Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 26.09.2009. - Sremski Karlovci - gradski Trg

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Dec 21, 2009 1:39 am

Odgovoriti sa citatom

@ bellina


Zaista je bilo sjajno. Two thumps up Bebe su jos jednom dokazale da je njihova snaga, zelja, volja, istrajnost nenadmasna. Malo duzi stiming instrumenata i tonska proba dokazala je da zvuk mora biti na nivou, usaglasenost savrsena i sve na svom mestu. Publika je vec u popodnevnim satima zauzimala svoje pozicije, cak su se i bake poredjale u prve redove, ocekivale su sjajan koncert i mislim da su mogle i da budu zadovoljne nastupom i onim sto su nam bebe ponudile.

Svaki ton, svaki glas, sva emocija i energija uperena ka publici bila je na svom mestu, spori ritam, lagan ritam, malo brzi i explozivan, sve se to moglo cuti u dva sat svirke. Svako je imao svoj solo nastup, tako da je publika mogla maximalno da uziva u svakom od clanova benda, ritam je bio takav da prosto nije moglo da se ne zacupka, zaplese pa cak i da se poskoci, jednostavno masa je bila poneta onim sto se na bini dogadjalo. Prvi red, po neki forumas (budjavko, kokica, Hilary i jos po neko verovatno, ali u senci i malo dalje od mojih ociju), zaista su uzivali u predstavi dva andjela sa predivnim glasom, koje su svaki misic pokrenule da ton koji treba otpevati bude perfektan, Milan, koji je odrzao savrsenu lekciju kako jedan bend svojom harmonijom treba da funkcionise, Vlajko, smeker koji vodi ritam i prati sve oko sebe, Randja koji obozava svoju gitaru kroz koju samo klize njegovi prsti, bez po muke, sve se da odsvirati, i naravno Kebac, koji je nazalost uvek u senci, sta cemo, takva mu je profesija, uloga bubnjara da je da je uvek u pozadini, pa ipak je on najjaci i najglasniji... Very Happy

Elem, da se vratim malo na koncertski repertoar. Zapocinju sa "Lica", sjajan uvod Randje sa "Serbijan Song" a onda izlazi Jeca koja explodira vec na samom pocetku, vec se tada osecala sjajna atmosvera, po koji komentar: "Kako devojka dobro peva!!!..." ali ne zadugo, izlazi Jana i njen rafal snaznog, lepog i prijatnog glasa prosto se ostalo bez daha. Potom su se redjale pesme "U beznadju", "1000 godina", "Gde smo", u kojoj je Jana dala, milim, maximum u emotivnosti, sedecim polozajem zapocinje pesmu, polako se dize i pokazuje publici koliko je pesma emotivna, snazna i koliko je jaka. Zatim, "Kisa", "Kazi gde je ljubav", "Da ima nas", "Gotovo", "Oktobarfest", "Balkan juzno od srece", "Boje duge" "Da bog da lazem" koju je Jeca fenomenalno otpevala, "Daire" sa Milanovom egzibicijom na klavijaturama, "Zajdi Zajdi", koju publika prosto obozava, i naravno da ne zaborvim "Veliki je bog" i "Tuzna pesma". Dakle sve u svemu, emocije su jos aktuelne u meni a slike ce docarati kako je to zaista izgledalo. Toliko za sada od mene.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Dec 21, 2009 1:41 am

Odgovoriti sa citatom

@ neverna_beba


Proslo je nekoliko meseci, poslednja svirka na kojoj sam bila, bila je u Sarajevu.
Posle najgoreg leta u zivotu, informacija koja mi je ulepsala jedno od letnjih veceri, glasila je Neverne Bebe u Sremskim Karlovcima. Konacno slobodno vreme i NB u blizini.
Sremski Karlovci najlepse mesto u blizini NS-a, mesto koje odise mirom.
Grozdjenbal sjajno desavanje za odlican provod.
Neverne Bebe konacno na Grozdjenbalu u Sremskim Karlovcima.
More ljudi... normalno kretanje je retko, uglavnom su bili talasi... ali sve to ima neku svoju car...
Jedva sam uspela da prodjem do prvih redova, bilo je to skoro pa nemoguce.
Jedna teta je izasla na binu i najavila...
Da, bas to sam sa nestrpljenjem cekala... pocetak... "Lica"!
Pomislih, bice ovo jedan od sjajnih elektrik koncerata.
Kako je bilo divno cuti sav taj repertoar...
"U beznadju"... jos uvek nijedna pesma, od svih pesama na svetu, nije uspela da zauzme epitet 'omiljena'.
Usledile su pesme sa "Juzno od srece", bez kojih elektrik koncert nije moguc.
Sjajan aranzman, koji sam prvi put cula, za "Dabogda lazem".
Razni likovi oko mene su dobacivali 'hocemo tuznu', 'hocemo pogledaj u nebo', ma sjajno raspolozenje!
Ozvucenje koje je bilo extra, ogromna bina, hiljade lica koja su sa Bebama pevala u glas. Sa Bebama, koje su i ovaj put dokazale svoju velicinu, svoj kavalitet, sav svoj trud za svaki minut proveden u studiu, da svaka ta pesma u svakom momentu za vreme koncerta zvuci savrseno.
To nije odradjivanje, kao sto mnogi rade, ima nesto sto se ne moze sakriti, osmesi na njihovim licima i sreca za vreme i posle koncerta su rekli vise od reci. Sreca na svim tim licima koja su dosla tu da ih cuju, to je ono za sta se oni bore svih ovih godina!
Srela sam neke ljude to vece, za koje znam da slusaju neku sasvim drugu muziku, i rekli su mi 'Ej Bebe su rasturile veceras, kad ce neki koncert u NS-u'!
To je poenta svih tih koncerata na trgovima, jer tu uvek ima ljudi koji su zalutali, koji su u prolazu a ne planirano se oduseve sa sjajnim koncertom i onda se posle pojave u prvim redovima u nekom klubu, pozoristu...
Hvala za sjajno vece u Sremskim Karlovcima, predivan koncert i nezaboravno druzenje posle...
... Do sledeceg vidjenja... voli Vas Vasa neverna_beba !
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Dec 21, 2009 1:42 am

Odgovoriti sa citatom

@ Kokica


Ovako…
Karlovci…Mesto koje ima dusu, mesto koje je sinonim za umetnost…Saznanje da ce Karlovci, povodom ovogodisnjeg Grozdjenbala, ugostiti muzicare, stvaraoce, ljude sa osmehom, ljude toplog pogleda, lepog glasa, vedrog lica – clanove i verne pratioce grupe Neverne bebe, bilo je vise nego dobar razlog da ubrzam svoj povratak u NS…
Karlovci su 26.09.2009. godine leteli na krilima najlepsih tonova i stihova…Karlovcani kao i mnogobrojni posetioci, medju njima i ja, imali su priliku da uzivaju u mizici Nevernih beba…
U Karlovcima je te subote odzvanjao bubanj, culi su se prodorni glasovi, culi si su se nezni, najlepsi i najemotivniji stihovi…cule su se gitare, cula se pesma publike, cuo se dobro poznat Milan glas, koji cas podrsku daje bendu, cas podrsku daje publici…Pevale su Jana, Milan, Jelena…Karlovaci su pevali…
Reka ljudi u kasnim posle podnevnim satima se skupljala, cekajuci pocetak programa…Moje nestrpljenje je raslo, rasla je zelja da posle nekoliko meseci ponovo provedem jedno lepo vece…vece iskrenih emocija…Ooooo, ovoga puta je sve bilo drugacije…Nisam bila sama, nisam oko sebe imala samo nepoznata lica…Ovoga puta sa mnom su pevale Nina, Suzana i Izabela…Devojke hvala Vam, hvala Vam na lepom druzenju… Najlepse stvari treba podeliti sa onima koji to istinski razumeju…Hvala Vam sto ste to prohladno septembarsko vece obojeno najlepsom melodijom podelile sa mnom…

Prvi poznati tonovi, ucinili su da ceo svet stane…ucinili su da sve postane jedinstveno, da sve ima samo jedan smisao i jedan cilj… Plato ispred Karlovacke gimnazije bio je krcat, nekoliko hiljada ljudi gledalo je u pravcu bine, gledalo je u dve dame… Moram da kazem da Jana ima jako lepu frizuru i moram da priznam da me je prijatno iznenadila prilikom pevanja pesme Gde smo i Tuzna pesma…Ne umem da opisem sta se u meni mesalo tada…Sreca, radost, smeh, iznenadjenost…zadovoljstvo sto sam tako blizu i sto vidim da joj svaki misic treperi...
Jelena...Jelena lepo izgleda...Jelena me zbunila...Bila sam dovoljno blizu...Ovoga puta, zelim da pohvalim Jelenin glas...Pesmu Lica, mnogo puta sam cula, ali biti dovoljno blizu i gledati Jelenu dok je peva prava je privilegija i uzivanje...Mnogo puta slusana pesma, u Karlovcima je bila nesto novo... Sa tom pesmom poceo je koncert...Zanemala sam, ostala sam bez reci i bez daha...Jelenin glas i svaka rec jasno su odzvanjali...Tajac je nastao na platou..Nepoznata devojka, sa moje desne strane, rekla je: “Ne verujem, kakav glas. Lepa je, lepo je obucena.” Posle je sve bilo drugacije...kako su se pesme nizale publika se budila i aplauzom davala podrsku i ulivala snagu umornim clanovima benda...Vlajko, umor koji si pominjao nije se primetio...Devojke su imale dovoljno snage da i u Karlovcima zablistaju...Umor je ostao neprimecen...

Priznajem, bilo je lepo provesti vece uz prijatnu muziku, bilo je zadovoljstvo biti tako blizu bine i videti da tokom cele svirke Jana i Jelena na specifican i svojstven nacin komuniciraju sa publikom, pevaju jasno, prodorno, ali i ostavljaju delic sebe u svakoj otpevanoj pesmi. Bilo je vise nego lepo videti nasmejana lica Milana, Vlajka i Randje... Milan i Randja su posebno uzivali...Svi su te veceri ostavili delic sebe...I ovoga puta su od publike trazili samo aplauz podrske i poneki stih pesme...Da, dobili su...Neverovatan je nacin na koji svaki clan benda komunicira sa publikom i dobija od nje ono sto mu je najpotrebnije...iskren aplauz i lep osmeh...
Pravo uzivanje je cuti bubanj i znati da Kebac i njegovi taktovi daje dodatnu car...Deluje daleko, jako daleko, a uvek tako blizu...


Samo jos jedna stvar...
Hvala svim ucenicima I razreda Karlovacke gimnazije...Sjajni ste...Bilo je lepo celu druzinu videti na okupu...Istrajte u svim planovima i neka Vas zdravlje i sreca sluze...

Lep pozdrav svima... Very Happy Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker