Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Poezija i proza » Srećan je ko ume da voli

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Ned Nov 22, 2009 1:09 pm

Odgovoriti sa citatom

(Herman Hese)

Ljubav nije zato tu da bi nas usrecila, vec da bi nam pokazala kako mozemo biti jaki u patnji i podnosenju.

Ljubav se boluje i sto nas vise boli to nam vecu snagu daje.

Ono sto se tesko dobija, vise se voli.

Ljubavlju nazivamo svaku moc, svaku sposobnost da saosecamo, kao i superiornost da se osmehujemo u patnji. Ljubav prema sebi i sopstvenoj sudbini, nezni pristanak na ono sto Nedokucivi zeli da ucini s nama i onda kad nismo u stanju da ga vidimo i razumemo - to treba da bude nas cilj.

To sto svaka ljubav u sebi nosi duboku tragicnost, nije razlog da se ne voli!

Nasa ljubav treba da bude slobodna koliko god je to moguce, da bismo u svakom trenutku mogli nekome da je poklonimo. Mi uvek precenjujemo objekat nase ljubavi i odatle proisticu mnoge patnje.

Ljubav ne treba da moli, a ni da zahteva. Ljubav mora imati snage da u sebi samoj dodje do izvesnosti. Onda nju vise ne vuku, nego ona vuce.

Nekada sam verovao da je posebno uzivanje biti voljen, a sam ne voleti. Sada sam iskusio kako je mucna lojubav koja se nudi, a koja se ne moze uzvratiti. Ali bio sam vrlo ponosan sto me jedna nepoznata zena voli i zeli da budem njen. Vec to malo tastine bilo je dovoljno da pocnem da se oporavljam... Sve vise sam uvidajo da sreca nema skoro nista zajednicko sa zadovoljstvima cula i da su patnje zaljubljene mladosti, ma koliko bile bolne, lisene svake tragike.

***************

Kako su teski ovi dani!
Ni vatre da me zagreje,
ni sunca da mi se nasmesi,
samo pustos,
samo hladnoca bez milosti!
Neutesne gledaju me
cak i jasne zvezde
od kada spoznah
da i ljubav umire.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker