Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Najave raznih koncerata

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Mar 01, 2010 4:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Guns'n roses u Beogradskoj Areni!
Punk Punk Punk
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Isidora88

Starija Beba

Pridružio: 09 Mar 2008

Poruke: 238

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Pon Mar 01, 2010 10:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Da,da,da mislim da ovo necu propustiti... Two thumps up
_________________
Looking down into those eyes, I know, I'll be
lost and never found again. Kiss me once and
I will surely melt and die, kiss me twice and I
will never leave your side...(if) Dreams Come True

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Mar 31, 2010 9:56 pm

Odgovoriti sa citatom

GRUPA EON U VALJEVU

SUBOTA ,3 APRIL, KLUB INAT

www.myspace.com/bandeon

_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Apr 13, 2010 10:24 pm

Odgovoriti sa citatom

16.04.Parni Valjak u Sarajevu.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sre Apr 14, 2010 9:30 am

Odgovoriti sa citatom

Mene ceka bogat koncertni vikend.
Iako sam rekla da vise necu, ipak idem na jubilarni koncert Crvene jabuke u petak...
A u subotu - svet je moj - GIBONNI U OSIJEKU!
Punk Punk Punk Punk Punk
LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Apr 19, 2010 1:16 am

Odgovoriti sa citatom

Ljudi, ja zelim i moram da podelim sa Vama utiske iz Osijeka. Neko ce reci da je mozda netipicno da se na sajtu i forumu jednog benda nasiroko pise o drugim izvodjacima ali kao sto znate, Bebe su lisene svake sujete i iz sve snage navijaju za muziku koja bas kao i njihova ima smisla, koja je lisena banalnosti i koja nam u ovom iscasenom vremenu pomaze da ostanemo citavi. I Bebe ga jako cene i postuju i uvek izdvajaju kada su pitani da se izjasne o svojim favoritima na ex-yu sceni.

****************
Cim sam saznala za turneju povodom promocije novog albuma "Toleranca", pocela sam da kujem planove kako da sebi ispunim jednu od svojih zaista najvecih zivotnih zelja a to je da Gibu vidim i cujem live. U kombinaciji su bili i Zagreb i Varazdin ali su se kockice mozaika sklopile tako da se juce sa prijateljima iz Novog Sada uputim u Osijek. Kljucna osoba ( o kojoj cu jos kasnije, zasluzila je to) u realizaciji mog plana bila je njegova menadzerka Lidija Samardzija cijom ljubaznoscu, usluznoscu, poslovnoscu i kolegijalnoscu su reseni neki najvazniji operativni detalji u vezi sa kartama.
A, da, na parkingu kod hale "Gradski vrt" je bilo registracija bukvalno sa svih strana - od Srbije, preko Ceske do Bosne... Dvospratni autobus iz Novog Sada... I reka ljudi koja se slivala ka prelepoj hali. Dobili smo karte za tribine ali smo zeleli da budemo blize i ljubazni redar nam nije pravio nikakav problem - usli smo na parter. Sreca je bila na nasoj strani i to skroz, bez reci nas pustise i u VIP zonu, prsten oko same bine. Zauzela sam poziciju odakle se sve videlo savrseno i ostalo je samo da se pojavi... CAR.
Vrtela sam po glavi kad li je to moglo biti, koje godine? Znam da sam gledala TV i zakacila neki Oliverov spot sa koncerta na kome je klavir o klavir sedeo sa nekim simpaticnim dugokosim momkom i po pola pevao "Cesaricu". Beskrajno sarmantan, pevao je pesmu koju je, kasnije sam iskopala taj podatak, za Olivera i napisao, i koju mnogi smatraju jednom od najlepsih Oliverovih pesama a i ne znaju ko je autor, bar na ovim prostorima. Elem, taj dugokosi mi je tada cak delovao malo i zbunjeno, da ne kazem pomalo uplaseno ali svejedno, misticno i nekako... Skroz emotivno. Nisam tada znala ni da je to isti covek koji je nekada pevao "Glasno, glasnije"...
Mnogo godina kasnije, iz sve snage voleci "Judi, zviri i bestimje", neprevazidjeni i istorijski "Mirakul" (koji su mi drugarice iz Zagreba poslale autobusom valjda isti dan kada se pojavio zeleci da me obraduju i iznenade), neobicni "Unca fibre" i jos uvek utvrdjujuci gradivo novih tekstova sa "Tolerance", evo me samo na koji metar od jednog od svojih najvecih snova, zahvaljujuci Bogu sto je dobra muzika nesto bez cega bi moj zivot bio potpuno siromasan, neispunjen i kao da bi mi falio neki mozda i kljucni delic...
Evo ga!
Krecu prvi taktovi, "Zedjam" i masa je vec u delirijumu! Ne zna se da li vise gori na tribinama ili u parteru! Dzibo fantasticno izgleda, skroz je raspolozen i obecava zabavu dokle god budemo imali snage obzirom da nema koncert do utorka. U publici mnooogo mladih, lepih lica, klinaca koji su se mozda tek rodili kada je poceo da pravi ozbiljne stvari - znaju sve, apsolutno sve tekstove napamet! Pretpostavljam da nije bilo nimalo lako napraviti set listu obzirom da je turneja promotivna i da treba ispostovati nove pesme sa "Tolerance" ali i gomilu starih hitova. Nisam zapamtila redosled ali dobro znam da sam bila u nekakvom bezvazdusnom stanju, nosena svim onim notama i recima koje obozavam... Gruvalo je "Cinim pravu stvar", "Ne odustajem" "Dvije duse"... Dzibo zahvaljuje svima koji su dosli, nabraja gradove poimence, govori neke lepe reci koje, lepo to mozete da osetite, nisu kurtoazne. To valjda mi koji idemo na koncerte Beba najbolje znamo i mozemo da osetimo Wink. Posebno me je odusevio nacin na koji se sa postovanjem odnosi prema svojoj ekipi, clanovima benda, pratecim vokalima, za svakog po prigodna ali ne i banalna recenica, lepo se vidi da ti ljudi za njega nisu samo radna snaga koja sluzi da se koncert odradi, neki su sa njim na bini i preko 15 godina.
Kada se u jednom trenutku odnekud cuo glas Damira Urbana, mislila sam da ce sve da eksplodira - svetlo se usmerilo na tribine odakle je svojim mocnim glasom ovaj interesantni lik najavio svoje briljantno gostovanje na koncertu. "Posoljeni zrak i razlivena tinta" - savrsenstvo. Uz spojene "Hodaj" i "Andjeo u tebi" fantasticna Dzibina sada vec stara saradnica Maya Azucena je samo dodala jos malo "struje". Ocigledno pogodjen emocijom koja je bila opipljiva, Dzibo je svirajuci gitaru otpevao i dve predivne balade sa novog albuma (ljudi su vec znali tekstove) "Vrata moje sestre" i "Zamoli me".
Sve vreme je sarmantno komunicirao sa publikom i odrzavao tenziju sto i nije bilo posebno tesko jer je masa bila totalno pozitivno naelektrisana, uzimao od fotografa aparat i sam fotografisao fanove, uzeo cak i TV kameru i malo snimao sam... Kulminaciju koncerta svakako je napravio uz "Oprosti", cini mi se, kada je samo poceo da "iznice" iz svakog kraja hale! Popeo se na tribine, jedne, pa druge, prolazeci kroz neki tajni lavirint hodnika obisao celu halu i potpuno sokirao narod - samo odjednom vidis Dzibu pored sebe kako peva! Silazio je i na parter, bukvalno pevao medju fanovima, zeleo svakome da pruzi ruku a u jednom trenutku je zamolio sve nas iz partera da kleknemo, tj. bar da cucnemo i ono " Say, say, to each other, I'm sorry ..." bilo je potpuno vanzemaljski! Uz " Zlatne godine" ogromna, predivna sveca na video bimu. Mnogo emocija, ma, previse...
Dva i po sata savrsene svirke i zavrsetak posle treceg bisa bas kao i pocetak, "Zedjam" i "Cinim pravu stvar", pomislismo, ljudi, idemo od pocetka...
Sve reci koje je izgovorio su one koje obicno cujete od onih za koje znate da im je do Vas stvarno stalo. Da se cuvamo, da polako vozimo, da se volimo, da volimo zivot, ljubav, da naucimo u ovom teskom vremenu da cenimo neke prave vrednosti i da ono sto smo doziveli te veceri ponesemo sa sobom i zakopamo u srcima kao svoju licnu, privatnu uspomenu koju smo stvorili i podelili. Videcemo koliko ce ga ljudi ispostovati u molbi da na Yt ne daje na rasprodaju deo svoje intime i uspomena Wink. Ja hocu, sigurno, iako imam nekih snimaka koje cu ljubomorno da cuvam i gledam ih kad god budem zelela da vratim deo te emocije.
E, imam i jednu zamerku. Skoro mi je neverovatno da sam ostala bez prilike da uzivo osetim "Tajnu vjestinu"... Mozda neki sledeci put.

Adrenalinski i emocionalni sok je za moje malo drustvo i za mene, mimo svih ocekivanja, usledio tek posle. Uverili smo se koliko je taj covek koji je, realno, trenutno jedina prava velika, istinska zvezda na ex-yu prostorima postovan i od publike i od kritike, zapravo normalan, opusten, realan, prirodan, pristojan, pozitivan. Toliko, da nam je u jednom trenutku bilo cak i uzasno neprijatno sto je samo nas cekao u hotelu na recepciji da se fotografisemo i malo popricamo! Potpuno neverovatan osecaj od koga sam se postidela - Dzibo glavom i bradom sedi u fotelji pre odlaska na party i ceka tamo neke ljude, da ih ispostuje Shocked.
Razgovor je bio nezvanican i necu ga prenositi, reci cu Vam samo da se kao i on nadam da ce konacno doci vreme da se glave ohlade (one koje to jos nisu), da svi koji zive muziku zaista to mogu da rade bez uplitanja u bilo kakve politicke peripetije u koje je nazalost tako lako biti uvucen ni kriv ni duzan i da cemo se videti jos...
Dakle, do juce sam ga volela, zaista, a od juce ga obozavam.

I za kraj, da jos jednom zahvalim Lidiji Samardziji na svemu, za koju sam Dzibo kaze: "Ona je mozak, ja sam meso". Od svih njih zaista treba uciti neke stvari, nije to sramota priznati.

Eto. Covek zaista treba sebi da prisuti ovakva zadovoljstva, naravno, ako je u prilici. Ja Vam zelim od sveg srca da ovo dozivite.


_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Apr 19, 2010 1:25 am

Odgovoriti sa citatom

NAJBOLJI HRVATSKI BEND SVIH VREMENA, I JEDAN OD NAJBOLJIH SA OVIH PROSTORA, PARNI VALJAK, POKAZAO JE PREKSINOC U PREPUNOJ SARAJEVSKOJ ZETRI, ZASTO JE NAJBOLJI!!!

AKO MENE PITATE, ONI NEMAJU KONKURENCIJE NA OVIM PROSTORIMA !!!


http://www.youtube.com/watch?v=7k-Q_KjBTTU&feature=related


OVDE SE JA I BRANKICA VIDIMO U NEKIM MOMENTIMA U PRVIM REDOVIMA



http://www.youtube.com/watch?v=gqvl4pyAkZM Two thumps up
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Apr 19, 2010 1:57 am

Odgovoriti sa citatom

Bas mi je zao sto nisam bila na Valjku, zavidim i Tebi i Brankici Sad ...
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Apr 19, 2010 1:23 pm

Odgovoriti sa citatom

Marijana,sigurna sam da će P.Valjak stići do Beograda,a Giboni do Sarajeva.Toliko si dočarala koncert,atmosferu,utiske da mi se,nakon dvake druge rečenice,javljala misao "Hoću i ja". Smile


A,kada je riječ o koncertu Valjka,zaista je bio sjajan koncert.Toliko sam priželjkivala da čujem pjesmu "Zagreb ima isti pozivni",i na moju veliku radost Very Happy Very Happy Very Happy druga pjesma na repertoaru je bila baš ta.U tom trenutku sam znala da će ovaj koncert biti biti nešto posebno.I bio je!
Neću puno trošiti riječi,jednostavno je sve bilo na nivou.Od dvorane koja je bila puna,publike koja je bila sjajna,pozitivne atmosfere,emocija...bend je pokazao zašto nose epitet jednog od najvećih ex Yu bendova.

@Srki,pa naravno da se vidimo,kako i ne bi,teško je ne uočiti nas petero medju onom dječicom u prvom redu,tik uz binu.
Malo se šalim,naravno.Bolje mjesto za praćenje koncerta nismo mogli izabrati. Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Čet Apr 22, 2010 1:54 am

Odgovoriti sa citatom

Za mene nesto sto sam oduvek zelela a nisam ni pretpostavila da cu i imati prilike da cujem i vidim

Skunk Anansie u Beogradu 28. juna Punk Punk Punk Punk Punk

Srecan, sreca, rados' Punk Punk

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/184390/Skunk-Anansie-28-juna-u-Beogradu
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Basket

Super Beba

Pridružio: 06 Okt 2006

Poruke: 715

Lokacija: Čelarevo - Novi Sad


Poslao: Pet Okt 07, 2011 6:02 pm

Odgovoriti sa citatom

08. 10. 2011. - 23h

Bend Inbox
Pub Only Fools and Horses
Zmaj Jovina 2, u pasažu
Novi Sad

Drugari, dođite da podržimo Dadu (našeg fana) i njegov sjajan bend...
_________________
Posetite RockSvirke.com :: Sve o rok dešavanjima u Srbiji ::

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Basket

Super Beba

Pridružio: 06 Okt 2006

Poruke: 715

Lokacija: Čelarevo - Novi Sad


Poslao: Pet Okt 14, 2011 1:55 pm

Odgovoriti sa citatom

14. 10. 2011. 23h
Bend Dum Dum
Pub Only Fools and Horses
Novi Sad

Dođite da podržite takođe našeg fana Aleksandra Čokanovića koji je pevač u pomenutom bendu...
_________________
Posetite RockSvirke.com :: Sve o rok dešavanjima u Srbiji ::

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 8 od 8
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker