava moderatore o koncertima, bitnim desavanjima, nekim temama koje bi bend zeleo da se postave( tipa – omiljena pesma sa novog CD-a ) itd.Nadamo se da si zadovoljna odgovorom.

2. Kome ja koja najdraza pesma sa novog albuma?

- Vlajku – ’’Moja dunjo mirisna’’, Randji – ’’Da ima nas’’, Jani – ’’Bela kola’’, Jeleni – ’’Ikona’’, Kebcu - ,,Ko zna’’, a Milanu... ( odgovor ce uslediti ).

3. Kada dodje na red i Beograd da li su planirali gde ce se odrzati svirka?

- Koncert ili koncerti u Beogradu ( u zavisnosti od interesovanja ) kao promocija novoga CD-a odrzace se najverovatnije u oktobru i to je za sada jedina informacija koja je sigurna. O mestu i svemu ostalom kada dodje vreme. Jer, prethodno nas – celo leto – ocekuju promocije po svim velikim i manjim gradovima uz totalno drugaciji pristup nego do sada. Mislimo na repertoar, scenografiju, ozvucenje, rasvetu... Ali, o tome kada pocne da se desava.

4. Za Jelenu i Janu-kakav je osecaj biti tako mlad i izbaciti jos jedan fenomenalan album? Da li energija raste iz koncerta u koncert?

- Jana i Jelena ( u glas ) – Osecaj je fenomenalan i tesko je to recima opisati. Biti deo ovakvog benda nosi, pre svega, jednu veliku obavezu i odgovornost ali i toliko lepote i ljubavi prema muzici N.beba. Kada je energija u pitanju, ona ne da raste iz koncerta u koncert vec prosto izlazi iz nas. Kada vidimo toliko sveta, kada znamo ko stoji iza nas i kada pomislimo na to sta cemo preneti ljudima sve raste do maksimuma. I tako uvek, iznova...

neverna_beba:
1. Da li cika Milan ima "voljenu osobu"?

- Svako ima svoju voljenu osobu, ali ja ne volim da pricam o tome u javnosti. Mislim da je to malo previse intimno pitanje da bih na njega odgovorio. Ja svoja osecanja iskazujem kroz pesme, stihove..

2. Zasto na svirkama vise ne sviraju "Pravdu"?

- ’’Pravdu’’ ne sviramo trenutno, mnogo je pesama na repetoaru, krajnju listu za predstojecu promotivnu turneju tek cemo napraviti.

3. I naravno kad ce svirka u NS-u?

- Novi Sad ide pred beogradske koncerte, znaci u oktobru.

Srdjan:
1. Za koga navijaju clanovi n.beba?

- Milan je cuveni partizanovac. Vlajko i Kebac zvezdasi. Hajde da kazemo to isto i za Janu i Jelenu. Randja!!!!! To verovatno ni on ne zna ali neka bude da je partizanovac, zbog Milana, da mu drzi stranu u kombiju.

2. Da li su clanovi benda u kontaktu sa bivsim clanovima n.beba i ako jesu u kakvim su odnosima?

- Odnos sa bivsim clanovima je veoma dobar i super korektan.
Milan i Bane Jelic su kumovi, to sve govori. Takodje, kumovi su i Randja i Billy King. Dule Subarevic vec godinama zivi u Frankfurtu i Milan i Vlajko su verovatno prvi ljudi kojima se javi kada dodje u Srbiju. Sa Cedom Macurom ( sadasnji Bajagin bubnjar ) smo veliki prijatelji. Sa Goranom Marinkovicem takodje. Tasa je super lik i dobar covek, s ’ njim se vidjamo povremeno. Od svih bivsih clanova najredje srecemo Goricu ali je relacija vrlo ok. Sa poslednje troje pomenutih bilo je malo ’’problema’’ tokom 2003.godine kada smo izvrsili personalne promene u bendu ali sve je to sada davna proslost i istorija. Ostao je jos Duca Ivanisevic- sta reci o tom legendarnom liku? Mi ga negde smatramo delom ekipe i dan danas i tako ce i ostati. Veliki covek.

Loknica21:
1. Da li se desilo da su nekad neku svirku samo "odradili" zbog umora ili nekog drugog razloga,ili svaku dozivljavaju posebno i trude se da daju svoj maximum?

- Svako ko prati ovaj bend i posecuje koncerte Beba zna da nema ’’odradjivanja’’, ma koliko bili umorni, bolesni ili sl. Jednostavno, to je standard koji je postavljen jos prvog dana i tu se nikada nista ne moze promeniti. Svi ljudi koji su N.bebe u datom trenutku zaskuzuju da budu tu i svi uvek isto razmisljamo. Cak su nas nekada koncerti u manjim sredinama vise lozili i moguce ja da smo imali vise energije!

2. Sta za bend iz sadasnje perspektive znaci dolazak Jelene i Jane,sta su time dobili ili mozda izgubili?A isto pitanje vazi i za njih dve.

- Dolazak Jane i Jelene 2003. godine doprineo je mnogo cemu, pre svega jednoj novoj energiji, totalno pozitivnoj atmosferi a bio je i adrenalimski sok za ’’veterane’’ benda – Milana, Vlajka i Randju. Jer, ne bi trebalo zaboraviti da su one u Bebe ( koji je bio etabliran bend ) usle sa 17 i 18 godina. Pri tom, zna se koliku tezinu bend nosi i koliko je nezahvalno bilo uci u sve to bez trunke iskustva!
Bez svake sumnje, vreme je to najbolje pokazalo, N.bebe su sa njih dve mnogo dobile, pre svega novu publiku. A to valjda i jeste jedan od razloga da bi se nesto uopste menjalo. Drugo, bend je vec 4. godine ( od izlaska ’’The Best of’’ ) totalno autorski a velika je njihova uloga u tome.Nacin na koji donose i dozivljavaju pesme je za svaku pohvalu, publika je to najbolje osetila. O tome kakvi su vokali najbolje je pokazao ovaj novi, peti po redu, CD kao i mnogobrojni live nastupi. Jednom recju, njih dve su nesto najbolje sto se desilo Bebama u celokupnoj istoriji, naravno – posle Randjinog dolaska u bend 1994.godine.

3. Kako najvise vole da provode slobodno vreme?

- U slobodno vreme ( premalo ga je u poslednje vreme... ) obicno stvari stoje ovako – Milan obozava da ode na reku, kafica i sedenje sa prijateljima, rucak u omiljenim restoranima i sl. Vlajko – kada ima vremena, pravac u kola i za Valjevo. Nista ga vise ne relaksira od sredjivanja dvorista u porodicnoj kuci, sedenje sa prijateljima iz detinjstva itd. Randja – relaksacija sa sitnom decicom, uvek vezbanje gitare, odlazak u Sabac kod tazbine gde uziva u svim blagodetima zivota. Kebac – takodje cesto ide u Valjevo, odlazi na gotovo sve koncerte koje ukaci kada nema obaveza sa bebama. Jana – poseta svim koncertima ( pogotovo HM ) na koje stigne, u poslednje vreme teretanica i u pripremi spageta koje pravi u svakom obliku. Jeca voli da seta, dzogira, prica telefonom sa Vlajkom, da ode u Kragujevac ( kada moze, naravno ) ...

F1:
1. Za gospodjicu Jelenu Pudar.Da li ima decka ili simpatiju?

- Gospodjica Jelena Pudar trenutno nema decka, a simpatija... Njih ima... Valjda...

Passenger:
1. Za sve: Da li se od njihovog rada na muzici moze pristojno ziviti u Srbiji?

- Odlicno pitanje. Pogotovo zbog mladih ljudi i njihovih eventualnih iluzija ili zabluda! Naravno da MOZE ali odgovor na ovo pitanje je kompleksan. Ipak, ukratko – niko od clanova N.beba ne radi nista drugo u zivotu sem bavljenja r’n’roll-om’’. Mislimo da je to podatak za postovovanje. A i sta bi radili, kada ni ovo ne mozemo da postignemo. Ali, nije uvek bilo tako i nisu N.bebe bile nekada ono sto su danas. Mislimo da smo o tome vec nesto rekli na nekom od prethodnih odgovora. Znaci, verovanje i vezbanje, to uvek moramo ponoviti.
A da se sada zivi lepo, zivi se. Cak i u Srbiji!!! Da budemo precizniji, vrlo pristojno.

Poenta, sve stvari dodju na svoje mesto i sve se kockice sloze kada postoji ideja koja je dobra i ljudi koji su spremni da je prate. U nasem slucaju, slediti Milana Djurdjevica kao neprikosnovenog lidera benda i coveka koji je sve sto ume i zna ulozio u isti. Velika je stvar imati lidera u bendu, to je jedna od formula za uspeh.
_________________
My philosophy is not how long you live, but how you live!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

milica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 2063

Lokacija: Niš


Poslao: Sre Feb 20, 2008 9:14 pm

Odgovoriti sa citatom

Treći intervju, 03.10.2007.

Pre svega, želim da vas sve pozdravim i konstatujem da je ovaj naš zajednički sajt ( mislim na bend i VAS - fanove ) već uveliko tema razgovora među mnogim ljudima iz raznoraznih sfera zanimanja a to je ono što me čini veoma srećnom čovekom. U ovom slučaju zbog vas, jer ( da ne budem pogrešno shvaćen ), fanovska pripadnost je jedna od velikih privilegija bavljenja ovim poslom koji samo u Srbiji ima tu čudnu konotaciju tipa '' rokeri - au, pa nije vama lako i sl. ''...
Nije nam bilo lako - činjenica, stvarali smo ovaj bend na način koji neki od vas znaju i poštuju ( ili ne, i to je sasvim ok ), oni mlađi ne, ali to sada nije ni bitno.
Završicu ovaj ničim izazvani uvod sa činjenicom koju bih voleo da svi znate - svi ljudi koji sačinjavaju bend '' Neverne bebe '' isključivo i jedino u životu rade to!!!
Da budem precizniji, bave se samo muzikom i od toga žive.
U Srbiji!
Znači, r'n'roll je naš život, kombi i hoteli naša stvarnost a BINA je mesto o kom smo sanjali, maštali i, HVALA DRAGOM BOGU, doživeli da na njoj ispisujemo najlepše stranice naših istorija, tj, pojedinačnih sudbina.


Da bi svima sve bilo jasno, na sva pitanja odgovorio je Vlajko, tj, ja. Naravno, uz konsultaciju sa svim članovima benda za neke stvari koje su vezane za njih.
Zašto ja, a ne - recimo - Jelena ili Vlada kebac?
Vrlo prosto - u ovom bendu se znaju zaduženja i to svako maksimalno poštuje.
Ovo je, od početka, moje i tu je stvar jasna.

Želeo bih da ovu priliku iskoristim i, OD SRCA, se zahvalim Katarini, Vedranu, Abeli, Ini i Milici ( ljudima kojima se ponosim i koje iskreno volim ), posebno Balkancu ( čoveka zaista ne poznajem ali - hvala ti majstore ) i PECI. To je čovek koji je najzaslužniji što ovaj sajt postoji a ja to znam da cenim. Mislim da je vreme da i svi vi to saznate.
I još jednom čoveku, on je lik iz senke i njegov identitet ne mogu otkriti. Dovoljno je što i ja i moderatori znamo o kome se radi...
Hvala TI Covece, mnogo nam pomažeš. Čak, previše!!!

I, konačno, odgovori na vaša pitanja.
Čini mi se da su najbolja do sad.
Ustvari, najinteresantnija.
Pa idemo, redom.


Morricone:
1. Kolika je verovatnoca da se odsvira par pesama sa I albuma, konkretno mislim na pesmu ''Saga'' ( to je na Tashu ispred ''Toto-a'' zvucalo svetski ) i prvenstveno pesmu ''Sanjaj''?

- Sjajno pitanje ali, da budem sto posto iskren, po Tebe negativan odgovor - verovatnoća je nikakva.
Hajde da ovu priliku iskoristim i to malo bolje objasnim pošto sam nešto raspoložen za pisanije ( !!! ) - prvi album '' N.beba '' bih svirao uvek, ali stvarno uvek...
Međutim, tu ima dosta realnih problema a to mnogi ljudi ne shvataju, ustvari - ne žele da shvate.
Šta hoću reći - sada je godina 2007., mi u međuvremenu imamo 5 CD izdanja, '' novu '' postavu, pesme koje su trenutno mnogo traženije i očekivanije kod publike, nove fanove to negde i ne zanima!!! Da, baš tako. To je za verovali ili ne.
Ali, šta mi onda radimo?
Jednostavno - snimimo najnoviji CD sa 12 pesama i tu oživimo '' Sve nase godine '' i '' Oktobar fest '' ( govorim o tom prvom albumu ).
Na prošlom CD-u ( '' The Best of '' ) vratimo '' Veliki je BOG '', '' 1000 godina '' i '' Daire '' ( takođe govorim o prvom albumu ).
Znači, to je već polovina istog. I na taj način, na neki način, upoznamo te nove fanove sa našim prošlim radovima - doduše, na način kako bi sada voleli da doživimo te pesme.
I to je sjajna stvar, verujte mi na reč.
Ali moram dodati i ovo - za one ( koji su, naravno, u manjini ali ih izuzetno poštujem ) koji vole izvorne verzije pravo iznenađenje će tek uslediti!!!
Ali, polako, ima dana.

2. Da li ce CD ''Iza oblaka'' - Neverne bebe V - koji ce biti najzastupljeniji ( sta je sasvim ok ) biti kompletno odsviran?

- Hoće, i dobro si konstatovao, to i jeste sasvim logično.
Da ne dužim, pogledajte sve set liste svih svetskih ( pa i domaćih !!! ) bendova pa će vam biti jasno.
Jednostavno, novi CD uvek ima prioritet.
Na radost novih i blago negodovanje starih fanova!
Ali, tako jeste - uz konstataciju da mi iz benda ( čini mi se svi ) nekako najviše preferiramo poslednji CD, u svakom smislu.

3. Ko su prateci vokali ( naravno, ukoliko sme da se otkrije ) ???

- Sme - Ljilja i Jelena...
Iz Požarevca su. Sestre bliznakinje. Nepoznate široj javnosti, samim tim i vama.
Zato, otkrijte ih na koncertu i komentarišite posle...

spomenko:
1. Kada Milan planira da ulozi malo u opremu?
Svira fenomenalno, ali Korg N364 trenutno na trzistu vredi 300eura!???, onaj PROEL stalak za klavijature vise ne koriste ni klavijaturisti po kafanama duz ibarske magistrale?? Mislim da bih s'obzirom da je medju najboljim klavijaturistima u drzavi (za mene licno najbolji), u najmanju ruku ako vec preferira Yamahin klavir i Korgov synth trebao da poseduje S90ES + Korg M3 ili bar Triton Studio.
P.S. OK znam, u rukama Mandusica Vuka,....ali ipak....!???


- Ovo je jedino pitanje koje mi je malo out jer je reč o totalnom nepoznavanju materije!
Konkretno, dragi moj Spomenko, da si iole pratio naše live nastupe ukapirao bi kakvu opremu Milan koristi i koliko je uložio u istu.
Pod dva, da si pročitao njegovu biografiju na ovom sajtu, pod stavkom oprema, video bi kakve klavijature poseduje, a - veruj mi na reč - sve će biti na bini SC.
Govorim o klaviru Yamaha P 80, Yamahi Motif 7, Korgu CX 3 ( mom omiljenom hemondu ), Korgu Carma... Naravno, on poseduje i 2 Korga N 364 koja i dan danas obavljaju veliki posao, pogotovu kao midi varijante. Ali, da ne gušimo ljude sa tim stvarima, promašio si i koš i tablu, ja ti ne zameram, verovatno si mlad i nisi puno upućen u Milanovu priču. A on zaista nesebično ulaže u tu opremu.
P.S. A zamisli, on kući ima još stari Korg T 3, Yamahu DX 7 ( koju ne bi dao ni za šta na svetu ), klavir Yamahu GS 2 ( naravno da ne znaš šta je kada je težak kao koncertna Yamaha ), Korg DSS sempler i ko zna šta sve još od tih starih a fenomenalnih klavijatura.
Toliko o tome, izvini ako sam bio pomalo grub, zaista nisam imao lošu nameru.

Ana Frojd:
1.Da li je zavrsena knjiga ''Iz stvarnosti u iluziju...''- Milana Djurdjevica, ako jeste, gde mogu da je nadjem ?

- Sjajno pitanje i odgovor iz prve ruke - ta knjiga ( koja će, po meni ) biti veliki hit na našem tržištu REALNO će se pojaviti tek za godinu dana, ako mu obaveze dozvole - možda i malo pre. Ne bih da otkrivam detalje jer je u pitanju nešto što je na nivou muzike koju Milan pravi. Samim tim, strpite se i iznenađenje će tim biti veće.

2.Kada planiraju Novi SAd?????Pretpostavljam -'' Trema'', posto sam letos procitala na ovom forumu da bi trebalo da sviraju u oktobru,a na zalost nisu ga isplanirali... Sreca, pa je tu Becej

- Novi Sad - toliko puta gostovali a uvek željni!!! Nestvarno lep grad, sjajni ljudi, uvek i iznova nezaboravne atmosfere na koncertima...
''Trema '' je predivan klub, za mene lično najbolji u zemlji.
Ali, posle SC-a uslediće mnogo veći NS koncert.
Kada?
Verovatno ove godine, ljudi iz tog grada su to zaslužili jer su toliko bili uz nas sve ove godine. Hvala im na tome. Veliki respekt.

bubnjar:
1.Na jednom koncertu si rekao da si sa Nelom snimio neke pesme i da taj materijal nikada nije ugledao svetlost dana. Postoji li to negde? Da li je ikako moguce da se to jednoga dana cuje?? Kako mozemo da saznamo nesto vise o tome?

- Odgovor na ovo predivno pitanje mi je zaista najteži jer govorimo o osobi koja više nije sa nama. To je, na žalost, nepobitna i surova istina.
Nela Kolačarić je bila sjajna žena, veliki čovek, u jednom trenutku i pridruženi član '' N.Beba '', kao i Milanova saputnica i VELIKA, velika ljubav.
Jedna od najvećih, to je sigurno. Mislim da sam ja kompetentan da kao stariji brat to javno kažem. A i zaslužila je, iskreno...
Odgovor na pitanje - da, taj materijal, tačnije album, jeste snimljen ( mislim negde 1996. god. ukoliko se ne varam, a ne varam se ) a znajući njega nisam uopšte siguran da će ikada ugledati svetlost dana!!! Zašto to kažem? Pa zato što mislim da on to drži negde u sebi...
Uh, zaista mi je teško da pišem o ovome, ali znajte svi - ukoliko se ovo izdanje ikada pojavi - čućete nešto što je totalno nestvarno a mnogo lepo.
Jednostavno - taj album je remek delo, on je iz Nele izvukao i više od maksimuma.
Mislim da sam dovoljno rekao, odlika je isključivo i jedino na Milanu. Tu čak ni ja ne mogu da urgiram, razumećete i zašto.

Srdjan:
1.Naredne godine bebe slave 15 godina pa me intresuje na kakav nacin bend planira da proslavi taj jubilej? Svojevremeno je receno da su u planu re izdanja prva dva albuma (nadam se u originalnim verzijama)i da li ce pored toga bend izdati svoj prvi DVD koji bi obuhvatio retrospektoivu cele karijere (spotovi,live snimci, intervijui), posto ocekujem da ce snimak iz Sava centra sigurno biti objavljen.

- Prvo, Srki - veliko poštovanje za tvoj avatar. Želim da to znaš. Ja sam tu priču stvarao, živeo i mnogo mi je drago kada vidim ljude koji to kapiraju.
Svestan sam i činjenice da si verovatno bio dete kada smo Bane, Čeda, Billy, Milan i ja krenuli u ovu ( u to vreme pogotovo ) opasnu avanturu.
Ali, skontao si je kasnije i ja sam zbog toga neizmerno srećan.

15 godina benda - uh, zar će zaista biti toliko sledeće godine???
Svaka čast na konstataciji, šalim se, naravno da znam za to i veruj mi - iskreno - da sada nemamo ideju kako ćemo to obeležiti!
Možeš i razumeti, SC je pred nosom, to nam je koncert karijere bar za sad i uveliko smo njemu posvećeni.
Ali, ne sumnjaj da ćemo od toga napraviti veliku priču, ne volim reč spektakl jer je uglavnom koriste ovi sa estrade.
Biće nešto, negde...
Nadam se da čemo se tada svi skupiti ( mislim na članove benda - tokom istorije ) i ljudima pružiti nezaboravno veče.

Da, u SC ćemo snimati DVD izdanje i mislim da je to sasvim logično i očekivano.

2.Gde je bolja klopa,u Platanima ili kod Bore?

- E, tvoje drugo pitanje je ipak VRH.
Žao mi je što će odgovor ukapirati jedino ljudi iz Valjeva, ali - nema veze.

Pazi ovako - '' Platani '' su super kafana, odličan im je roštilj a meni je pogotovo drago da o tome pričam je jer je moj pokojni otac tamo imao svoj sto, da ne kažem bazu. Ustvari, pored nekoliko drugih, obožavao je tu kafanu i sećam se da sam kao dete mnogo vremena proveo tamo igrajući se na onoj čistini pored.
Ali, emocije su jedno a stvarnost drugo.
'' Bora '' ...
Da takav roštilj postoji u Beogradu ja iskreno mislim da bi on imao milon maraka, tj. eura u sefu.
'' Bora ''...
To je valjevska ikona, to je srpska baš čaršija, to je najbolji novopazarski ćevap...
'' Bora ''...
... je stari gazda ( nije više živ ) a sadašnji Raša - inače njegov sin a moj veliki prijatelj - potrudio se da taj tajni recept ćevapa zadrži kao veliku, da ne kažem najveću tajnu i zbog toga je ta kafana kultna. Ma nestvarna, verujte mi ne reč.
Evo i jedne male istinite priče - Jana i Jelena uvek ( gde god da smo, čak i u Sarajevu !!!!!!!!!!!!! ) dele porciju, šta god da je! Jedino kod Bore obe pojedu po 10 ćevapa sa sve salatam!.
E sad, pošto Srđan zna o čemu pričam, Ranđa ubije tih isti 10, + pola kobaje, + pola dimljene, + žicu...
Da ne dužim ( mada, ovo mi je omiljena tema ), ta kafana je čudo.
A cene, ne smem da kažem - smešno bi bilo.
Zato, tamo naći mesto za klopu ( u, na pr., neko vreme ručka ili večere ) ravno je podvigu.

I još samo ovo - koliko god su puta '' N.bebe '' bile u Valjevu, što zbog svirke, što ovako - svi, ali baš svi, su insistirali da idemo na klopu tamo.
Ako vas slučajne prolaznike nanese put kroz taj čudni a prelep grad - ne razmišljajte ni malo, kafana '' kod Bore '' je nešto najbolje što vam se može desiti na putu za bilo gde. Tu dileme nema.
A koliko smo puta Milan i ja tamo jeli verovatno je cifra za neverovanje. Uostalom, nekada u Valjevo odemo da kao vidimo drugare i prijatelje, a - ustvari - prva destinacija je dotična kafana.
I nikada se to neće promeniti.

Srki, nadam se da si zadovoljan odgovorom.
Mada, pre sam očekivao '' poređenje'' sa '' Šofer barom '' ili '' Lovcima '' na pr. Naravno, sa '' Borom ''.
Ali, šta god bilo, smešno je.
Naravno, to je samo mišljenje mene kao pojedinca i ljudi iz mog benda. Ko misli drugačije, ok. Takav sam, i poštujem svačije mišljenja.

unfaithful babe:
1. Upuceno svim clanovima, da li imaju neku licnost u zivotu ( ne mora biti iz svijeta muzike) koja vam je veliki uzor, znaci neko ko je inspiracija, na koga se ugledate, kome se divite I postujete, ciji primjer slijedite….

- Odgovor na ovo pitanje realno mi je najteži jer bi stvarno podrazumevalo baš mnogo pisanja i objašnavanja a to je u ovom trenutku pomalo neizvodljivo jer je frka sa vremenom sada veliki problem.
Zato ću odgovor svesti pod nešto uopšteno - ima takvih ličnosti, naravno i one se razlikuju kod svakog od nas. Iz sveta umetnosti, književnosti,sporta - što da ne, itd, itd...
Ali, oprostićeš mi - zaista je teško nabrajati i opisivati, setiću se ovoga i u nekom sledećem intervjuu sigurno potanko obrazložiti sve, tj. odgovoriti u potpunosti.

2. Drugo pitanje je vezano za meni dvije jako drage pjesme Iza Oblaka I Ikona. Cisto iz radoznalosti, a I zato sto mi mnogo znace, koja je bila inspiracija iza tih pjesama? Pitanje je upuceno tajanstvenom Milanu, jer je on kreator istih, ali bilo ko moze da odgovori ko je upucen.

- Pa ja jesam upućen što je negde i logično i drago mi je da primećuješ da je postojala inspiracija za pomenute pesme. Ali, Milan je po tom pitanju malo težak čovek i zaista ne voli da govori o tome.
Zato će to ostati mala tajna, ponavljam - samo zbog njegovog stava koji se mora prihvatiti i razumeti.

3. Da li bend ima ikakve planove sto se tice inostranstva?

- Inostranstvo - naravno da razmišljamo, da imamo pozive i sl., ali... '' N. bebe '' neće svirati po klubovima gde gostuju estradne zvezde ove naše zemlje i to je činjenica koju ništa ne može promeniti. Nikakav novac ili bilo šta drugo. Taj stav je jasan i decidiran.
Da gostujemo po klubovima takodje više nije realno jer period obrada je daleko iza nas.
Znači, pokušaćemo sa autorskim probojem napolju, na nekom dobrom rok festivalu gde uvek ima mesta za bendove poput nas ili u nekim prostorima na koje dolazi i naša dijaspora a koja nisu obeležena kao narodnjačka i sl. Nadam se da kapiraš o čemu pričam.
Znači, čekamo, imamo strpljenja i - za sada - nam je u prvom planu osvajanje svih ex YU republika što je sasvim realna opcija. A i krajnje je vreme...

piggor:
1. Da se nadovezem na Srdjanovo pitanje, o planovima za obelezavanje jubileja. Sl. godine TOTO slavi 30 godina postojanja, i Steve Lukather je najavio okupljanje svih bivsih clanova benda na zajednickom koncertu. Da li je nesto slicno moguce i u slucaju N' Beba?

- Mislim da sam donekle odgovorio na ovo pitanje ali, 'ajd', da dodam i ovo - naravno da je moguće tim pre što smo mi sa svim bivšim članovima u korektnim i prijateljskim odnosima. Tu dileme nema, neke sitne razmirice koje su postojale samo sa poslednjom postavom - pre današnje, rešene su na obostrano zadovoljstvo.
Znači - Bane Jelić, Čeda, Billy King, Dule Šubara, Goran, Tasa, Gorica, Duca... Mislim da nikoga nisam izostavio. Svi će biti pozvani i mislim ds će to biti jedna lepa i luda noć.
O tome kada dođe vreme.

Kasiopeja:
1.Mozete li izdvojiti neki koncert u Sarajevu,koji vam je ostao u posebno dragoj uspomeni?

- Naravno da mogu - prvi koncert u fenomenalnom klubu '' Koloseum '', čini mi se krajem prošle godine. Mada, ništa manju emociju nemam(o) ni prema ovogodišnjem, u istom klubu.
Da ne zvuči kao fraza, ali zaista je svaki naš odlazak u Sarajevo priča za sebe. Divni ljudi, fantastične atmosfere, ludi provodi posle koncerata, Baščaršija...
Zatim, Abela i njena ekipa. Ma vrh, nadam se da ćemo i Tebe upoznati na predstojećem koncertu.

2. E,sada vi postavite neko pitanje nama,clanovima foruma ili predlozite neki topik za raspravu?

Pa postavio bih vam svima pitanje - zašto se većina VAS toliko uzbudila povodom našeg gostovanja na TV Pink-u? Sa jednog aspekta mogu da razumem ali generalno nikako! Da budem iskren, čak nisam mogao ni da poverujem šta neki od vas pišu. A volim kritike, argumentovane i sa stavom. Da, čitali smo. Jana, Kebac i ja, ostali ne.
Ali smo im preneli.
Međutim, pošto ste imali priliku da nam postavite to pitanje a niko nije ( !!!!! )onda se ni ja neću preterano truditi oko toga. Znači, ukratko o tome:
To je naš stav, naša odluka i iza toga čvrsto stojimo.
Čudi me samo da niko nije napisao ( ustvari, jeste neko ali neubedljivo ) kako su predstavljene dve nove pesme, kako je emisija bila special, kako nije bilo nikakvih obeležja koja krase taj show za koji maltene i nisam znao da postoji a opet vidim da je većina vas upućena u isti!!!
Pa onda sledi pitanje - pa kako to? Ovamo mrzite Pink a sa druge strane znate sve - i koji bend svira, i ko je voditeljka i ... Čudno, zar ne?
Da ne dužim - Milan je radio muziku za film '' Promeni me '' ( pesmu '' Moja dunjo mirisna '' ), logično je bilo da se pojavi povodom medijske predpremijere istog a pošto smo u jeku priprema za SC uopšte nije bilo tehničkih mogućnosti za živo izvođenje. ''Neverne bebe'' imaju svoj standard i naš je stav da više nikada ne nastupamo ( pogotovo na televizijama gde su tehnički uslovi očajni ) uživo dok se ti uslovi ne ispune.
Shodno tome, odlučili smo se za dve play back varijante sa ciljem predstavljanja novih pesama ( '' Dunja '' se podrazumevala ) i dva spota. Verujte mi na reč da smo prvi bend u istoriji te televizije ( kasnije su nam to rekli ) koji je to uspeo u jednoj emisiji gde je obavezno da svi mizički prilozi idu iz studija. Tek toliko, da se zna.
Što se Milanovog stava tiče - on ne da nije promenjen već je jači nego ikada. Zato su mu izašli u susret sa svim njegovim zahtevima a pošto već znate kakva je to emisija onda vam je jasno o čemu pričam.
Znači, ''Neverne bebe'' će biti svuda gde se ispoštuju naša pravila, gde ima uslova da ljudi vide i čuju to što mi radimo.
A sad, što nam je većina populacije takva kakva je i što preovlađuje folk nije moje, tj. naše da sudimo.
Mi se samo borimo za rokenrol, za naše pesme, za publiku koja razume to što radimo i sl.

Da završim, voleo bih da sam pročitao bar jedan post gde bi se neko setio da kaže - pazi, ok., ne volim Pink, malo mi je to bezveze, ali ljudi, neko ko nije znao do večeras za njih - saznao je, neko ko ih možda nije slušao a zna da postoje - počeće, neko je večeras provalio spot ''Boje duge '' i Akija, neko će mozda sutra otići i kupiti CD... A sve to govorim zbog edukacije ove jadne omladine. Pa neka vide, makar i na Pinku, da medalja ima dve strane i da postoji i nešto drugo što se muzike tiče.
Samim tim, evo vam i teme za raspravu. To bi bio odgovor na Tvoje pitanje.

P.S. Molio bih sve forumaše i članove ovog sajta da me ne shvate pogrešno. Ja branim interese benda i stojim iza toga. Jer, objašnjavati bilo kome šta znači baviti se rok muzikom ovde bilo bi kao tražiti iglu u plastu sena. Ustvari, ne baviti ( to teoretski može svako ) već ŽIVETI od nje! Pošto smo mi sve te prepreke prilično uspešno savladali tokom ovih preteških godina iza nas voleo bih da mi verujete.
Jer, mi se istovremeno borimo i za sve naše prijatelje is sveta prave muzike, mlade i neafirmisane bendove, ljude iz sveta kulture itd. Voleo bih da to znate i imate na umu.
Zato mi je negde i jako drago što se toliko brinete za nas. Htedoh reći da vredite. I hvala vam što postojite.

Shmele:
1. Da li ce biti objavljen DVD sa predstojeceg koncerta u Sava Centru? (nadam se potvrdnom odgovoru)?

- Da, odgovor je potvrdan. DVD će se sigurno snimati, o njegovoj daljnjoj sudbini izveštavaćemo vas upravo preko ovog sajta.
Uzgred, možda nešto ovde i premijerno pustimo...
Ali, o tome kada dođe vreme.

2. Da li ce odmah nakon koncerta biti dozvoljen dolazak fanova u backstage da se upoznaju i slikaju sa clanovima benda? Ovo pitam zato sto se ipak radi o Sava Centru, gde je obicno teze tako nesto nego na ostalim svirkama.....

- Iskreno, jako teško. Većina vas zna da smo mi kao bend jako fleksibilni po tom pitanju ali ipak je ovo SC i tako nešto nije moguće. Uostalom, pomislite samo na rodbinu, prijatelje, medije... Biće dana i za to, u to ne sumnjaj.

3. Da li su Milan i ostali clanovi benda voljni da poslusaju neke njihove fanove koji i sami stvaraju (disk ili "uzivo")?

- Naravno, uvek. Glupo bi bilo da vam sada nabrajam koliko CD izdanja raznih neafirmisanih bendova kod kuće posedujemo Milan, Jana ili ja, nebitno.
Pogotovo za vas sa sajta.
Znači, organizujte to sa moderatorima koji su sa nama u stalnom kontaktu i problema nema.
Sve što možemo uraditi u smislu bilo kakve pomoći URADIĆEMO.
Jer, ja ne zaboravljam period '' Nove zemlje '' kada smo Milan i ja počinjali a ničije podrške ni za lek.
Ali, to je druga tema.
Samo radite, vežbajte, stvaraje muziku, verujte u istu i držite bend na okupu. Nije savet jer ne volim da ih dajem ali neka bude. Za vaše dobro.

maSSive_aTTack:
1.Da li bend ima u planu neko gostovanje na Kosovu...???

- Uvek planiramo, uvek nas zovu ( hvala BOGU ) i uvek dolazimo.
K.Mitrovica, Zvečani, Leposavić, Zubin potok... Postoji li još neko mesto ( sem enklava ) a da mi nismo bili? Ja mislim da ne, na žalost.
Bili smo mnogo puta dole. To su bili koncerti za pamćenje jer je ipak neka emocija najjača.
Nikada neću zaboraviti Janine suze u K.Mitrovici ( mislim krajem 2004.godine ) kada je pevala ''Veliki je Bog '' a publika bila u transu.
Niti da je u toj istoj K.Mitrovici publika prvi put otpevala ceo '' The best of '' od početka do kraja.
Nestvarno a istinito.

Vidimo se uskoro, negde u pomenutim mestima. U to budi ubeđen.


E pa, dragi prijatelji, nadam se da sam ispunio vaša očekivanja. Sem U.babe. Ali i njoj ću, obećao sam.
Voleo bih da pročitam vaše reakcije na ove odgovore mada ( iskreno ) slobodnog vremena više i nemam(o).
Jednostavno, probe su svaki dan po 4 do 5 sati, bude i po koji koncert ( mada smo ih proredili kao nikada do sad, jasno je i zašto ) tako da sam za ove odgovore koristio jake noćne, ustvari jutarnje termine. Zato, imajte razumevanja ukoliko neke rečenice nisu baš pitke jer ja strašno vodim računa o tome.
Ali, umor je jači od mene.

Pozivam vas sve u SC 25. oktobra i ne obećavam ništa.
Vi ćete biti ti koji ce imati završnu reč.
A da se trudimo, to je činjenica.

Nije lako nositi breme sviranja u '' N.bebama ''. Ljudi, s' pravom, uvek očekuju najviše. Mi smo ih na to navikli.
Zato je ovaj koncert za nas toliki izazov.
Ko razume - shvatiće.

Veliki pozdrav svima vama od celog benda koji u ovom trenutku broji 10 ravnopravnih članova.

P.S. Možda izvedemo 29 pesama, mada - to je suludo. Eto, samo za vas nešto extra premijerno.
I možda bude jedna totalno nova pesma!
Možda...

_________________
My philosophy is not how long you live, but how you live!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

milica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 2063

Lokacija: Niš


Poslao: Sre Feb 20, 2008 9:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Četvrti (prednovogodišnji) intervju, 25.12.2007.

Pre svega, želeo bih da Vas sve po IV put pozdravim i poželim svima sve najbolje u nastupajućoj 2008. godini.
Kao i obično, na pitanja odgovara Vlajko, tj. ja, tako da moram priznati da mi je veliko zadovoljstvo što postoji ovaj i ovakav sajt i Vi kao njegov sastavni, tj. neizostavni deo.
Trudiću se da odgovorim na svako pitanje iako je već klasična priča da sam ( smo ) prezauzet(i) i da slobodnog vremena baš i nemam. Ali, nebitno je to.
Zato, idemo redom.


Ana Frojd:
1. A kad ce biti poklon upoznavanje aktivnih forumasa sa njima?

- Pazi ovako - pitanje je zanimljivo ali neki tačan datum ili situaciju baš ne bih mogao da izdvojim.
Prvo, mnogi aktivni forumaši ( ne mislim na mod. i adm. - to se podrazumeva ) su već u bliskim odnosima sa članovima benda ili ih, bolje rečeno, poznaju na ovaj ili onaj način. Za sve ostale, mislim da je to stara ideja, napravićemo jedan koncert zatvorenog tipa ( negde sledeće godine ) gde će prisustvovati samo članovoi foruma i gde će se upravo ostvariti odgovor na Tvoje pitanje. O tome ćemo se zajednički dogovarata i kada se ukaže prilika koja je svima pogodna to će se i desiti. Obećavam.

Srđan:
1. Zasto je u repertoaru na poslednjim velikim koncertima (sava centar konkretno) II album zanemaren u odnosu na druge?

- Uvek nezahvalna tema - repertoar na koncertima! Jednostavno, to je sticaj okolnosti.
Kada smo počeli ozbiljne pripreme i probe za koncert u SC-u prvo što smo uradili je ta famozna set lista. Vodili smo se idejom da će biti sniman i DVD i da je to odlična prilika da pored novih pesama ( logično ) ubacimo neke stare, pogotovo one koje su dobile neku novu formu sa J.& J. vokalom i koje će novi fanovi željno dočekati.
Mislim na pesme tipa ,, Lica '', '' Jednom kad me ne bude '' i td.
Prvo merenje dužine koncerta pokazalo je da bi on trajao skoro 4 sata!!! To je ipak previše, da ne kažem nenormalno, čak i za nas gde su ljudi navikli da koncerti traju između 2 i 3 sata. Samim tim, od izabranog repertoara počelo je dolaziti do izbacivanja određenog broja pesama i tu seču, na žalost, nisu preživele pesme tipa ,, Stranac '', '' Senke '', '' Na putu za nju '', '' Godine srama '' i mnoge druge, da ne nabrajam.
Iskreno, i nama u bendu najviše je bilo žao pesme '' Stranac '', prvenstveno zbog DVD izdanja. Ali, ispalo je tako, nadam se da će biti još LIVE varijanti tako da će se i ove sjajne pesme naći na njima.
Šta da kažem za to da su na sam dan koncerta ( opet zbog dužine ) ispale i meni omiljena '' Bela kola '' kao i svima najdraža pesma ( mislim na ljude iz benda ) '' Iza oblaka ''!!! I, opet je koncert trajao puna 3 sata.
Eto, nadam se da si razumeo, težak je bio taj izbor a vremenom će biti sve teži.
Zato ćemo mi možda jednoga dana izdati CD ( Milanova ideja ) koji bi se zvao nešto tipa - sve nekomercijalne pesme N.Beba - gde bi se našle '' Saga '', '' Boja sreće '' i njima slične... Ali, otom potom, ima dana da se sve naše ideje realizuju.

Naravno da ćemo se videti u petak.
P.S. I ja sam bio kod Bore pre neki dan, stvarno je vrh roštilj.

lil' baby:
1. Kada ce biti ponovo koncert u Smederevskoj Palanci svi vas zeljno iscekujemo kao i uvek?

- Sm. Palanka, tj. tamošnja publika su jedan od najsvetlijih primera kako jedan mali grad može odistinski voleti i živeti za r'n'roll. Ne znam koliko smo puta bili tamo a uvek je bila neverovatno dobra i pozitivna atmosfera.
Ponovo ćemo doći, gotovo sigurno, u 2008. godini. Kada tačno, saznaćete prvo Vi sa sajta jer ja te informacije o koncetima prvo prosledim ljudima koji ovo vode.
Pozdrav za Tebe i sve ljude iz Sm. Palanke.

vavlada:
1. Gde cete svirati za novu godinu?

- Pozdrav za mog valjevca, vidim da si mlad i zato si mi još i draži.
Za Novu godinu sviraćemo na gradskom Trgu u Nišu i to je odluka koja je donešena u poslednji čas.
Najiskrenije, zaista smo imali ideju da odmorimo ali... Jednostavno, refleksije sa skorašnjeg koncerta u Nišu su bile takve da nismo mogli odbiti takav poziv.

2.Da li cete, i kada, da napravite neku manju svirku u Va, prostor kao Art hol, ili tako nesto ... Sad se otvara i hala doma omladine ...
Na "trgu" u Va je bilo mnoooooogo dobro, ali ovo bi verujem bilo sam vrh ... jer je na "trg" doslo celo valjevo, a ovako bi dosli samo oni koji slushaju bebe za stvarno ...


- Što se tiče nekog manjeg koncerta u Valjevu, to - za sada - nije u planu. Možda u nekoj varijanti pošto čujem da se ponovo otvara Central klub. Kažem možda jer činjenica je da bi mi to jako voleli tako da možda i napravimo nešto. Da, baš za fanove, to bi zaita bilo uživanje.
Hvala za komplimente povodom koncerta na Trgu. Meni, Milanu i Kebcu to je bilo ispunjenje jednog od onih životnih snova i taj koncert smatram jednim od najvećih i najbitnijih u našoj karijeri.

Maxi:
1. A kad ce biti poklon upoznavanje aktivnih forumasa sa njima?

- Prijatelju, odgovorio sam već na ovo pitanje, nadam se da si zadovoljan ponuđenim.

Cakana:
1. Kako i zbog cega su dosli na ideju da Jelena otpeva refren Ikone na spanskom?

- Pa na ideju je došao Milan ali smo se svi oduševili kada je dobila text i kada smo ukapirali koliko joj to zapravo leži. Ona inače studira španski jezik tako da je to negde bilo i logično. Drago mi je ukoliko se to ljudima dopalo, ja moram da priznam da će na DVD-u zvučati svetski.

Nataly:
1. Kada ce izaci Milanov solisticki album-rec je o ambijentalnnom albumu??????

- Odlično pitanje - ali neodređen odgovor! Izaći će, to je sigurno, mislim da mu fali još malo da dobije celinu. Ali, za to je potrebno vreme i mnogo energije a Milan je već dugo totalno preopterećen. Da ne dužim, to će kao njegovo muzičko remek delo sigurno ugledati svetlost dana, ja se nadam u nekom periodu od možda godinu ili dve.

Girl Interrupted:
1. Moze li da se organizuje specijalni koncert samo za clanove foruma, sa nekim druzenjem s bendom ako je moguce?

- I na tvoje pitanje sam odgovorio u onom prvom i obećao de će se to desiti. Znači, tokom sledeće godine biće organizovan koncert na kome će prisustvovati samo fanovi sa sajta i tada će se sve to organizovati i urediti tako da svi budu i više nego zadovoljni. Čak ćete i repertoar na tom koncertu izabrati VI, glasanjem. Mislim da je to Milan pomenuo posle poslednjeg koncerta u Novom Sadu ( na žurci u ''Tremi'' ) i da su neki od fanova to čuli i oduševili se. Biće...

Marija:
1. Da li je koncert u Beogradu u planu za 2008. godinu?

- Da, i to još veći od ovih u Sava centru. Razloga za to biće dosta a svakako da je najveći 15. godina benda kao i izlazak DVD-a koji se očekuje u martu.
O mestu i ostalim stvarima vezanim za taj koncert sada ne bih govorio, činjenica je da će o tome tek biti priče i da se planira verovatno u novembru 2008. godine.

Una:
1. Ponavljam Anino pitanje,da li ce se nesto tako moci organizovati???

- Uh, treći put isto, to govori da Vam je izgleda zaista stalo do toga.
Pošto sam već odgovorio na pitanje samo ću reći da mi je neopisivo drago što imate tu želju.
I ponoviću i treći put - biće organizovano, omogućeno i ispunjeno.

Carica93:
1. Da li se planira koncert u Nisu 2008.godine?

- Eto, sticajem okolnosti poslednji koncert u 2007. ali negde i prvi u 2008. godini biće upravo u Nišu. Govorim o dočeku Nove godine. Nadam se da ćeš biti zadovoljna.

gdjordje:
1. Koncert u mom gradu...

- Koncert u Tvom gradu bio je fenomenalan, mislim na Dimitrovgrad - naravno. Ako se sve bude poklopilo ponovićemo to 2008. godine. Ja bih to iskreno voleo.

Kasiopeja:
1.Vaši utisci nakon koncerata u Sava centru?Na forumu sam čitala sjajne komentare,pa da čujemo i vaše impresije.

- Puno Ti hvala na lepim rečima, zaista se uvek trudim da ispoštujem fanove i ljude koji toliko vole N.Bebe.
Sava centar. Utisci su takvi da je to rečima teško opisati. Zašto?
Pre svega jer smo svesni da smo napravili bar delić one bajke o kojoj smo godinama toliko sanjali, da imamo publiku koja je za svako poštovanje i respekt, zato što je SC jedan neverovatan prostor za koncerte ( realno, za našu priču i najbolji )... Zatim, što smo doživeli da svi zajedno uživamo u nečemu što je bar malo ličilo na svet, što smo svi bili jako srećni i pozitivni, što smo odsvirali jedan od najboljih koncerata u celokupnoj karijeri ( retko ćete od mene to čuti ali ovo zaista tvrdim, uostalom - DVD će sve pokazati )... Zato što je ceo taj spektakl uveličao i Aki, što su komentari bili i više nego sjajni i što je pobedila ova priča koju smo Milan, Ranđa i ja gurali tolike godine.
Velika je to satisfakcija i još veći podstrek za dalje.
O SC-u bih mogao još mnogo, nadam se da je ovo dovoljno i da si zadovoljna odgovorom.

2. Šta ćete poželjeti od Deda Mraza u nastupajućoj godini?

- Od Deda Mraza bih poželeo samo zdravlje, kao i svima. Sve ostalo dođe, pre ili kasnije.
U nekom kontekstu benda da taj naš prvi DVD bude najdraži poklon svima.

hemera:
1. Pitanje za ceo bend:Jel mozete da me usvojite?

- Pa dobro, ako baš želiš možemo i da Te usvojimo. ne bi ti bilo loše sa nama, u to budi sigurna. Naravno, i ja se šalim, super je pitanje.

2. Zasto ne uradite poklon spot sa aktivnim forumasima? zasluzili su!

- Ideja Ti nije loša, razmislićemo o tome, ozbiljan sam.

maSSive_aTTack:
1. Samo jedno pitanje: nameravate li u sledecoj godini da odrzite neki koncert u Kosovskoj Mitrovici???

- UVEK, zapamti to. Znači, kada nas pozovu tu smo. Tako je bilo, jeste i biće.
Hvala na pozdravima, uzvraćeni su i tebi od članova benda.

Marjan:
1. Otkud predstavnici SPC na koncertu u SC , konkretno o.Stefan iz Velike Remete?

- SJAJNO PITANJE. Odgovor je vrlo jednostavan - na koncertu u SC-u bili su i JM GERASIM iz Djurdjevih stupova i još drugih crkvenih ljudi a razlog je taj što smo mi kao bend izuzetno vezani za SPC. Uostalom, Milan je radio i ovogodišnju Božićnu pesmu a poznato je koliko duhovnosti nosi u sebi. Mi Crkvu pomažemo koliko god možemo na jedan nenametljiv i izvan medijski način tako da je sasvim logično da su se Ti ljudi našli na tom koncertu.
'' Veliki je BOG što gleda na nas... ''
Toliko o tome.


Nadam se da ste zadovoljni ponuđenim odgovorima, uživao sam odgovarajući i voleo bih da to imate na umu.
Ova 2007. godina bila je za nas izuzetno uspešna a veliki doprinos tome dali ste upravo VI, kao ljudi kojima se zapravo i obraćamo.
Želim Vam svima svu sreću u Novoj 2008. godini i da Vam muzika N.Beba uvek predstavlja nešto bitno u životu.

Vlajko

p.s. Naravno, da ne zaboravimo i Milana, Ranđu, Janu, Jelenu, Kebca i - posebno - velikog doajena i našu ikonu - čika Dragana ili Ganeta kako ga mnogi od Vas uglavnom znaju.

_________________
My philosophy is not how long you live, but how you live!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker