Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Strano tržiste - da li je vrijedno !?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Girl Interrupted

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 05 Dec 2007

Poruke: 3422

Lokacija: Srbija/Nis


Poslao: Uto Feb 05, 2008 8:49 pm

Odgovoriti sa citatom

Faraon ::

Moje misljenje je da se Milan najbolje izrazava na srpskom jeziku, tacnije da sve svoje emocije - bilo kog tipa, najbolje pretoci u stihove na srpskom jeziku. Mislim da recimo, na engleskom, to ne bi imalo toliki efekat i snagu, jer je rec o jeziku koji pripada totalno drugoj familiji jezika.


slazem se. ja nisam ni rekla da on treba da pise na engleskom vec da treba da se nadje neko ko ce umeti da prenese sustinu a ne rimu na engleski. samo da bi i nepoznavaoci srpskog jezika mogli da uzivaju u sustini Milanovih tekstova, naravno u skladu sa muzikom. Very Happy
_________________
Kada za 1000 godina budem bila samo jos jedan stranac u beznadju, hocu li imati dovoljno snage da pogledam u nebo iza oblaka i shvatim koliko je zapravo veliki Bog?
Mozes li da pogledas u sunce kao na dlanu i ne dozvolis kisi da spere boju srece sa svih
nasih godina?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

xcv

Nova Beba

Pridružio: 01 Jun 2008

Poruke: 19

Lokacija: Zagreb


Poslao: Ned Jun 01, 2008 10:11 pm

Odgovoriti sa citatom

Pozdrav iz Hrvatske Smile
Na Neverne Bebe naletio sam slucajno, prije nekih godinu dana negdje s neta skinuo sam Veliki je Bog i ostadoh bez teksta.. znam samo da sam neko vrijeme ostao sjedit, haha i kao gitaristu, naravno, odmah me privukla Randjina svirka, njegov pristup tom instrumentu, melodicnost, harmonijska rjesenja, zaista osjecam veliko strahopostovanje prema njemu (ako ovo cita, zelio bih ga ovim putem pozdravit, hvala VAM Saša na inspiraciji Smile), i naravno ostali clanovi benda, a kad sam procitao Milanovu biografiju (ex Smak itd..) sta rec na to osim, impresivno.. odrastao sam na ex-yu glazbi kao i vecina nas i strasno mi je zao sto danasnji klinci inspiraciju traze negdje drugdje dok su im prave veličine ispred nosa, i zao mi je sto vecina bendova s balkana nisu imale, kroz niz godina, vecu medijsku paznju jer sam siguran da bi bili ispred nekih ''zapadnih glazbenih struja'', no to su vec neke druge price.. ja bih zaista zelio, da NB razbiju ovu nekakvu monotoniju koja vlada na ex-yu prostorima sto se tice muzike, jer sam siguran da to mogu.. ako ne oni, ne znam tko.. netko je u postu prije spomenuo da se proboj na Hrvatsko trziste od NB-a jos ocekuje i da hrvatska publika to zeli, volio bih da se to desi, pogotovo da zasviraju recimo na velikom koncertu u amfiteatru u Puli, no ono zbog cega sam se zapravo i odlucio napisat ovaj post i uclanit se na forum NB-a je to da nisam bas 100% siguran da su u Hrvatskoj slusani, mozda da, no definitivno ne u onoj mjeri u kojoj bih to ja i nekolicina mojih kolega glazbenika zeljeli, oni jesu imali neku suradnju s Akijem, no mislim da to nije dovoljno, i zanimalo bi me jesu li njihovi CD-i zastupljeni u Hr CD shopovima?, to sve govorim iz dva razloga, prvo je to sto se mozda jos uvijek malo osjeca nekakav medjukulturalni jaz izmedju glazbenika iz Srbije i Hrvatske sto je jako zalosno, jer ocito nekim takozvanim ''muzicarima'' nije jasno da muzika ne poznaje granice, drugo, sto po Hr diskoklubovima primjecujemo jos uvijek vise ''cajki'' nego kvalitetne rock muzike, ako ovdje mogu defilirati neke ''pevaljke'' zasto nebi bilo prostora i za organizaciju koncerata NB-a? kad sam procitao koliko samo koncerata godisnje NB-e odsviraju, strava.. zanimalo bi me kakav stav zapravo clanovi NB-a imaju o svirci u Hr i opcenito po tom pitanju.. jos nesto, ja konkretno nemam cijelu diskografiju NB-a, ne znam kako da ju nabavim, sve sto od njih imam je svega desetak pjesama no i to sto imam i sto sam cuo je prestrasno koliko je to dobro.. eto.. jos jednom hvala vam i nadam se da cu imat priliku gledat NB uzivo, negdje blizu.. Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Ned Jun 01, 2008 10:38 pm

Odgovoriti sa citatom

xcv,

Upravo kako si i rekao "muzika ne poznaje granice" ali steta sto jos uvijek ima medju nama umova sa granicama, pa nama ostalima kvare ugodjaj. Bilo bi lijepo da se sva ta muzika spoji u jedno, kao sto je nekad bilo, a da se nebitne stvari ostave po strani.

Imas ovdje na sajtu u Downloads nekoliko pjesmica za skidanje, a nisam sigurna da li se prodaje CD u nekom od HR shopova. Nadam se iskreno kao i ti da ce Bebe uskoro stici i do vas i obradovati nekolicinu fanova iz HR.

U svakom slucaju, svaka ti cast na postu koji si ostavio, mnogo sam sretna kad vidim da ima ljudi koji cijene kvalitetnu muziku i razmisljaju kao ti.
Veliki pozdrav i dobro dosao na forum! Smile Smile Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

SIGI/1

Starija Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 165

Lokacija: LALALEND


Poslao: Ned Jun 01, 2008 10:38 pm

Odgovoriti sa citatom

ja sam za da bebe idu u jevropu ali neka jevropa nauci nas jezik toliko mogu ako mi mozemo engleski ili nemacki nebilo im tesko i zapovedjeno
mislim da stranca nebi skontali nikako , nebi oni skontali ni balkan jedino mozda oktobar fest Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

himera2

Beba

Pridružio: 03 Nov 2008

Poruke: 22


Poslao: Sre Nov 26, 2008 2:23 pm

Odgovoriti sa citatom

Naravno da je vredno, zelela bih da i preko grane(na racunajuci ove okolo zemlje) budu ovako uspesni,ali to bi znacilo da bi bili manje na nasim prostorima,a to ne bih zelela,ionako ih vijam po celoj Srbiji

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

maSSive_aTTack

Super Beba

Pridružio: 09 Sep 2007

Poruke: 1368

Lokacija: Sočanica; Beograd;


Poslao: Sre Nov 26, 2008 3:20 pm

Odgovoriti sa citatom

ja sam pre nekoliko meseci poslao drugarici iz Hrvatske neke od pesama Beba i svidele su joj se, i smatram da bi Bebe sigurno uspele, jer ono i nema neke velike razlike u muzici izmedju HR, Srbije, Bosne i tako tih zemalja, pa ako se Seka Aleksic slusa u Grckoj zasto da ne prodju i Bebe u HR..
_________________
It requires wisdom to understand wisdom: the music is nothing if the audience is deaf. ~ Walter Lippman.

Citat koji sam voleo kada sam bio mali. Sada ne volim citate. Ali volim malog sebe. Smile)))

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger ICQ broj

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Čet Nov 27, 2008 9:02 am

Odgovoriti sa citatom

Samo da dodam nesto na ovu temu,5 dıskova sam odnela u maju mesecu u Hrvatsku ı svı,alı svı se bukvalno pıtaju zasto Bebe vec nısu tamo uvelıko?U Zagrebu postojı masa klubova u kojıma vec redovno gostuju (ı pune) srpskı bendovı (da nıkoga ne uvredım) cak ı onı kojı nısu nı blızu popularnı ı poznatı kao Bebe,ove tıpa Rambo ,Partıbrejkersı ı E.orgazam zaobıdjımo sada jer onı vec uvelıko gostuju.Bıla sam ubedjena ı da ce duet sa Akıjem tu malo poguratı stvarı.
E sad,Hrvatska je nesto drugo ıako se moze tretıratı ınostranım trzıstem,sve ono sto je sustına o kojoj prıcate ne bı bıla ızgubljena.Posto solıdno poznajem tamosnje prılıke glavu dajem da bı Bebe nakon prvog,eventualno drugog pojavljıvanja razbıle ı ımale svoju stalnu publıku.I da podvucem,zao mı je sto se to jos uvek nıje desılo.Alı verujem da hoce ı to ubrzo.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Mar 09, 2009 2:01 am

Odgovoriti sa citatom

Bebe imaju jedan specifican zastitni znak, a to je sirenje ljubavi, tako da na bilo koje trziste da odu mogu vrlo lako da pridobiju publiku jer na sceni prosto zrace. Mislim da njima nije bitno u kojoj ce zemnji svirati, sve dotle dok osecaju pozitivnu energiju i dok su u krugu u kojem su cenjeni, jer smatram da je za jednog umetnika to najvaznije, postovanje prema onome sto se radi.
Sto se tice prevodjenja pesama, cela harmonija bi bila drugacija tako da pesme vise nece imati tu car i magiju kao u originalu ali bi bile sigurno zanimnjive i melodicne, jer muzika bi bila ista, glasovi isti samo text drugaciji a verujem da bi to devojke jako dobro odradile, mada ipak mislim da Milan ipak nije za tu varijantu prevodjenja, nekako mi tako ne deluje, ali covek uvek moze da se predomisli.
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 2 od 2
Idi na stranu Prethodni  1, 2

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker