Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Vlajkov dnevnik » Velika Plana - Radovanjski lug (bajk) - 10.06.1995. godine

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Pet Sep 05, 2008 1:38 am

Odgovoriti sa citatom

Uh... Pitate se sada svi, verovatno, gde ovo iskopa covece?
Da li Tvoja secanja sezu toliko daleko da mozes iz sadasnje perspektive da pises o necemu sto se desilo pre 13. godina?
Pitate se vi svasta, verovatno!

Ali, cudna biljka je Vlajko.
Mala digresija - cesto su neke memorijske igre ( bolje receno - secanja ) predmet nasih razgovora. I da se malo pohvalim - uzivam u fascinaciji mojih kompanjona kada im slozim pricu kao da se juce desila. Potvrdjeno! I proverljivo.
Ovo cisto da ne sumnjate u verodostojnost ove nove ( stare )... Htedoh da izbegnem rec price, ali ne smislih nista bolje.

Tadasnja postava - Billy King - vokal, Dule Subarevic - bubanj, Milan, Randja i ja...

Period obrada... Imali smo snimljen samo prvi album, nije cak bio ni u formi CD-a, samo kaseta i cuveni LP.
Ali, iako medijski nepropracen i satanizovan od strane tadasnjih TV ( nazovi ) muzickih urednika, imao je fantasticnu prodju u narodu. Imali smo i dva spota ,, Veliki je Bog ,, i ,, 1000 godina ,, ... Medju ljudima je kruzila prica da se pojavila prva srpska super grupa. Kada se toga setim moram da priznam - prijalo nam je to. Ali, mislim da je bilo i zasluzeno, mnogo smo vezbali i, cini mi se, od pocetka opravdavali taj status. Pomenute pesme plus obrada ,, Daira ,, bile su magnet za, tadasnju, malobrojnu rok publiku. Kazem malobrojnu jer je to bilo neko cudno doba.
Ali da ne skrecem vise sa teme, idemo direktno tamo, na mesto desavanja.

Nas prvi moto skup.
Velika Plana - Radovanjski lug. Necu objasnjavati istorijsku vaznost ovog mesta - ko ne zna, neka nauci. Vredelo bi.

U to vreme, 1995. godina je u pitanju, ti moto skupovi nisu bili toliko cesti niti su se odrzavali skoro svakog vikenda, kao danas.
Planjanski skup bio je jedan od najcenjenijih i najvecih.
Zvali su nas Unuce i ekipa koja je to, zaista, sjajno organizovala.
Sa sadasnjeg aspekta, besprekorno.

Mozda jos i ovo da dodam - iako je cika Dragan poceo da nas vozi od aprila te godine, na ovu smo dosli sa izvesnim Slobom i nekim kombijem koji je sve samo ne to!!!
Nas cuveni cale tada je verovatno imao neki posao sa CBS News-om ( devize, u to vreme - zivot ), non stop je isao u Bosnu sa njima.
Razumljivi i opradano, a - iskreno - poznavali smo se tek par meseci.

I.... Dolazimo mi tamo, haos i ludilo...
Motori, satori, rostilji, drvene klupe i stolovi prepuni piva, negde u daljini kazani - krcka se cuveni bajkerski pasulj sa kobasicom...
Ne zamerite - ali nama je to bilo nesto novo, ti likovi, ta atmosfera... Naravno, kasnije bih o tome mogao i roman da napisem, ali - ovo je nas prvi susret i prvo iskustvo sa tom pricom.
Vidimo tu neverovatne face, iako goriva nije bilo ni za lek ( period najstrasnijih sankcija ) motori se turiraju samo tako.

I tada smo imali roudije. Bitno je to napomenuti, bar meni. Iako su zarade bile ne skromne, rekao bih - mizerne, zeleli smo da postavimo stvari na pravo mesto.
Legendarni ( i sada prisutni ) Raja lav i, tadasnji, Srdjan Duzdevic namestise opremu.
Tonska, ozvucenje sasvim korektno...
Ponavljam, period obrada... Btw, bajkeri najvise vole taj stari hard rock.
Deep Purple - ,, Hush,, i Pink Floyd - ,, The Wall ,, ... Mislim da smo im pomerili logiku, a jos uvek govorim o tonskoj probi!

Pocinje koncert, bolje receno istinsko ludilo.
Svira neka predgrupa. Iskreno, mlake reakcije, mada su se decaci trudili.
I onda, izlazi na scenu ( na zalost, sada pokojni ) Dusan Prelevic - Prele i u pratnji ne bas reprezentativnog benda izvodi svoj polusatni nastup gde je meni u secanju ostalo fantasticno izvodjenje pesme ,, Let the sunshine ,, iz legendarnog mjuzikla Kosa.

Na kraju i Neverne Bebe...
Kunem vam se, a mislim da sam ovaj koncert negde zbog toga i izabrao, ne mogu zaboraviti reakciju publike posle izvodjenja prve pesme. To je bilo nestvarno.
Pitate se sada - pa koja je to pesma?
Ok, nema misterije, Lynard Skynard - ,, Sweet home Alabama ,,...
A onda ,, Daire ,, , kao druga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nase - ,, Veliki je Bog,, , ,, 1000 godina ,, i ,, Sanjaj ,, provukosmo negde na sredini.
Zavrsismo na nekom bisu sa vec pomenutim Pink Floyd i ,, The wall ,, ...
Jedva, tada je to bilo jako tesko, a mi mladi i zeljni...

I jos samo ovo.
U nekom trenutku, vec pomenuti Prele nicim izazvan izlazi na binu, dolazi kod Randje i Milana i pita - znate li onu od J. Cocker-a - ,, Unchain my heart ,, ???
Naravno, znali smo.
I bi haos...
A Prele je bio bas nezgodan tip. Nama super, ali mnogima...
Da ne duzim, imao je zelju, ispostovali smo ga ( u kasnijoj istoriji benda to se maltene vise nikada nije dogodilo ) i td.

Da zavrsavam polako - sidjosmo mi sa bine, nekako.
Masa nekih neverovatnih likova oko nas. Nemas gde ni da pobegnes, morali smo sesti za one vec opisane stolove.
Sada nastaju i mali problemi - ture pica stizu sa svih strana a Milan ne pije alkohol... Za mnoge tada, a i sada ( prim out. Vl. ) to je posve neverovatno.
Ali, dobro, nebitno je to.
A opet, mislim da je bitno pomenuti...

Tresti muzika sa ozvucenja, stari dobri rock hitovi.
Spakovase ovi nasi decaci opremu.
U neko doba udjosmo mi u kombi koji je sve samo ne to!
I krenusmo put Bg-a...



p.s. Sta je sledece?
Iskreno, to ne znam ni ja.
Kada se budem nakanio, otvoricu sve svirke Beba na mom kompu i gde se - zbog necega - budem zaustavio, o tome cu i pisati.
Do tada, puno pozdrava.
I, kao sto rekoh - pisite, kritikujte, savetujte, ako mislite da treba i hvalite...
Sve mi znaci.
Koncerata je bilo mnogo a ja sam tek na brojci 3!!!
_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pet Sep 05, 2008 1:55 am

Odgovoriti sa citatom

cudna biljka taj Vlajko lepo me nasmeja...
ovo je po meni najlepsha "prica" do sad ... hvala Vam sto nam dozvoljavate da zavirimo malo i vidimo svet nekim drugim ocima...
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pet Sep 05, 2008 2:06 am

Odgovoriti sa citatom

Wau!!!!Prica je odlicna..mogu misliti kako je 1995 u vreme turbo folka i dance-a bio moto skup.I jos inflacije...Uh!
Prica je odlicna i sam sam se stavila u situaciju da zamislim bajkere koji se prelamaju od alkohola i Vas koji prolazite u cudu I svirali ste odline pesme koje su verovatno bile pravo osvezenje u tadasnje vreme..
A gosn Unuce i dan danas u Velikoj Plani organizuje najk skupove a i napravio je skoro Plana festival za mlade neafirmisane bendove koje su pratili i ocenjivali muzicki kriticari kako bi malo bar "pogurali" mlade ljude..Sada kada razmislim da je Taj covek napravio bajk skup u vasem pocetku a i dalje se trudi za rock'n'roll,svaka cast Two thumps up Two thumps up
Prica je opet kazem divna i nadam se da cemo uskoro procitati jos neku ovakvu pricu Wink
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pet Sep 05, 2008 2:46 am

Odgovoriti sa citatom

Girl Interrupted ::

Uh... Pitate se sada svi, verovatno, gde ovo iskopa covece?
Da li Tvoja secanja sezu toliko daleko da mozes iz sadasnje perspektive da pises o necemu sto se desilo pre 13. godina?
Pitate se vi svasta, verovatno!

Mozda smo se i pitali ali se vise ne pitamo.Bar ne ja.Spisku onih Tvojih mnogobrojnih uloga sa oficijelne web stranice ocito treba dodati i ovu,neverovatno dragocenu .

Girl Interrupted ::

Medju ljudima je kruzila prica da se pojavila prva srpska super grupa. Kada se toga setim moram da priznam - prijalo nam je to. Ali, mislim da je bilo i zasluzeno, mnogo smo vezbali i, cini mi se, od pocetka opravdavali taj status. Pomenute pesme plus obrada ,, Daira ,, bile su magnet za, tadasnju, malobrojnu rok publiku. Kazem malobrojnu jer je to bilo neko cudno doba.!

Mora da je ponosno sada iz ove pesrpektive pogledati u to vreme...Tolika borba koja se isplatila!

Girl Interrupted ::

Mozda jos i ovo da dodam - iako je cika Dragan poceo da nas vozi od aprila te godine, na ovu smo dosli sa izvesnim Slobom i nekim kombijem koji je sve samo ne to!!

Mogu da zamislim...

Girl Interrupted ::

Motori, satori, rostilji, drvene klupe i stolovi prepuni piva, negde u daljini kazani - krcka se cuveni bajkerski pasulj sa kobasicom...
Ne zamerite - ali nama je to bilo nesto novo, ti likovi, ta atmosfera...]!!

Totalno verno opisano,bravo Vlajko!

Girl Interrupted ::

I tada smo imali roudije. Bitno je to napomenuti, bar meni. Iako su zarade bile ne skromne, rekao bih - mizerne, zeleli smo da postavimo stvari na pravo mesto....

Toliko o tome da ste zaista uvek isli i idete i gledate unapred.

Girl Interrupted ::

I onda, izlazi na scenu ( na zalost, sada pokojni ) Dusan Prelevic - Prele i u pratnji ne bas reprezentativnog benda izvodi svoj polusatni nastup gde je meni u secanju ostalo fantasticno izvodjenje pesme ,, Let the sunshine ,, iz legendarnog mjuzikla Kosa.....

Najezila sam se!

Girl Interrupted ::

Na kraju i Neverne Bebe...
Kunem vam se, a mislim da sam ovaj koncert negde zbog toga i izabrao, ne mogu zaboraviti reakciju publike posle izvodjenja prve pesme. To je bilo nestvarno.
Lynard Skynard - ,, Sweet home Alabama ,,...
A onda ,, Daire ,, , kao druga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nase - ,, Veliki je Bog,, , ,, 1000 godina ,, i ,, Sanjaj ,, provukosmo negde na sredini.
Zavrsismo na nekom bisu sa vec pomenutim Pink Floyd i ,, The wall ,,

Kao da cujem i vidim te likove...I ovaj detalj sa Preletom i "Unchain my heart" je feonemenalan,to su te neke male stvari ali tako ilustrativne,nemam reci.

Girl Interrupted ::

Masa nekih neverovatnih likova oko nas. Nemas gde ni da pobegnes, morali smo sesti za one vec opisane stolove.
Sada nastaju i mali problemi - ture pica stizu sa svih strana a Milan ne pije alkohol... Za mnoge tada, a i sada ( prim out. Vl. ) to je posve neverovatno.
Ali, dobro, nebitno je to.,,

E,vidis,ovde se ne slazem.Ovo je jako bitno.Stavise,raritetno i vredno pomena zbog onih koji to ne znaju.Rusi neke gotovo ocekivane stvari da je rock'n roll nezaobilazno i ono sto su ljudi gledano sa strane skloni da pomisle kada vide neke dugokose ljude koji prase zestok zvuk.Po njima to obavezno mora vuci i alkohol,i drogu i svasta jos nesto.Jako bitno,Vlajko.Jako bitno.Kada danas ljudima pricam ljudima o Bebama i o Milanu ne propustam da naglasim i "totalno neporocan".Neki veruju,neki ne.Ne zbog Milana vec po defaultu.

Daj nam sledeci put neke Vase dijaloge i komentare,ako mozes da ih se setis.

_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

_T-Bear_

Super Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 507

Lokacija: Pančevo


Poslao: Pet Sep 05, 2008 3:27 am

Odgovoriti sa citatom

Ti me odusevljavas covece...ovo su toliko lepe i vredne price, secanje kao sto je ovo ima neprocenjlivu vrednost ,zaista neverovatno...i lepo ti to pises,vrlo dinamicne i cesto komicne tvoje kratke recenice,mada bi jos mogao koji mastan detalj dodati onako kako ti umes... aj,pa do sledeceg citanja...ostri olovku Vladane Very Happy
_________________
...."ja,danas sam tu a sutra ko zna gde,ne pitaj me za sudbinu"...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Pet Sep 05, 2008 10:09 am

Odgovoriti sa citatom

Ovako iskrena i zanimljiva prica mi je bas prijala uz jutarnju kaficu Two thumps up
Dobar je trip premotati film, setiti se nekih desavanja i staviti to u tekst kao sto si ovaj napisao! Zaista sjajno, nemam zamerki, samo nastavi!
Sa nestrpljenjem ocekujem sledecu...
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

Boka_NB

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2008

Poruke: 560

Lokacija: Panchevo


Poslao: Pet Sep 05, 2008 3:11 pm

Odgovoriti sa citatom

Prvo jedno veliko WOW za pricu. Stvarno svaka cast na recitosti i elokventnosti i sto se i dalje secas posle toliko vremena. Stvarno si mi docarao mesto, atmosferu i sam koncert...hehe i svirali ste Cockera Razz Razz Wink Mogu i ja da kazem da ti je ovo najbolja prica do sada i pretpostavljam da ce ih biti jos mnogo i jos mnogo boljih Two thumps up Two thumps up
_________________
Oh love don't let me go. Won't you take me where the street lights glow? I could hear rain coming, i could hear the sirens sound..now my feet won't touch the ground!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Jovana

Super Beba

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruke: 755

Lokacija: Lazarevac,Srbija


Poslao: Pet Sep 05, 2008 6:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Svaka cast!Secati se necega posle toliko godina,stvarno je za sve pohvale Two thumps up ,ipak to znaci da je bio bas dobar kad si ga urezao u pamcenje

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Sep 06, 2008 1:24 am

Odgovoriti sa citatom

Sjajna prica Vlajko, tako si je lepo opisao da sam se prosto prebacila u to vreme i uzivala, kao da sam prisustvovala koncertu, a slazem se i podrzavam Milanovom tvrdnju, da se moze uzivati i osecati se dobro bez konzumiranja alkohola. Muzika je nesto sto se oseca, a osecanja nikada nece stvoriti alkohol vec emocije koje su u nama, a takva muzika, puna emocija, je upravo vasa, i zbog toga je jako cenim i volim. Two thumps up

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Sub Sep 06, 2008 2:53 am

Odgovoriti sa citatom

divno...ali LET THE SUNSHINE IN..uh, jedan od mojih omiljenih filmova..i naravno pesma(uvek se vratim u doba hipika-najleose doba) Smile uzivamo uz docarane price Smile
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Sub Okt 04, 2008 5:31 am

Odgovoriti sa citatom

Bas kao sto rece...tek na brojci 3, sto samo moze da znaci jedno - sve ovo je samo zagrijavanje!
Da ne ponavljam sada kao u svakom postu kako je divno i krasno i vjerno docarana atmosfera. TO stoji. Svaka prica nosi neki specifican pecat, bas tu neku emociju koja je autora pronasla i ponijela ga kroz ispisivanje ovih redova, a i onoga izmedju... Sweet Home Alabama... Nikako da povezem sa Bebama, uvijek mi iskoci pred oci Forrest Gump! Smile A sjajna je pjesma. Ko li vam je tada smisljao repertoar, pitam se... ? A voljela bih vise nego ista cuti izvodjenje Floyda. I osjetiti to “pomjeranje logike”.
Vidim i bajkere i kazanche sa pasuljem i Milana za stolom sa mineralnom vodom...i smjeskam se, jer sam sklopila i sliku i zvukove...u potpun dozivljaj. Very Happy
Trenutno mi je zelja da procitam nesto sa jedne od prvih svirki(ili upravo sa prve svirke) sa Janom i Jelenom. Cekam...

p.s. Let the Sunshine in... I meni jedan od omiljenih! Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker