Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Vlajkov dnevnik » Kosovska Mitrovica - klub Viva - 21.10.2004. godine

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Sep 17, 2008 2:37 am

Odgovoriti sa citatom

Eto, izabrah ovaj datum, ovo mesto, te divne ljude...
Verovatno - a istorija ce to najbolje pokazati - jedan od najbitnijih, ako ne i najbitniji koncert N.Beba u celoj nasoj karijeri!!!
Znam, a i logicno je, da se sada svi pitate - pa dobro, ok, ali - zasto ?
Pa upravo ce prica koja sledi dati odgovor na to pitanje.
Ustvari, da budem iskren, nadam se da hoce.

2004. godina je u pitanju. Tada vec imamo '' The best of - Dvoje '' koji se pojavio u maju te godine i spot za pesmu '' Gde smo '' koji je izasao krajem februara iste i najavio tu novu pricu sa Jelenom i Janom. I Ducom za bubnjem, (cisto spoznaje radi).
Komentari sjajni, CD ( izasao za sada nepostojeci BK sound ) rusi sve rekorde prodaje, spot proglasavaju za '' istorijski '' i td.
Lepo je sve to, i tada smo osecali da ta autorska prica dobija na znacaju, da dolazi vreme o kom smo sanjali ceo zivot ( Randja, Milan i ja ) - vreme u kome cemo svirati samo svoje pesme i biti ono sto jesmo.Sjajno, hipoteticki gledano.
Ali, trebalo je isfurati to, jednom prelomiti i publici reci ( tj., ponuditi ) - Vi ste veceras dosli na koncert N. Beba i slusacete samo nase pesme.
Uzgred, znam da ovo sadasnjim fanovima zvuci pomalo cudno jer oni od prvog dana ulaska u ovaj nas film samo to i rade. Divno,slazem se,ali trebalo je do toga doci...

Opet poduzi uvod. Izgleda mi se to namece kao neminovnost. Ne zamerite, samo zelim da stvari postavim tako da budu kristalno jasne.

Nije ovo J. i J. bio prvi susret sa - i tada - izgubljenom pokrajinom. Ali, necu o tome, dusa me boli.
A, opet se desilo isto, kao i svih prethodnih godina. Mislim na sam ulazak dole, tacnije carinu.
Uzas.
To otrpilike izgleda kao da ulazite u Avganistan ili Liban. Iskren sam,a to znaju i oni koji su doziveli.
Carina!!!
Borna kola, bunkeri, neki ljudi svih mogucih boja u maskirnim uniformama...
Ma, kao na filmu.Ratnom...
Ali, nama vec sve poznato. Prolazimo bez ikakvih poteskoca. Em je koncert najavljen, em oni na granici to znaju a mislim da im je negde i drago kada vide face poput nas - bar ih malo podseti na zemlje iz kojih su!!! Da ne shvatite pogresno, ali - kada neki crnac iz neke od zemalja EU ili USA vidi kombi sa opremom, duge kose, muzicku opremu i sl., verovatno pomisli - uh, dobro je, ima nekog zivota i ovde.Uz sve ostale predrasude koje gaje...

Viva, divan klub. Cak, predivan. Sav u drvetu.
Uspesna tonska. Ozvucenje vrlo ok. Ljudi se bas potrudili, oduvek sam to jako cenio. Od ozvucenja najvise i zavisi kakav ce sam koncert biti.
Ali, bice prica i o tome, ima dana. Bitno je da Vi razumete SUSTINU.
Odlazimo u hotel na mali odmor i sredjivanje. Bas mali, tako uvek ispadne.
I ubrzo povratak u klub.

E tu je poenta price.
Dolazimo sa vec cuvenim belim kombijem u ulicu u kojoj se klub nalazi i od guzve ne uspevamo da prodjemo!!!
Vesti Gane ipak nekako stize.
Izlazimo iz belog - Boze, kada se samo setim...
Ovacije, aplauzi, histerija... Kao kada gledate na MTV-u neke svetske zvezde koje dolaze na popriste koncerta.
Iskren sam potpuno,cudo je to bilo.
I tada prelomih...
Sta?

Pocinje koncert.
Krecemo sa 1000 godina, verzija sa tek izaslog CD-a.
Btw, nemojte se cuditi sto ja sve to znam i bez problema izvlacim 'iz rukava'- moja arhiva je cudo. Ja za razliku od svih drugih bendova ono sto smo svirali pisem tek posle - a ne pre - mislim na koncert, naravno. Volim svoj mozak i improvizaciju po pitanju repertoara!!! Uostalom, to je druga tema, i o tome cemo nekad(a)...
Jana i Jelena kao da su,da me ne shvatite pogresno,maltene bile suvisne!!! Cela sala horski peva sa nama. Neocekivano, priznajem...
Ide U beznadju.
Vidim ja da i to znaju.
Onda ( sacekajte da pogledam u arhivi )... Da, '' Dabogda lazem ''... Opet horski.
I onda, u to vreme tako je bilo, kao cetvrta '' Tuzna pesma ''...
Sve ovo sto znate sada, a vezano za tu pesmu, desilo se tada. Po prvi put. Mislim da je trans blaga rec.
Sta da Vam kazem kada sam se ja jezio. Ali, razumite - po prvi put!
Btw, spot za tu pesmu koja je zakljucila taj CD snimljen je tek u junu 2005. godine. Cisto da se zna!
Poenta, da ne duzim - redjaju se pesme sa tadasnjeg CD-a a oni sve znaju.
Predivno, sa naseg aspekta ali jos bitnije - KONACNO.
Zeleli smo to i desilo se.
Ne mogu Vam objasniti koliko mi je drago sto se to desilo bas dole. Ima tu neke simbolike.
Shvatio sam to tek kasnije!

I, jos jedan detalj je jako bitan.
Krecemo ( negde u sredini - kao i u danasnje vreme ) '' Veliki je Bog ''...
Negde na refrenu pogledam ja u Janu. Ona ne da place, vec rida...
Uh, opet sam se najezio.
Nestvarna scena. Kasnije mi je objasnila da je bila toliko uzbudjena da nije izdrzala. Kako god,neizdrzivo emotivno i zaista dirljivo.
Kasnije je ona o tome i u medijima pricala.
Sve je tacno, bili smo svedoci...

I???
Zavrsi se ta noc.
Jedna od najlepsih mogu reci slobodno,i istorijskih noci u zivotu ovog benda.
Osecali smo se prelepo ali i pomalo nestvarno. Razmisljali smo - Hvala Ti Boze, nasa prica je usla u narod, prihvacena je i pocinje jedna nova era.
Tako je i bilo. Trebalo je samo prelomiti.
Da ne ostane zaboravljeno - negde pred kraj odsvirali smo i legendarnu '' The wall '' od Pink Floyd-a, kao jedinu obradu, mada smo je mi dozivljavali kao svoju pesmu...

I tako.
Opet u hotel. Uobicajeno.
Ali, nesto se desilo, vredno pomena.
Sedimo svi u sobi, onako srecni i zadovoljni a jedan covek - nicim izazvan - rece ( naravno, cuveni i legendarni cika Dragan je u pitanju ) - drugari moji dragi, veseras ste postali PRAVI bend!!!
Mislim da je svaki komentar suvisan.
Hocu reci - JESMO.
Tj., bio je u pravu.

p.s. Taj legendarni klub Viva izgoreo je u pozaru par godina kasnije. Do temelja...
Ali, divni ljudi i vlasnici istog, podigose novi tokom 2006. godine.
I mi svirasmo tamo 18.01.2007.godine, imate fotke na Jovaninoj galeriji ( sve slike N.Beba na jednom mestu )...


Eto, ovo bi nova prica.
Kritikujte, savetujte...
Sve prihvatam.

Vl.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Sre Sep 17, 2008 3:01 am

Odgovoriti sa citatom

e da znas vlajko i ja sam se najezio. i to bas...
pa i ne cudi me zaista sto si izabrao bas ovo-taj datum i treba da pamtite kao nesto prelepo, novo, i
pocetak pocetka onoga o cemu ste sanjali...
ajde, kao jedna zamerka...mada i nije...
uopsteno, da vise pises o emocijama-vasim kakve ste doziveli u trenucima dok svirate, malo razrade.Smile..ova prica je pun pogodak...
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Ana Frojd

Super Beba

Pridružio: 04 Jul 2007

Poruke: 1990

Lokacija: Zabalj


Poslao: Sre Sep 17, 2008 3:21 am

Odgovoriti sa citatom

Auuuuuuu,ovo mi nije trebalo.. Sad
Ali drago mi je sto si bas ovo podelio sa nama, mogu da zamislim te emocije..Verujem da ce svima vama -a i publici,naravno,ostati ova svirka u secanju..
_________________
Sto vise imamo u sebi, manje zelimo od drugih..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sre Sep 17, 2008 9:20 am

Odgovoriti sa citatom

Setno,jako simbolicno,slikovito...
Jedva sam prezivela deo sa Janom i "Veliki je Bog"!
Crying or Very sad
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Boka_NB

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2008

Poruke: 560

Lokacija: Panchevo


Poslao: Sre Sep 17, 2008 10:56 am

Odgovoriti sa citatom

Jao ona slika sa pocetka: borna kola, bunkeri, maskirani ljudi...covece tako sam zamislila da jeza me hvata!!!!
Onda na samom koncertu Tuzna pesma i Veliki je bog......Jana, nemam reci Crying or Very sad Crying or Very sad
i jako mi je zao sto je izgoreo prethodni klub Viva Sad ali mi je drago sto su opet sagradili novi Wink
cika Gane uvek zna reci u pravom trenutku

Vlajko ocekujem jos ovakvih prica, jeste da su dosta emotivne i da diraju u srce ali neka....sta nam fali
_________________
Oh love don't let me go. Won't you take me where the street lights glow? I could hear rain coming, i could hear the sirens sound..now my feet won't touch the ground!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Sep 17, 2008 1:04 pm

Odgovoriti sa citatom

Još jedna prelijepa priča,emotivna,iskrena...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dylan Dog

Napredna Beba

Pridružio: 23 Okt 2006

Poruke: 348

Lokacija: centar svega


Poslao: Sre Sep 17, 2008 6:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Za ovakav izveštaj imaš samo reči hvale. Sve se potrefilo, i drago ,i je da postoje bandovi koji nisu zaboravili narod na Kosovu. Znajući njihov mentalitet,njima to puno znači, znaju da ih nismo zaboravili. Setim se samo gostovanja Zvezde na Kosovo, jbt, kao hodočašće.

Nadam se (i znam da hoće) da će biti još koncerata na Kosovu, za onaj poslednji (do sada) sam jako kasno saznao, pa da zajedno gazimo svetom srpskom zemljom.
_________________
Smrt! smrt je ovde,
kao i na brežuljcima svim,
Velika Tješiteljica duša žalosnih,
što ispod zemlje su
i čekaju na cvet kao na oca,
dok onaj što živi čeka VELIKOG ŽETEOCA!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Sep 17, 2008 7:31 pm

Odgovoriti sa citatom

"Volim svoj mozak i improvizaciju po pitanju repertoara!!!" Two thumps up Mislim da ga svi mi volimo, posto sjajno funkcionise. Very Happy
Najvise sto mi se svidja kod beba je upravo ta emotivnost. Nije sram iskazati emocije, vec smatram da je po plus i dokaz da ljudi zaista zive i dozivljavaju dozivljaje, a vi ste upravo takvi i bas zbog toga vas toliko toliko volim.
Btw, slazem se sa Steletom da bi bilo lepo cuti sa vase strane kako izglega ta emocija prema muzici a i prema samim dozivljajima.
Sjajno prica a dopada mi se i na koji nacin to pises jer nam zaista docaravas atmosferu. Two thumps up Two thumps up

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Sre Sep 17, 2008 8:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Catrin ::

Sedimo svi u sobi, onako srecni i zadovoljni a jedan covek - nicim izazvan - rece ( naravno, cuveni i legendarni cika Dragan je u pitanju ) - drugari moji dragi, veseras ste postali PRAVI bend!!!


Ovde sam prvi put zaplakala Crying or Very sad

Catrin ::

p.s. Taj legendarni klub Viva izgoreo je u pozaru par godina kasnije. Do temelja...


A ovde nasavila jos vise... Crying or Very sad

Ovo je najemotivnija prica. Predivna simbolika... Svaka cast.
_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

mppsi

Nova Beba

Pridružio: 05 Avg 2008

Poruke: 5

Lokacija: srbija


Poslao: Uto Sep 23, 2008 12:58 am

Odgovoriti sa citatom

Dirljivo...zaista...
Setih se te noci...imala kartu, a zbog nekog rodjendana nisam mogla otici. Confused
Secam se da je grad bio pust...nekako zastrasujuce pust...a kada sam pred kraj koncerta ipak dosla do Vive nisam mogla iskoristiti kartu jer je zaista bilo nemoguce uci...SVI su bili-tamo sem mene...danima sam bila tuzna zbog toga... Sad
_________________
Ljubav...najlepsa stvar na svetu!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker