Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 13.03.2009. - Lajkovac - Dom omladine

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 16, 2009 1:12 am

Odgovoriti sa citatom

@ Dylan Dog


Skoro i da sam zaboravio taj osećaj kad sam na koncertu Beba. Sinoć se upalio po ko zna koji put i definitivno sam siguran, neću dozvoliti da nestane. Šta je nekih pišljivih osamdeset kilometara kada te na 'kraju tog puta' čeka jedna bajka. Nema tih para koje to mogu zameniti.

Petak trinaesti i Lajkovac, nema Mileta, ali je prostor odmah prekoputa čuvene pruge. Smile Kad se Mile nije pojavio, pojavio se Milan, ali ne sa još jednim drugom, bilo ih je više. Smile Nisu morali da se zagrevaju, pošto su bili u pojasu kalmi na samom ekvatoru. Smile Lokal je bio dupke pun, koliko sam razumeo vlasnika, nekih 700 duša gladnih dobre muzike. Svi smo se kuvali na laganoj vatri, ali je bajka čudo. Krenuo je koncert i onda toliko opisana sinergija. Bebe standardno odlične imale su ovog puta ogromnu pomoć od publike. Zaista sam bio oduševljen kada sam video kako uživaju uz muziku Nevernih Beba.

O koncertu ne želim puno da pišem, zna se da su majstori svog zanata, oduševila me je najviše starija verzije pesme Kuda idu divlje svinje.

Još nešto moram da pohvalim. Fenomenalno predstavljanje novog albuma svuda po Srbiji. Koncerti su činjenice, ostali vidovi obraćanja padaju u vodu.

Posle koncerta, kao i uvek, lepo je popričati sa njima, čuti šta se dešava 'iza kulisa', ali to već nije za forum. Ako vam kažem, morao bih da vas ubijem. Smile

Do neke nove bajke, Ivan vam šalje pozitivne energije i puno pozdrava. Čarolija, kao nekada. Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 16, 2009 1:14 am

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


Predivan koncert, sa sjajnom publikom kojoj su leader bili (nasi) momci iz Rock Filtera. U pojedinim trenucima bilo je gotovo nestvarno, kao na stadionu, nadam se da cu uspeti nesto od svega da postavim u sekciji video klipova, bar najupecatljivije delove.
Nastavio se trend da koncerte Beba otvaraju mladi bendovi i to je odlicna stvar sa vise aspekata, i za bendove koji na taj nacin "peku zanat" i za publiku. I za Bebe, naravno - time potvrdjuju tu neku misiju izmedju ostalih koju Milan cesto spominje a to je odredjena vrsta odgovornosti prema mladim ljudima koji su u drustvu zapostavljeni i o bilo kakvim sansama da se potvrde mogu samo da sanjaju...

Momci iz Rock filtera su odlican potencijal i samo neka nastave da rade i vezbaju... Publika je sa njima pevala refren autorske pesme sto je naravno, jako dobar znak Two thumps up . Samo napred!!

Ja cu malo mozda da "umracim" sliku koncerta ali sa jednog drugog terena, prosto ne mogu da to ne napisem. Podrazumeva se da je poenta sjajan nastup Beba i odlican provod ljudi koji su dosli da ih vide, Dylan je lepo napisao o kojoj cifri ljudi se radi. Takodje se nadam da se organizatori nece naljutiti ukoliko procitaju ovo.
Za koncerte tog tipa (zestoke mislim) sa ovoliko ljudi taj prostor je totalno neadekvatan, ne mislim na prostor fakticki u smislu povrsine vec na to sto nema apsolutno nikakve ventilacije. Ok, kada je upola ljudi manje mozda to sve i moze da prodje. Ne kukam, nisam dzangrizava baba, bila sam na nebrojeno koncerata gde kada te ponese atmosfera ne obracas paznju na to ni ko te gazi, ni da li si mokar do gole koze, to je prosto sastavni deo. Ovde je vec pre polovine koncerta postalo nemoguce disati da mi je prosto neverovatno kako neko nije pao u nesvest, mislim i na publiku i na bend. Prosli koncert u Lajkovcu po prici benda je bio isti samo sto je napolju bilo 40+, to vec ne mogu ni da zamislim, pricalo se da je sminka devojaka bila potpuno rastocena, da je nije bilo uopste, sa Randjine majice mogla je da se iscedi solidna kolicina vode, Vlajko je, rece, u toku pesme "Dabogda lazem" bukvalno ostao bez daha kada je pokusao da dise i bio na ivici nesvesti. Ovaj put sve isto samo bez tih 40+, tezak vazduh mogao se skoro seci, znate kako se kaze. Sve u svemu, bilo je pakleno pa i vise od toga. Ne mogu da kazem da je bilo nepodnosljivo jer ne postoji stvar koja je na koncertu Beba za mene nepodnosljiva, bitno je samo da sam tu i da su oni tu ali... Da ne budem sebicna i pricam samo o subjektivnom osecaju, njima na bini uz sav trud i ljubav koje su ulozili kao i uvek, jeste bilo neizdrzivo... Stvarno sam se plasila da J ili J ne padnu u nesvest!
Naravno, sjajno je da i u manjim mestima ovakve stvari postoje, divno je videti toliko mladih ljudi koji znaju i za nesto drugo osim onoga sto im se plasira po kojekakvim medijima... Reci ce neko da zanovetam i da je bolje sto se publika okuplja na ovakvim koncertima nego da se gura na koncertima narodnjaka pa iako je neizdrzivo... Sve je to tacno i svi mi koji smo ovde se sigurno slazemo oko toga ali ne vidim zasto je ventilacioni sistem toliko veliki problem pa da ugodjaj bude jos lepsi i jos prijatniji.Mozda i jeste, sta ga znam Shocked.

Da ne zaboravim - moje otkrovenje veceri - nasa Petrica.
Gledajuci je pomislila sam "Boze, ovaj sajt i muzika Beba stvarno jesu nesto posebno. Okupljaju mlade, pametne, lepe ljude".
Mozda jos ima nade za nas. U ovoj zemlji, mislim.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 16, 2009 1:21 am

Odgovoriti sa citatom

@ Petrica


Uh
Pokusala sam sinoc da vam opisem atmosferu, koncert, osecaje, ali nije islo... Samo sam nepomicno sedela za kompom sa osmehom na licu. Valjda od tolike radosti i uzbudjenja reci zaista izostanu.
Veceras, kad se, koliko-toliko stisala bura u meni, mogu, ili cu se bar potruditi da vam docaram bar delic sinocnje bajke.

Stigoh u Lajkovac vec oko sedam sati sa pomenutom predgrupom - dobrim drugarima i mojim covekom Very Happy Bilo je smesno i cudno videti njih onako uplasene ali sa jakom odlukom i zeljom da sakriju tu tremu, i mogu vam reci dobro su odglumeli hrabre i neustrasive momke Ali ja svoju tremu zbog njih nisam prikrivala.
U celoj toj napetoj, ali prijatnoj situaciji prilazi nam Vlajko da ih malo opusti. Caskali smo, a onda, kako Hilary rece, dodjosmo do otkrovenja No, to je vec neka druga prica.
Tonske probe su prosle, muzicari su se nastimovali i Rock Filter je mogao da pocne. Nije sto su moji, al' svirali su vise nego dobro Punk
Pesmom Another bricke in the wall zapalili su publiku i pripremili je za przenje koje tek sledi!
A onda...nase Bebe...
Dan tvoj, koja je u meni vec pronasla svoje mesto, tik uz Ikonu, Jednom kad me ne bude i neizostavne Godine srama... Znate onaj osecaj kad vas prozima jeza, ali prijatna jeza od koje se smejete i placete u isto vreme...
Sledi Ko zna...i ona bas rastura...
Pa su se redjale 1000 godina, Kisa, Daire (uvek sam u transu kad je cujem) Pravda...ljudi moji... prvi put sam je cula uzivo, prvi put cula Randju...i prvi put takav osecaj. Ne znam... savrseno!
Jednom kad me ne bude i Gde smo mi jos odzvanjaju, u usima, u grudima... Oktobarfest, toliko volim tu pesmu, toliko mi znaci, i povezuje me sa jednim prijateljem da sam zaista kad sam je cula vristala do neba!
Publika me je ostavila bez komentara! S obzirom da sam poslednji put slusala Bebiske u Pancevu, u novembru ili decembru prosle godine gde je publika bila nema i nepomicna ono sinoc je bilo za svaku pohvalu Two thumps up Svi smo pevali sa Bebama, skakali, smejali se i plakali i trazili jos i jos...
Veliki je Bog i Dvoje su ovu bajku upotpunili i dali joj savrsen kraj za novi povetak neke druge, mozda jos lepse bajke...bajke bez ijednog loseg trenutka...

Bebe me uvek oduseve, kompletno! Svi su raspolozeni za razgovor, za salu i smeh, a ovaj put je moje odusevljenje bilo duplo, jer sam upoznala jos jednu divnu osobu - Marijanu

Eto tako ljudi moji... Uzivajte... Do nekog sledeceg koncerta
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker