Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 22.08.2007. - Valjevo - gradski Trg

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 09, 2009 9:42 pm

Odgovoriti sa citatom

@bubnjar


Evo, odspavao sam...
A sanjao sam jedan predivan san...
Sanjao sam shest charobnjaka. Uh, koliko su samo charobnih rechi izgovorili protekle noci... Koristili su svoje shtapice da zacharaju par hiljada dobrih dusha ispred njih... Koristili su svoje magichne melodije da opiju svaki um tu prisutan, da prechiste svaku kap krvi koja teche venama svih tih ljudi... Svojom molitvom su zamolili Gospoda da oprosti dugove nashe, svojom molitvom su se pomolili za dushe ljudi koji nisu sa nama...
A zapamtio sam neke od tih rechi... Lica, 1000 godina, U beznadju, Pogledaj u sunce... Oktobarfest, Balkan juzno od srece, Divlje svinje... Dabogda lazem, Veliki je Bog, Gotovo... Na putu za nju, Ko zna, Kazi gde smo.... Jednom kad me ne bude, Boje duge, Kisha... Hejdemo svi, Daire, Zajdi zajdi, Sve nashe godine... Dvoje, Kazi gde je ljubav, Da ima nas... Ikona, Oktobar, Tuzna pesma... Jana, Milan, Vlajko, Kebac, Jelena, Randja...
Hm, to nisu neke, to su sve charobne rechi otpevane u vazduh Valjevske noci. Plovile su one kroz mrak.. I rekle su sve, sve su naslikale. Te rechi.. Njih nekoliko zajedno sa pesmom...
To su svi ti roditelji magije koja je kruzila iznad nashih glava. Tvorci onog blagostanja koje smo poneli nazad u stvarnost...
Valjevo je sinoc bilo mesto tog divnog zlocina nad zlom, mrznjom, mesto zlochina nad djavolom... Valjevo je sinoc bilo centar sveta, srce bica koje voli, centar ljubavi, mesto iznad koga su lebdeli andjeli okupljeni da cuju krasnu muziku... Sinoc sam sanjao da sam u tom gradu...
I kao da se josh nisam probudio, kao da josh uvek sanjam... Ovo josh uvek traje...
A da li sam uopste spavao...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 09, 2009 9:46 pm

Odgovoriti sa citatom

@ neverna_beba


Ovo je svirka "za koju reci ne postoje" !!!

Jos uvek sam pod utiscima ali cu pokusati da Vam docaram proteklo vece.
Ekipa iz NS-a stize u Valjevo oko 20h.
Valjevo-prelep grad koji odise toplinom, u kome su dobri ljudi koji ca Vam u svakom momentu izaci u susret. Stizemo na mesto gde je postavljena bina, gde nas ceka, kao i uvek pravi domacin cika Gane. Tonska proba je u toku. Posle tonske probe odlazimo na Gradac, mesto gde je sniman spot za pesmu "Da ima nas". Iako je bio mrak, uspeli smo da obidjemo taj predivan predeo oko te divne reke. Pravo mesto za odmor od puta i pripremu za svirku. Vracamo se na trg gde zaticemo ogroman broj ljudi, ceo trg je bio popunjen. Posebnu paznju mi je privukao velik broj dece koja su zauzela prve redove i sa nestrpljenjem ocekivala pocetak koncerta.
Publiku prvo pozdravlja Randja i sa svojim uvodom krece jos jedan koncert za pamcenje. Svakog clana benda publika je docekala i ispratila gromoglasnim ovacijama i aplauzima. Odusevljanje benda je bilo ogromno! Svaka pesma je ispracena od prvod takta. Ogromna kolicina pozitivne energije i emocija sto se moglo videti na njihovim licima!!! Koncert je trajao 3h. Sve pohvale za publiku koja je bila sjajna! Posle koncerta clanovi benda su uzivali slikajuci se i potpisivajuci autograme svojim fanovima!
Ali svega toga ne bi bilo da nije bilo organizatora koji su to sve profesionalno odradili! Ozvucenje kao i rasveta su bili extra, a bina je bila fenomenalna!

Svi koji su bili znaju o cemu pricam a onima koji nisu mogli da dodju nadam se da cemo bar malo uspeti docarati nezaboravan dogadjaj slikama i izvestajima!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 09, 2009 9:51 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Mike Portnoy034


Evo tek sada posle malo duze pauze, posle onih emocija i osecaja koji su preplavili mene i sve one ljude koji su imali tu cast da se nadju u Valjevu, da napisem par reci o sinocnjem spektaklu. I pre nego sto sam krenuo na put znao sam da ce ovaj koncert biti nesto specijalno i nesto cemu se definitivno moralo prisustvovati. Po dolasku prvo sto nas je vise nego prijatno iznenadilo je bina i mesto desavanja. Trg kao i okolni balkoni i terase su bili krcati fanovima. Najbolji uvod mozda je recenica jednog mog prijatelja kada smo zakljucili kakvo se cudo sprema, "Matori, al' ce ovo da bude SVIRKA!!!". I bese vala! I to kakva!!! Tri sata smo plovili zajedno sa Bebama kroz sve ono najlepse koje nosi ovaj bend i kroz smeh i poneku suzu (par ljudi oko mene je plakalo na pojedinim pesmama) zajedno uzivali i pevali sa njima! A Bebe? Pa noseni odlicnim ozvucenjem i fenomenalnom publikom koja je pevala od prve do zadnje pesme ceo koncert, mogli su da zvuce samo onako kako smo od njih navikli, najbolje i vrhunski! Lica, 1000 godina, U beznadju, Pogledaj u sunce, Oktobarfest (meni posebno draga!!!), Balkan juzno od srece, Divlje svinje,Dabogda lazem, Veliki je Bog, Gotovo, Na putu za nju, Ko zna, Kazi gde smo, Jednom kad me ne bude, Boje duge, Kisha, Hajdemo svi, Daire, Zajdi zajdi, Sve nase godine, Dvoje, Kazi gde je ljubav, Da ima nas, Ikona - Oktobarfest, Tuzna pesma. Mislim da je to ceo setlist koji je odsviran sinoc u prelepoj Valjevskoj noci! Za kraj malo caskanja sa Kebcom na kraju svirke i onda nestadosmo u noci, ostavljeni da (kako neko rece) sanjamo da smo bili u tom gradu sinoc!

P.S.: Slike ocekujte sutra jer mi treba malo vremena da nadjem kabal za digitalac jer ipak... "Ne moz' to bez kabla!" Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 09, 2009 9:53 pm

Odgovoriti sa citatom

@ vavlada


Evo i ja da kazem par stvari -

1000 godina, u beznadju, da ima nas, sporije, ali ne "pogledaj u sunce" oktobarfest, balkan, divlje svinje - jana je ekstra otpevala ovu meni posebno dragu pesmu, dabogda lazem - kebac je na kratko zamenio bubnjeve mikrofonom, veliki je bog (sa best of-a), Gotovo - J&J su otkinule ovu, po meni , na putu za nju, ili za kebcev solo koji je usledio - moj drug bubnjar samo zinuo i gledao Smile, a onda kao shto Milan rece, ovekovecenih 5 minuta uz pesmu Ko Zna, pa Kazi Gde Smo , Jednom kad me ne bude - Jelena je ovo, kao i uvek, perfektno iznela, slede Boje duge, i pozdravi za VA od Aki-ja, kojeg u pesmi menjaju Jeca i Milan, zatim kisa i hajdemo svi, pa daire (zajdi zajdi) - randja je oduysevio sve pristune solom, zaista vrh.
Onda je Milan predstavio (ponovo) sve clanove benda, i odrzao prelep "govor", a usledile su sve nashe godine, i dvoje.
Za bis su odsvirali ljubav (staru), da ima nas (brzu), deo ikone, oktobarfest, i na zahtev publike (tj na masovno deranje) i Tuznu pesmu.
Eto, ko nije bio, bar da zna shta je bilo. A shto se mojih utisaka tice, sve stane u 3 reci - RAJ NA ZEMLJI
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker