Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Fotografije » 30.10.2011. - snimanje spota za pesmu "Kuća za spas''

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Nov 06, 2011 9:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Poštovani forumaši - u prilici ste da pogledate deo fotografija sa snimanja drugog po redu singla ( pesma ''Kuća za spas'' ) sa CD-a ''Neverne bebe VI - Praštam'' čije se objavljivanje očekuje do kraja februara 2012. godine.
Ovaj visokobudžetni spot pojaviće se par meseci pred izlazak albuma i ( nadamo se ) na najbolji mogući način predstaviti ono sto s' nestrpljenjem SVI dugo očekujemo.
Uživajte...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150391216127402.379984.17588602401&type=1

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Nov 07, 2011 11:39 am

Odgovoriti sa citatom

wooooow, ovo obecava... Two thumps up Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

lancia88

Nova Beba

Pridružio: 28 Avg 2011

Poruke: 8


Poslao: Ned Nov 13, 2011 11:20 am

Odgovoriti sa citatom

Pozdrav,

obzirom da sam ciljajuci kroz objektiv uspeo da pokupim neke utiske sa snimanja spota, voleo bih da ih prenesem malo forumasima. Verujem da ce biti interesantno cuti iz mog ugla kako je snimanje spota proteklo, bar za ono vreme koje sam mogao da odvojim i da ponekom fotografijom prenesem i deo te atmosfere. Moji najsnazniji utisci poticu iz moje relativne bliskosti sa materijom, odnosno sa pravljenjem spotova, videoprodukcijom i svim ostalim radnjama vezanim za to, pa cu ih sa tog aspekta i izloziti. Cisto da budem precizan, ja sam se upravo iz videoprodukcije prakticno i povukao u fotografiju pre nekoliko godina.

Prvi utisak - ozbiljnost pristupa prici:

Odabir lokacije, uskladjen sa realnim potrebama ali bez prekomerne stednje, nagovestio je izvesnu doslednost u koncipiranju promocije celog albuma uopste, a posebno samog spota. Angazman afirmisanog i vec iskusnog, a istovremeno proverenog rezisera i ekipe samo su potvrdili taj prvi nagovestaj. Tehnicka oprema vrhunska, zaokruzuje u potpunosti iskustvo iz malopredjasnje recenice. Budzet prilagodjen ideji uglavnom, a ne ideja prilagodjena budzetu, odnosno, izrazita prevaga na strani ideje. Atmosfera radna, relativno opustena, bez preterane ustogljenosti ali sa snaznom dozom disciplinovanosti postupaka, prijateljska tamo gde je to logicno i moguce - jednom recju, prava. Izostanak ekscesa, nemara, preterane umisljenosti, razmazenosti, velikih kasnjenja, postovanje zabrane pusenja unutar objekata za snimanje, sve ovo govori o ozbiljnosti pristupa pricio snimanju kvalitetnog spota za kvalitenu promociju albuma, a sveukupno u korist jednog zaista kvalitetnog miljea Beba koje su uspeli svi zajedno da izgrade oko sebe.

Drugi utisak - izuzetna pesma

Po sistemu, ko-se-opece-na-mleko-duva-i-u-jogurt, posle prvog utiska kojim dominira snazna finansijska potpora tj. budzet, iz svog ranijeg iskustva sa estradom i snimanjem viskobudzetskih spotova, bio sam skeptican pomalo po pitanju kvaliteta same pesme. Dosta puta sam do sada video kako se atraktivnim spotom pokusava kompenzovati mediokritetna pesma, ili kakav komercijalni pokusaj da se zaokruzi izvesna brojka pesama na albumu. Nisam, doduse, na takve stvari navikao kod Beba, ali je prvi utisak bio toliko snazan da sam...ma znate ono, kad je sve super-super, onda mora da se desi to nesto pokvari. E, ne samo da nije tako, vec je pesma, upravo naprotiv, jedan pravi presek visegodisnjeg muzickog sazrevanja za koje smo vise puta pomislili da je doseglo svoj maksimum.
Zrela pesma se odlikuje time da iz naizgled prozaicne i prezvakane teme kojom se svako ko sebe smatra kompozitorm, tekstopiscem ili aranzerom moze baviti iznova-i-iznova, ona pruza dovoljnu dozu posebnosti da se nametne odmah snagom jednog evergrina, vec pri trecem, a mozda i drugom slusanju. Najverovatnije nece postati novi zastitni znak grupe jer Dvoje nose osecaj, a Kuca za spas pricu, ali to joj nikako nece oduzeti pravo da se svrsta rame-uz-rame sa njom, kao i sa Tuznom pesmom i ostalim biserima ove sjajne muzicke karijere koju poznajemo pod nazivom Neverne bebe.

Treci utisak - atmosfera medju prisutnima

Kada na jednom mestu, pa ma koliko ono veliko bilo, imate vise grupa ljudi od kojih se dobar deo medjusobno ne poznaje, pa kad u tu jednacinu dodate i cinjenicu da se obavlja posao koji po vise aspekata nosi sa sobom uglavnom vanrednu dozu licne sujete, jasno je da ce atmosfera gledana kroz same aktere tog desavanja morati da bude u prilicnoj meri prepustena samoj sebi i nekim pozadinskim nevidljivim faktorima. Tesko je ljudima nametnuti autoritet koji ce ih satima i satima odrzavati u relativnoj disciplini, i taj posao ce na sebe preuzeti bas ti pozadinski faktori.
S kim si - takav si. Bas tako, i to je najbitniji od tih pozadinskih i nevidljivih faktora. Najverovatnije je da je taj neki oreol koji okruzuje Bebe i koji u svom portfelju ne nosi nikakve incidentne i ekscesne momente, posvecenost muzici i komunikaciji bas kroz muziku, ali i odabir ljudi koji ce se pojaviti na tom snimanju, presudno uticao na to da se atmosfera izmedju ljudi koji se dobrim delom medjusobno ne poznaju, moze nazvati - odlicnom. Statisti, snimatelji, pomocni momci na snimanju, koreografi i sminkeri, fotografi, novinari, majstori zvuka, posmatraci ili glumci, sve je to lagano isprepletano u funkcionalno klupko gotovo bez ikakvih tenzija i nervoza, a to je zaista i tesko i retko.



Uglavnom, utisaka ima vise, ali ne bih dalje da zamaram sa njima, jer ovo su tri glavne grupe utisaka koji su u meni kreirali generalni stav velikog postovanja svoje publike, ne samo u snimanju spota, vec i u sveukupnom pristupu dizajniranja ovog poglavlja u karijeri koje je, sada je vec apsolutno jasno, u potpunosti okrenuto publici. Mozda to nece svako uociti, a verovatno da dobar deo publike nece ni umeti da ceni pravilno, ali svejedno, ovakav pristup svojoj publici je samo potvrda onoga sto fanovi ionako godinama misle o Bebama. Potvrda za nekog relativno bliskog materiji, i svim onim problemima koji mahom skrenu coveka na put kojim se cesce ide, onaj laksi put, put kojim se otaljava obaveza prema svojoj publici pruzanjem onoga sto je dovoljno...ne, Bebe pokazuju da nije dovoljno i da sami sebi pomeraju tu granicu sve dalje i dalje. Nekako mi se javlja jedan kratak zakljucak - Publici u cast!

PS: izvinjavam se na duzini posta, a ako neko zamera samo neka zna - moglo je i duze kad su utisci u pitanju Laughing
Takodje, da ne punim ovde temu, na linkovanoj stranici je deo i mojih fotografija, a u saradnji sa kampanjom i odlukama vezanih za nju, pojavice se i ostale, pa ih zato nema u ovom postu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker