Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Vlajkov dnevnik » Bečej - klub Rif - 14.05.1994. godine

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Feb 02, 2009 12:20 am

Odgovoriti sa citatom

Ovo pisanije bice posveceno jednom od kultnih ( iz sadasnje perspektive ) koncerata iz istorije N.Beba, a u to vreme - totalno nebitnom!!!

Naime, bio je to 131. i poslednji put kada su se na jednoj bini pojavili clanovi prve originalne postave - Bane Jelic, Ceda Macura, Billy King, Milan i ja...

Ova prica ima i svoju istoriju.




Kada smo godinu i mesec dana ranije prvi put izasli na binu kao N.Bebe ( 04. 04. 1993. god. - Beograd, studentski dom na Zvezdari ) verovatno nismo ni slutili da ce ta postava opstati zajedno samo toliko! Ali, opet ce vreme pokazati, tako je trebalo da bude.

Imali smo prvi album i snimljen spot za pesmu ,, Veliki je Bog ''... ( bolje se ne pitajte kako, TESKO... )...
Iskreno, retko pustan jer se nismo svidjali tadasnjim urednicima muzickih programa ( pre svega, televizijskim ) - alternativno obojenim ljudima koji su tada protezirali '' brze bendove Srbije '' ili onima koji su u novoosnovanim medijima poceli uvoditi tek nadolazeci uzas - tzv. turbo folk!
Ali...
I pored toga N.Bebe su postajale realnost a ono sto je nas tada odrzalo i omogucilo da opstanemo je PUBLIKA, tj. ljudi koji su vec sirili tu neku vrstu mita o nama!!!
Znam da zvuci cudno, ali tako je zaista bilo. Pricalo se, i pored jedne vrste medijske blokade : " N.Bebe su srpski Toto, kakva postava, kakvi sviraci, ludilo..."

A mi...
Od pet koncerata - tri za plakate, jedan za semenke a poslednji za kiselu vodu... Da, to je istina...
Pa sesti i sedmi kao donesemo kuci i opet ispocetka, ponestalo plakata!
Ne zaboravite - rat, sankcije, plate od 5 maraka ili u nekoj robi, haos i uzas, ne vratilo se...
Masa likova pobegla iz zemlje - govorim i o pravim i o tzv. rokerima, vecina je presla u narodnjake ( i tada su se ljudi vencavali pa je bilo svadbi ) tj. u kafanu, mnogi su "okacili kopacke o klin" i krenuli u neke druge i isplativije poslove...
A braca Djurdjevic sa svojim istomisljenicima izdaju ( da Vam sada ne pricam posle koliko peripetija i muke ) album N.Bebe 1 i misle kako ce da osvoje tadasnju Yugu!
Optimizam i pozitivno razmisljanje - to je savet i sadasnjim bendovima, mala digresija od price.

I tako, posle opsirnog uvoda ( kao i uvek ) dolazi sustina.
Pregurali smo prvu godinu. Uspeh, svakako...
Medjutim...



Neki ljudi, sada mogu reci - divni ljudi, nisu izdrzali.
Pocetkom maja te 1994. godine Ceda i Bane najavljuju izlazak iz benda, maltene placuci!!!
Razumljivo, bilo nam je i tesko i zao i mogao bih jos mnogo slicnih reci da ispisem...
Razlog - predali su se, jednostavno - sve ovo o cemu sam do sada pisao ih je totalno odvuklo od nase prvobitne ideje, zajednickih snova i svega onoga sto smo planirali...

I tako...
Dolazi taj poslednji koncert.
Ni po cemu drugom bitan sem sto je poslednji te postave.

U tom becejskom rok klubu kasnije smo u postavi sa Randjom, Tasom, Goricom i Goranom svirali jos dva puta.
Po mnogo cemu ti koncerti bili su bolji od ovog...
Nebitno...

I sta sam ja ustvari Vama rekao ovom pricom?
Kakav je bio koncert ?
Dobar, iskreno.
Ali pomalo tuzan. Razumljivo. Ustvari, setan.
Secam se divne bravure Baneta Jelica u pesmi '' Daire '', doduse - da budem potpuno iskren - totalno nearanzmanski, i fantasticne solo deonice na bubnju koju je odsvirao Ceda Macura.
Bilo je to vece koje smo svi zeleli da sto pre zaboravimo - jednostavno, to je bio kraj... Kraj jedne divne price, jedne divne ideje, jednog divnog dela bendovskog druzenja...

A desilo se...
Desilo se da je publika po prvi put horski zapevala ,, Veliki je Bog '' i '' Daire '', da su na '' 1000 godina '' metalci odlepili, da smo obrade odsvirali kao nikada do tada!!!
Sada, kada razmisljam o tome ( a bilo mi je jako tesko, mislio sam da mi se svet srusio kao kula od karata ) shvatam koliko je to bilo... Nemam rec, "dopisite " je sami!

I poenta...
Dolazimo u Bgd u neko doba, otprilike 6h ujutru, vec je uveliko svanulo, toplo majsko jutro.
Ostavljamo Baneta, ljubimo se i ... Ode covek...
Mnogo kasnije, Milan mu je postao kum. Cisto da se zna.

Ubrzo, ostavismo i Cedu.
Izlazi covek i poce da place.
I meni i Milanu suze u ocima ali - podnesmo to stoicki.

Tako N.Bebe u originalnoj postavi odose u istoriju.




p. s. Koliko sutra, imali smo zakazanu probu sa Randjom. Zivot je isao dalje. I, hvala Dragom Bogu, na nasu vodenicu.
Ali, mi tog jutra to nismo znali!
...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Uto Feb 03, 2009 9:43 am

Odgovoriti sa citatom

Cini mi se da je neko skoro konstatovao da se Vlajko primirio, pa, evo nama nove price...

Emotivno, nema sta. Zamalo da i ja pustim suzu za Banetom i Cedom. Super su mi ovi detalji "okolo", koji se ne odnose samo na koncerte, generalno u svim pricama.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Uto Feb 03, 2009 7:52 pm

Odgovoriti sa citatom

... Ova prica ima najvecu emociju... Svaka recenica u njoj pa cak i one tri tackice na kraju imaju tezinu i jako veliki znacaj!

Jos jednom cu reci da je ovo sjajna tema, i da kroz nju saznajemo neke stvari o Nama dragim ljudima koje nismo znali a nemamo gde da saznamo!

P.S. Pored toga, ove price Nam otkrivaju jos nesto... a to je naravno jos jedan Vlajkov talenat Two thumps up
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 04, 2009 12:17 pm

Odgovoriti sa citatom

Zivot nosi razne situacije u kojima smo nekad pobednici a nekad gubitnici. Uvek zelimo najbolje ali nekad to bude i drugacije. Rastanak je uvek tezak ali ako je prijateljski, uvek se moze prebroditi i to lepim mislima o drugarstvu i o druzenju.Po Vlajkovim recima takav rastanak je bio i sa tadasnjim clanovima benda, uvek ostaje zal za jednima a radost za drugima, takav je zivot i takvog ga moramo prihvatiti. Zato i postoje i price da bi se prepricavale i stavile i istoriju, zbog toga mi je jako drago sto Vlajko deli te trenutke sa nama i pokazuje nam pravu sliku o Nevernim Bebama, o njima samima, njihovim osecanjima i periodima kada je bilo i tesko a i lepo, jer zivot je jedan i treba ga ziveti.
Ovom pricom fanovi imaju prilike da vide Bebe u tadasnjem svetlu i smatram da treba da ih bude jos, jer je to ipak period koji je deo njih i koji ih je verno sledio i vodio dovde, do novih pobeda i uspeha.
Bebe svaka cast.... Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

_T-Bear_

Super Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 507

Lokacija: Pančevo


Poslao: Čet Feb 05, 2009 4:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Mislim da sam se nekoliko puta najezio citajuci ovo...i na kraju neki tuzan osecaj...veliku emociju nosi ova prica...pa sam par puta opet citao sam kraj...i na posletku uz veliki pomalo tezak uzdah pustio taj prvi album da ide...
_________________
...."ja,danas sam tu a sutra ko zna gde,ne pitaj me za sudbinu"...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

redsonja

Napredna Beba

Pridružio: 15 Dec 2007

Poruke: 381

Lokacija: Pezos


Poslao: Čet Feb 05, 2009 11:11 pm

Odgovoriti sa citatom

..da, i mene je baš dotakla ova priča, ali ipak Bebe postoje i dalje, i oni koji su tu ostali da dalje traju su jednostavno pobednici! Još ste mi draži kad ovako saznam kroz šta ste prolazili...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Feb 06, 2009 1:36 am

Odgovoriti sa citatom

..slažem se da je ovo možda najemotivnija priča do sada..baš ima neku težinu...
...lijepo je,na ovaj način,pomenuti ljude koji su bili dio prošlosti Beba i koji su svakako ostavili trag...

Ali,kao što pomenu Sonja...Bebe postoje i dalje... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

dadodolmagic

Beba

Pridružio: 17 Okt 2008

Poruke: 47


Poslao: Uto Feb 10, 2009 9:05 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja koji se bavim muzikiom ( bend INBOX ) i koji bih zeleo da se u svakom pogledu razvijam, da je bend veci, oziljnija produkcija... ovakave price mi vracaju veru, snagu u muziku da ce se moji snovi mozda i ispuniti!

Zaista je tesko izdrzati! Evo mi smo snimili album pre 10 meseci i svi izdavaci su nas odbili, zatim redovno sviramo za po 3000 dinanara za koncert ( znaci od muzike za sada ne mogu da zivim ), kada sviramo mnoge gazde klubova ne vole autorske pesme vec traze da masu zabavljamo hitovima, kazu koga zanima vasa muzika, ljudi hoce zurku - a gazda dobar promet... - i onda kada procitas onu Vlajkovu pricu shvatis da su i oni prosli kroz sve to i gore i zakljucis da je istrajnost jedna od najvaznijih osobina sa kojom covek treba da se naoruza u zivotu.

Znaci samo napred!

Vera i rad = uspeh ( iako je relativno sta znaci uspeti)! Smile
_________________
State of no mind!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Toto88

Nova Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 17

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Sub Mar 07, 2009 11:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Impresioniran sam tvojim literarnim sposobnostima... Mogao bi i knjigu da napishesh Smile....Svaka chast,i nastavi ovako...Vrlo je prijatno chitati ovakve stvari...
_________________
Ne daj da ti dushu zatruje shminka!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Marko (taj_rad)

Super Beba

Pridružio: 26 Feb 2009

Poruke: 652

Lokacija: Tupižnica - Novi Sad


Poslao: Ned Mar 08, 2009 6:04 pm

Odgovoriti sa citatom

Vlajko, hvala ti na ovome sto si podelio s nama, i verujem, da svako ko je procitao, nimalo nije ostao ravnodusan, ili pak pronasao sebe u nekim svojim pocecima, snovima.
Ideja, N'Bebe, i te kako zivi, i ko je god pokusao da postavi ogradu vasim, idejama, vi ste to preskocili. Za velike ideje, potrebni su veliki mucenici, a koliko je muka bilo na putu do uspeha i srece, to vi najbolje znate i drago mi je sto ovo delite s nama, vasim fanovima .
_________________
Sve naše godine, zar da zaboravim... Sve što smo sanjali, sve su odneli...
Da l' nekad ostaneš, sama kao ja... Da l' neko zakuca, u tvojim mislima...
I neko ko te ne zna spava kraj tebe... Sve naše tajne bole me...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker