Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Razno o NB » Članovi Nevernih Beba kroz istoriju

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Jul 27, 2006 11:44 am

Odgovoriti sa citatom

Koji su muzicari do sada prosli kroz bend i naravno zeleo bih da cujem misljenja o njima.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

MekBejn

Starija Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 145

Lokacija: Kovin,juzno od srece


Poslao: Pon Avg 07, 2006 2:41 am

Odgovoriti sa citatom

Evo ja kao rookie na ovom forumu da dam svoj komentar

Clanovi koje bih spomenuo su svakako Gorica (bivsa pevacica), Tasa (pevac) i Goga (bubnjar). Svo troje su na svoj nacin obelezili rad benda. Ko zna vise o njima neka me dopuni.
Pozdrav
_________________
u iscekivanju cetvrtka...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

naca

Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 72


Poslao: Ned Avg 13, 2006 1:58 am

Odgovoriti sa citatom

Evo sta sam ja nasla na netu:
Intervju sa frontmenom grupe Nevernih Beba-Milanom Djurdjevic,radjen 2002.godine:
1. Kako si dosao na ideju o osnivanju grupe "Neverne bebe"?

Ja sam i pre osnivanja grupe svirao u raznim bendovima. Pocetak je bio 1983. godine, kada sam sa grupom "Nova zemlja" pobedio na Zajecarskoj gitarijadi. Posle sam svirao tri godine sa "Smakom", pa sam ziveo u Minhenu dve godine. Kada sam se vratio, hteo sam da sviram samo za sebe. Onda je dosla grupa "Frenki", ali to je bilo u nekom cudnom periodu, za koji bas i nisam preterano emotivno vezan. Kada smo krenuli da radimo plocu, shvatio sam da cu je raditi za sebe, i napravio sam bend po svom ukusu. "Neverne bebe" su moj autorski bend, i nesto iza cega ja stojim, i po pitanju ideja, i po pitanju kompletne realizacije. Bend postoji osam godina. 1994. godine je izasla prva ploca. U toj prvoj postavi smo bili Bane Jelic, Ceda Macura, Bili King, moj brat Vlajko i ja. To je trajalo vrlo kratko, iz vise razloga. Bilo je to tesko vreme i meni su trebali ljudi koji, pre svega, vole muziku i koji u muzici pronalaze sustinu, a ne formu. Cilj tog benda, kada je stvoren, nije bio materijalnog tipa, vec da u tom vremenu - kakvo je, takvo je - podelimo zadovoljstvo.

2. Zasto ste se rasformirali?

Rasformirali smo se zato sto smo krenuli da se bavimo muzikom na jedan potpuno drugaciji nacin od ostalih bendova. Drugi bendovi su se mnogo bavili televizijama, medijima uopste. Mi smo ukapirali da u tom trenutku apsolutno nemamo razloga da idemo na medije, nego da idemo da sviramo! Znaci, imali smo drugaciji pristup od svih ostalih. Ja sam hteo da se muzicki ostvarim na drugi nacin, da sa prijateljima delim vreme i zadovoljstvo bavljenja muzikom, a vremenom dodju i neke druge stvari, ako covek zasluzi i ako radi dovoljno iskreno. Neki ljudi su mislili da je to spor put. Mislili su da nema razloga da obilazimo neka mala mesta, a u to vreme to i nije donosilo neku lovu. Vremenom su ljudi otpadali. Onda je dosao Randja, i to je bio pun pogodak za ovaj bend. Randja je gitarista koji je najblizi mom senzibilitetu. Bili se zadrzao negde do 1996. godine, i kada smo resili taj problem, bend je krenuo da funkcionise malo lakse.

3. Koliko ste do sada imali nastupa?

Hiljadu dvesta. Oko hiljadu u Jugoslaviji i oko sto osamdeset, sto devedeset u inostranstvu.

4. Kada ste zapoceli karijeru u inostranstvu?

1998. godine. Napravili smo proizvod koji je interesantan za Zapad. To je oko dvesta obrada, i poslali smo ceo taj materijal u evropske agencije. Za manje od mesec dana, ljudi su nam potvrdno odgovorili. Napravili smo ugovore i poceli da sviramo po Evropi, cak smo bili i u Africi. Dok je bila stara Jugoslavija, R'N'R je bio popularna kultura, i to je bila kultura mladih ljudi. Sa krahom svih vrednosti, doslo je do katastroficnog stanja za R'N'R. To je muzika koja ima ideju i logiku, i sasvim je jasno sto je u tom trenutku gasena na takav nacin. R'N'R je sistemski gasen da ne bi budio svest mladih devedesetih godina. Zbog toga sam ja i usao u klub jer sam shvatio da od te autorske price nema nista. Nisam hteo da pravim kompromise, da pravim neke glupave hitove da bih mogao da se bavim muzikom. Bolje je da kad udjes u studio pravis muziku onako kako je osecas, bez kompromisa, a ono sto se zove egzistencija, to je bio klub. Mi smo zato i krenuli da sviramo po klubovima. Kad smo 1996-7. videli da od toga u Srbiji ne moze da se zivi, napravili smo proizvod za Zapad. Kada sviramo u inostranstvu, mi ne idemo, ko narodnjaci po sindikalnim domovima, vec po ekskluzivnim klubovima.

5. Da li cete se, posle velike jugoslovenske turneje, vratiti beogradskim klubovima i kojim?

Ono sto znam je da cemo posle beogradskog koncerta raditi turneju po Jugoslaviji i bicemo nekoliko meseci odsutni iz zemlje. 15. maja putujemo za Oslo i tamo cemo biti do septembra meseca. Radimo plocu na engleskom za strano trziste. Potpisali smo ugovor za pesmu "Ljubav" i "Dvoje" i one ce ici kao hit-singl, a za ostalo cemo videti - hoce li ici kao maxi-singl, ili CD. Probacemo da napravimo jedan spot, da sa njim odemo na muzicke kanale kao sto su MCM, Viva… Ono sto je sigurno je to da ovaj bend na svakoj bini zvuci dobro. Mislim da cemo se vratati u beogradske klubove i da cemo svirati u "Cinemi" iz prostog razloga sto smo tu proveli najlepse nedelje u zivotu.


6. Kako ste postali "3K-dur " bend?

Tako sto su ljudi sa Treceg kanala napravili ideju za tu emisiju. Nisam hteo da sviram pod imenom "Neverne bebe" da ne bih zloupotrebljavao emisiju za popularisanje benda. Emisija ide cetiri puta mesecno - to je ogromna produkcija. Kao prvo, treba napraviti audiciju, cuti oko petsto do hiljadu ljudi i napraviti selekciju. Osim toga, tu je potreban bend koji svake nedelje moze da snimi osam novih pesama i da stane iza tih ljudi, koji su, u devedeset odsto slucajeva, amateri. Iskreno, nije ni malo laka emisija, imamo jos nekoliko emisija u ciklusu za koje smo vezani ugovorom i stvarno ne znam da li bih prihvatio da to radimo i dalje. Toliko mnogo ljudi dodje, a svi hoce da pobede. To vise nije tako zabavna emisija, koliko smo mi mislili da ce biti, vec vrlo ozbiljno pitanje tenzije.

7. Kako gledas na tolike sjajne glasove, kao clan zirija "3K-dura"?

Za mene to nije neocekivano. Mi smo jako talentovana zemlja, po pitanju umetnosti i sporta. Nas problem je sto smo siromasni. Ne mozemo da ispratimo talentovane ljude koji bi imali sta da kazu u svetu. Ono sto je fascinantno za "3K-dur" je sto se ta emisija pojavila u godinama koje su bile obasute nekim drugim kulturama (turbo-folk, dens, play-back emisije). Mi smo krenuli da radimo jednu zivu emisiju sa amaterima. Razlog je i bio taj sto smo videli da ovde ima toliko talentovanih ljudi da mozes da napravis emisiju koja funkcionise na taj nacin. Posle sest meseci, ta emisija je postala najgledanija. Pokazali smo da ta forma moze da funkcionise. Ipak, ima pet-sest pevaca "3K-dura" koji su uspeli da se, bez obzira na sve, pronadju na sceni: pevacica grupe "Mag", pevac "Generacije 5", Mari Mari, pevacice "Tap 011" … to su sve pevaci "3K-dura".

8. Sta mislis o ekspanziji tehno muzike kod nas?

Ja mislim da je tehno muzika vezana za civilizacijski progres. Napravljen je da bi se sa mladim ljudima manipulisalo sto lakse. Ubacis sto pedeset hiljada ljudi u neki hangar, pustis im ultra-ljubicasta svetla i prodajes im droge. Oni tu gube sebe, svoj identitet i ljudi onda misle da je to naivno. To uopste nije naivno. To je nesto sto su zapadni mozgovi smislili na vrlo visokom nivou i to je veliki biznis. Ja ga kod kuce ne slusam, to je dekadentna muzika i ne budi moje emocije i moju energiju na nacin koji odgovara mom senzibilitetu. Ostavljam pravo klincima da sami pronadju neku svoju formu, a licno mislim da su izmanipulisani tom muzikom.


9. Sta mislis o Udruzenju kompozitora instrumentalne muzike "Instrumental forces" i da li planiras solo-album?

Ja bih voleo da se sastanemo ponovo, ali sumnjam u to. To su ljudi od kojih je pedeset posto doslo zbog svojih interesa. Kada se pojavio prvi album "Okean", bili su strasno iskompleksirani i hteli su da se po svaku cenu njihova pesma tu pronadje. Ja to nisam video tako. Video sam to kao ozbiljno udruzenje koje ce da stane iza dobre instrumentalne muzike. Sto se solo-albuma tice, ja sledece godine planiram dve stvari: prva je da izdam solo-album, a druga je koncert na Kolarcu, gde cu svirati klasicnu muziku. Hocu da napravim koncert sa programom impresionista (Debisi, Rahmanjinov…) Mnogo vezbam klasiku u poslednje vreme.

10. Mnogo se govori o vasem velikom beogradskom koncertu. Kazi mi nesto vise o tome.

Trideset prvog marta se dogadja prvi veliki autorski koncert sa velikom produkcijom. Prostor je, za sada, iznenadjenje, ali ono sto mogu da kazem je da ce biti na najvisem mogucem umetnickom i mentalnom nivou. Mislim da se kod nas trenutno cela produkcija obraca slojevima koji su na nekom drugom umetnickom i kvalitativnom nivou. Hocemo da pomerimo te standarde.
Preuzeto sa http://www.gitara.rs/8.html

Inace,grupa Neverne Bebe je nastala 4.aprila 1993.godine.
Naravno,ako neko ima jos nekih podataka,neka dopuni Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Ned Avg 27, 2006 5:44 pm

Odgovoriti sa citatom

Mislim da je ovo ponovljeni intervju!! Ako se ne varam ovo sam vec video na forumu, ili bar deo ovoga!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

naca

Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 72


Poslao: Ned Avg 27, 2006 6:43 pm

Odgovoriti sa citatom

maxkv ::

Mislim da je ovo ponovljeni intervju!! Ako se ne varam ovo sam vec video na forumu, ili bar deo ovoga!!!


Moze biti. Wink Ja nisam primetila,a da jesam ne bih ga stavila.
Ako se setis gde si ga video,javi!
Hvala za obavestenje Smile
_________________
Probudi se u mojoj sjeni
Privuci me bliže k sebi
Odluci se ako želiš

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

maxkv

Napredna Beba

Pridružio: 26 Avg 2006

Poruke: 262

Lokacija: Kraljevo


Poslao: Pon Avg 28, 2006 9:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Ma ok je od viska glava ne boli (bar ne za sada) !!! Ja nisam ni hteo da ti prebacim zbog toga vec sam samo napomenuo!! Mislim da je ovo iz teme Intervju sa Milanom!! Ali u svakom slucaju nema veze!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Nebojsa

Nova Beba

Pridružio: 27 Sep 2006

Poruke: 3


Poslao: Sre Sep 27, 2006 4:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Zanima me ko su sve bili muški vokalni izvodjači?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Sep 27, 2006 10:25 pm

Odgovoriti sa citatom

Milan Djurdjevic od 1993...
Billy King od 1993 - 1997
Aleksandar Tasic od 1997 - 2003

To su muski vokali koji se mogu cuti u pesmama, sto kao lead sto kao prateci.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Bojana_Pg

Starija Beba

Pridružio: 10 Mar 2007

Poruke: 123

Lokacija: Podgorica


Poslao: Uto Mar 20, 2007 3:13 pm

Odgovoriti sa citatom

E ovako, obzirom da ih ja znam od pocetka, tj. od ljeta '93., idem i ja onako kako ih pamtim.
Naime, Milan u intervjuu nije pomenuo meni mnogo drage zenske vokale-Nelu Kovacevic i Marijanu Popovic. Tada je Billy King pjevao sa njima. Zatim je tu bila i Olivera (zao mi je, ne znam prezime, super je pjevala pjesme od Tine Tarner), pa Gorica, pa Tasa, pa Jana i Jelena. Onda je bio Dule za bubnjevima i Randja na gitari. Potom je dosao Goran na mjesto bubnjara, pa Duca Ivanisevic....Nadam se da sam dobro zapamtila. Svi oni su, pored toga sto su fantasticni muzicari, sjajni ljudi.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker