Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 24.10.2008. - Novi Sad - pozorišni klub Trema ( elektrik)

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:22 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


I mnogo iskusniji "Tremarosi" od mene potvrdice da je ovo bio jedan od najlepsih i najemotivnijih koncerata koji su Bebe odsvirale uopste.
Dovoljno ne bi bilo ni jos sat.
Detalji koji su licno mene oborili s nogu,dotakli potpuno:
-nova pesma "Dan tvoj",mislim da se tako zove i mislim da za Jecu mogu da kazem samo Two thumps up
-neverovatna iznenadjenja poput "Pravde" i "Divljih svinja"
-sad znam sta znaci cuti "Godine srama" u "Tremi"
-fantasticna razmena energije izmedju benda i fanova ( + prisustvo nekih jako posebnih i dragih ljudi u publici),bilo je stvarno...nemam reci.

Ova noc za mene (i za jos neke) imala je jos jednu dimenziju kroz koju sam ko zna koji put "utvrdila gradivo" da zivot ne cine materijalne stvari,da jesu bitne,naravno,ali da ni do materijalnog ne mozemo doci lako i zasluzeno ako u sebi ne nosimo ljubav ispred svega.Prosto,u trenutku kada sam ukapirala da nam je auto obijen (za vreme trajanja koncerta) i stvari ukradene rukom nekoga ko nikada nece mirno spavati niti u sebi otkriti deo ciste emocije koju smo svi koji smo bili bukvalno odziveli sinoc,bila sam u soku,naravno.Trajao je kratko,tek toliko da pozelim da je sreca sto sam zdrava,ziva kao i meni bliski ljudi i ljudi koje volim,da ce biti svega,samo nas biti nece i da to nikako i nikada ne bismo smeli da zaboravimo.Pogledah ponovo sve koji su se okupili posle koncerta i pomislih,zaista,da je zivot lep i da ga izuzetnim i vrednim zivljenja umnogome cine takvi detalji i dozivljaji kojima se radujemo,koji nas nose kilometrima i cine jos mnogo boljima nego sto jesmo.
Katarina i ja jesmo ostale bez nekih stvari,zelim im srecan put.
Ja sam ispunjena,srecna i zadovoljna,bas kao i,neskromno i slobodno mogu reci,SVI koji su sinoc bili u "Tremi".
Naravno,najveci pozdrav za ekipu sa sajta i foruma,jedva cekam da vidim zajednicku slicicu koju je uradio Cika Gane.
Vidimo se veceras.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:26 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Srdjan


Istovar opreme je ovog puta bio daleko jednostavniji i brzi no prosli put jer je u medjuvremenu covecanstvo doslo do novog otkrica "KOLICA". Oprema je brzo unesena i u tome nam je pomogao drug Smooth i njemu hvala. I po treci put zaredom, Vlajko se nervirao zbog pozorisne predstave koja je trajala i zbog koje tonska proba nije mogla da se odrzi dok se pred. ne zavrsi. u medjuvremenu iskoristili smo priliku da se malo prosetamo kroz Najlepsi grad u Srbiji (posle Valjeva). Bilo je i bisera koji su jeli sladoled ?????????
polako je ekipa pocela da se skuplja i konacno nakon odlicnog nastupa odlicne grupe INBOX, na binu tacno kako je Vlajko rekao u 23:20 izlaze Bebe. i sve sto cu reci , od sve 3 svirke u tremi kojima sam prisustvovao ova je bila najbolja. barem meni. bend je na momente delovao toliko opusteno kao da sviraju u svojoj dnevnoj sobi a ne pred prepunom tremom. Randju odavno nisam video ovoliko raspolozenog , solirao je samo tako i to poprilicno. Konacno da se i ta nova rucno izradjena gitara zeleno bele boje razradi. Milanova i Kebceva solo partija ,slicna onoj sa akustik svirke. Vlajko uvek pun energije, a Jana i Jelena, sta reci. kazi gde je ljubav...janin vrisak...ludilo. ta pesma je uvek pun pogodak a za njom da ima nas. najefektniji zavrsetak.
moram da priznam da sam poprilicno radostan zbog fazona nove pesme "Dan Tvoj". totalni povratak na stari fazon, progresivni rock iz perioda prva dva albuma. na moju radost naravno. a i jos nekih Very Happy
iskreno mislim da bi boja srece mogla da se vrati i u elektrik repertoar, jer to apsolutno zasluzuje.

jako mi je zao zbog ovoga sto se desilo Marijani i Katarini. Nadam se da ce sve to nadoknaditi. Mora uvek nesto da nam pokvari vece i raspolozenje, pa makar i posle ovako dobre svirke.
ali gledaj marijana to sa vedrije strane, sta da su ti digli ceo auto? morali bi onda da se guramo u kombiju
malo sale nije na odmet, ne zamerite mi. znate me.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:35 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Smooth Criminal


OK. Da pocnem. Ali kad i kako zavrsim, ne znam...

Prva recenica mora biti sledeca:

JAO KAKO VOLIM ONAJ NOVI SAD!!!


Hocu bre da zivim tamo makar godinu dana. Ko ce da me primi? Nina? Ce ugostis kuma? Hehehehe!

Jao ne znam odakle da pocnem, sta da pisem sta da ne pisem, jer je ova avantura bar duplo uzbudljivija i ludja od prethodne. Nezaboravno. Skroz nezaboravno.

Dakle,nastavak od prethodne veceri. Ivana (mawetzka - u daljoj prici ICKO) i ja smo bili smesteni kod moje strine, a Ivana (Ljubicica - u daljoj prici VUCA) kod nase drugarice,Nine.

I nakon sto nas je cika Gane uspesno vratio od splava do te ulice Pariske Komune na Novom Beogradu, treca stanica od kruznog toka , bas kod znaka "CARNEX PASTETA" preko puta Maxija... Ko razume shvatice...Icko je zaspala u 4 a ja pun utisaka, u 6. I tako probudimo se mi u pola 1, culi se sa Vucom i posle toga se nadjemo oko 3,posle jedno sat vremena cekanja buseva i nesnalazenja...UH!

U 5 se napokon nadjemo i sa cika Ganetom i Jovanom,i upadamo u kombi. Usput pokupimo jos dva roadie-a - Milan i Nemanja (valjda se tako zovu Smile ) a naravno i legendarnog Srdjana. Moram da priznam da je ovaj dan bio mnogo vise ispunjen druzenjem, novim poznanstvima i zezanjem.

Put do Novog Sada bio je ispunjen raznim pricama o muzici, forumu, slikanjem, smejanjem i slusanjem starih pesama Beba...

Cika Gane vozi za desetku - a brzo smo i stigli - za sat vremena!

(E sad jedna digresija - kojom logikom je od BG do NS bus karta U JEDNOM PRAVCU 650 dinara, a do Nisa 750?!)

Anyway...

Cim smo stigli, odmah sam se setio zasto toliko volim Novi Sad... a ni sam ne umem da objasnim zasto! Prosto...postoji nesto. Sto bi rekao mudri Srdjan - kao mala Budimpesta. Na brzu brzinu smo izneli sve stvari i ubacili u Tremu , tj. klub pozorista - prelepo mesto zaista. A jos lepsa muzika nas je docekala - mene izgleda bas hoce ta muzika sa zvucnika , pre svirke hahaha - COLDPLAY! Ceo Viva La Vida album - toliko sam se iznenadio da mi je zamalo ispao deo opreme - necemo reci koji...Zar ne , Jovana?

Nakon sto smo sve istovarili iz kombija i malo odmorili otisli smo da prosetamo i jedemo! E! TU POCINJE LUDILO!

Mrak je u medjuvremenu pao i grad je bio osvetljen... Uspomene su navirale i navirale - Jovana i ja smo morali da se slikamo na klupici gde imamo sliku sa ekskurzije iz 8. razreda Smile

Patetiko moja.

Ali stvarno je bilo prelepo. Nisam prestajao da se divim Novom Sadu...a Srdjan nas je odveo na mesto gde se sluzi BAS DOBRA KLOPA!

Big Mama!

I tamo smo se tako lepo naruckali, prosto smo dobili vise energije za vece, a i noc pred nama. Ne mogu vise da se setim stvari koje smo lupali, bilo ih je previse. Samo znam da smo mi,toliko drcni,morali da kupimo i sladoled...U kome je definitivno bilo necega.Usput smo sreli i Didi i njenog decka,za koje se nadam da ne misle da smo bili nadrogirani ili tako nesto JER NISMO PRESTAJALI DA SE SMEJEMO!!!

Slike koje cete videti su samo deo te opaljene atmosfere. Moram da naglasim da mi je posebno drago sto smo se zezali sa Srdjanom, za kog moram da priznam da je jedan od najjacih likova koje sam upoznao. Em slusa dobra muziku,em ima dobre fore. A ko ih ne razume, pa... mnogo propusta! Smile

I tako, nakon izvesnog vremena udjosmo mi u Tremu, bend vec stigao, instrumenti postavljeni, svi negde zuje, Vlajko prilazi da poprica sa nama, Jana otisla do McDonaldsa da kupi hranu za sve, Milan daje intervju, Jeca kulira, Randja i Kebac otisli da prosetaju... Ko zna!


Jao ljudi osecam da ste se vec smorili, ali nemojte mi zameriti, zelim da na neki nacin zapecatim ovaj dan...

Pocela je proba i ja sam odmah ostao bez teksta. Pocelo je da mi bude jasno zasto svi hvale tu cuvenu Tremu. Ozvucenje SAVRSENO. Bend odlicno raspolozen. Dobar provod je vec bio osiguran.

Pored toga sto smo imali prilike da se vise druzimo sa Srdjanom, tu je bila i neodoljiva i izuzetno zabavna Hilary! Smile

Dolaze meni novi likovi - American Girl Crna Vatrena, simpaticna Bellina, legendarna Nina i njen decko (Bojan,zar ne?), Senka koja se usunjala u stilu svog imena i momak koga sam upoznao u Novom Sadu, a zivimo u Nisu...PECA! Smile

A tu su bili i vec poznati likovi - Catrin, Vedran, Boka...pozitivni kao i uvek! Smile

(jao nadam se da nisam nekog ispustio...)

Oko pola 11 pocinje predgrupa INBOX - 3 talentovana momka za koje moram da kazem da sam ODUSEVLJEN - bili su genijalni, i nadam se da cemo imati vise prilika da ih cujemo.

4-5 svojih pesama i 2 obrade i posle toga se povlace sa scene. 2-3 pesme sa zvucnika (opet Coldplay i to Talk hehe) i Bebe se pojavljuju!

E sad, ne znam tacan redosled pesama, ali znam da je koncert poceo novom pesmom.



Dan Tvoj - i niko nije znao tekst osim Hilary Smile ali to nije sprecilo sve da uzivaju u Milanovoj klavijaturi i Jeleninom glasu. Prelepa pesma. Ima nesto,sto kaze Srdjan, sto vuce na stari fazon Nevernih Beba, a opet ima nesto u sebi tako novo, sto garantuje da ce i novi album biti originalan. I to je ono sto je najbitnije kod jednog benda - sacuvati svoj fazon, a opet otkrivati nove i nove horizonte. Dobar uvod za album, a bogami i za svirku...

Jedna od pesama sa pocetka koncerta je Moja Dunjo Mirisna i ova pesma zvuci jos lepse uzivo. Kad Randja raspali na gitari...pa sta vise reci?


Pa zatim pesme koje uvek bude iste emocije i euforiju ... Oktobarfest, 1000 Godina, Veliki je Bog, U Beznadju i Balkan u...vise ne pamtim kojoj verziji hehehe! Smile

Sad, redosled je sigurno netacan, ali je i nebitan. Bitne su pesme koje su se nizale, kao i emocije koje su ih pratile.
Zamislite jedan rollercoaster, koji neprestano ide sa osecanja srece ka osecanju tuge, od osmeha do suze... Jednostavno - uspone i padove opisane kroz tih 20 pesama - 2 sata koji na slikoviti nacin opisuju zivot,ljubav,smrt i sve ono izmedju...
Zivot opisan u 2 sata. Ili 3, kol'ko vec.

(aj ne lupetaj vise Milane, niko ti ne cita vise ovo...)


Starih hitova kao ni prethodne veceri nije manjkalo, pa su tu bile pesme koje dugo dugo nisam cuo, kao na primer Pravda - uh sto volim ovako neke ... mracne pesmice mwahahahaha! Smile
A tu je i pesma Senke koju nisam ranije imao prilike da cujem uzivo , i koja me je stvarno odusevila. Prelepa pesma, a kao i po obicaju, pesma Nevernih Beba dobija svoj smisao tek kad je cujete uzivo.
A onda, negde na polovini koncerta - ono sto svi prepricavaju vec dugo unazad. E pa, sad sam I JA imao prilike da to cujem i dozivim! Godine Srama.

Auuu...pa ono je bilo previse za mene. Jana je u drugom svetu, dok peva uz pratnju Milanove klavijature. A tek kada se ceo bend ukljuci... Prava rock power balada. I NADAM SE da ce se naci na novom albumu jer u ovoj interpretaciji ona to ZASLUZUJE!
Ne mogu da nadjem dovoljno dobre reci, ali ono je definitivno jedan od najemotivnijih trenutaka koncerta. Cuje se samo bend. A publika? MUK! Niko ne moze da dodje do reci, ne zeli da kvari savrsenu harmoniju. Prosto ti dodje kao blagoslov - da kroz muziku i tekst osetis ovako nesto. Predivno.

Bilo je lepo ponovo cuti Ko Zna - ta pesma je nekako tvrdja live, i mislim da je pun pogodak. Ali stvarno.

A onda je tu i ono sto je manjkalo prethodne veceri - Gde Smo - zvuci kao himna. Prosto umiruje. Prelepo. Za vreme refrena,publika peva kao jedno. Kao hor andjela. Ali stvarno. I bilo je lepo biti u tom horu hehe! Smile

Najlepsi trenutak za mene uvek predstavlja pesma Stranac. Moja omiljena verzija jeste ona sa Best Of i imao sam tu srecu da je ponovo cujem uzivo, iako je svirana u H2O ali tada malo izmenjena. Prava stvar je bila u Tremi. I ja se nadam da ce ovu verziju bend svirati UVEK - nadam se da i oni osecaju isto ono sto mi osecamo kada je cujemo - neka prelepa srecno/tuzna nostalgija - secanje na proslo vreme...na ljude koji nisu vise sa nama. Bar to ta pesma meni predstavlja.
Rekao sam Srdjanu na putu do Novog Sada da je meni ta pesma "savrsena uspavanka za nocno putovanje" - ne znam zasto, ali ta pesma je jedna od onih pesama koju mogu NON-STOP da slusam i da se uvek najezim, i da mi nikad ne dosadi... Ne mogu vise da vas smaram, jednostavno toliko volim tu pesmu da sam na nebu kad je cujem...

Jos jedna od pesama koja me je ostavila bez daha je Jednom Kad Me Ne Bude - ne secam se kada je Jelena lepse otpevala ovu pesmu. Stvarno je zvucalo fenomenalno.

Sta sam jos propustio pre nego sto udjem u "finale" ...?

Uuuuu da...

Divlje Svinje - luda energija - a mozete da zamislite jos kad odjednom predje u Kisu ?

Pa onda i legendarna Kazi Gde Je Ljubav sa Kebcevim ludackim umecem...fenomalan odabir pesama za kraj.

Originalna verzija Dvoje - pun pogodak kao i uvek ALI!!! Smatram da bi POD HITNO trebalo vratiti Randjin legendarni solo sa pocetka pesme...To je nesto sto DEFINISE Neverne Bebe. Pesma je sama po sebi savrsena, ali uvod je ne slag na torti,vec ona visnja, tresnja, sta god. Razz

"Koji li su ovo idioti?" - pitanje koje je sigurno postavilo puno ljudi kada su videli mene i Jovanu za vreme Da Ima Nas - ja sam slucajno skocio (i to 3 puta) nekom liku na nogu - ali ok, Boze moj, oprasta se , zar ne? A onda sam podigao Jovanu rukama i tako smo se lelujali levo desno...Drago mi je da i TAD nismo nekog pukli...
A i da jesmo - bas me briga - samo smo dokazali da se Juznjaci najbolje vesele! Razz

Kao i prethodne veceri , Jeca nas uvodi tapsanjem u ritmu u Hajdemo Svi i naravno, svi luduju!!! I tako, nakon jos jedne zajednicke otpevane pesme, dosao je kraj i ovog koncerta.

Ali nije to bio tek tamo neki koncert. Vec koncert za pamcenje. Stvarno je postojala neka posebna energija u publici, u bendu, kao i izmedju publike i benda (kako je ovo sroceno, jebote...) - svi su bili super raspolozeni. Na kraju koncerta, Milan je svojim aparatom slikao publiku jedno 50 puta, a na kraju uslikao i sebe i ceo bend - e sad, kakva je ta slika ispala,i da li se svi vide, ne znam, ali bilo je zabavno za gledati hehe! Smile

(Ustajem u 7 ujutru,ali 'ajde da zavrsim vec jednom...)

Nakon koncerta,svi su bili srecni i zadovoljni. Neki su se uputili svojim domovima, neki su ostali da igraju uz Prodigy (Boze gospode,sta je bilo u onom sladoledu?),pa su onda ti isti ludaci zaseli za okrugli sto i delili utiske... Drago mi je da sam napokon upoznao Senku a.k.a. Ana Frojd - deluje mi kao izuzetno pozitivan lik, i sigurno cemo se druziti i na dalje!

Druzenje sa forumasima je bilo zabavno , a vracanje stvari u kombi jos zabavnije Smile

Prisao sam momcima iz benda INBOX i rekao da su fantasticni , kao i da ih ocekujemo u Nisu (a i vas,Bebe,AHEM! Smile ) i oni su obecali da ce doci Smile - nadam se da hoce.

U jednom trenutku Hilary prilazi Catrin i kaze "Imam dve vesti - jednu dobru i jednu losu - koju hoces prvu?" Cat, kao da je znala, prvo bira losu. "Losa vest je ta da su nam obili auto i ukrali sve stvari. A dobra vest je da zivot ide dalje."
Ja sam siguran da je bilo uzasno izgubiti te stvari ALI kao sto je Hilary to rekla i NIJE MOGLA BOLJE DA KAZE - taj neki kreten koji je to uradio nece imati miran san, a ljudi koji su iskusili onako nesto kao sto je bio ovaj koncert, tu kolicinu i jacinu emocija - znaju za sta zive.
I znaju da sve sto je materijalno prolazi.
A emocija koju donosi muzika je neopisiva i vecna. Ostavlja trag u vremenu.

Tako da su, jos jednom, nasi heroji - Neverne Bebe - mogli da mirno utonu u san uz misao "Nekom sam ulepsao danasnji dan" (brate,ovo se cak i rimuje) "A nekom cu i sutrasnji..."

E pa, ja na tom sutrasnjem nisam bio prisutan, ali sam siguran da je bilo fantasticno.

Posle svirke, pozdravili smo se sa bendom, i krenuli nazad za BG poznatim Cika Ganetovim kombijem - i nema potrebe da se vise zahvaljujem cika Ganetu - ja se nadam da on zna koliko on nama svima znaci, i da bez njega nista ne bi bilo isto.

Ne znam vise sta da dodam. Rekao sam i previse, a opet tako malo - jer onako nesto mozete razumeti samo ako i sami prisustvujete na ovakvoj jednoj svirci.
Kao sto je rekao veliki Cokanovic - "Posle tisine, ono sto na najbolji nacin opisuje neopisivo je MUZIKA."

A Bebe su i ovaj put opisali mnogo toga.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:38 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Girl Interrupted


Ipak moram i ja da dodam neki svoj komentar...

Prvo, volela bih i ovako javno da pohvalim grupu INBOX. Zaista mi se dopala pesma Otkucaj sata kao i Prvi zimski dan (cini mi se da se tako zove). Ali ono sto se meni najvise dopalo kod njih je nacin na koji prenose svoju muziku publici. Sa puno emocija kroz instrumente kao i na izrazima lica... Oseca se koliko uzivaju u tome i koliko su srecni sto su tu gde jesu... Zaista lepo. I zelim im iz sveg srca uspesnu karijeru...Smile
Sto se tice Beba...

Svi oni koji su imali prilike da ih bar jednom cuju u toj magicnoj Tremi, svesni su da sama najava koncerta obecava... Suludo je govoriti i ponavljati koliko je to obecanje ispunjeno...

Moram da se slozim s Pecom i kazem da je prosli koncert u istoimenom prostoru ipak bio bolji. Verovatno imamo razlicite razloge, ali...
Meni je taj koncert po mnogo cemu bio u potpunosti van svakog kriterijuma. Nikada emotivnije izvodjenje svakog tona... Suze i smeh, kako na bini, tako i oko nje...

Ono sto sam ja zeljlno iscekivala na ovom elektrik koncertu bila je pesma Godine Srama zbog koje mi je prethodna Trema u najvecoj meri ostala zauvek urezana. Sta se desava...

Pocinje pesma... Ja u trenutku ne znam gde se nalazim. Najrazlicitija osecanja u meni... Samo zelim da sve stane, da se sve utisa i nestane i da samo cujem i osetim maximum koji ona prenosi... Sto je najinteresantnije, cini mi se da su i ostali isto zeleli jer je u publici vladao muk za vreme ove pesme...
Daleko od toga da mi ocekivanja nisu bila ispunjena. Pesma odlicno odsvirana, mozda i bolje nego prvi put. Aranzman delimicno izmenjen... Nekako potpunije... komplletnije... U prvom izvodjenju nisam primecivala Milanov klavir, ali sada i njega cujem... I on daje neki svoj pecat ovoj pesmi... a ipak nesto mi fali...

Shvatila sam tek kada sam ovih par dana kod kuce preslusavala oba snimka vise puta... Moj licni stav je, da je pesma muzicki dosta bolje odradjena i da to zaista zvuci perfektno ali da je to ujedno i ono sto mi se ne svidja. Kao da postoji neka vrsta kontrole, pocevsi od nacina na koji Jana peva pa do Randje koji nosi drugi najemotivniji deo u svojoj gitari...

Slusam stari snimak i verujte mi da, iako je mnogo losijeg kvaliteta, u svakom tonu osecam taj isti bol u grudima kao kada sam prvi put cula tu pesmu. Nekako, oseca se nekontrolisana emocija... Kao da pesma sama zivi... Janin glas koji ne peva vec prica... Sapuce, place, umire... Setim se izraza lica... Kako ne otvara oci i prepusta se da je pesma nosi... Randja... Nikada takav zvuk... On je osoba koja jednostavno ne mora da vam kaze nista. Samo gitara u rukama je dovoljna da vam docara ono najiskrenije i najdublje u njemu. On ima tu moc. I nikada nece moci da sakrije da li nesto radi potpuno iskreno ili kontrolisano. Tada, gitara place, jeca kao malo dete... Svaki ton reze!!!! Mozda je taj solo tada bio mnogo jednostavniji muzicki ali emocija...

Ne kazem da je ovaj koncert bio los, niti da je pesma bila lose uradjena, DALEKO OD TOGA! Ta pesma kao i svaka njihova, kako god da se prenese publici bice carobna jer oni su takav bend. Nikada nece moci da izoluju u potpunosti svoje emocije. I to je izmedju ostalog nesto sto najvise volim kod njih... Samo je meni 8.marta, Godine Srama bila pesma u kojoj ni jednog trenutka nisu izolovali ni gram emocije. Naprotiv. Nesto najiskrenije sto sam ikada cula... Smile
Nadam se da ce ova pesma, kao i Boja Srece, biti deo novog albuma, jer mislim da je greh dozvoliti da se zaborave i ne zabeleze u ovakvom izdanju. Smile


O novoj predstavljenoj pesmi na ovom koncertu, Dan tvoj, nisam sigurna sta da kazem. Za neko konkretno misljenje mislim da treba da prodje vreme i da je pazljivo slusam kao celinu... Nisam mogla da uhvatim tekst i samo jednom sam cula tako da nemam bas neki stav o njoj. Osim da mi se kao i Smooth-u (previse smo slicni) svidja sto je u istom fazonu tj. da su Bebe i dalje Bebe a opet s druge strane ima i nekih novina... Kako kazu ljudi "na prvo slusanje" - dosta dobro. Smile

Znam da sam vas udavila, ali u krajnjem slucaju, koga zanima nek cita... Stvarno sam imala potrebu da ovo podelim s nekim... Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 11:42 pm

Odgovoriti sa citatom

@ neverna_beba


Kako je tesko ponekad emocije i utiske pretociti u reci?!

Trema-moje omiljeno mesto u gradu! Klub u kojem sam prvi put slusala Neverne Bebe, prostor u kojem Neverne Bebe najbolje zvuce!
Svaki koncert u Tremi zauzima posebno mesto kod mene, znala sam da ce se i ova dva naci u kolekciji 'posebnih'.

I ovaj put najbolji klub u gradu bio je napunjen do kraja, sa publikom koja je zeljna prave i kvalitetne svirke i svi koji su cekali pocetak, znali su da ce dobiti koncert za pamcenje!
Predgrupa 'Inbox' kao sjajan uvod u vece dobre muzike! Momci su sa pozitivnom energijom, kvalitetnom muzikom i zvukom zagrejali publiku na sjajan nacin! Bravo za Njih Two thumps up

Dugo ocekvani pocetak... konacno Neverne Bebe izlaze pred novosadsku publiku! Drago mi je sto je elektrik cert bio prvo vece! Bilo je potrebno da se izbaci sva energija koju smo skupljali od marta meseca kada su poslednji put gostovali u Tremi Wink
Iznenadjene, nova pesma "Dan tvoj"... ne mogu jos nista da kazem o ovoj pesmi, potrebno mi je da je cujem jos koji put da bih iznela svoje misljenje o njoj, ali sjajan je osecaj cuti nesto novo...
Kako je bilo divno cuti "U beznadju"... pa posle toga "Moja dunjo mirisna", ne znam kako sam to prezivela emocije su mi se smenile u roku 5 min.
Priznajem da je publika u NS-u malo teska i da ih je tesko pokrenuti, ali kada su Neverne Bebe u Tremi to nije slucaj! Ekipa 'iz coska', koje sam i ja bila deo, bila je mnooogo vesela Whistlehy ! Neko bi pomislio da smo na nekim sumljivim supstancama, ali ne to je samo energija, sreca, radost... Pesma "Divlje svinje"... ludilo, dugo je nisam cula.
Pesma veceri, pesma koja je na mene ostavila najjaci utisak, pesma "Godine srama"... opet u Tremi, kakav osecaj... neopisivo, emocije.... tajac! Hvala Im!

Posle koncerta, kao i pre, sjajno druzenje do kasno u noc...
Nema potrebe da nabrajam imena ljudi koji su mi ulepsali ovo vece, oni znaju da Nas je spojila muzika Nevernih Beba, znaju da kod mene zauzimaju posebno mesto, nema ih puno ali su vredni!!!
Ova bajka bi bila jos lepsa da su sa Nama bile i dve dame Abela i Mirka... ali nadam se i verujem da cemo se bas u Tremi jednom svi zajedno okupiti i uzivati na istom mestu u isto vreme u muzici koja Nas je spojila!
Do tada... svako na svom oblaku, svako u svojoj caroliji... negde...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker