Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 26.07.2008. - Arandjelovac - gradski Trg

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 8:52 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


Nasa mala ekipa jos od jutra je gledala u nebo smisljajuci tajne i efikasne nacine za rasterivanje oblaka.U jednom trenutku je nebo nad Arandjelovcem bilo skoro bez ijednog oblacka,nekih sat,dva pre svirke.
Sad znam da je fenomenalno izvodjenje "Moja dunjo mirisna" na tonskoj probi bilo prava uvertira za ono sto ce uslediti...
Koncert je startovao nesto ranije nego sto je bilo planirano jer su iz Bgd-a stizale informacije da nam kisa ipak,dolazi.Ni raniji pocetak nije,medjutim,uticao na to da se Trg ispuni.Odlicno raspolozena publika od samog pocetka pevala je sa Bebama..."Lica","Boje duge","Pogledaj u nebo","Kisu",fenomenalnu "Ko zna"...I tu negde,na trecini koncerta otprilike,otvorilo se nebo.
Arandjelovcani su kisi odgovorili rukama jos vise podignutim visoko,glasovima pustenim jos jace.Neverovatan osecaj,gledati sve te ljude od kojih su tek poneki imali kisobrane a vecina freneticno pevajuci samo otresala sa sebe kisne kapi...Niko,ali niko,nije se pomerio.
Kisa je zapravo,kao sto sam rekla,dala ovom koncertu posebnu draz koja je dodatno inspirisala i Bebe.Milan im je vise puta rukama nudio srce,devojke neumorno igrale i pevale kao i uvek svom snagom,Randja skroz u elementu (videcete Sonjine i Igorove fotke - savrsenstvo),Vlajko plenio iskrenim osmehom,Kebac iz pozadine davao ritam ludoj zabavi."Gde smo","Oktobarfest",Kazi gde je ljubav","Hajdemo svi"...Za mene licno najemotivniji trenutak koncerta - kada je u "Dabogda lazem" Milan prisao Jeci i jedno vreme stajao potpuno bez reci iza nje,pognute glave,poput nekog mocnog zastitnika,sklopljenih ociju slusajuci ..."i kojem Bogu sada izgovaras ime i places za dvoje"...Usudjujem se da priznam da je u tom trenutku i meni poneka suza sprala kisu sa lica.
Erupcija odusevljenja nastala je na neizbeznom "bubnjanju" a potpuni trans u toku "Daira".Valjda nije bilo nikoga ko u tom trenutku iz publike nije pevao ili vristao kada je kisno nebo zaparao Jecin glas.
Organizatori koncerta su se zaista potrudili da ovaj dogadjaj ostane u pamcenju i pre bisa je ka nebu poletelo pregrst iskri u prelepom vatrometu,gruvalo je i pucalo u svim bojama sve dok se Bebe nisu vratile "Tuznom pesmom",tu je komentar valjda potpuno suvisan.Dva sata svirke okoncano je bez kise koju smo svi zajedno pobedili i narugali joj se,sa "Da ima nas".
Dodacu i da je rasveta bila izuzetna,nikako nebitno za celokupan dozivljaj.

Milan je zahvalivsi se Arandjelovcanima u svom stilu konstatovao da su "pobedili tu provokaciju zvanu kisa" a nakon koncerta bend se neumorno slikao i delio autograme onima koji su strpljivo cekali.

Jos samo par detalja,imali smo priliku da vidimo i nesto specijalnih situacija - cika Ganeta u sasvim novoj,jos jednoj ulozi pored svih koje ima,covek je uz sve nas imao svoju paparazzo noc i bez pauze skljocao ,upucujem pozdrav i Petru - laksem 2 kg,po sopstvenom priznanju Mr. Green ,(sve je dobro sto se dobrim zavrsi).Necu zaboraviti da spomenem Catrin (vernu podrsku:love: ),Mike-a i bubnjara,vidimo se,momci i poslusajte Vlajkov savet,vezbajte neumorno i dalje .
Sonju i Igora necu vise da hvalim da se ne uobraze ,ali zaista,mislim da nece biti nikoga ko nece ostati potpuno bez teksta kada postave fotografije koje su napravili.
Bebe smo ispratili i pozeleli im srecan put u Crnu Goru,odlicne koncerte pa i malo odmora,a onda se i mi polako,svako sa svojim filmom u glavi i emocijama koje smo poneli,uputili u noc.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 8:55 pm

Odgovoriti sa citatom

@ MikePortnoy034


Sa malim zakasnjenjem evo i ja da napisem nesto o ovoj odlicnoj svirci. Moram da kazem da je ovo meni bila posebno draga svirka jer sam za par prethodnih na koje sam trebao ici stvarno bio baksuzan (otkazivanja, nedostatak prevoza...), tako da sam se iskreno molio Bogu da ovo ne bude "jedna od takvih". I nije na moju veliku radost. Stigao sam tamo dosta ranije, oko 5-6 sati dok je sve jos bilo u fazi pripremanja. Dok sam cekao tu kod bine da stigne ekipa iz Lazarevca sa Ivanom bubnjarem na celu, prisecao sam se kako su Bebe samo 50-ak metara odatle pre 4 godine svirale u jednom malom klubu koji vise mislim da ni ne postoji. Secam se da sam tada razmisljao koliko ovaj bend zelim da vidim na velikim binama sa osvetljenjem, jakim ozvucenjem i sve sto ide uz to. Eto Bebe su od tada napredovale bas onako kako sam se nadao da ce biti. Secam se da je tada klub bio krcat kao i sada trg u centru Arandjelovca. Moram da kazem jos jednu bitnu stvar. I da nije bio vasar Srle druze moj Bebe bi imale pun trg jer jednostavno ljudi u Arandjelovcu nemaju prilike tako cesto da uzivaju u kvalitetnoj muzici i eto ljudi su se jednostavno uzeleli. To se moglo vrlo lako zakljuciti iz svog onog horskog pevanja, vristanja, aplaudiranja... Bend je to naravno znao da ceni i pruzio Arandjelovcanima svirku kakvu samo Milan i ekipa mogu da pruze. Ni "provokacija u vidu kise" (kako Milan rece) koja je pocela na pola koncerta nije uspela da poremeti atmosferu koja je vladala na trgu. Da ne duzim bas previse ostatak price neka vam slike (koje su vidim vec okacene), docaraju bar malo kako je bilo te kisne Sumadijske noci(na ovoj recenici bi mi i Marina Tucakovic pozavidela hahahaha).

P.S. Veliki pozdrav za moje drage prijatelje iz Lazarevca kao i cetvoroclanu ekipu sa kapitenom Hilary Smile Wink !!! Vidimo se uskoro nadam se!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker