Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pet Nov 20, 2009 7:42 pm

Odgovoriti sa citatom

"......
Dvadeset i cetiri sata je bio u meni haos.
Bio sam zrtva muka koje sam sam sebi zadavao. Po sto puta sam presao sve skale dusevnih patnji. Pohodile su me sve nesrece koje samo moze zamisliti jedna masta. Gresi, sumnje i kajanja. Bespomocnost i strah djeteta, nemir i ocaj zlocinca.
Sve je proslo dusom u dvadest cetiri sata, a dana, sjedeci sam za stolom, bi mi odjednom lako i svijetlo u dusi. Osmjehnuh se i docekah izbavljenje kao nesto sto se po sebi razumije.
Jesu li ova dvadeset i cetiri sata slika mog zivota?
......"

"......
Ta zena se zvala Nepomucena Radost Zivota, ali to je u jeziku kojim je moja dusa govorila sa njom bila jedna jedina zvonka rijec. S tom zenom sam urekao sastanak, usred grada, u po bijela dana.
Ja sam dosao. Ona nije dosla.
Cekao sam je. Cekao sam je najprije strpljivo i veselo, a onda sve nemirnije i teze.
Sati su prolazili, a ja sam kao uklet setao na uglu gdje me je rocila nevjerna zena.
Moje cekanje je prelazilo u ocaj. Zakljinjao sam se da cu otici ne okrenuvsi se, ali sam se sa ugla vracao: samo jos jednom! I setao sam ponovno.
Stalo mi se prividjati. Zena koja je dolazila imala je njen hod. Druga je imala njenu haljinu. U trece sam vidio njen nakit na vratu. Ali nje, nje nije bilo.
To je strasna zena. Ja mislim da ona uziva u tudjim mukama i da stotinama ljudi zakazuje u isti sat sastanke i dok je na stotinu uglova cekaju, noseci mucne sate kao zeracvicu u utrobi, ona stoji, negdje na kraj grada, iza prozora i spokojna lica ukoceno posmatra polja koja se mrace.
......"

"......
Visoka plava gospodjo iz Maribora, ako Vas se jutros - sav u radosti vocnjaka koji cvate - sjecam, vjerujte da je bez gorcine neispunjene osvete, jer ja sam srecno zaboravio, a oprastati nemam sta, jer sam i onda jednako zalio sebe i Vas.
Da, u Vasem gradu sam, nepoznata plava gospodjo,saznao kako je ici blijed, umoran i satrven vlaznim ulicama, dok sa rasvijetljenih balkona pljescu bescutni muskarci i okrutne zene. Od Vas sam saznao kako je vezanu, nemocnu robu kad mu pljuju u lice.
To je bilo davno,a ja sam, evo, sve srecno preturio. Ali nevolja redom ide; mozda je kakva nesreca pala i na Vasu kucu sa balkonom; pa mi Vas je zao, jutros, kad pomislim da Vam u Vasem bolu mozda katkad jos i nasa blijeda prekorna lica mute trzav san.


Jos kasno u noci (poslije dugog dana u kom sam bio s mnogo ljudi i cuo mnogo dogadjaja) sjedim u mislima. Zao mi se je rastati se s njima i nikako ne bih htio spavati. U noci i tisini izlazim lako iz sebe, dobro zagledam u dogadjaje i njino nalicje.
Sama cinjenica: da zivim, daruje me mirnom radoscu.
Osjecam veliku ljubav za ljude, za njina djela, za srecu i nesrecu, a grijeh i strast i sav jad sto iz njih izlazi, za borbe i posrtanja, za zablude i patnje i zrtve, za sve sto je covekovo na ovoj planeti.
Osjecam casovitu, ali neizmjernu srecu da i ja pijem kap iz nepresusivog izvora radosti ljudske, da i ja nacas ponesem dijelak velikog krsta, sto ga nosi covjecanstvo.

I sve sto pogledam sve je pjesma i cega god se taknem sve je bol.
......"
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Ned Nov 22, 2009 12:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Hilary, nemam reci...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Feb 11, 2010 7:40 pm

Odgovoriti sa citatom

"Mnogo samujes i dugo cutis, sine moj,
zatrvljen si snovima,
izmoren putevima duha.
Lik ti je pognut i lice blijedo,
spustene vjedje.
i glas kao skripa tamnickih vrata.
Izidji u ljetnji dan, sine moj!
Sta si vidio u ljetnjem danu, sine moj?
Vidio sam da je zemlje jaka i nebo vjecno,
a covjek slab i kratkovjek.
Sta si vidio u ljetnjem danu, sine moj?
Vidio sam da je ljubav kratka, glad vjecna.
Sta si vidio u ljetnjem danu, sine moj?
Vidio sam da je ovaj zivot stvar mucna koja se sastoji
u nepravinoj smjeni grijeha i nesrece, da zivjeti znaci slagati varku na varku.
Hoces da usnis, sine moj?
Ne oce, idem u zivot."
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker