Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 25.10.2008. - Novi Sad - pozorišni klub Trema ( akustik )

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:21 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Kuljanka


razmisljam kako da pocnem izvestaj, a da na pravi nacin prenesem atmosferu sa svirki ...i ne uspevam da nadjem prave reci, ono se jednostavno MORA OSETITI! Pogresno je reci da su veliki bend – NEVERNE BEBE su barem za mene najveci bend.EVER. Smile
sjajna svirka, atmosfera kakvu samo oni umeju da naprave...buduci da svi znaju kakav su bend, mislim da vise nema potrebe da pisem koliko su neprevazidjeni. jos dve noci kojih ce se ljudi, sigurna sam, rado secati. uspeli su naravno da nateraju prisutne da igraju i pevaju,pa cini mi se i jace od 2h...vremenski se u svakom smislu potpuno distanciram kada ih slusam,ali cini mi se da je otprilike toliko trajala svirka... e,sad...sto se petka tice...cuti dobar bend kao predgrupu vise nego sjajnom bendu – odlican pocetak & vece za nezaborav. talenat,usviranost,energija = bend vredan postovanja. momci zasluzuju svaku vrstu podrske.
da se vratim na bebe....cinjenica je da je prvo vece odsvirano brdo stvari koje je vecina publike prvi put cula...bar se tako meni ucinilo,mozda gresim....naravno,s' druge strane gledano,opet brdo kvalitetnih stvari(uzgred,meni licno dobro poznatih,koje sam redje imala priliku da cujem live,tako da me mnogo toga u petak bas iznenadilo i obradovalo)....
po ko zna koji put moglo se videti koliko bebe vole to sto rade i koliko su profi.....i dalje nas uce ljubavlju prema muzici,lepom stihu,lepoj reci...
krivo mi je,moram priznati,sto ni u petak,ni u sub. nisam imala priliku da cujem pesmu «lica»,meni jednu od omiljenih,ali da ne cepidlacim sada,bice popravnog uskoro-nadam se... Smile
nego.... bilo mi je jako simpaticno da vidim po prvi put na kratko na bini i cuvenog cika ganeta o kome se do sada ovde cesto pisalo...savrseno je uplivao u ceo performans Smile
sta vise reci.....hvala po ko zna koji put bebama sto nas sve inspirisu i povezuju...
odlican spektakl,sve odsvirano i otpevano sa lakocom,tekstovi sa zivotnom dimenzijom,sjajno ozvucenje i svetacki vokali...meni je uvek zadvljujuce koliko emocija nose pesme... njihov je kvalitet neosporan,kao i to da su najbolji muzicki sastav kod nas-janin i jelenin glas i energija potpuno odgovoraju ovom zvuku...osim sto imaju glas,pevacku tehniku dobro znaju i fantasticno interpretiraju, a uz to lepo i izgledaju...
uspela sam da ubedim par ljudi koji bas i nisu pristalice ove vrste muizke da dodju sa mnom u tremu,a posle su komentari bili da «devojke ili nisu normalne ili nisu sa ovog sveta koliko dobro pevaju» ... Smile Smile Smile (i moje omiljeno «pa jesam vam rekla» Smile )
LM,the point is-mislim da svi koji su premijerno prisustvovali svirci/kama u tremi sada znaju da je njihov koncert nesto sto se ne sme propustiti Smile
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:23 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


Svi moji izvestaji sa koncerata su jako licni.Ovaj ce najverovatnije biti jos licniji od prethodnih te zato odmah molim one koji misle da to cinim na prenaglasen nacin,da preskoce post Mr. Green .Osecam potrebu da napisem sta osecam i mislim i to i cinim.

Jos pre nego sto je krenulo sa "Sve nase godine" i tako ispunjena jedna od mojih najvecih zelja,pitala sam se koja to sila,snaga i energija mogu biti tako jake da ih odrze na nogama?Nakon onakvog elektrik koncerta prethodno vece,pa ledenog podnevnog u Zrenjaninu...Neko ce mozda reci,pa sta,to im je "posao",ne slazem se.Trebalo je to izdrzati,mnogima bi bio problem da to samo i odstoje,a kamoli da se sve na njihov nacin,uvek bez rezerve odsvira i otpeva.
Imala sam utisak na pocetku da mi nesto fali ali nisam odmah mogla da uklavirim sta?Videla sam,tj.osetila kasnije svu specificnost tog najavljenog "novog koncertnog izraza".Nema one zestine koja nas je drmala prethodne veceri,ali su se,zapravo emocije i strast samo preobukli u drugaciji oblik.A da bi sve bilo kako mora,mnogi su detalji koji bi trebalo da se posloze.U "Tremi" se to dogodilo 200%.Najpre,kamernost i intimnost prostora (osvedoceno).Zatim,ozvucenje.Kroz ovo sjajno i odgovarajuce se videlo odlicno zasto su pojedini trenuci koncerta na H2O i ovog bukvalno nebo i zemlja.Ljudi u publici,orni za mnoge stvari koje odavno cekaju i spremni za novo,isto a drugacije.Konacno,bend,takodje spreman.Dokazali su to u svakoj sekundi koncerta koji je usledio.
Koncert sam najvecim delom odslusala "sirom zatvorenih ociju".Ponovo prozivela svaki Milanov stih i notu.Dobila sve sto sam u sebi pozelela.Spomenute "Sve nase godine","Boju srece","Kraljicu","Kao na dlanu","Na putu za nju","Iza oblaka","Gde smo","Dvoje" (brzu verziju,i jako sam srecna zbog toga) i "Jednom kad me ne bude".
Ako me je Jana onesvestila prethodno vece to je ove veceri uradila !JELENA!Jednostavno,gledajuci je u onoj prelepoj odevnoj kombinaciji,slusajuci opijeno posebno u pesmama koje za mene imaju svaka poseban znacaj,u pojedinim trenucima sam mislila da ispred sebe zaista vidim i cujem - andjela.Mislim da joj je akustik fazon odlicno "legao".
Necu reci nista novo i rizikovacu da se ponovim ako kazem da je koncert obilovao izuzetno emotivnim detaljima.Ipak,ovi su suvise posebni da bi ostali nezabelezeni.
Trenutak kada je Milan u tri koraka preleteo binu i sjurio se PECI u zagrljaj pamticu bukvalno dok sam ziva.
CIKA GANE je uzeo trofej,zasluzen.
Nekoliko puta na bini sasvim blizu nasim licima,Milan je cuteci rekao sve.

Kasnije sam cula da je set lista izmenjena i da su prejake emocije izdiktirale poslednji deo koncerta.Nije ni cudo.

Na bini i oko mene ljudi koji su umnogome promenili moj zivot - ucinili su mi ovaj vikend jednim od najlepsih u zivotu bez obzira na peh koji nam se dogodio i koji sam vec zaboravila.Jer,kao sto rekosmo,zivot cine druge,male a tako velike stvari.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:32 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Tea


Toliko utisaka,emocija je bilo da jos uvek rezimiram ali pokusacu da Vam bar nesto prenesem..
Rizikujuci zdravlje i sluh resila sam da po svaku cenu se pojavim pa kako bude.Sa glupavim lekovima i toplom odecom sam se van volje roditelja uputila za BG.U BGu sam se nasla sa svojim VELIKIM prijateljem Zeljkom i zaputili smo se za NS.Docekala nas je voljena Vatrena Dama ili ovde poznata kao Crna Vatrena ili Dina.Bilo je neverovatno videti je posle toliko vremena i cuti kako je bilo u USA.Setnja kroz centar NSa po onako lepom vremenu je bilo ocaravajuce.Kako taj grad smiruje..uh!Zatim smo se nasli sa velikim piletom nasim odnosno Inom Usledilo je klasicno kafenisanje i caskanje koje je bas prijalo posle onolikog puta (PO-BG-NS).Pridruzuje nam se Stevan koga takodje dugo nismo videli.Naranvno,onda je usledilo spremanje za koncert i odlazak u Tremu. Very Happy
Oh,tamo me je malo smorilo ono cekanje karata,ulazak ali znala sam da ce se isplatiti.Imala sam osecaj da cu cuti ono sto vec duze cekam...Tako je i bilo!Prvo moram ovo da naglasim:posle toliko razgovora,dopisivanja upoznala sam i zvanicno PECU i bilo je to poseban,APSOLUTNO poseban trenutak!!Toliko sam bila srecna sto ga konacno vidim i vidim njegov takodje srecan izraz lica.To je bio trenutak koji cu zauvek pamtiti. Peco,nismo dugo razgovarali ali bio si okruzen svima nama i zelela sam da uzivas u koncertu a znaj da ce sigurno biti vreme kada cemo mi sedeti i razgovarati.Jedva cekam
Tako srecna i emotivna sam prsla prvim redovima da cujem kakav je akustik koncert.Kako sam bila srecna i raznezena kada sam cula "Bela kola" pa "Kao na dlanu" i naravno,meni uvek posebno prorade emocije na "Gde smo" koje izvodi Jana
BIlo je divno i neobicno biti tamo,lepo i jako..ne znam ni sama koje bih sada sve adekvatne termine pronasla a posebno mi je bilo lepo sto sam na koncertu Nbeba i posle bila okruzena voljenim ljudima!
Posle koncerta je takodje bilo veliko zadovoljstvo razgovarati onoliko sa Vlajkom.Hvala mu na onako jakim recima(verujem da ce ovo on cuti ili procitati)!Hvala mu sto je sam video kakva sam i to razumeo.
Ne bih sada da nabrajam jer znaju ko je sve bio tu ali ljudi:Drago mi je bilo videti Vas sve i razgovarati sa Vama!
Ceo put,boravak i koncert je bio jako uzbudljiv,dinamican,pun razlicitih emocija i evo sada se oporavljam i rezimiram!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:35 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Peca


ja imam 5-6 snimaka sa akustik svirke, uploadovacu nocas.

elem, moj utisak je sledeci:
prvo vece je proslo manje-vise vrlo dobro.
imam neke svoje licne razloge zasto mi je svirka od 8. marta bila za klasu bolja, ali to su mozda subjektivni dozivljaji.
no, drugo vece je bilo neprikosnoveno, i tada sam zaista bio presrecan i skroz ispunjen euforijom i predivnim osecanjima.
imao sam SJAJNO drustvo u cosku, kakvi prateci vokali, ja, Ina, Nina, Sanja i ekipa oko nas smo pevali bre za desetku Razz
angazujte nas profesionalno

Trema je zaista mesto gde se bebe najbolje osecaju, mnogo su opusteniji i shire energiju lakse nego na klasicnom koncertu.

upravo preslusavam snimke, i prosto ne mogu opisati koliko ovo dobro zvuci, jedva cekam da vam ovo okacim.
cuje se kako drustvo iz coska nadjacava i sam bend Mr. Green

naravno da me Stranac pogodio... kao sto se vidi na Srdjanovoj fotografiji... ta pesma me vezuje za neke davne ljubavi i davna secanja, koja su ostala duboko u meni urezana

Milan mi je ukazao veliku cast na akusticnoj veceri, na pola koncerta je sisao sa bine [pregazio stolove] da me zagrli, i stvarno sam ostao zatecen
mogu samo jos jedno veliko HVALA da kazem.
Bebe su mi ulepsale... ne vece... vec... sada to mogu sigurno da kazem: ulepsali su mi zivot!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:42 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Dylan Dog


Film: Neverne bebe, kadar: ludarije u Tremi... po ko zna koji put.

E sad, nešto sasvim novo, čuli smo da je Ranđa zaboravio majstorije na gitari, pa je prešao da sedi i svira akustaru. Brinem se za njega. Međutim, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane. U ovakvom odnosu snaga, Jana je pokazala svoj raskošni talenat što se tiče pevanja ili ti FGM (ko voli Ramba, shvatiće). Uz naravno Jelenu koju ne treba posebno hvaliti, ona ima konstantu što se glasa tiče koja je fenomenalna.
Svirka na nivou, konačno da ne znamo napamet šta će Milan reći tako da smo morali da načuljimo uši malo bolje, a onda smo imali šta i da čujemo. Neke nove aranžmane, neki novi zvuk...

Što se tiče našeg dolaska, malo sam imao tremu (zbog Treme), stalno mi je prolazilo kroz glavu, šta ako devojke ne skontaju za ženu, koliko ću kopči imati na glavi... Nije lako biti sa Bosankom. Laughing Bio sam i jako umoran, zevao sam pre koncerta užasno, a onda je majka guarana odradila svoje. I pogađate još ko se umešao... Smile

U Tremi sijaset poznatih faca, hvala još jednom svima na lepim željama i čestitkama, polako se postavljamo i koncert može da krene. Počinju Sve naše godine, pa Luda, Bela kola, nižu se pesme, mene su oduševile Iza oblaka, Boja sreće, Kao na dlanu i naravno Stranac. Ikona na španskom. Što se tiče reportoara pesama, toliko. Samo još jedna stvar koja NE SME da se ZABORAVI!!!! Pred pesmu Boja sreće, Milan priča kako do sad nisu znali da je odsviraju (ili je imao onaj njegov čuveni strah )...I onda bum, odjednom novo sve. Postao je providan. Laže da nije veliki muzičar, uspeo je da rock 'n' roll pretvori u jazz. Nemojte više da ga slušate. Wink I žao mi je što njegovo poznavanje muzike ne čuje cela Evropa jer znam da bi bio veoma uspešan, ne samo on, već ceo bend. Jbg ljudi, 'oćete vi u Srbiji da se rodite... Smile
Da ne zaboravim, moja supruga, iako nije uopšte fan Beba je pohvalila aranžmane i Kebca, kaže da je majstor. Prosto je bila oduševljena svime. Eto još jedan poen. Smile Može i bambi... Mmm plazma... Smile
Za kraj, malko smo se družili sa bendom, krkali posle toga giros i vratili se kući u Zemun, mrtvi umorni, ali puni pozitivne energije koju su nam preneli članovi banda i naravno vrhunsko društvo koje prati ovaj bend. Beše ovo neka lepša bajka od one prethodne...

PS- Dame moje, hvala još jednom što sam za vas bio incognito.. Dylan vam to neće zaboraviti. Laughing
Vozdra
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:46 pm

Odgovoriti sa citatom

@ neverna_beba


Napisacu i ovde par reci, iako sam dosta toga vec rekla u temi 'elektrik cert' Wink

Utisci i emocije od predhodne noci se jos nisu sabrali a cekala Nas je noc novih iznenadjenja... nije Nam bilo lako
Ekipa, u pojacanom sastavu, opet je zauzela istu poziciju, sa nestrpljenjem smo cekali da cujemo nove aranzmane, akustik zvuk o kojem smo toliko slusali...
Ovo vece je imalo totalno drugaciju konstrukciju od predhodne... Sve mi je izgledalo tako kamerno, intimnije, 'tise'...
Pocetak sa pesmom "Sve nase godine"... milsim da to dovoljno govori! Nije slucajno ova pesma dobila tu cast da otvori akustik vece! Moja omiljena balada... sjajan uvod!
Usledie su Nama svima poznate pesme sa novim aranzmanima, tako iste a opet skroz drugacije! Zatim dugo ocekivane pesme "Kao na dlanu" i "Boja srece", ove pesme zasluzuju da budu na repertoaru i drago mi je sto ponovo zive!
Sve je to super, ali nista ne bih menjala za pesmu "Iza oblaka", to sam cekala, priznajem Mr. Green ! Neopisivo...

Moram da priznam da sam ja vise za elektrik koncerte Nevernih Beba!
Akustik zvuci sjajno, insrumetali ostavljaju bez daha... ali uz elektrik zvuk se vise energije izbaci! U toku elektrik certa postoji kombinacija pesama, brzih i sporijih, i meni je taj spoj sjajan!
Drago mi je sto je posebno vece bilo izdvojeno za akustik cert i sto je to bilo drugo vece da Nas malo 'smiri'i vrati na zemlju. Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 10:48 pm

Odgovoriti sa citatom

@ MikePortnoy034


Evo sa malim zakasnjenjem da i ja napisem par reci o ovom, da ga nazovem "nesvakidasnjem koncertu" Beba. Pre svega da pozdravim dve moje lepotice Dinu i Teu bez kojih verovatno ne bih ni dosao u Tremu u subotu uvece. Ljubim vas i volim do neba !!! Drago mi je takodje sto sam posle dugo vremena video jos neke drage ljude (Basket, Senka, Stevan...ma prepoznacete se vi verujem). Sto se koncerta tice moram da budem iskren, misljenja su mi podeljena od pesme do pesme. Pre svega dugo (mozda cak i predugo) cekana i docekana "Kao na dlanu", odlicno zvuci u ovoj verziji "bez struje". Nadam se da ce se naci na setlisti i kada se budu vratili na regularne svirke (uz molbu da se pesmi ne menja aranzman,NIKAKO). Takodje pohvale idu za "Boju srece", "Kraljicu", "Kad me napuste svi", "Na putu za nju"...jos nekoliko pesama koje stvarno prelepo i inovativno zvuce. E sad da ne bude samo hvalospeva i pohvala da pomenem i one pesme koje mi se nisu svidele. Posto vidim da nisam jedini kome se "Ikona" nije dopala eto nju cu prvu pomenuti. Jednostavno ta pesma ce uvek meni biti draga samo onakva kakva jeste bez ikakvih izmena i menjanja kojecega. "Oktobarfest" i "1000 godina" mi takodje nisu bas legle da budem iskren ali eto svako ima svoje misljenje. Znam da cete se sada svi vi koji me poznajete smejati jer znate koliku ja "ljubav" gajim prema pesmi "Hajdemo svi". Pa eto ma koliko ja nisam fan te pesme u bilo kom obliku, nekako mi je ova akusticna verzija izgubila snagu i energicnost kakvu inace ima na svirkama. Kao zadnju cu pomenuti i "Daire", mislim da je ova svirka mogla proci i bez te pesme. Nemojte sada pomisliti da su te pesme sviracki zvucale lose, naprotiv sve su perfektno odsvirane. Toliko od mene narode. Kad se sve sabere i oduzme lep je to bio vikend u Novom Sadu, susret sa dragim osobama, zezanje, pricanje o nekim ozbiljnim stvarima...a sve to prosarano muzikom Nevernih Beba kojima su iskljucili struju!

P.S. Veliki pozdrav ide Peci, koga sam kao i Tea tek sada upoznao!!!

Do nekog sledeceg susreta.....
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker