Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 05.04.2010. - Beograd - Pozorište na Terazijama

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Apr 09, 2010 10:17 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Dylan Dog


Veliki je Bog sto gleda na nas!

Nekad i sitnice znace puno. Dobio sam poziv za koncert, otisao i ponovo se setio svih onih lepih trenutaka koje sam proziveo od onog prvog kada sam ih slusao na bazenu Rondo u Budvi do jucerasnje svirke. Bilo je samo: 'Batali goste, dodji, bice super', a meni ne treba dvaput govoriti.

Peti april, gospodnje 2010. u Beogradu na brdovitom Balkanu svirao je jedan bend po imenu Neverne Bebe, mozda ste i culi za njih, Milan, Randja, Vlajko, Kebac, Jelena i Jana pricaju jednu bajku vec dosta dugo. Sinoc su trebali bajku ispricati na Terazijama, pozoriste krcato (sedelo se i na stepenicama). Pored njih, bajku pricaju i ljudi koji vole njihove svirke i prate ih skoro svuda. Dobitna koalicija.

Put do Beograda bejase nadasve zanimljiv. Totalno sam smetnuo s' uma cinjenicu da su bili neradni dani za Vaskrs i da se tog ponedeljka pola Beogradjana vracalo u Beograd. U busu guzva, sofer autobusa legenda, pustio cd, mix turbo dzihada i izvornih narodnih pesama sa 'prela' Velike Morave. Kontam, ma samo sviraj, brzo cemo stici kad guzva na auto putu, od Grocke do naplatne rampe kolona. A muzika svira, u srce te dira. Smile Nekako se dovukosmo u glavni grad, tamo su me cekali gdjica Aleksandra i gdin Luis, ovaj Srdjan, cekali smo Martina i Bojanu, i kad smo se svi lepu okupili udjosmo na popriste 'boja'.

Gase se svetla, uvodni monolog nadasve zanimljiv, dize se zastava, a pesma Pravda (za Urosa Smile ) u novom ruhu. Randjina pesma, ponosna protiv svih nepravdi kao snazna uvertira za ono sto nas je ocekivalo te veceri. Publika dosta rezervisana, atmosfera kamerna, ali ova bajka ima cudnu moc. Senke, na moje opste odusevljenje, ranije smo morali koreografiju da pravimo kako bi je svirali. Dok je trajala pesma, meni je film krenuo da se vraca i onaj osmeh koji imam posle svakog druzenja sa njima. Setih se svih lepih momenata, a bilo ih je pregrst. Nedugo zatim, pesma Sanjaj. Kazu da je ljubav, ime joj je ljubav... Publika vec pocinje da se njise u notama muzike, vec se lupkaju ritmovi na kolenima. Erupcija odusevljenja je nastala na kraju sa pesmama poput Tuzne Pesme, Da ima nas... Polako se sve podize na noge, sto muski deo pomenute ekipe koristi da smekne okolis. Smile Najupecatljivi pecat koncerta je dao mladi celista u pesmi Sve nase godine. Em je pesma dosta setna, em su tonovi cela doprineli da bude jos tuznija, a da ne spominjem sa koliko je emocija Jelena otpevala tu pesmu. I taman kad sam pomislio da nema mog cuvenog sola, negde izdaleka cuju se Daire.
Na kraju, neki su ostali bez reci, a neki bez stikle.

Posle duzeg vremena, vratio mi se stari osecaj za pisanje, carolija kao nekada. Do sledececeg druzenja, Dylan vam salutira. Smile
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Apr 09, 2010 10:20 pm

Odgovoriti sa citatom

@ bellina


Sjajan koncert, lud i nezaboravan. Two thumps up Two thumps up Za razliku od Srđana, ja nisam obraćala pažnju na to ko kako i u kavkom društvu sedi, i ko kakvim pogledom posmatra fanove Beba, usmerila sam se isključivo na binu, na velike ljude kolju su vladali scenom i maksimalno uživala u priči koju su nam oni priredili. Ambijent sjajan, sala prelepa, akustika na vrhu, svetla usmerena i adaptirana kao u najlepšim bajkama kada se započinje jedna priča, koja tone u muziku i ljude koji vladaju njome.

Početak sa "Pravdom", nizale su se "Senke", "Luda", "Sanjaj", koja je u mojim ušima trenutno veliki hit Very Happy povretak pesme koja je nekada davno izvođena, još u staroj postavi, zatim "Jednom Kad Me Ne Bude", koja ostavlja utisak jeze, posebno kada Jelena svojim prelepim, sjajnim glasom eksplodira i kada Jana mekim, nežnim glasom započne "Gde Smo", koja oduševljava publiku, raznežuje i na trenutak ostajemo bez daha, čuje se samo muk dok ne krene deo sa ...Više me ne voliš... Tu su i "Ikona", započeta u latino verziji, koja se meni recimo jako dopada, Jeca u taj deo, tj. početak same pesme posebnu sentimentalnost ulaže, posebnu pažnju i glas se prosto topi u njoj i u muzici koja je prati.
Svirane su još i "Kraljica", "Bela Kola", "Balkan", energična i žestoka "Kiša", akustikčna "Ljubav", horski "Veliki je Bog" i naravno prvi segment koncerta se završava sa "Dvoje".
Publika željna nastavka priziva bebe, svira se originalna verzija "Ikone" i kraj sa "Dairama".

Nikome se nije napuštala sala, svi su bili na nogama još pre prvog bisa, ali paljenje svetala, bio je znak da se bebe definitivno neće vratiti te noći i da je još jedna priča završena, otsvirana, otpevana na najlepši i najemotivniji način, sa puno plamena, ljubavi i žara koji je izlazio iz njih.


Posebno mi je bilo drago videti ljude sa foruma, proćaskati po koju reč sa njima, i zabeležiti po koju fotkicu, stoga evo i linka koje će dočarati ovu prelepu bajku. Uživajte.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Apr 09, 2010 10:26 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Srdjan


rasprodato nego sta...a mi, najtvrdokorniji fanovi (osim jece jankovic koja je sedela u parteru sa elitom Whistlehy Twisted Evil ) smo u poslednjem redu balkona, tacnije na samom vrhu sale pravili show. u glavi mi je bila legendarna epizoda mucki kad del boj i rodni idu u operu...doduse tea i maksi su zaista u nekim momentima ometali visoko obrazovanu publiku u pracenju koncerta (sram vas bilo oboje ) a doticna gospodja nas je u cudu gledala dok smo urlali tuznu pesmu...ovo je rock koncert a ne opera pomislih u sebi, opera je za smaranje a ovakav koncert za uzivanje.
posebno je bilo teino odusevljenje kada je jelena pocela da peva ikonu na spanskom jeziku, takav srecan sjaj u ocima jednog fana beba odavno nisam video a meni apsolutno nije bio jasan onaj poslednji bis a pogotovo ponavljanje tuzne pesme...
nisam navikao na milana da to radi...medjutim cuvsi uvodne taktove daira, shvatio sam da je bend ipak negde u onom mraku video i cuo nas na vrhu balkona i resio da nas pocasti najboljom pesmom. a mi smo im u znak zahvalnosti odgovorili horski iz sveg grla i to sledecim redosledom ...IVAN - prima, MAXI - sekunda, SRDJAN - terca, BOKA I TEA - oktave...a pevala je i katarina par redova ispod ali nisam mogao da cujem interval Two thumps up ,mala jelena je imala problem sa djuskanjem ...jedino jovana nije pevala, ona je bila koreograf .

nakon svirke standardno druzenje u kaficu na 2 spratu. bio je i peca tu. po ko zna koji put nas je iznenadio svojim dolaskom. steta sto nije sedeo sa nama u drustvu, trebao nam je jos jedna glas pa da napravimo pravi hor. i jos jedan dokaz, NISH 200 KM OD BG, iz nisha doslo troje ljudi, NOVI SAD 80 KM OD BG, niko nije dosao Sad ...kad ce trema ljudi???

_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Apr 09, 2010 10:31 pm

Odgovoriti sa citatom

@ Maxi



Nanice, forumase je najlakse prepoznati - na trgovima i u klubovima su uvek u prvim borbenim redovima, a u ovom slucaju, u pozoristu, u zadnjem, najvisem redu - iznad svih ostalih!Laughing
I da, prave najvecu buku! Nema sanse ne prepoznati ih!


A sto se samog koncerta tice, svoj komentar cu dati kada budem nasao prave reci kojima cu moci da opisem ovaj nezaboravan dogadjaj, tu sjajnu atmosferu koja je vladala tokom celog koncerta, i divno druzenje nakon toga.

Ovakav nastup jednostavno ne zasluzuje da kazem samo "bilo je super", iako su upravo to bile reci kojima sam odgovorio kada su me Milan i Vlajko pitali kako je bilo! Laughing Laughing Laughing
Vlajko: "I druze, kako je bilo?"

Ja: "Ekstra!" Laughing

Vlajko: "Sigurno?!"

Ja: "Ma super, zaista!"

Jednostavno, nisam u trenutku mogao da opisem koliko sam uzivao i koliko mi je bilo lepo! Hvala vam puno ljudi na ovako divnom koncertu!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker