Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 27.02.2009. - Kula - Pozorište

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 11:54 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


Priznajem - nisam bila fan akustika, bar ne do koncerta u Kuli. Sve od splava H2O (koji znamo, iz 1000 razloga nije uopste reper za poredjenje), pa preko Treme i Panceva, trazila sam nit koja bi me oborila s nogu i u ovoj vrsti "koncertnog izraza".
Ne znam ni sama jos uvek sta je to ali znam da sam uzivala i to zaista do daske. Nase drustvance se smestilo na balkon i pogled odozgo na ispunjenu salu i ljude koji su prestajali citav koncert sa strane kao i na binu i savrseno ukomponovan bend - sve je davalo prilicno monumentalnu sliku uz zal sto sala nije mogla da primi bar jos toliko ljudi. Garantujem da bi bilo puno sa automatski duplo lepsom atmosferom. Ako izuzmem nekoliko sitnijih ekscesa sa ozvucenjem (Jana se u nekim navratima uopste nije cula, mislim da je morala da pokida grlo, svaka cast i bravo za nju) i previse veselo drustvance od nekoliko damica koje su se bas iza nas opustile ali su to i cinile u nekim trenucima kada je tisina bila primerena i potrebna, iza mene su dva sata cistog, nezamenljivog uzivanja. Naravno, ne mislim nista lose, pozdravljam devojke i super sto su dosle i odlicno se provele, mlade su, naucice vremenom da je ponekad tisina recitija i glasnija od bilo kakve reakcije.

Pocetak sa "Dan tvoj" a odmah zatim "Kraljica" - dve stvari koje mi odmah nateraju krv u glavu - u prvu pesmu sam se zaljubila jos odavno, na prvo slusanje. Repertoarski smo, mada meni i ocekivano, ostali bez "Boje srece" recimo, ali smo dobili "Gotovo" u jednoj od najlepsih varijanti koju sam cula ikada, neverovatno jaku "Sve nase godine" (smrzla sam se, previse emocija) i (cak) sjajne i vrlo neopterecujuce "Daire".
Sasvim moguce da je "karika koja mi je nedostajala" u akustik prici perkusionista Goran Milosevic - ljudi, on i Kebac su jedna tako savrsena celina da je sve prstalo, zao mi je sto nisam uspela da snimim video njihove zajednicke solo deonice.
Devojke posebno pohvaljujem, njihov trud je znala da nagradi i publika, i ne samo njihov... Bilo je zaista sjajno, ma volela bih da uvek bude ovako.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 15, 2009 11:58 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Kuljanka


evo i ja polako dolazim sebi,i sumiram utiske,pa da se oglasim...

prvo nisam mogla da se povratim od soka kada sam cula da ce bebe uopste doci u Kulu....(bilo je zaista >ustinite me< jaaa neee verujem!!)....
a kada su me u to ubedili,postala sam nepoverljiva iz drugog razloga, jer sam razmisljala(i previse) o tome da li ce biti dobra posecenost(da se ipak ne obrukamo:) ),jer na ranijim koncertima beba kojima sam prisustvovala u okolini uopste nisam vidjala Kuljane(a hvala Bogu-svi se znamo:))...
prijatno sam se iznenadila kad sam videla da je puno(a zaista verujem da bi bilo i 'punije' da za to ima uslova)... Very Happy

sedela sam preblizu bini pa nisam mogla da ne primetim neke stvari koje bas i nisu stimale :-/
Randja se prvih par minuta uopste nije cuo,dobro,to je brzo sredjeno...
neko vec rece,sirota Jana je citav koncert mahala da joj se mikrofon pojaca,nije se najbolje cula...
Jelena je pokusavala da objasni dobrih 20 min. momku iz organizacije da okrene prokleti zvucnik od nje,jer ne cuje samu sebe od instrumenata,ali on niiije kontao(na kraju ga je sama nogom 'cusnula' Very Happy )
sad vec cepidlacim,ali bilo mi je malo bezveze sto im nisu umesto onih dvolitarki doneli male flasice sa vodom da ne moraju da se kriju iza bine kad ozedne (ne mogu devojke da piju iz balona na sred bine) :/ ....

na stranu ove sitnice koje su malo bole oci....-bilo je zaista,po ko zna koji put,carobno i predivno,ja vise stvarno ne znam kako bih docarala ono sto mislim o bebama i osecaj koji me dugo,dugo drzi posle njihovih svirki...
znaci utisak vise nego snazan!
energijaaaa...brr,da se najezis...
i perkusionista kao novina....ma super potez!
"Dan tvoj"...kao da me je neko pitao koju pesmu zelim za pocetak Smile
nedostajale su mi "Senke" i "Lica",ali nadam se istom u Tremi.

A sedeti se,zaista,nije moglo! Smile Bila sam jedna od 3 osobe koje su ustale posle 2 pesme!Ljuudi na nihovim koncertima se ne sedi! Mislim ko izdrzi svaka cast,ja ne mogu! Oni koji nisu videli pola bine od mojih 2m-sorry,trebali ste ustati umesto da cokcete Razz Smile

da ne duzim jos vise,reci cu samo drage bebe dodjite nam opet jer ste zaista uvek dobrodosli!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 16, 2009 12:01 am

Odgovoriti sa citatom

@ Catrin


Evo i ja da se oglasim Very Happy
Uh, sta reci.. Hilary je vec dosta toga napisala, pa necu da duzim.
Svidja mi se akustik verzija koncerata, ali mi nekako sedeca varijanta koncerta ne ide uz Bebe. Valjda zato sto sam navikla na klubove, stajanje i djuskanje.
Nekako, ne mogu da sedim mirno kad pocne koncert.
Imajuci u vidu da skoro dva meseca nisam isla na njihove koncerte (cak i za mene je to PREVISE Very Happy ), jedva sam docekala ovu priliku.
Dovukosmo se nekako do Kule, smestili se na balkon ( i sto rece Hilary uzivali u prelepom pogledu na binu i publiku)..

Dan tvoj Sad sad prelepa pesma, evo sad sam je ponovo postila i na youtube, i kao i prvi put hvata me jeza na svaki odsviran ton.. Zatim se redjaju i ostale pesme, na sta se publika polako budi..
Kraljica, Bela kola, Balkan, Pogledaj u nebo.. Sve nase godine Sad Sad uh to je trebalo doziveti. Nekako na poseban nacin odsvirana..Najezila sam se (blago receno).. Zatim tu su pesme Gotovo i Ljubav u novoj akustik verziji koje me odusevljavaju.. Pogotovo pesma Gotovo, sa dodatim Milanovim solo kao od letos, koji ostavlja bez daha..I naravno, na kraju Tuzna pesma i Dvoje..
Jedino sto mi je krivo je za Boju srece.. ali bice prilike i za nju..
Sve u svemu, svaka pohvala za koncert, ozvucenje savrseno..
Kao i nezaboravno druzenje posle koncerta..

Naravno, suvisno je reci, da zeljno cekam sledeci koncert tacnije Tremu
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 16, 2009 12:03 am

Odgovoriti sa citatom

@ somborac_shone


Pozdrav svima , samo sam hteo da napisem da je ovaj koncert ,a vidim i svi u nizu koncerata u lepim prostorima,ne zadimljenim i kuturnim, bio divan i za nezaborav,pun neke lepe energije koju N bebe nose sa sobom i poklanjaju publici,koja je bila raznolika,mlada ,jako mlada ,sede galve srednja generacija,sto je lepo za videti.Mislim da ovakvi prostori i koncerti dovedu publiku koja ne bi isla na ona druga mracna i zadimljena mesta.Naravno i klubovi imaju svoje ,samo kazem da tek ovo ima svoju specificnu energiju.Sale su vidim uvek pune i to je predivno.
Zelim da se zahvalim Nevernim bebama u ime predgrupe ,koja se zove AUT ,na ukazanom nam poverenju ,da sa njima podelimo binu i ovaj put ,i ne pokvarimo akustik dozivljaj,nasom rock elektricnom svirkom. Nadam se da nismo razocararali, sto nam je kao i u Bachu publika pokazala aplauzima ,ni jednim zvizdukom,a odsvirali smo skoro ceo album " LJubim demona " koji treba da izadje uskoro.
Hvala na poverenju, bila je velika odgovornost i cast ,jos jednom podeliti vece na istoj bini sa nasim najboljim muzicarima ,sto su pokazali po ko zna koji put.
To vise nisu svirke ,ni kocerti ,to je performans za mene i niko vise ni u okolini nase zemlje ne moze da ga napravavi ,cak i kad sviraju svaki treci ili peti dan ili vezane koncerte.
Vidimo se uskoro na mozda najlepsem mestu za koncerte ovog tipa ,na celoj akustik turneji ,kada ce i predgrupa biti akustik.Da ce Bog .
Kebac ,novi bubanj je odlican,vrh ,drvo do jaja ,mere su prave ,vesanje jos bolje Smile ,samo ona osmica nije za mene.
Imam puno slika ali su slike gore postavljene ,a i sve ostale od istog autora i autorke vrhunske. Smile
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker