Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 27.11.2009. - Novi Sad - Srpsko Narodno Pozorište

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Dec 21, 2009 1:46 am

Odgovoriti sa citatom

@ Budjav lebac


zapoceti koncert pesmom "pravda" ?! savrseno!!
u poslednjih nekoliko meseci, dogodilo mi se toliko toga.. rekla bih cak i previse.. svasta se promenilo, ja sam se promenila.. moram da priznam da 2-3 meseca (proletos) nisam slusala neverne bebe, uopste.. ni jednu pesmu, ni jedan ton njihovih instrumenata.. ne zato sto su mi dosadili(to je nemoguce?!) vec iz straha.. bojala sam se sebe, svojih osecanja, ako cujem i jedan stih nekih svojih omiljenih pesama... svi strahovi koje sam nekad osecala u jednom momentu postali su stvarnost od koje sam se dugo trudila da pobegnem..ranije, dok sam slusala bebe, bol sam vise dozivljavala kao strah nego sto sam ga stvarno osecala, a onda, nakon par meseci "pauze" kad sam se usudila, i pustila nasu pesmu.. (...)
sinoc, u snpu.. opet isti osecaj.. slike su mi samo proletale kroz glavu, jezila sam se, bilo mi je na trenutke hladno, suze su same isle.. mrzim neverne bebe i mrzim sto mi to uvek urade.. potpuno me slome, udaraju tamo gde najvise boli i onda, iako cesto mislim da je nemoguce, boli jos jace...
bol me potpuno ispuni, i onda vise nisam sama, opet postajem mi i opet nas osecam..
kazu da sreca kratko traje.. povrsna je i prolazna.. radujemo se zbog neceg 5 minuta, 3 sata, 2 dana, a onda zaboravimo, tuga je jedino osecanje koje nas stalno prati.. srecu nikada neces osetiti toliko duboko kao bol..*ljubav je bol*.. da nema tuge, nebi nikad bili ni srecni, cak ni na tih 5 minta.. volim bol, volim kad me obuzme, kad me u potpunosti ispuni, volim kad me slama, volim nas, i volim NEVERNE BEBE!!
mislim da je sinocni koncert bio najsavrseniji koncert nevernih beba kojem sam prisustvovala.. repertoar,sve pesme koje ubijaju, jedna za drugom, sve ukomponovane do poslednjeg detalja do savrsenstva.. mrak, samo par reflektora na bini.. smirenost, sklad.. za mene savrsenstvo... hvala vam za Sagu i hvala vam za Boju srece(ODUSEVLJENA SAM SINOCNOM IZVEDBOM), hvala za Bela kola,hvala za Jednom kad me ne bude, hvala za Godine srama(reci su suvisne) i hvala za Gde smo, hvala za Ludu!!
hvala za Sve nase godine(ne zelim da ih zaboravim, nikada)...
i stvarno ne znam zasto sam sve ovo napisala, ne volim da pisem izvestaje, vise puta sam za razne svirke napisala i sve izbrisala.. neverne bebe dozivljavam suvise licno, i zaista ne volim da pricam o sebi i svojim osecanjima.. hvala vam sto postojite!!
pre svega vas volim zbog muzike, i da niste tako divni ljudi, ne bih vas manje volela, ali posto jeste divni, obozavam vas!! hvala na svemu
kad smo izasle iz sale rekla sam samo: "umorila sam se" Smile
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Dec 21, 2009 1:49 am

Odgovoriti sa citatom

@ Petrica


Slozicu se sa Ninom, mislim da je ovo bio najsavrseniji koncert na kom sam bila. Bilo je i onih sasavih, ludackih, i onih jako emotivnih, i onih divljih, i mirinih, i onih divnih i predivnih, umornih i neumornih, ali da je bilo koncerta poput onog sinoc - ja za to ne znam. Toliko emocija, toliko suza, toliko secanja i pitanja kako, zasto, sta sad...A gde je tu pravda za tebe i mene... Poneku laz nekad zaboravim... Gledam u nebo i sanjam o sreci koju su odneli ne znamo gde...Gde smo pogresili, o sta smo se ogresili... U beznadju, sve sto smo imali - prazno je sve! Kako da sahranim bol... Samo reci, bez imalo volje i REKA SUZA POCINJE... Cutim jer znam da luda sam bez nas. GODINE SRAMA - SVAKA REC BOL! Sreca sto sam sedela, pa nisam mogla da se srusim, ali se u meni sve rusilo... I boli, i boli, i ne mogu da udahnem vazduh, i govorim sebi, prekini da places, al' suze nece da prestanu... Onda sam prestala da se opirem... A suze su tekle i tekle, nezaustavljivo. Znala sam da ce boleti, ali toliko, to nisam znala. Kraljica - divno.
Sanjam, ljubim - nista ne zri! Prastam, cutim, svuda si ti... Stranac i Ljubav, odusevila sam se...
Gde smo, tvoj glas jos zivi u mojim danima... Zar da zaboravim, pocinju snegovi, svi su nas mrzeli, volim da te ljubim... - Ja sam mrtva. Bukvalno su me onako profesionalno dotukli da nisam mogla da se pomerim vise. Nisam disala. Nisam mislila. Nisam gledala. Kao da sam prestala da postojim.
Dvoje mi je ponovo probudilo neka davna secanja... Prelepo je bilo.
Jednom kad me ne bude... Taj udarac je bio potpuno neocekivan. Kad sam mislila da su me vec potpuno slomili i da dalje ne moze, moglo je i dalje, i vise. Svet moj ide dodjavola, ovo je ljubav...
I za kraj ostavljen Veliki je Bog... Gde su sad oni dani kad ljubav pocinje...
Ustajem sa sedista, kolena mi klecaju, a od suza i razmazane sminke ne vidim nista...
Umila sam se, izasla napolje da popusim cigaretu i saberem se malo... Dokle vise, zar nisi ti jaka kao stena? Tek tad sam mogla da se nasmejem.
Druzenje posle koncerta, kao i uvek, divno! Neverne bebe - po ko zna koji put cu reci da vas volim do beskraja, i da sam vam zahvalna do neba sto postojite, sto ste takvi kakvi ste, i sto u meni uvek iznova budite emocije za koje ne bih ni znala da postoje - da nema vas! Hvala vam na savrsenom koncertu, na savrsenom repertoaru, iskreno se nadam da su oni koji su sinoc tome prisustvovali svesni sta su zapravo dobili.
Pre svega, jako mi je drago sto sam konacno upoznala Pecu Sto sam ponovo videla Ninu, nas dve smo se ocima ispricale Basket, Zeljko, Srdjan, Sonja, Igor... Pozdravljam vas od srca Kokice i bellina, veliko zadovoljstvo sto sam i vas upoznala! I vec dobro poznata ekipa, Mara, Milica, Cat, one vec sve znaju
I naravno, veeeeliki poljubac i zagrljaj Cika Ganu!
Do nekog sledeceg susreta, pozdravljam vas sve!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Dec 21, 2009 1:52 am

Odgovoriti sa citatom

@ Kuljanka


Evo nesto iz zablje perspektive,tj. iz sredine prvog reda….

Mislim da necu umeti da opisem i prenesem raspolozenje i atmosferu ni svim superlativima ovog sveta! Kada samo pomislim kakvu je propagandu imao ovaj koncert, mogu samo da kazem da je usledio jos jedan dogadjaj za pamcenje kao logicna posledica, dosledna takve najave!

Koncert je prosao fantasticno o cemu svedoci prepuna sala SNP-a i vise bisova, zbog cega mi je mnogo drago jer se vidi da je i samim bebama bilo izuzetno bitno da ovaj nastup uspe.

Najpre da kazem da sam sigurna da ce ovaj koncert doneti mnogo novih fanova i da se nadam da ce generalno biti visetruko koristan za bend.

Prava bomba za pocetak u vidu PRAVDE Shocked Cool -sta reci,a ne zaplakati! Kad se sve sabere,izbor pesama mi se jaaako dopao,cast izuzecima u vidu,npr., pesme ‘Daire’ od koje licno, najiskrenije, dobijam izliv krvi na mozak... ok, kapiram da je pesma dusu dala za horsko pevanje i da je to vec neka vrsta himne benda, ali sam stoprocentno sigurna da nijedan koncert ne bi propao ni bez nje... Rolling Eyes iskreno, ja nekako ne vidim tu pesmu kao mnogo bitnu za ceo bend. I izostao je ‘………..vise me ne vooooolis….’,po meni najbolji deo pesme ‘Gde smo’
Jako bih volela da su se desile I sledece stvari: ‘Senke’,’Divlje svinje’ I ‘Kao na dlanu’ , no, da ne budem ‘alava’...ne mogu da gresim dusu I da kazem da je bila monotona set lista,jer mi se, ponavljam, MNOGO dopala. E da, BRAVO za vracanje 'Sage'!!! STRANAC, Bela kola, Dan tvoj, Kraljica, Godine srama, Jednom kad me ne bude…… maaaaa VrH! Two thumps up
Bebe, kao I uvek-'bolno' profesionalne u svim segmentima,usvirane I raspevane do maksimuma!

Ja sam u prvih 40ak min. jako slabo cula Janu i Jelenu,ne znam da li je do mene i moje pozicije ali bi tako…

Pesme sa poslednjeg albuma su, zna se, vec doooobroo zazivele, sto svojim kvalitetom I zasluzuju, tako da se sa nestrpljenjem iscekuje nova ploca!

Dakle,da rezimiram-dogadjaj&ugodjaj-vrhunski!To su jednom recju >umetnici< I tu mi svi epiteti presusuju!

E da, sto se tice forumasa, takodje se susretoh jedino sa Catrin koja nam je i pomogla da se snadjemo sa ulazima-hvala once again, pa sam se posle zaletela u Steriju ->naivcina,kreten...<-, a aftera ni od korova….
Sad odo’ da se potrudim da ovu kulminaciju pozitivne energije pretvorim u san ,mada sumnjam…
Pozdrav…
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:18 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Peca


da krenem redom...

odmah prva pesma - Pravda - i odmah mi se sledila krv.
sedeo sam u drugom redu, tik ispred mesta gde je stajala Jelena [neko je mislio na to gde da me smesti, hvala mu].
dakle, sa tog mesta sam vrlo lepo mogao da vidim Jelenine emocije na licu dok peva Pravdu, i to je ostavilo neopisiv utiusak na mene.
ne znam kako ona uopste uspeva da izgura celu pesmu, kada ona bukvalno prozivljava svaku rec koju otpeva, jasno se vidi bol na njenom licu dok peva tu pesmu.
takvo saosecanje sa pesmom sam video samo kod Nevernih Beba, i kod ni jednog benda/pevaca vise.
Jeco, skidam ti kapu!
Moj duboki naklon.

Sledi Godine srama, i celo pozoriste je ostalo bez daha, pa mislim da se i na onom Marininom snimku vidi da se bukvalno mogla cuti muva - totalni muk - svi su ostali bez teksta, zateceni, zabezeknuti, sa knedlom u grlu.
Mislim da se vrlo retko desavaju ovakvi trenuci - koji ce prosto uci u istoriju benda, i ostati duboko i trajno u nasim secanjima.
To je taj trenutak kada se izvodila ta pesma.
Presrecan sam sto je taj trenutak zabelezen i postavljen na youtube, u trenutku izvodjenja pesme sam molio Boga da neko snima ono [zato kazem da Marinu treba pozlatiti Very Happy ]
Garantujem vam da ce taj snimak uci u anale [ja ga od nocas vrtim non-stop i slusam].
O Janinim emocijama dok peva tu pesmu ne treba mnogo trositi reci, pisano je o tome posle svakog koncerta u Tremi. Sve ono sto sam napisao za Jeleninu Pravdu - vazi i za Janu i Godine srama. Jana je i sama je posle koncerta priznala da ne moze da izvede tu pesmu a da joj ne podju suze.... sta vise reci? I publika je plakala.
Trenutak koji je definitivno usao u istoriju benda.

I opet - po ko zna koji put - osetio sam u sali neobjasnjivi osecaj spokojstva i ljubavi... prosto osecaj da prisustvujem jednoj velicanstvenoj uzvisenoj kreaciji - koja je ispunila sav prostor u sali - i koja uliva osecaj potpunog spokojstva u nasim dusama. Retko kada takvo spokojstvo osetim. Kao da je u sali prisustvovala energija koja je govorila "sve ce biti u redu svagda i svuda". Neobjasnjiv osecaj, ali bas to sam osecao - prisustvo najuzvisenije ljubavi. Ogromna pozitivna energija. To jako retko dozivljavam.

Bend je, koliko sam video, uglavnom ispunio moje i Srdjanove zelje Very Happy
Bile su Daire, ali u kracoj verziji - pa nisu smetale Smile [kontam da te Daire izgleda moraju da budu na repertoaru, to im je izgleda kao neka "amajlija" bez koje ne idu nikud Mr. Green ]

Mnogo mi je drago sto sam upoznao Petricu i Sonju, i ponovo video mnogobrojno forumsko drustvo

Koncert je uistinu bio poseban, potrudili su se da imaju nove aranzmane za dosta pesama.
Sve u svemu - prezadovoljan!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:24 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Kokica


27.11.2009 ; 21h ; SNP Novi Sad…

Bajka...
Prigusena svetla, tisina i iscekivanje...
Stihovi, reci Vladike Nikolaja...
„Kada ognjilo udari o kremen onda se javlja varnica. Plamen se uzdiže u vis, iznad ognjila i kremena. Ako bi se Balkan istovetovao sa ognjilom ili sa kremenom, ne bi bio Balkan, nego bi bio Istok ili Zapad.
Ako bi poželeo da bude plamen, iznad čelika i kamena, bio bi i ostao bi Hristov Balkan, iznad tuge Istoka i iznad truda Zapada, i kao takav koristan Istoku i Zapadu.
Da svetli i jednom i drugom. Iznad Istoka i Zapada...“

I danas, dok ovo pisem, ne znam zasto sam uz jezu osetila da ce ovi stihovi biti povezani sa bajkom koju ce pricati koncert...Ovo ce verovatno ostati misterija...Ali i nju sa zadovoljstvom delim sa Vama, jer taj osecaj jeze i nemoci da bilo sta kazem je trajao punih dva sata...

Pa ajde da pocnem...
Konacno, Kokica zivi bajku koju vec mesecima cita...Konacno je Kokica uspela da spoji mesto, vreme (27.11.2009), muziku i forumase sa kojima ce ovoga puta podeliti radost i emociju najdirljivijeg koncerta... Svaka beba koja se na forumu zadesila onog dana kada sam ja postala clan foruma bila je u mojim mislima...Nisam dozvolila da daljina ucini svoje...Mira, taj_rad, Abela, Brankica, Tea, Jovana....Vi ste u mojoj bajci imali posebne uloge...Hvala Vam...

Posebna emocija se delila sa Vama... Delila sam sa Vama svoju tisinu, unutrasnju tisinu i spokoj, delila sam sa Vama onaj najlepsi deo bajke, onaj deo koji je drugaciji, jedistven, delila sam sa Vama trenutke srece koji se osete samo tokom koncerta, trenutke koji kada se ton zadnje pesme zavrsi ostaju zakljucani u meni...Hvala Vam sto ste bas Vi ostali kod svojih kuca i time dopustili da na Vas mislim u najlepsim trenutcima veceri....

Ovako...Bajka koja je 27.11 pricana, meni ce ostati u secanju samo zato sto sam osetila jedinstvo...Mi smo svi tada bili Bebe, a najvece Bebe, Neverne bebe (Milan, Vlajko, Jana, Kebac, Jelena Radnja i Andreja) bili su samo saptaci nasih emocija...Oni su imali snagu i hrabrost da pesmom priznaju emociju svih nas...Oni su trpeli svetla pozornice i pred njima pokazali ljubav, veru i jedinstvo...Za mene to vece je vece svih nas, vece svih beba koje zive bajku i dele caroliju...Vece i najmanje i najvece Neverne bebe...

Mislim da o pesmama ne treba pisati, znamo svi koliko se “saptaci emocija” spremaju za koncert u NS i sa koliko ljubavi bas tu sviraju... Ono sto je za mene bilo novo, neocekivano jeste spoj ambijenta, muzike i forumasa...Po prvi put sam prisustvovala koncertu koji je pruzio najlepse pesme, svirane i pevane na najlepsi nacin, jer svaka pesma je bila poznata, svaka emocija je vec bila probudjena tom pesmom, a opet taj koncert je pruzio nesto novo...Pesme, iako poznate i pevane bezbroj puta, bile su mi nepoznate, nove, jedinstvene...Svirane posebnim zarom i pevane sa posebnom snagom i unutrasnjom borbom...Ne mogu izdvojiti nikoga, ne mogu izdvojiti najlepsu pesmu, ne mogu trenutke izdvajati...To je prosto nemoguce...Hvala svim prisutni bebama na istoriskoj veceri...

Ono sto zelim na kraju reci, jeste da sada kada razmislim o svemu, shvatam da sam ispunjena nekim novim osecajem zadovoljstva i srece, ali isto tako osecam prazninu, jer u trenutcima kada su se sabirali utisci sa koncerta falile su gore pomenute bebe...
Ono sto je Peca zamislio, a mi ostali se trudimo da odrzimo jeste ono najlepse u celokupnoj prici... Svi mi zajedno, u trenutku ulaska u ovu skromnu druzinu, nesvesno smo pristali da postujemo nepisano pravilo da se svaka emocija i svako druzenje podeli i docara...Two thumps up
Peco, nemam reci, zaista imas divnu ideju i divno je saznanje da svi iz nekog neobjasnjenog razloga to postujemo...Ponosna sam na sebe sto uspevam da sa nestrpljenjem sacekam bajke, ali sam isto tako ponosna sto sa posebnim osecajem zadovoljstva imam priliku da i ja svoju bajku podelim sa Vama...
Jos jednom hvala Peci za ovo nepisano pravilo i hvala Vama koji ovo citate...

A sada da zaokruzim celokupnu pricu...
Mi zaista imamo svoj svet i mi zaista poznajemo osecaj gorenja u plamenu ljubavi...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:25 pm

Odgovoriti sa citatom

@ milica


...nekako najjači koncert Nevernih beba od svih kojima sam prisustvovala... Ovaj koncert je probudio u meni ono što je poslednjih par meseci bilo uspavano, zgaženo, potisnuto banalnostima, slučajnostima, svakodnevicom i nekim, za sreću, nebitnim stvarima...

...plač klavijatura...Jelenin vrisak "ja ne smem da volim"...Ranđin uzvik "gde je tu pravda"...počinje još jedno ispisivanje najemotivnije bajke na svetu i to ne bilo gde, već u srcima prisutnih...

...Godine srama...Jana u svom bolu...gitara koja jauce i završava Janinu priču...
...Sve naše godine, Jednom kad me ne bude...Jelenin uzvik pun ljubavi, a ponovo, i kao takav, cepa po šavovima...
...Milan...čarobnjak...ljubav...

Jedino se na koncertu Nevernih beba dešava da svi dišu kao jedno, da svi znaju kad da tišinom odaju počast nekoj duši koja tu tumara, a kojoj se možda u tom trenutku pevaju najslađi stihovi; da suzu na mom obrazu sustiže suza nepoznatog momka iz četvrtog reda; da devojka na jednom kraju sale "umire od bola", a da se devojka na stepeništu "raspada" zbog potpuno iste stvari...

Hvala Nevernim bebama na događaju koji će me držati ispunjenom bar par meseci!

Hvala ženi koja je "jaka kao stena", a ipak "luda bez nas"! Bez nje ova bajka ne bi bila potpuna, bez nje bi "boja sreće" izbledela! Marijana, hvala!


_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:27 pm

Odgovoriti sa citatom

@ bellina


Mnogo toga je već rečeno, Nina je jednim delom napravila uvod kako nam se duše osećaju za vreme slušanja pesama Nevernih Beba. Vrhunac koncerta naravno pesma Godine srama, koju svi mi volimo i koja nas sve pogađa samo različitom jačinom, nekome se duša cepa, nekome suze teku ili se pak suzdržavaju a neki ne znaju kako da prežive taj bol, tu jačinu a ujedno i neku radost kada se otpeva i otsvira poslednji ton.

Veoma se radujem što je repertoar bio ovako po meni emotivniji, nego obično, prosto su se stapale pesma na pesmu, tempo na tempo, napravila se jedna priča koja je vodila ka nekom cilju a to je osetiti, videti i uživati u svemu što nam bebe pružaju.

Pravda, Lica, Dan tvoj, Jednom kada me ne bude, Luda, Tužna pesma, pesme kojima Jelena fenomenalno dočarava svoje pevačko umeće kroz emocije koje imaju ti stihovi, ona ih prosto sve podjednako oseća, i to zaista zna da prenese na nas, publiku. Glas je toliko snažan da je prosto ne moguće biti suzdržan dok se pesme slušaju, one se moraju pevati, ili bar pevušiti...
O Janinoj prezentaciji i ne moram pričati. Devojka zmaj, koji svaki dah podjednako snažno dostavi kroz energiju i po neku suzu. To je pevač, koji ne mari za izraz lica, nego daje ono što treba da se da, oseća to što treba da se oseti. Bol, tuga, radost, smeh, za nju ne bitan je, bitno je osetiti i otpevati, bile to Godine srama, Gde smo, Bela kola ili Boje sreće, ne bitno je, ona će to fenoenalno odraditi. Whistlehy Two thumps up
Iskrena da budem, bilo mi je malo tih dva sata slušati bebe, prosto smo navikli na njihovo trosatno uživanje, ovo je bilo malo neobično, ali sve ima svoje, svaki minut se pretvorio u jedan dah, svaka pesma je bila kao šapat a sve emocije su bile kao ljubav, ljubav koja je izlazila iz svih nas.

Jako mi je drago što su Saga, Boja sreće i Stranac svirane, a posebno moram pohvaliti pesmu Ljubav koja mi se jako dopada u ovoj verziji a Tužna pesma je imala poseban šmek, sve pohvale za tu verziju. Svima nam je naravno žao što Gde smo ne doživeše nastavak, ali pravo je iznanađenje bilo nadovezati Sve naše godine i tako zatvoriti jednu priču klavir-vokal, zaista predivno...

Ne smem izostaviti ni Milana koji je prosto pričao sa svojom klavijaturom, tihi, jači a i snažniji tonovi su se samo razmenjivali kroz njegove dirke. Vlajko je prosto, uz Ranđu naravno, fenomenalno davao ritam dok je Kebac profesionalno pratio svaku notu i održavao svojim udaraljkama tempo.

Preslušavajući snimke, utisci su još snažniji, stegnitost je još jača, raspoloženje je opet ono koncertno, akustično i emotivno... Zvuk dočarava sve... Zaista je teško bilo šta još dodati u ovom trenutku sem toga da je koncert bio fenomenalan, da je bend fenomenalan i da su za svaku pohvalu, i hvala im od srca na ovako predivnoj večeri. Bebe, obožavam vas...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:29 pm

Odgovoriti sa citatom

@ neverna_beba


Napisati par reci a ne zvucati ponovljeno… par reci i u njima pretociti sve, nije lako… tesko je, jer emocije nikad ne mogu biti opisane recima… ne mogu i ne trebaju da budu, one su tu da ih osecamo…
Neverne Bebe u mom gradu... radost!
Ovaj put na daskama koje zivot znace...
Jednom sam rekla kako vise volim elektro koncerte... akustik nije bio moj favorit...
Znam i zasto, zato jer sam mozda isuvise vezana za album ‘Juzno od srece III’, zato sto je moja omiljena pesma sa tog albuma, zato sto volim hard zvuk Nevernih Beba.
Akustik koncert nisam dozivela nikada tako emotivno kao ovaj put!
Rekla sam ‘Da, ovo su Neverne Bebe’! Dosao je taj trenutak u mom zivotu kada mi je bilo potrebno da sednem i saslusam sve to... bas tu na tim daskama koje zivot znace, bas te pesme koje meni zivot znace, bas tu muziku koja Njima zivot znaci!
... Slusanje... novih aranzmana starih pesama... ne nisu to stare pesme, to su za mene neke sasvim nove psme tek sada dozivljene na pravi nacin... slusanje ... tonova... svaki ton vidljiv na njihovim licima... slusanje tisine.... da li ste na nekom koncertu slusali tisinu? Zvuci besmisleno je l’ da?! Ovaj put sam je cula, culi su je svi koji su se nasli tu... slusanje emocija, svako svojih.... svaki put nesto drugacije a nesto uvek isto... da to su te pesme koje meni zivot znace!
Kada prodje neko vreme.... i sve ovo bude deo proslosti, kada neko spomene ovaj koncert, prva pomisao moja bice „Godine srama”. Pesma koja je obelezila ovo vece, Janino vece! Jano, hvala Ti za tu emociju koju si podelila sa Nama, hvala Ti za emocije koje si probudila u Nama, hvala Ti za suze...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:31 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


Sve je, zapravo, pocelo da me stize tek juce, kada sam na nekoliko procitanih izvestaja ovde (Budjko, Petrica, Peca, sada i Ina, ma svi) i nakon pregledanih video klipova ukapirala ono sto je Peca lepo rekao. U Novom Sadu prisustvovali smo - istoriji.
Sve oko ovog koncerta za mene je imalo jos jednu posebnu dimenziju. Da me je neka sila tog dana pitala koja mi je najveca zelja rekla bih nedvosmisleno: samo da sve prodje ok, da svi ljudi koji dodju budu zadovoljni i ponesu osecaj nikad dozivljen, da bend bude zadovoljan, da se desi ono sto se desilo a to je da u sali nije bilo coveka koji na ivici suza nije bio bar jednom. Jednostavno, kockice su se sklopile da se u onom predivnom ambijentu zaista, ne u frazi, spojimo u jedno.
Napisala sam nakon nekog od koncerata pre u Novom Sadu da ja nisam bas toliki fan pesme "Godine srama", volim je, kao i sve pesme Beba ali na mojoj lestvici ima pesama koje su pozicionirane daleko iznad i vise sam za njih i vezana. Nikada, ali nikada u zivotu necu zaboraviti kako je vristala tisina u sali ovog 27. novembra dok je snop svetlosti padao samo na Janino lice. Svaka cast Jano, ponosni samo sto Te imamo.
Od "Godina srama" nadalje krenulo je i moje "umiranje".
"Luda", "Bela kola", "Sve nase godine", "Jednom kad me ne bude" - pokupile su i izbacile sve moje preostale suze i emocije. Jelena, bila si lepa kao andjeo a pevala si, cini mi se, zaista, "...kao nikad nikom pre". Da ne zaboravim - "Tuzna pesma" u najboljem aranzmanu ikada, odsvirana nalepljena na "Godine srama". Pesma koja obicno uz vrisak i huk nekako po logici stvari zauzima mesto na kraju svakog koncerta kao uvertira kulminaciji, ovog puta je zauzela poziciju koju niko nije ocekivao i pokazala da je zapravo mnogo veca pesma nego sto jeste (ako je to uopste moguce).
Nekoliko Randjinih sola ("Godine srama", "Kraljica" i njegov prkosni hod levo - desno od jednog do drugog kraja bine), Milan koji je spartao od ludila na klaviru do bukvalnog razvaljivanja kongi, kroz neke do sada neodsvirane aranzmanske ideje vezane i za vokal i za klavir, samo su neki od detalja koje i sada potpuno jasno vidim iako sam, mogu to da kazem, pomalo jos u stanju odlozenog soka. Hvala i ostalima iz benda sto su disali kao jedan, ne zelim da mi se reci rasplinu.

Ako bih htela da ovaj koncert posmatram izopsteno iz perspektive nekoga ko je za Neverne bebe vezan na razne nacine, mozda je nabolje da prenesem impresije nekih bitnih i veoma kompetentnih ljudi koji su te veceri dosli u SNP. Ako ljudi od imena i znacaja koji su gledali sve velike koncerte velikih svetskih bendova i celog zivota se bave produkcijom na najvisem nivou kazu da je ovo sto su Bebe uradile verovatno konceptualno i kvalitativno najambiciozniji projekat na prostorima ex-yu... Ako novinari iz tri novosadske televizije u odvojenim intervjuima sa Milanom konstatuju da ovakvu emociju Novi Sad mozda i nikada do sada nije doziveo... Ako su iz sale izlazili ljudi kojima se na licima moglo procitati sve ono o cemu ovde pisemo i pisacemo jos...
Onda ja ne znam sta bih jos dodala osim da sam strasno ponosna i znam da isti osecaj delite i Vi. Imamo i zasto. Jer ovo sto smo svi zajedno poneli iz mraka i jednostavne scenografije kulisa SNP-a, nikakvim novcem, avionima, kamionima ni sleperima nikakve skupe opreme, najskupljim lajt efektima niti grandioznim, spektakularnim sljastecim hepeninzima se - ne moze nadoknaditi niti se emocija koju su nam Bebe donele moze odglumiti i isfolirati. U danasnje sumanuto vreme doziveti i podeliti sasvim nebrusenu ekspresiju ljubavi u trenutku tisine u kome svi zajedno ne disemo - blagoslov je. Znam dobro da je i za bend sve ovo dozivljeno blagoslov sa druge strane. Za onog ko se muzikom bavi i muziku stvara iz najcistijih motiva a to je potreba da se sa publikom nesto sasvim iskreno podeli, potekla suza inicirana odsviranim notama valjda je najbolja potvrda da je - uspeo.

Moram samo jos da kazem nekoliko reci, osecam obavezu. Zao mi je sto organizacija druzenja forumasa nije bila na visem, zasluzenom nivou i sto se toga tice prihvatam krivicu na sebe i izvinjavam se svima! Jednostavno, od guzve i haosa koji je bio i pre i posle koncerta prosto nisam fizicki stigla da nekako bolje resim i upoznavanje novih forumasa sa starim forumasima i sa bendom i jako mi je zao zbog toga! Obecavam da cemo to ispraviti i to veoma brzo, brze nego sto mislite Wink .
Izvinjavam se svima i za zbrku zvanu "Sterija" - "Trema". Znate da organizacija koncerta nije bila nasa i desilo se da je po obicaju i njihovoj proceduri na onom flajeru za "Steriju" i za after party pisalo da ce Bebe biti tamo a da to ni mi nismo znali Shocked . Posebno se i ovako najdublje izvinjavam Peci.
Dogodio se raskorak u informacijama koji nisam uspela da iskoordiniram jer jednostavno sam fizicki bila na drugom mestu na kome sam tada morala da budem, pritom mi je baterija na mobilnom pukla jos pre koncerta Sad Sad . Nadam se da primate moje izvinjenje.
Zahvaljujem svim forumasima sto su dosli u tolikom broju, Katarini sto je kao i obicno bila na usluzi vezano za karte, bendu sto je omogucio forumasima da po povoljnijoj ceni karte dozive ovo za pamcenje i Urosu i Darku iz "Harmony music & marketing" na trudu.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:35 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Srdjan


ja sam se odavno pomirio sa cinjenicom da pesme 1000 godina i veliki je bog u izvornim verzijama verovatno nikad necu cuti uzivo od n.beba tako da ih uprkos najavljenom ,nestandarnom repertoaru nisam ni ocekiveo za razliku od mog drugara ivana koji se potajno nadao...dzabe jbg.
sto se samog repertoara tice, osim sage i boje srece ,ostalo mi i nije bilo previse iznenadjujuce jer su u pitanju pesme koje se inace jako cesto sviraju u poslednje vreme. vise me je iznenadila verzija tuzne pesme, hvala bogu pomislih u sebi da su je malo promenili, ubrzali, posle 5 godina. za pesmu ljubav sam odavno rekao da za mene postoji samo jedna verzija tj ona originalna i da ne volim da gledam eksperimentisanja sa njom. jednostavno neke pesme su takve kakve su i ne treba ih menjatil jer se po meni, promenom aranzmana menja i njena sustina. oktobar fest mi je po prvi put prijao u janinoj verziji a posebno mi je drago da je jedna svirka beba prosla bez ,po meni najlosije (tj. jedine pesme beba koju smatram losom) " hajdemo svi" i ja sam bendu zahvalan zbog toga. spora verzija da ima nas...peco sta da ti kazem, bio si cuo si...nisu nas poslusali Sad
saga i boja srece su svakako bile hig light koncerta jer su u pitanju mozda i najkompleksnije i najkvalitetnije pesme koje je ovaj bend ikada napravio. iznenadila me je saga u skroz originalnom aranzmanu sto nije bio slucaj u martu 2007 u tremi, kada sam imao prilike da cujem izvodjenje te pesme u jako aranmanski cudnoj verziji. ovog puta mi se jedino pevanje nije dopalo , odnosno, jana je to otpevala kako samo ona ume medjutim, milanov glas u originalu ima taj zvuk propasti ...nadam se da me niste pogresno shvatili.
isto vazi i za pravdu. po ko zna koji put, meni jelena sa svojim karakterom i pojavom jednostavno ne ide uz takvu pesmu. ona na sebi nema ni jednu zlu crtu ,dobra je osoba, stidljva...za te stihove i recitovanje ,potreban je milan i njegova interpretacija uzasa. moje misljenje, ne zamerite mi.
luda je svakako bila iznenadjenje dok smo bela kola imali prilike da cujemo u ovoj akustik verziji i ja sam zadovoljan sto uopste imam priliku da cujem tu pesmu uzivo.
godine srama ni meni nikad nisu bile favorit. oduvek mi je bio zanimljiviji spot nego sama pesma. jednostavno nisam toliki fan patetike , ne pustam suze lako ...mozda jos uvek nisam imao pravu ljubav ili sta vec...mozda cu nekad u buducnosti i ja kukati uz tu pesmu, za sada ne...a do tada, randja - solo Two thumps up
kraljica je zvucala ok kao i uvek medjutim ja bas i nisam neki fan latino prizvuka u muzici a ta pesma mi nikad nije bila favorit na albumu frenkija.
meni svakako najemotivniji momenat bio je izvodjenje pesme stranac. zao mi je sto je ta stvar pomalo zapostavljena u komentarima koncerta. pesma ide, ja se secam perioda od pre 12 godina, a iza mene neki lik (rekao bih da ima izmedju 30 i 40) peva pesmu u ton. priseca se i on perioda kada se pojavio spot za tu pesmu ,koji je najavio album koji ce u mnogo cemu promeniti status n.beba na nasoj sceni.
sam zvuk mi je bio cudan, tamo gde sam ja sedeo, milana sam jako slabo cuo, a randjino pojacalo pravo ispred mene te sam imao feeling gitarski orijentisanog koncerta n.beba sto je nemoguce Two thumps up .

nisam siguran da je atmosfera u sali bila takva jer su ljudi z
anemeli od emocija ili cega vec... pre bih rekao da je publika bila zbunjena repertoarom na koji nije navikla. jako cudan ambijent, mrak, malo svetla na bini...ko u bioskopu, pa je cak i moj saljivi povik " PUSTI FILM " kada su se svetla pogasila imao smisla.


nesporazum sterija - trema ne zelim da komentarisem...hvala bogu da je bila trema na kraju , to je sve.

i tako prodje jos jedan koncert beba, jos jedno druzenje, zezanje, zajebavanje odredjenih ljudi , ganetovo slikanje, katarinino dezurstvo u holu , basketovo ko zna koje pivo, vlajkovo predavnje iz istorije domaceg rock n rolla, janina nova frizura, pecin dolazak u pratnji fatalnih konjevicki, terzickini napadi emocija u prvom redu, sonjine i igorove fotografske akrobacije, zeljkove kritike, ivanov (ovog puta bez odela) pelinkovac, marijanina energija ,kokicina objasnjavanja kako se stavlja meso u pac... , pera na visini zadatka...naravno, falili su neki dragi ljudi ali...


i na samom kraju te divne veceri, ja i zeljko izlazimo na slaviji, cika gane nastavlja dalje, 4 ujutru, prvi autobusi i tramvaji polaze sa svojih stanica, u glavi jos uvek odzvanja saga, cak i kada sam konacno oko pola 6 zaspao.




po meni , ovo je bio pravi koncert za fanove, za one ljude koji poznaju istoriju i diskografiju nevernih beba, za one koji nisu poceli da ih slusaju pre 2 godine , za one koji su sve uspone i padove prozivljavali sa njima, koji su kao klinci u srednjoj skoli gledali i snimali svaku epizodu 3k dura ne zbog takmicara vec zbog prateceg benda, za one koji ih vec godinama prate na koncertima sirom srbije i ex yu i koji su spremni da predju i po 400 km da bi ih videli u sarajevu recimo , za one kojima nikakvi domaci kvazi spektakli u areni ne mogu zameniti jedno intimno vece sa nevernim bebama u jednoj tremi, za one koji razumeju i prepoznaju muziku i koji na koncerte dolaze da bi nesto osetili i doziveli a ne zato sto je sada IN ici na svirke nevernih beba, za one koji ce slediti milanovu ideju bez obzira ko se sa njim na bini pojavio, za sve one koji ih vole i koji su ih voleli...a koliko nas je zapravo takvih Question Question Question
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:38 pm

Odgovoriti sa citatom

@ *DraGaNa*


E ovako…pocetak koncerta…tisina…uvodan citat….reci….
Polako ulaze…..Sedim I gledeam ih po prvi put I skocila bih na binu da ih zagrlim…
Sedim…pocinje koncert…Kakavi pocetak , kakva uvodna pesma….svaka cast…sedim gledam…zaplakala bih…a srce mi jako kuca…
Ljudi oko mene…nisam sama…moram da pazim da me emoocije ne ponesu I da ne napravim neku glupost jer tako su mi blizu a tako daleko….
Jana….ima tako bozanski pogled kada peva,tako se unese…pravi umetnik.I ima tako dobar kontakt sa publikom…Neka toplina,cistota iz nje izbija-iz njenih ociju,pokreta…zraci scenom….
Jelena takodje…
Kada njih dve pevaju u duetu to je melem za usi,melem za dusu…Osecaj duhovnosti….Bozanstva…
Sve,bas sve pesme su otpevane po tacnom redosledu,kako treba….
A finish je bio prelep….sa po meni najlepsim pesmama….
“Godine srama”…tu sam vec zaplakala…iako sam sve vreme pevala….ali tiho jer sam bila u 3.redu I bilo me je stid.
Najlepse mi je bilo kada me je Jana pogledala I primetila koliko sam se uzivela…
I da ponovim “Godine srama”…neko,secam se rece na youtube da nikada vise nece moci tako dobro da je otpeva…greska….!!!
Sedim gledam…polako svi odlaze,ona ostaje sama…Milan je tu….pocinje neka melodija…osecam to je ta pesma….i pocinje…..
Tako me je dodirnula…Jana….sa njenim glasom,I iznova unela se potpuno u pesmu…..kao da je nekom posvetila…kao sto sam je I ja nekom posvetila….
Pesma ”Dan tvoj” prelepa…..Eto ukratko od mene

Ovaj koncert , koji sam toliko dugo cekala….nikada necu zaboraviti I jedva cekam novi I znam verujem da ce svaki novi put biti jos bolje , jos lepse.
Neverne Bebe ,t oliko godina sam bila uz vas,kada su mnogi sumnjali u vas….ja kada sam 1. put cula jos u osnovnoj skoli pesmu “Dvoje” sam vas zavolela…I verovala u vas!

Volim vas PUNO!!!!!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 22, 2009 10:48 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Bax_gitarista


LJUDi....pa gde ste bili.......nikoga sa foruma nisam video meS KAtarine Very Happy
al nema veze nadam se da cu sledecitup nekoga upoznati.Ocekivao sam vise od koncerta Sad

al sve u svemu zadovoljan sam.NAJJaca pesma mom o pna samo koncertu je bila pesma GODINE SRAMA,,,,,,plakao sam celu pesmu sve do onog sporog dela...kad je oecop brzi deo onda sam poceo polako da se oporavljam....

Nece te verovati neko dete mozda ima 4 godine al neverujem mladje je.....pevala je svaku jednu pesmu malte ne.....ZNACI STRAVA....SVAKA CAST....
Od pocetka svi su uzivali u muzici,a kasnije je bilo bolje kad je vise od pola sale ustalo na noge Very Happy
zadovoljan sam...ubacicu neke slike i tako......


@ BoB


Prvi sam krenuo i poslednji se vratio, verovatno, a nije mi zao, koncert je ispunio i nadmasio moja ocekivanja!!! Bas bi bilo dobro kada bi se organizovali i vi nekad, pa odrzali koncert u Cacku!!

Svaka cast za kompletno vece, ali bisevi su iznad svega!!! Sve moje pohvale za kompletan bend i neka ne zamere muski, ali moram da izdvojim devojke! Jana i Jelena, svaka cast...

Hvala "marince" za snimke, i ja ih imam dosta ali sa poprilicne udaljenosti(XIV red). Najvise hvala za snimak "jednom kad me ne bude", njega nisam snimio jer sam posle 9 meseci prvi put okrenuo jedan broj, svasta sam izdrzao, ali "Svet moj, ide dođavola... ovo je ljubav...", e to nisam uspeo! Ipak mi je ona i poklonila ljubav prema vasoj muzici!

I sigurno se vidimo i na sledecem koncertu, pa i ako ne bude u Cacku.


@ novy


Trudicu se da se ne raspisem previse,jer ste vi ostali ispisali i moje misli i emocije (na zaista predivan nacin) Iako je mozda svako na svoj nacin doziveo koncert,cini mi se da smo ga u najvecoj meri doziveli isto....i kao sto su mnogi rekli,iako nisam poznavao skoro nikoga u sali,postojao je taj neki osecaj jedinstva i kao da smo svi postali jedno......delili smo iste emocije,svima su nam se smenjivale neke uspomene (sto srecne sto tuzne) iz proslosti koje smo vezivali za muziku Nevernih beba.Koliko su samo secanja jaca kada ih povezemo sa nekom muzikom a muzika N. Beba je toliko jaka i emotivna da je nemoguce da niko ne vezuje neku bitnu uspomenu uz neku od ovih pesama Smile
Sve u svemu.....bila su to savrsena 2 sata.....oni retki momenti u zivotu koji se mogu nazvati savrsenim i kojima se apsolutno nista ne treba dodati ili oduzeti.

Veliko hvala Nevernim bebama i veliko hvala svima vama koji ste bili deo ovoga,jer emocije koje smo svi zajedno delili i atmosfera koju smo stvorili su i ucinili da bude sve tako savrseno Smile
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker