Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 23.10.2008. - Beograd - klub H2O ( koncert za fanove)

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:07 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Srdjan


prilaz klubu izgledao je kao granicni prelaz sa puno organa reda, i sa Vedranom koji je bio u ulozi podmicenog carinika i pustao nas unutra bez dodatne provere. ulaz u klub delovao je kao ulaz u aerodrom sa sve detektorom za metal.i onda je srdjan naucio novu lekciju, ,,prvo pitaj da li se placa garderoba i koliko, pa onda ostavi jaknu...,, cene...ne znam, pitajte ekipu iz Nisa Two thumps up LOL

klub sasvim ok. a ambijent mi uopste nije pristajao akustik svirci. vise za elektrik varijantu. za akusticne svirke ,pre bi legla neka kamerna sala i sl. moje misljenje.

aranzmani, hm...pa sad recimo bela kola, kao na dlanu, da ima nas (ona iz prvog dela svirke), balkan...su zaista prearanzirane za unnpluged varijantu i neke od njih smo prepoznavali tek kad krene pevanje ali zato , tuzna pesma, gotovo, da ima nas (spora), na putu za nju...se i nisu nista znacajno razlikovale u odnosu na elektrik varijante. ali u svakom slucaju, jako zanimljivo ,pogotovo nama koji smo ih toliko puta gledali.

highlight: BOJA SRECEEEEEE...posle toliko godina, imamo priliku da je cujemo uzivo.Po misljenju mnogih mozda i najbolja pesam Nevernih Beba. iako sam bio skeptican po pitanju toga, kako ce sad zvucati, da li su je drasticno menjali, kako ce Jana da iznese sve ono sto je Milan izneo...sve to je nestalo nakon prvih taktova i milanovog cuvenog uvoda na klavijaturama. Iako smatram da je Milanova interpretacija pesme neprevazidjena, moram da pohvalim Janu. Iznela je pesmu skroz, i to onako Heavy, bas po mom ukusu. Ostatak...sve je na mestu ,ali sve. aranzmasnki skroz. cak je i vlajko oduvao one mozda i najzahtevnije deonice koje je imao prilike da odsvira u n.bebama, malo ih je uprostio i prilagodio obicnoj bass gitari, jer se u originalnoj album verziji pesma se svirala na fretless basu (bas gitara bez pragova) koji daje karakteristican zvuk.

sve u svemu najbolja pesma je zrela da se vrati u standardni elektrik repertoar, jedino bi randja umesto akustare svirao elektricnu, taman da zaostri na poslednjem refrenu, uh al bi to bilo mocno.

i tako, prodje i ova svirka a vec sutra odnosno veceras ceka nas nova. pozdrav za celu ekipu sa foruma koja je bila a onima koji dolaze i sutra, sta reci sem vidimo se.

ps. nadam se da nece svirati daire.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:18 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Smooth Criminal


UH!

Napokon stigoh kuci.

Ne mogu reci da sam srecan sto se zavrsilo, jer bih voleo da je trajalo jos bar ovoliko. Ali ni tad mi ne bi bilo dosta. Ali sam zato srecan sto mogu da prenesem svoje utiske...

Kao i uvek, ja zavrsio u zenskom drustvu - ne bunim se, ali nisam smeo da iskazem svoje misljenje pored njih 4 - Ivana (Zuta Ljubicica), druga Ivana (Mawetzka), nasa drugarica Nina i naravno Jovana (Girl Interrupted).

Svirka je trebalo da pocne u ponoc, a mi smo cekali autobus jedno sat i po, i bili u strahu da necemo stici. Jovana je vec bila tamo,naravno - mawetzka i ja cekali bus kod Arene, Nina i Ljubicica negde jos dalje, Boka nas cekala blizu splava, busevi prepuni navijaca,mi nesigurni gde da sidjemo, sve kao u filmu. Kakva sreca kad smo se svi napokon nasli,ljudi moji...

I tako, vesela druzina je kupila vodu (i bananice) i uputila se ka splavu. I dug put to bese. Kad smo NAPOKON stigli, videli smo da je guzva...POVELIKA hahaha.

I tu na vratima, upoznao sam neke od najpoznatijih faca ovde - Faraon, Hilary,Nesh Duke,Didi,Bocka... a i neke vec poznate - bebac,Srdjan,T-Bear,cakana i njen decko...

ELEM! (sto mrzim tu rec jebote)

...

DAKLE! (to je bolje)

Ulazimo mi unutra, i cuje se muzika sa zvucnika. A prva pesma... BILLIE JEAN - lepa pesma za dobrodoslicu! I tako, mi se vec razigrali tad,a posle jos par pesama izlaze i Bebe.

Koncert otvara "Sve nase godine" i ovo je pesma koju je uvek lepo cuti. Definitivno jedna od najemotivnijih, uz prelepu harmoniju Jeleninog glasa i Milanove klavijature. Moram da napomenem da je ozvucenje u klubu bilo losije - kada je Jelena trebalo da pocne da peva, mikrofon nije radio ALI! Milan je jednom rukom svirao bez greske a drugom podesavao zvuk. I sve je zvucalo kao jedna celina. Profesionalci,nema sta.

Sledi Oktobarfest - jedna od mojih omiljenih pesama i publika je vec poludela. Mislim da bi me ova pesma i u metal ili folk fazonu OPET odusevila. (zezaj Srdjane,zezaj!)

Jedno od najlepsih iznenadjenja je Luda. I dalje ne mogu da verujem da sam cuo tu pesmu uzivo. Kako je lepo odsvirana i otpevana... Ne moze bolje. Definitivno. Najezim se samo kad se setim.

Pesma sa najvise verzija ikad je definitnvo Balkan - i moram da priznam da me nijedna live verzija ne pogodi kao originalna, sa treceg i nova verzija, sa cetvrtog albuma. Najvise bih voleo da se svira jedna od ove dve verzije, verzija sa ovog koncerta mi je bila malo...cudna. Ne znam zasto.

Kraljica - Pesma koju sam imao prilike da cujem na snimanju emisije na TV Fox i koja mi se odmah dopala, nije zakazala ni ovaj put. Bilo mi je drago sto je publika reagovala posle prvih tonova pesme!

Jedno od najlepsih izvodjenja, koje sam takodje imao da cujem na snimanju (i to dva puta hehe) je nova verzija pesme Bela Kola. Necu pricati nista - videcete klip (i to kakav).

Nakon skoro tri godine, STRANAC !!! Moja omiljena pesma N.Beba u nekom aranzmanu izmedju originala i nove verzije. Sa Janom i Jelenom to zvuci genijalno. Pesma koju je GREH izostaviti.

Randja krece sa akusticnom gitarom - najveci hit - Da ima nas - i naravno publika je odlepila. A NAJVISE JE ODLEPILA BOCKA! Ljudi, kakvu ona devojka energiju ima - to je neverovatno!!! Kad je vidite kako ona skace i luduje jednostavno NE MOZETE A DA SE NE NASMEJETE I PRIDRUZITE! BRAVO BOCKA!

1000 Godina ... WOW! Ne mogu da verujem kako je ono zvualo. Janino "STO UMIRU KAO JA" ... oduvalo nas je sve. Ludilo.

Pesma koju retko mozemo cuti na svirkama jeste jedna od najemotivnijih pesama, i to sa razlogom - Iza oblaka - ta pesma zvuci tako jednostavno a opet tako je VELIKA. Ne umem da izrazim to, jednostavno je zavolite i razumete tek kada je cujete uzivo. Osetite njenu lepotu.

Boje duge - verzija sa TV Fox - opet bez Akija,ali to nije sprecilo bend da uzivaju u izvodjenju i kontaktu sa publikom.

SLEDI PRVO IZNENADJENJE VECERI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da li znate temu "Koju pesmu biste voleli da cujete uzivo?" Moj odgovor je bio... KAO NA DLANU . EUFORIJA! Covece, kako ono zvuci. Ma genijalno, definitivno jedna od najboljih pesama. Jana, Jelena i Milan pevaju kao jedno i u svakoj reci je ljubav...

Slede vec poznate Gotovo , Kad me napuste svi (doduse bez trubice Sad ) i Dabogda lazem.

A posle toga DRUGO IZNENADJENE VECERI!!!!!!!!!!!!!

I to je pesma Boja srece za koju mnogi tvrde da je najbolja peama Beba. Po meni to nije ova, ali je definitivno jedna od najlepse odsviranih i otpevanih pesama, i bilo je lepo cuti je uzivo. Tacnije,jos lepse. Mozda i zbog toga sto nas je Vlajko proveravao da li znamo tekst!

Po meni jedna od TRAGICNO potcenjenih pesama koju vrlo retko sviraju je IKONA. Svirali su novu verziju, koja na pola pesme prelazi u latino ritam. Moram nesto da priznam. Meni se ova verzija pesme ne dopada iz prostog razloga sto je IKONA po meni jedna od pesama koja nosi izvesnu emociju i tezinu i ne treba je menjati. Latino ritam jednostavno tu tezinu brise. Ne znam zasto , ali po meni ovu pesmu ne treba menjati, a jos manje izostavljati sa svirki. Samo preslusajte snimak iz Doma Vojske u Nisu , ili Treme u Novom Sadu... I bice vam jasno.

Iz Ikone prelazi u Na putu za nju i tada Smooth i Boka ulaze u okrsaj - ali u igranju. Mislim da je cak i bend primetio dve budale koje su se glupirale uz salvete u rukama i nekom nazovi igranju hahahaha...

Daire nisu trajale pola sata, sto je po meni dobra stvar - jer je bilo vise vremena za druge pesme!!!

Tuzna pesma - ona koja nikad ne zakaze. A i zasto bi? Smile

Hajdemo svi - Jeca pocinje da tapse u ritmu,svi je prate,dok Milan svira na klavijaturi i Bocka opet skace kao luda! Izvodjenje ove pesme je izmenjeno i definitivno najbolje do sad. Ma genijalno,stvarno.

Pogledaj u nebo - Verzija kao na TV fox - fantasticno izvodjenje.

Koncert se zavrsava sa laganom verzijom Dvoje - kada cujete publiku koja peva kao jedno, uz pratnju Vlajkovog cuvenog basa - znate zasto je ova pesma jedna od najbitnijih za bend i njegovu istoriju, pa tako i zasluzuje da ovakvu svirku zatvori...

I tako - uprkos tome sto prostor mozda i nije bio za Bebe, kako zbog loseg ozvucenja i jos losijih konobara (1600 dinara 3 pica,a narucis 6) - Bebe nisu zakazale. Pokazali su zasto su najbolji - zato sto se ne ustrucavaju da SVAKI PUT dodaju nesto novo , drugacije i sveze, a pored svega toga, da ostvare takav kontakt sa publikom, kako samo oni mogu to da urade. Jer su stvarno najbolji.

Sest fantasticnih muzicara na jednom mestu + ljubav prema muzici i publici = savrsena harmonija.

I posle koncerta opet krece muzika, i tako smo mi igrali jos jedno sat vremena, kada smo se uputili ka cuvenom kombiju NAJVECEG COVEKA OD SVIH - CIKA GANETA - kome vise ne znam kako da se zahvalim. Predivan covek. Ne uspevam da nadjem reci, jednostavno, osoba koja drzi sve konce. I to radi tako vesto, i sa toliko ljubavi. Eto, mozda sam ipak i uspeo da docaram? Wink

A pre nego sto smo krenuli, Vlajko nas je pozdravio i pitao kako smo se proveli - mi kazemo fenomenalno, ali ja dodajem da je trebalo 500. koncert sa Janom i Jelenom obeleziti pesmom koja ih je predstavila svetu - GDE SMO. Vlajko je to zapamtio, i sutradan je i to ispravljeno. A sutradan... e pa to je jos jedna velika prica. Koju cu ispricati malo kasnije, jer mi je i za ovu trebalo puuuuuno vremena.

I nadam se da vas nisam smorio - jednostavno, toliko toga je reci, a opet imam utisak da sam nesto (ili ne daj Boze nekog) zaboravio da pomenem. Mogu ja ovako do sutra. Ali bolje vam je da sada brzo pohitate ka Tremi,jer sam siguran da ce biti jos bolje.

Cya later Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker