Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

Dzubre

Nova Beba

Pridružio: 21 Apr 2009

Poruke: 19

Lokacija: Banja Luka


Poslao: Sre Apr 29, 2009 11:57 pm

Odgovoriti sa citatom

E ljudi, bas vam hvala sto ste uslisili moju molbu, i izvinite sto kasnim sa otvaranjem teme. Bas sam bio na koncertu u Banskom dvoru ( u toku su Dani Vlade s.Milosevica) pa je bio zavrsni koncert ( malo je reci odlican, dirigent Darinka Matic-Marovic, vjerujem da vas vecina zna ko je to, narocito vi Beogradjani, godina je Felixa Mendelssohna pa je bio divan koncert za klavir i violinu ). Oprostajni koncert klarinetiste Nikole Srdica ( koga bi Novosadjani trebali znati ) i jos mnogo toga... Trebao je prisustvovati i ( po mom misljenju najveca muzicka ziva legenda na ovim prostorima ) Konstantin Babic, ali zbog teske bolesti nije bio u mogucnosti. Bas sam uzivao iako sam zbog guzve prestajao koncert Confused

Navalite ljudi, ako ima iko kakvu ideju o cemu da zborimo neka se javi!
Whistlehy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Čet Apr 30, 2009 1:12 am

Odgovoriti sa citatom

Ooooooo, kakva tema...divno.

Ovako...Moram da kazem da kao neko ko samo voli da slusam muziku, zelim da dam svoje misljenje o ovoj temi...Ne znam bas mnogo strucnu terminologiju, iako imam mnogo prijatelja koji su na akademiji...
Njima svakako jedno veliko hvala, jer su na neki saljiv nacin mene usmerili i uputili na slusanje neke kvalitetne muzike, pa i klasicne muzike...

Utisak koji na mene ostavlja klasicna muzika, ono sto ona u meni budi pokusacu da pojasnim...

Cesto, sa svojom mnogo dobrom drugaricom sedim kada ona leti navezbava neku kompoziciju, sedimo satima...Ono sto svaki put kada se vidimo mi odsvira jeste Za Elizu...Ne umem da objasnim zasto, ali to je valjda navika ili pak emotivna vezanost za tu kompoziciju, jer nas vezuje dugogodisnje drugarstvo, a to je jedna od prvih stvari koju mi je svirala kada je drugarstvo pocelo da se radja...

Ona je devojka koja, uziva u klasicnoj muzici i voli klasicnu muziku i na vrlo lep nacin je mene u to uvela, saslusala je moje vidjenje toga i usmerila me...Klasicnu muziki, iskreno, jako retko slusam...jer mislim da trenutak kada se slusa klasicna muzika mora biti poseban...Meni, koja se time ne bavi profesionalno, treba poseban ambijent, posebna tisina i dusevna smirenost da bih to slusala i osetila...Tako da su to retki trenutci...Klasicna muzika, kada je slusam, u meni budi smirenost i opustenost, daje mi snagu, sigurnost, vedrinu, neko mi nahrani dusu, a mozak odmori od svega, da mi mogucnost da razmisljam o nekim vrlo vaznim stvarima, jer ne trazi preveliku koncentraciju...Nekako tiho iz pozadine cujem tipke klavira i to nekako nesvesno deluje na mene mnogo lepo i rekla bih nesebicno, jer mi mnogo toga pruzi, a gotovo nista ne uzme, tako da bih mogla reci da je za mene klasicna muzika melem za dusu...

Toliko za sada...Hvala autoru za prekrasnu temu...potrudicu se da jos koji put napisem nesto, ukoliko pronadjem reci koje ce da na pravi nacin kazu ono sto prilici ovakvoj temi.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Švrćo

Beba

Pridružio: 16 Apr 2009

Poruke: 68


Poslao: Čet Apr 30, 2009 2:37 am

Odgovoriti sa citatom

Evo, da postavim pitanje što se tiče BONTONA KLASIČNE MUZIKE... Very Happy

Ajde recite mi, šta vi osobno mislite, kolika je kultura ljudi kada dođu na neki koncert klasične muzike ili neku operu-operetu?

Moje osobno mišljenje je da se ljudi na ovim događanjima većinom ne znaju ponašat. Kao prvo trebali bi znat da se među činovima ne pliješće ( sem kad se zastori spuste )i da se MOBITELI GASE!!!!! Aaaaa... Pjevali smo sa zborom Mozart-ov REQUIEM i na sred nastupa, nekome zazvoni mob.i naravno zvoni neko vrijeme... "Srećom" pa je muzika na mobitelu bila MOZART-ova!!!!!! LOL... Very Happy

Ja slušam većinom metal, rock, ali volim, obožavam slušat i klasiku... Obožavam ić na operete, balete, opere i tako dalje... Very Happy Opusti me. Very Happy

A sa Kokicom se u potpunosti slažem... Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Čet Apr 30, 2009 3:19 am

Odgovoriti sa citatom

Jaoooooo Svrco...pa ti si genijalna...Pazi kakvo si ti pitanje sad postavila...
Moram da ti kazem samo dve stvari...najteze je u zivotu od seljaka stvariti pristojnu osobu...Zao mi je sto moram da kazem, ali na ovim prostorima je mnogo seljaka...Odem u bioskop zvrci mobilni, odem u pozoriste isto...To je takav odraz primitivizma da je o tome suvisno pricati...Dodala bih samo jos nesto...a to je citat: Ono cega se pametan stidi, budala se sa tim ponosi...Ne stavih pod navodnike jer ne znam bas da li sam od reci do reci tacno napisala, ali mislim da je sustina jasna....toliko.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Apr 30, 2009 12:46 pm

Odgovoriti sa citatom

Klasicna muzika je nesto od cega bi muzicko obrazovanje trebalo i da krene, poceci, recimo u sviranju nekog instrumenata dosta su teski jer se celo bice privikava na novine, pokrete ruku, hvatove, da bi se taj postupak olaksao, dusi je potrebno nesto sto ce je u medjuvremenu opustiti i dati strpljenja i snage. Klasicna muzika pored opustajuceg delovanja bi trebalo da nas uvede u neku magiju prave muzike, jer instrumenti pricaju neku pricu, glasa nema da je recima docara, vec je potrebno uz slusanje pokusati osetiti sta je kompozitor hteo tim notama da kaze, tj, da docara atmosferu i ambijent.

Ja recimo sviram klasiku na gitari, ali nisam uvek raspolozena za to jer nije dusa i raspolozenje uvek adekvatno za to, zato predjem na rok, jer se uz pevanje i sviranje brze potrosi i izbaci enegija dok kod klasicnog izvidjenja te emocije se plamsaju unutra, ne izlaze vec se u nama poigravaju, pa kad se prstici umore krene oslobadjanje koje nam daje slobodu, naravno to ispoljavanje energije kod svakog moze biti razlicito, ali kod mene je recimo bas ovakvo.

Raduje me nedavno pokrenut projekat sakupljanja velikih kompozitora u kojem svake nedelje izadje jedna knjiga sa cd-om. Knjizica opisuje delo o kojem se radi, tako da evo prilike, slusati i citati o cemu se u kompoziciji i radi pa onima koji bas i ne mogu osetiti tu pricu, mogu je razumeti opisima. To je po meni fantastican projekat koji je odmah zaziveo i dokaz da imak ima ljudi koji teze ka kulturi, duhovnom dobru i dobrom ispoljavanu energije.

Mnogima je ova muzika "SMOR" kako bi je neki nazvali, razlog zasto je tako tumace je upravo u neznanju, nedostatku kulture, nemotivisanosti za ucenjem necek drugacijeg i novog i cistog, a ne u tome da je ona dosadna. Naravno ni preterano slusanje klasike nije dobro jer onda moze i dusa da se pogubi, jer tada muzicar tezi ka savrsenstvu sto nekad nije bas izvodljivo, tj. potrebno je neko vreme da se tome priblizimo, stoga treba biti sire muzicki orijentisan i onda sve dodje na svoje.

Toliko bih ja rekla za sada, ovo je tema o kojoj se moze dosta pricati.... Very Happy
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dzubre

Nova Beba

Pridružio: 21 Apr 2009

Poruke: 19

Lokacija: Banja Luka


Poslao: Čet Apr 30, 2009 4:06 pm

Odgovoriti sa citatom

Švrćo ::

Evo, da postavim pitanje što se tiče BONTONA KLASIČNE MUZIKE... Very Happy

Ajde recite mi, šta vi osobno mislite, kolika je kultura ljudi kada dođu na neki koncert klasične muzike ili neku operu-operetu?


Eeee Svrco, o teome i ne vrijedi raspravljati. Mozemo navoditi primjera i primjera nekulture i nepostovanja i uvijek ce toga biti. Ja cak i ne znam na koji bi to nacin opisao, da li je to iz fazona (da budu u centru paznje), da li iz neke ljubomore ili zavisti, da li iz neznanja ili nesto deseto....ali ljudi ne mogu da upamte da prvo sto treba da uradis kada ulazis u koncertnu dvoranu jeste da ugasis telefon i ne pljesces dok se izvodjac ne okrene publici i pokloni (tako neces pogrijesit 100%). To da treba da bude tisina prilikom izvodjenja kompozicije necu ni da spominjem.

Nedavno sam bio na koncertu ( isto u Banja Luci u Banskom dvoru ), gostovala je Dubravka Jovicic iz Beograda i nekom djedu u sred kompozicije zvoni telefon....Ajd sto je djed gluv pa ne cuje da mu zvoni telefon, nego kad je skonto da mu zvoni on se ladno javio i poceo da prica...Ne zaboravite da je gluv!...pa je ta prica vise licila na viku nego na normalno pricanje. I covjek ne staje, drobi i drobi. Ljudi okolo se poceli smijat, to je bilo katastrasno!
I na iducem koncertu koji je bio cirka 5 dana poslije tog incidenta, ulazim, sjedam i gledam program, kad ono boldovanim velikim slovima pise
MOLIMO VAS DA ISKLJUCITE VASE MOBILNE TELEFONE!!!
Kad sam to vidio tacno me sramota bilo gdje zivimo i kakvi su ljudi oko nas, kad je potrebno to napominjati i jos boldovati da bi iduci djed koji je mozda corav vidio to! STRAHOTA OD ZIVOTA Confused

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Švrćo

Beba

Pridružio: 16 Apr 2009

Poruke: 68


Poslao: Čet Apr 30, 2009 9:05 pm

Odgovoriti sa citatom

Eeeee... Na žalost sve je to dio ne kulture... Mah...šta ćeš ljudima... A to što se tiče tog nekog dede i mobitela... hahahahahh... ponzata mi je priča i to previše... Very Happy Jedan je dedo sjedio red ispred mene na jednoj operi... I isto tako mu zazvoni telefon i isto poče pričat... K'o biva mi ga ne čujemo... I aj završi on i, valjda, isključi mobitel... Kad 2 mjeseca poslje, ja odem u Split na operetu i, vjerovao ili ne, ISTI DEDO, ISTA SITUACIJA!!!!!!!!!!!!!! HAHAHAHAHAHAHAHA... Samo je sjedio na balkonu pord mene... Jaaaa umirala od smjeha kad sam ga ugledala... Sebi nisam mogla doć i neki čovjek me zamolio da prije nego počne opereta da se smirim... Ajd, smirila sam se... Kad odjednom, srećom pa je pred kraj drugog čina ( polovine operete ) bilo, tom istom dedi zazvoni mobitel... Ja se uhvatila za usta i stomak i gotova puknut od smjeha, čim su se zastori spustili, ja izletila van i počela plakat od smjeha... Very Happy hahahahahaha... Naravno, što je kod mene proizvelo štucavicu, pa sam do kraja koncerta, srećom tiho, štucala!!!!

Ali eto, od tog dana nadalje nisam imala sličnih događanja više... hehehehe... Tako da sam čak uspjela sretno pogledat od početka do kraja neke od opera i ostalih stvari! Very Happy

A to za boldovana slova i ostalo.... HAHAHAHHAHAHAHA... To ne želim ni komentirat šta sam zamislila!!!!!! Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Maj 03, 2009 1:25 am

Odgovoriti sa citatom

Generalno gledano, nisu samo ne iskljucivanja telefona glavni problemi u poseti klasicnih koncerata. Malo ljudi je zaisa tu jer ima potebu to da slusa i zato sto je razume, kada se klasika slusa treba znati, osetiti i predvideti kada je kraj, kada su pauze, kada su novi cinovi i kada u stvari treba aplaudirati, dati podrsku izvodjacu ili orkestru. Generalno ljudi misle da se moze uvek navijati, urlati kada je njima volja, a to je upravo ono sto izvodjaca najvise nervira, iritira i dekoncentise.

Evo jednog primera: Koncert Paco De Lucio. Covek profesionalac, treba mu potpuna koncentracija, svira se emocijama, snagom i potpunom posvetanoscu, cak bi mu i muva zasmetala, a momci iz zadnjih redova navijacki mu aplaudiraju kada je u najtezim delovima kompozicije, onda kada je najpotrebnija tisina i mir oni grunuli. Znaci opet se vracamo na ono glavno, ne znaju se ljudi ponasati na takvim mestima a nazalost ljudi se trebaju vise puta upozoravati umesto da nam je to navika i obicaj.

Evo sta mi recimo jos smeta a vezano je za klasicnu muziku, cinjenica je da manja populacija slusa ovu vrstu muzike, razloge smo svi primetili i vec pisali o tome pa se necu ponavljati, pa ljudi vec poznata dela obradjuju ne na adehvatan nacin, ako je napr, Bah Bah, zasto ga onda kvariti. Ok, razumem da ljude treba privuci pa umesto klasicnog koncertnog orkestra ubace malo zivosti, motivima popa, roka ili napr. elekticnih violina ili vec nekih slicnih instrumenata, ali kada se on ubaci u tehno vode, pa onda mislim da ce stomak da mi se prevrne. To je nesto sto me jako iritira i jako ljuti, jer neko je stvarao, ulagao u to delo, postoje note, postoje istrumenti, pa zasto to kvariti nekom elekronikom u kojoj nema zivoste, vec samo depresivnosti i ponavljanje jedno te iste stvari. Stoga ziveli instrumenti i ljudi koji provode sate i sate vezbanja u onome sto vole, osecaju i za sta zive. Guitar
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker