Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Novosti » 21.03.2012. - Novi CD ''PRAŠTAM'' u PRODAJI - utisci

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Apr 07, 2012 1:27 am

Odgovoriti sa citatom

a ko kaze da si ti laik i prosecan slusatelj? mislim ako se ti prepoznajes kao takav onda jbg...ti prijatelju ocenjuj ovaj i bilo koji album sa ocenom koju ti zelis da das. moja ocena je moje licno vidjenje i dozivljaj ovog izdanja, ti oceni kako ti zelis, mislis i osecas.

a kakav album treba da dobije ocenu 10/10? pa recimo NEVERNE BEBE II Two thumps up Two thumps up Two thumps up Two thumps up Punk Punk Punk Two thumps up Two thumps up
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sub Apr 07, 2012 2:41 pm

Odgovoriti sa citatom

AJ da se malo ja umesam, necu puno Very Happy.
Mislim samo da se Srdjan i Nesh nisu dobro razumeli.

Srdjan je dao svoju ocenu koja je za njega karakteristicna i to je njegovo misljenje koje se ne bazira samo na klasicnom slusalastvu vec i na sagledavanju trzista koje poznaje kao neko ko ima i svoj album, bend i bavi se muzikom. Ipak, ne mozes vecito ostati zarobljen u proslosti Wink.
Parafrazirajuci ga, verujem da je mislio :"Ko ce na radiju danas da pusti, i na kom radiju ovu pesmu?"
A Nesh, koji ispred svega razume muziku Nevernih beba misli :"Kako dobra pesma, je li moguce da se SVI u njoj nece pronaci"? Bez obzira na minimalan tj. prakticno nepostojeci komercijalni momenat.

I tako... Samo napred drugari, zatrpajte nas misljenjima, i recite zaista sve ono sto mislite, jako nam je to vazno.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Apr 07, 2012 3:49 pm

Odgovoriti sa citatom

ja jedino ne razumem zbog cega se digla frka bas oko te pesme? ako sam ijednu nahvalio, nahvalio sam nju.

sto se tice zivota u proslosti, ha,ha,ha dobra ti je ta. znaci kada se nekom najvise dopada muzika koju je stvaralac napravio pre 15 godina, znaci da je taj neko zarobljen u proslosti. e pa onda nek budem zarobljen u proslosti do kraja zivota, i lepo mi je, ponajvise zbog muzike iz proslosti.

ako nekog iritira moja ocena, pa po mom vidjenju, jedino bog moze da stvori za 10 , milan za 9 + Two thumps up


i stvarno, dajte jos utisaka. pre 5 godina, forum je vrveo od utisaka za album iza oblaka. ovaj album, po mom misljenju zasluzuje vecu paznju a i ocenu.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoB

Starija Beba

Pridružio: 23 Nov 2009

Poruke: 203

Lokacija: Čačak


Poslao: Ned Apr 08, 2012 1:40 pm

Odgovoriti sa citatom

Dan za danom i prodje ih vec 15 od kada pokusavam da napisem nesto na ovu temu. I sve sto napisem, to i obrisem, jednostavno ne bih da ostavim utisak kakvog ludog pretencioznog fana Confused koji pise samo hvalospeve na racun omiljenog benda... Srki, evo na tvoju prozivku moradoh da se javim. Punk Potpuno si upravu da ovaj album zasluzuje daleko vecu paznju i mnogo vise utisaka, ali npr ja dane provodim u preslusavanju, kad god mogu, na poslu, u kolima, dok spavam... i nekako sve sto bih rekao, napisao, slusajuci „Prastam“ sve to negde otplovi i ja se predam , prepustim uzivanju, muzici... Whistlehy Whistlehy Whistlehy

I sta reci, jednostavno odlicno! Exclamation „Prastam“ je bas ono cemu sam se nadao i vise. O samim pesmama, tekstovima ne bih puno govorio. Moje reci ni priblizno ne mogu opisati licno zadovoljstvo slusanja novih pesama. Cak ne uspevam ni da izdvojim jednu kao najbolju, verovatno je za to potrebno jos vremena da se stisaju emocije, ali moram da izdvojim „Zar se godine ne broje“, „Sudnji dan“, „Ovo je kraj“ za koju nemam reci, vec samo da ponovim ono sto je vec receno da je Milan mogao zapevati u jos kojoj pesmi. Naravno „Leptir“ i „Prastam“ to su vec vidim mnogima favoriti. „Dan tvoj“ fenomenalno zvuci, ima nas jos koji smo jedva cekali na ovakvu pesmu! Two thumps up A ako vec ne mogu da izdvojim najbolju pesmu, ono u sta sam siguran to je da na ovom albumu nema ni jedne pesme koja je tu tek da bi upotpunila pozeljan broj pesama. Jednostavno, sve pesme, po mom misljenju imaju izuzetan kvalitet....

Ako bih dao i jednu zamerku na pesme , ta zamerka bi se iskljucivo odnosila na poslednju „Fly“, kao sto sam rekao i na preslusavanju u studiju, taj instrumental je mogao biti malko duzi, taman kada me ponese vec je kraj... Sad Nadam se da ce na nekoj zivoj svirci biti zadovoljena ova moja zelja!?

Elem, do sada sam kupio bar pet diskova, poklonio ih dragim ljudima. Malko me nervira los kvalitet pakovanja, Evil or Very Mad mislim da su dosada stradala bar tri oklopa, plastike,i to prilikom prvog otvaranja Twisted Evil i jedva cekam da se dokopam „Limited edition“-a. Sto se tice omota, licno mislim to je to, to su Neverne Bebe. I da nista ne pise, znao bih da su to Bebe. Osam prozora, svako na svom mestu. Intersantan mi je ovaj osmi prozor koji je upraznjen, on je valjda za sve nas koji razumemo i postujemo to sto Bebe stvaraju! Slika na pesmi „Za tvoje oci“, Jelena vezanih ociju i cvst Tijanin pogled, slika koja odise poverenjem, vera u ljude... Zatim dve slike koje najbolje opisuju, Milan (Sudnji dan), on u svom svetu i Jelena na kraju omota, vrh, najjaci utisak, cvrsto na zemlji na svom putu, pod svojim nebom... Two thumps up Naravno tu sam i ja, sa Bebama u „Fly“. Prepoznajete li me , prepoznajete li sebe? Radujem se svakom sledecem omotu u kojoj cu i ja postojati, nadam se da ce biti mesta i za mene, nas...
_________________
"...na putu do sna, moja dunjo mirisna..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Ned Apr 08, 2012 6:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne znam šta je srdjan shvatio toliko kritički. U prvoj rečenici kažem da je njegovo izlaganje u najmanju ruku dobra smernica za nas koji se ne bavimo muzikom. I mogao je nastaviti u svom karakterističnom stilu
te reći čega bi još po njemu trebalo biti na novom cd-u za najvišu ocenu.
Ali dobro, sad je razjašnjeno to pitanje.

A za pesmu Dan Tvoj upravo je to ono što sam mislio. Hvala, Marijana! Zaista ne vidim zašto ta i bilo koja od pesama ne bi bila emitovana barem na 3-4 poznate radio stanice koje ja pratim.

I na kraju moja ocena o albumu je da je ovo jedan od onih retkih koje možeš da preslušavaš iznova i iznova i sa osmehm zaključiš da je vredelo i (malo duže) čekanje na izlazak, zatim odlazak do CD-shopa* te izdvajanje novca iz budžeta.

*sledeći put ću potražiti i album-prvenac druga Srđana iz čiste radoznalosti

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Apr 09, 2012 6:23 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo da se i ja konačno oglasim. Moram istaći da je za mene ovaj album preemotivan. Izaziva suze, bol, tugu, smeh a u neku ruku i radost. Prosto sve to sklopljeno u sat vremena muzike. Two thumps up
Teško je izdvojiti omiljenu pesmu jer se prosto ne možeš vratiti na neku posebno a da se pritom preslušavanje albuma ne dovrši do kraja, taman pomislite, kakva pesma, vratiću je opet, kad ono krene naredna pa se ipak tu preslušavanje nastavlja bez povratka na prethodnu... Very Happy

Krenuću od „A GDE JE LJUBAV“, jedan intro koji nas uvodi u sam album, onako misteriozno nas uvlači u samu priču i onda odjednom paf, druga pesma „KUĆA ZA SPAS“. Ona nam je već savršeno poznata u detalje maltene znamo svaki prelaz, tekst, muziku uz po ko zna koji put pregledan video spot. Smile
Stihovi poput: „prodali smo ljubav
izgubili smo ljubav,
ubila nas ljubav“
nam samo ukazuje da smo imali nešto, nešto vredno a da je sada svemu tome kraj, i dobar je pokazatelj da sve što imamo lepo, treba da cenimo i zalagati se za to jer samo jednom imamo ono pravo i samo jednom doživimo onu pravu, istinsku ljubav.

„PRAŠTAM“ – jedna od omiljenih, pesmu koju svakako treba izdvojiti, prelep tekst a još lepša muzika. Početak prosto savršen, gitara i jedan Jecin jauk Smile prosto pesma sve govori „.... Praštam jer volim nas....“

„ZAR SE GODINE NE BROJE“ – prelepa balada, akustična gitara (meni omiljena) kao istaknuti instrument na početku pesme, mekan Tijanin glas, prosto opuštajuće. Wink Ovu pesmu sam imala prilike uživo da čujem u Pančevu tako da poseban osećaj izazaiva u meni, tada sam se slatko nasmešila kada se Tijana obratila publici rečju da ima tremu i da je podržimo, jednostavno volim kada je neko iskren i sve što radi radi zato što ima potrebu za tim. Wink Prosto svaki stih savršeno iskazan....
„..Tražim razlog odakle taj zid
odna ćutim jer još me je stid...“

„LEPTIR“ – prelpa, opuštajuća pesma, poznata nam je od ranije ali ne u izdanju Nevernih beba tako da je pravi užitak slušati je ovakvu. Jeca je to tako lepo, emotivno, mekano otpevala, prosto se uvučeš u stihove kroz muziku i odmaraš misli posvećujući se nečemu što ti se desilo nekada. Posebno mi se sviđa solo klavira na kraju pesme. Smile

„ZA TVOJE OČI“ – posebna pesma. Jako mi se dopada, jednostavna, lepršava, vesela, prelep teks, prelepi glasovi, jako lepo ukomponovano i dobar sklop sa Vannom. Jednostavno stihovi
„.... samo za tvoje oči pevam
i kad ljubav nestane
ja s toboh hoću da sanjam
i da se budim kao pre....“ sve govore... Smile

„KRALJICA“ – već dobro poznata, godinama je slušamo, što u originalnoj verziji iz doba Frenkija, što sa live koncerata i gostovanja. Ona je isto posebna jer je vesela i ima dozu raznolikosti ritmova.

„SUDNJI DAN“ – Uhhh, preteška, preemotivna, izaziva u meni neki bol koju svako od nas, sigurna sam, bar jednom preživi. Pesma počinje sa Ranđinom gitarom koja maltene plače, uvodi nas, a zatim Kebac sa bubnjevima, Vlajko basem, tu se provlači i Milan i konačno Jeca, imam osećaj, sa suzama na licu, udubljena i sva koncentrisana na pesmu, reči i osećanja koji sam tekst nosi. Moram priznati da ova pesma možda ne bi ostavila tako jak utisak na mene da nema Janinog glasa u pozadini jer ona savršeno zna da prenese upravo tu vrstu tuge, bola, patnje koji zna da se javi u čoveku. Taj visok glas izaziva neki poseban osećaj a Jecini raznovrsni intervali koji kada se sa svime time izmiksa pa se još dodaju emocije dobija se nešto neopisivo, nešto čarobno i potpuno nejasno šta nas sve može u trenutku slušanja snaći.

„OVO JE KRAJ“ – čarobna pesma... „... Tu pored mene spava moja ljubav...“ prelepo, šta još dodati sem sjajno. Smile Drago mi je da se i muško glas tj. Milan oglasio, lepo je to kada ima dueta u pesmi. Two thumps up

„UZMI BOJE“ – Pesma i dalje superiška, bez obzira što sam je na hiljade i hiljade puta čula. Kada god je čujem povrati mi se raspoloženje jer kada uzmemo boje, nije važno da l su moje ili tvoje..... Smile Jana i dalje živi u ovoj pesmi i drago mi je zbog toga jer pesma tako nije dobila drugu dimenziju, ostala je verna originalu sa malom izmenom kod Tijaninog dela. Wink

„DAN TVOJ“ – Ehhhh, verovatno i omiljena mogu sa sigurnošću reći da je moj favorit. Two thumps up Emotivna, izuzetno jaka pesma, sa raznovrsnim intenzitetima što emocija što glasovnih izvedbi, muzički savršeno uklopljeno i odsvirano. Tekst jako dobar, znamo da Milan savršeno zna da iskaže rečima ono što je u njegovoj duši, to je umetnik koji zlata vredi i hvala mu na tome što kroz njegove pesme možemo i sebe bolje da upoznamo tj. da se prepoznamo i da realnije sagledamo pogled na ljubav i na život uopšte. Posebno mi se sviđa početak zbog gitare a i klavira, kao neki uvod kojom emocijom Jeca treba da krene, a ona sa svojim jakim, finim a ujedno i snažnim glasom savršeno prenosi ono što je najsnažnije i najjače u nama a to je ljubav...

„PUT LJUBAVI“ – lagana pesm, isto poznata iz doba Frenkija ali sada je dobila drugu dimenziju. Tijana se lepo snašla u njoj „... postoji put, put ljubavi, u njemu smo samo ja i ti... „ presto to bi svako želeo da ima... Very Happy

„NIKAD VISE S TOBOM“ – još jedna prelepa baladica. Tijana se lepo snašla i u njoj, prepustila se i ona emocijama, udubila se u celu priču, peva srcem i prosto je postala prava neverna beba Very Happy

„FLY“ – Opuštajući, snažan, emotivni instrumental, šteta što ne traje duže, moram da puštam po par puta iznova da bi mi bilo dovoljno ovih par prelepepih tonova. Two thumps up

Sve u svemu, album je po meni najbolji dosada. Zreo, snažan, emotivan, sa sjajnim tekstovima, muzički raznovrstan, sa raznovrsnim instrumentima i sa dobrim, iskusnim gostima. Bebe su ostale dosledne sebe, svog stila i kvaliteta i zbog toga mi je najviše i drago.

VELIKI POZDRAV MUZICI NEVERNIH BEBE I LJUDIMA KOJI SU NA NJEMU RADILI.
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Apr 12, 2012 11:52 pm

Odgovoriti sa citatom

Kod nas, u Bosni, cd-a još uvijek nema.
Ljudi već uveliko pričaju o novim pjesmama,a ja pojma nemam kako zvuče.Sad

A opet, imam još uvijek strpljenja...čekam "limited" izdanje. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Apr 13, 2012 4:51 pm

Odgovoriti sa citatom

Brankica ::


imam još uvijek strpljenja...čekam "limited" izdanje. Very Happy Very Happy Very Happy


Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

ciao Dino

Beba

Pridružio: 19 Mar 2009

Poruke: 59

Lokacija: NBGD


Poslao: Pet Apr 13, 2012 5:53 pm

Odgovoriti sa citatom

Procitah prvo tekstove pre preslusavanja pesama.Poezija je odlicna!!! Muzika, svojstvena i to je najbitnije ! Samo napred Guitar
_________________
Misli stvaraju dela,dela formiraju navike,navike grade karakter,karakter oblikuje sudbinu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Gorun Stormgaze

Beba

Pridružio: 12 Sep 2006

Poruke: 59

Lokacija: Kladovo


Poslao: Pon Apr 16, 2012 11:46 am

Odgovoriti sa citatom

Evo i mene da se oglasim. Kupio album pre jedno nedelju dana i uzivam. Trazim reci. Tesko osecanja koja se muzikom prenose iskazati obicnim recima. Dakle cekao sam da lepo odslusam ceo album pre nego sto ista kazem.

Mocno. Sve je odlicno. Tesko mi je da pricam o svakoj pesmi pojedinacno jer imati ceo album u glavi, to mi dodje kao upiti okean emocija. Svaka pesma je toliko velika sama za sebe.

Evo ako se bas fokusiram (dok ih naravno i dalje slusam), mogu da kazem da mi se Prastam, Leptir i Za tvoje oci izdvajaju kao, paa kao naj nesto... ne znam, recimo kao pesme koje sam najpre zapamtio nakon prvog slusanja.

Kucu za spas je super ali sam je jos ranije slusao, pa je osecaj nesto drugciji. Eh da, Ovo je kraj... brrr(najezio sam se). Mnogo mi je zao sto ima toliko malo Milanovog vokala. Doduse, zato svaki put kad se on ubaci, ta pesma bude very special (kako mi je draga Iza oblaka...).

I sada stizem do Uzmi boje...

Disclaimer: Ono sto sledi jeste SUBJEKTIVNO misljenje nekog ko NBebe ne prati od samog pocetka i slusa puuno raznih zanrova muzike ali se muzikom ne bavi, niti je kompetentan za strucne stvari u muzici.

Dakle, Uzmi boje... shmrc smrch... puuuno mi nedostaje Jana. Mislim da je njena verzija ipak ... pa, ima vise boje. Iako je ceo album malo je reci dobar, mislim da mu hvali Jana. Nekako od sredine albuma pesme odisu nekom setom. A uzmi boje nekako odskace, tj jos bi vise odskakala da ju je Jana odpevala. Bas imam utisak kao da je Jana bila nesto vedro, puno boja, veselo, a da njenim izostankom to hvali (iako su me najvise pogadjala njena izvodjena balada). Takodje mi nedostaje fantasticno preplitanje Janinog i Jeleninog vokala. Nadam se da ce se Jana eventualy vratiti u bend.
Ne zelim da ispadne da se zalim na Jecu i Tijanu. Jeleni svaka cast, jer verujem da joj nije bilo lako.
Umm i to je valjda to... ne znam gde sam stao, zaneo sam se slusajuci bebe Smile

P.S.

Skywatcher ::

Zaboravih da svima dam savet koji je veoma lekovit.

Obavezno kupite makar 2 primerka novog albuma i jedan poklonite osobi za koju znate da sa nestrpljenjem čeka da ga čuje. Osetićete bar na trenutak i makar malo sreće koju mora biti da autor oseća kada ovo deli sa nama.
Ja sam to uradio sa svim albumima osim sa prvim. I uvek je bilo sjajno.

voleo bih da sam ovo procitao ranije. u pravu si. cim budem bio u prilici kupujem jos nekoliko primerka za poklon.
_________________
I try to save life a day.
Ussualy its my own.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Gorun Stormgaze

Beba

Pridružio: 12 Sep 2006

Poruke: 59

Lokacija: Kladovo


Poslao: Pon Apr 16, 2012 4:27 pm

Odgovoriti sa citatom

Ah da, prazan prozor. Meni on naravno simbolizuje Janin izostanak sa albuma Smile (ok, ok, znam, prateci vokali u par pesama... meni to nije dovoljno)
_________________
I try to save life a day.
Ussualy its my own.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Apr 16, 2012 9:58 pm

Odgovoriti sa citatom

jesi li siguran da je jana u pitanju?
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Apr 16, 2012 10:06 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo da se ja ukljucim i kazem nesto da ne bude nedoumica.

Prazan prozor nije ni Janin, ni Goricin, ni Tasin, ni Godzin, ni Bilijev, niti bilo kog ex clana benda.

Prazan prostor je namenjen onima koji imaju toliko duha i svesti da se zapitaju ko bi tu mogao da stoji, u metafizickom ili faktickom smislu, kako ga zamislite.
Ili ste to Vi? Ili je to Bog? Ili neki Vas dobri andjeo? Ili neko kome ste kupili i poklonili cd? Mislite o tome Wink

Pozdrav Smile!
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Apr 18, 2012 12:50 am

Odgovoriti sa citatom

Marijana R ::



Prazan prostor je namenjen onima koji imaju toliko duha i svesti da se zapitaju ko bi tu mogao da stoji, u metafizickom ili faktickom smislu, kako ga zamislite.
Ili ste to Vi? Ili je to Bog? Ili neki Vas dobri andjeo? Ili neko kome ste kupili i poklonili cd? Mislite o tome Wink

Pozdrav Smile!


Ja bih tu stavila dušu, emociju i sve ono što nas pokreće a to je je upravo i ljubav.... Smile
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Apr 18, 2012 1:11 am

Odgovoriti sa citatom

a sto ljubav i emocije na prazan prozor, pa valjda taj prozor treba da je ispunjen ljubavlju i emocijama a onako deluje kao da se neko okliznuo i pao sa njega neposredno pre fotografisanja Smile Smile Smile
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Apr 18, 2012 10:39 am

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

a sto ljubav i emocije na prazan prozor, pa valjda taj prozor treba da je ispunjen ljubavlju i emocijama a onako deluje kao da se neko okliznuo i pao sa njega neposredno pre fotografisanja Smile Smile Smile


Hehe, pa naravno da ne može duša, ljubav i emocija sama da lebdi, potreban je neko da se postavi u taj prozor koji sve te elemente sadrži. Smile
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Sre Apr 18, 2012 11:18 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja sam zeljela pustiti da prodje neko vrijeme. Da nekoliko puta ono pravo preslusam album prije nego stvarno napisem svoj utisak ovdje.

I proslo je nesto vremena. Album sam do sada preslusala barem bezbroj puta. Tek 3 ili 4 puta onopravo. Ipak, sasvim dovoljno da kazem nesto o njemu.
Neverne bebe je bend koji je uvijek imao nacin da me necim stvarno posebno iznenadi. Njihova muzika, tekstovi.. ta cjelina. Meni je ta muzika nesto zaista posebno. Ja je dozivljavam posebno, drugacije dozivljavam njihove pjesme nego bilo koje druge.

Ovaj album je jako moderan. Muzicki i instrumentalno jako bogat, strasna produkcija, postprodukcija, sve. Moderni aranzmani. Drugaciji nego ostali. Ipak, nesto je ostalo isto kao i kod prethodnih albuma. Emocija!

Necu opisivati pjesmu po pjesmu. Svaka pjesma ima nesto posebno i svaka je lijepa.

Ipak, Sudnji dan ne mogu, a da ne prokomentarisem.
Mozda to nije najbolja pjesma na albumu, mozda ima boljih, ljepsih, tuznijih ili veselijih (zavisi kakvi su ciji kriteriji) ali meni je najposebnija pjesma na albumu.
Pjesma nosi najvise boli. Najvise je od svih pjesama sa albuma MOJA. Smile

Vidim, komentarisete prazan prostor. Fenomenalna ideja - ako je ideja. Ako nije ideja, vec okolnost, tim bolje.
Marijana je upravu. Ja znam koga je vidim u tom prozoru. Osobu zbog koje me muzika NB toliko boli, pa je zbog toga, toliko i volim.

Jedva cekam koncerte, jedva cekam turneju i na kraju Arenu! Bicu na sto vise koncerata mognem. Arenu ne bih ni luda propustila. I to je obecanje! Smile

Na kraju, ne znam ni da li je mjesto, ni da li je vrijeme, ali moram se puno zahvaliti PRIJATELJIMA Marijani i NB na svemu. Mnogo mi znaci sve.

Veeeliki pozdrav svim mojim forumasima!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

nikola_kv

Nova Beba

Pridružio: 10 Jun 2007

Poruke: 11


Poslao: Sre Apr 18, 2012 11:46 pm

Odgovoriti sa citatom

Ma i da nista drugo sem ZA TVOJE OCI i LEPTIR nisu snimili do sad - ja bi im dao nacionalnu penziju!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Čet Apr 19, 2012 12:09 am

Odgovoriti sa citatom

Aby...
Wink

P.S. Ideja je Wink
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dylan Dog

Napredna Beba

Pridružio: 23 Okt 2006

Poruke: 348

Lokacija: centar svega


Poslao: Pon Apr 23, 2012 10:10 pm

Odgovoriti sa citatom

Nekada davno dok sam bio mlad i lud, dok sam verovao da ova zemlja ima nade ako je vode pametni političari sam bio učlanjen u DSS. Upravo zato sam i kasnije obavešten o šestom po redu albumu Nevernih Beba. Zato tražim da mi se oprosti što ovoliko kasnim sa utiskom albuma. Smile

Album Praštam sam kupio na benzinskoj pumpi, pustio cd i evo već sedam dana intezivno slušam u kolima. Baš je puno muzičkog materijala za preslušat'. Posle sedam dana odgovorno tvrdim da je ovo posle trećeg albuma ubedljivo najbolji album Beba. Prednost albumu Južno od sreće dajem samo zbog toga što potičem iz 'žešćih' voda. Inače, album Praštam je dostupniji mnogo većem broju slušalaca i samim tim, ako se uradi turneja, kako treba, ovaj album bi trebao da vine Bebe tamo gde su trebali biti odavno, broj jedan grupa u Srbiji, da pune Arenu bez problema.

Davno nisam čuo tako dobre aranžmane kao na ovom albumu. Vlajku sam rekao zbog čega mislim da je ovaj album toliko poseban i zašto su aranžmani poput jedne bajke za decu i odrasle. Takođe, ono što posebno naglašavam da mi se svidelo je kako je Jelena otpevala pesme, vid se da već poseduje ogromno iskustvo pored znanja koji je neosporan.
Moji favorit najveći pored uobičajnih hitova poput kuće za spas, Uzmi Boje i Kraljice jeste Leptir. Očekujem da prođe bolje od padanja u sevdah na koncertima za vreme Tužne Pesme. Duet sa Vannom nešto najlepše što sam čuo u poslednje vreme. Što sam stariji, sve više mi pašu pozitivne i 'radosne' pesme.

Oduševljen sam i astavljam da slušam i uživam.

PS - Suze ste mi naterali na oči kada sam video svoje ime na omotu. Nikada nisam očekivao da moje ludiranje i poneki izveštaj mogu da budu od značaja za jedan ovakav bend. Hvala vam od srca.
_________________
Smrt! smrt je ovde,
kao i na brežuljcima svim,
Velika Tješiteljica duša žalosnih,
što ispod zemlje su
i čekaju na cvet kao na oca,
dok onaj što živi čeka VELIKOG ŽETEOCA!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 4 od 5
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker