Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Vlajkov dnevnik » Herceg Novi - Yachting klub - 05.07.2003. godine

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Avg 26, 2009 1:50 am

Odgovoriti sa citatom

Uh...
Ova prica nece biti vezana samo za doticni dogadjaj vec mnogo vise za sve ono sto je istom prethodilo!
Saznacete i zasto.

Mislim da je tokom istorije ovog benda bilo mnogo koncerata koji su bili (uslovno receno ) teski ili su u startu imali taj neki prefiks koji im je davao tu konotaciju.
Ne govorim o tome kada je neko pod temperaturom, prehladom, u nekoj svojoj licnoj agoniji ili pod stresom...
Mi koji se bavimo ovim poslom na to smo navikli, publika je ta koja bi trebalo da uvek bude ispostovana i da nista ne primeti...
I mislim da nije, kazem mislim...

Ne govorim ni o situacijama kada izadjete na binu a par dana pre toga vam se desila neka porodicna ili ljudska tragedija...
Ne verujem da je iko od vas o tome razmisljao!
A zivot je cudo, rece to neko mnogo kompetentniji od mene...

Ne pricam vam cak ni o momentima kada vam se nekada negde bas ne ide... A to se takodje desava...

Pa o cemu onda govorim, tacnije pisem?
To ja sada kao sam sebe pitam, a vi se posle ovakvog pomalo crnog ali i realnog uvoda ( sa naseg muzicarskog aspekta ) konacno mozete i opustiti.

Pisacu vam o prvom koncertu nove postave, o tom famoznom 5. julu 2003. godine... O nervozi, besu, sreci, zadovoljstvu...
O najtezem koncertu koji se desio, ne samo zbog svoje specificnosti.
O necemu sto nisam mogao ( i iskreno sa nadam da necu vise nikada ni morati ) da podvedem ni pod jednu od mogucih odrednica!
Jednostavno, to je trebalo doziveti, proziveti i...
Cucete, krecem...




Predistorija svega ovoga mnogima od vas je poznata.
Milan, Randja i ja resili smo ( par meseci ranije ) da nesto korenito promenimo i to smo i ucinili.
Takozvani rez u bendu. Desavalo se mnogima, nismo mi to izmislili!!!
Zeleli smo iskljucivo i jedino autorsku pricu, u nekoj drugoj zvanoj obrade dosegli smo sam vrh, izazova vise nije bilo.
Da ne duzim, izbor je pao na Janu, Jelenu i Ducu.
Njih dve uzeli smo kao totalno neiskusne i mlade, verujuci da smo napravili dobar izbor. Kultna emisija 3K - dur bila je njihova odskocna daska.
Po mom skromnom misljenju, sasvim dovoljna.
Duca je dosao kao jedino moguce i realno resenje na tada preosetljivo i u Srbiji najbolnije ( u muzickom smislu ) mesto bubnjara. Profesor je on, zna note i sve aranzmane je ispisao. N.Bebe sa bubnjarem koji cita note, cudno ali istinito!!!
Ali, bio je tu jos jedan covek - Daca!!!
Ko je Daca?
E pa, i on je bio pevac koji je takodje imao isti status kao i sve tadasnje novajlije. Culi smo ga, probali, ucinio nam se interesantan...
Znaci, bilo nas je sedmoro.

Isli smo u nepoznato - Gorica, Tasa i Goran imali su skoro 800 koncerata sa nama na bini. Bili smo dream tim, iskreno...
Zato je nasa ideja bila da vidimo gde smo, sta smo i koliko je cela ta prica sa novom ekipom uopste realna i moguca!

Herceg Novi je bio ugovoren jos dok je stara postava bila na okupu.
Menjajuci sve, dosli smo do zakljucka da ce upravo mesto na kome cemo provesti 15-ak dana dati pravi odgovor da li je nasa odluka bila ispravna ili ne.
Kao sto su nekada radili Galija u Makarskoj ili Bijelo dugme u Istri... Tj., Time u Dubrovniku i td.
Nasem velikom prijatelju Rokiju rekli smo samo da dolaze nove Neverne Bebe ( znaci neka nova postava, bez objasnjenja sta i kako ) jer, uveliko su u to vreme kolale price kako se bend raspao i sl. Tracerske novine bile su prepune takvih vesti, mnogi su to jedva docekali.
Njegova reakcija bila je - Milance brate, ja sam sa tobom ugovarao stvar i tebi verujem, cekam vas sa nestrpljenjem...
I...

Cudna skupina ljudi krenula je cuvenim belim kombijem tog 4. jula 2003. godine uvece iz Beograda - put mora.
A da, zaboravih napisati da smo nekih dvadesetak proba imali u nasem studiju u Kosutnjaku. Malo ili mnogo, pravo je pitanje? A odgovor je samo jedan - ne malo, vec premalo!!!
Jana, Daca i Duca bili su tu od samoga pocetka, Jelenu je Milan izvukao tri dana pred put...
Ziva istina, do sada nepoznata.
A vec na tom putu videlo se da nas zaista ceka avantura...
Neiskusne, pod velikim uticajem treme i verovatno totalno uplasene zbog straha od nepoznatog i razmisljanja o istom ( govorim o J. i J., ustvari - i o Daci ), taj put imao je obelezja boljih horora ili komedija, u zavisnosti od toga kako ko gleda na stvar!!!
Ali, nekako stigosmo - pred samo svitanje.
Jednom cu, posle nekog koncerta ( recimo u '' Tremi '', kada je prisutno najvise fanova ) javno isparicati kako je sve to izgledalo odistinski...
Kako sam ono bese poceo ovaj prikaz?
Uh...

A sada, anegdota...

Sa nama je na more krenuo i nas drugar Pepe sa svojim cuvenim dzipom. Da se ne bi gurali Randja je krenuo sa njim. To je jedino bitno za pricu.
Duca je isao avionom, zbog povrede noge, relativno nebitno za pricu.
Kada smo stigli u H. Novi ja sam izasao iz kombija da kupim cigare i rekao im da cu se do Yachtinga spustiti peske. Zeleo sam da se posle cele noci u kombiju malo razgibam i nadisem svezeg vazduha. I to je bitno za pricu.
Pepe i Randja bili su tada tek u Budvi, svratili ljudi na kafu.
A Milan prethodno okrenuo usnulog Rokija i rekao mu da stizemo i da obezbedi ljude da izbace opremu dok mi doruckujemo i pijemo kafu...
!!!!!!!!!!!!!

Stize cuveni cika Dragan ispred Yachtinga.
Roki vec u basti, ustao covek da nas doceka. Domacinski, kako dolikuje...
A iz kombija izlaze - redom - Srki ( Ganetov sin, tadasnji roudi ), Todorovic ( takodje tadasnji roudi ), Daca, Jelena, Jana...
Ko su ovi ljudi, verovatno se pitao, sa nevericom i onako sveze probudjen??!!!
A onda i Milan...

Zamislite Rokijevu facu!
Kada ga je video covek ga izljubi kao brata rodjenog...

Tek mnogo vremena kasnije saznao sam koliko je ta jutarnja scena delovala nestvarno u tom trenutku.
Iz kombija izadose neka deca ( svi oni imali su tada od nekih 17-18 do, recimo, 20 godina !!! ) a on nikoga ne prepoznaje!
Strasno.
Kada je ugledao lika sa brkovima zvanog Milan, odahnuo je...
Jer, ko zna, moglo se desiti da se i on ne pojavi!!!

Desetak minuta kasnije dosao sam i ja, mislim da nikada necu zaboraviti Milanovu srecnu facu. Obradovao mi se kao retko kada...
Potom stize i Randja, Roki je vec bio presrecan... Verovatno je racunao - pa trojica, dobro je...
Ducin popodnevni dolazak ( iako ga nije znao ) samo mu je potvrdio da ekipa ipak jeste prava.
Mada, u tim jutarnjim trenucima '' uzasa '' ni rec nije rekao, verovatno je gutao knedle i duboko disao ne verujuci sta vidi sopstvenim ocima!


I tako, to bi bilo to!



Koncert???

E, dragi moji, o tome citajte u sledecem nastavku...
Jer, sto bi rekao moj vrli i dragi prijatelj zvani Dragic a vama na forumu poznat kao cika Gane najlepse i najsladje su price iz dva ili vise delova. Posto je on stariji i iskusniji, kupio sam taj savet od njega. Uostalom, njegove foto price to na najbolji nacin dokazuju...
U prvoj postavi stvari, navuce... A u drugoj dotuce...

Ne znam zasto, ali ubedjen sam da cete nastavak ove cekati sa nestrpljenjem...
Bice ga, OBECAVAM...
Kada, stvarno ne znam, potrebno mi je da budem raspolozen kao veceras...



p.s. U prilogu ove price poslacu i da sada neobjavljenu fotku ( jednu od retkih, ako ne i jedinu za koju ja znam ) gde mozete videti celu ekipu na okupu, sa sve Dacom!!!



p.s. 2 ... nastavice se...

User posted image

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Avg 26, 2009 12:26 pm

Odgovoriti sa citatom

Ostadoh bez daha, ni trepnula nisam dok citah redove. Very Happy Sjajna prica, meni do sada naj interesantija, sa nestrpljenjem cekam nastavak, a tek da cujem uzivo taj dogadjaj. Very Happy Slika - FENOMENALNA Two thumps up Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Sep 01, 2009 1:33 am

Odgovoriti sa citatom

I ja"strpljivo" čekam nastavak...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker