Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Neverne Bebe kroz evoluciju

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Peca

Slučajni prolaznik

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 679


Poslao: Sub Avg 23, 2008 7:29 pm

Odgovoriti sa citatom

Ovih dana paralelno slusam pesme sa albuma i one 'live' snimke sa koncerata, i uporedjujem.
Zapanjujuce je koliko su neke pesme evoluirale tokom godina, i koliko sada bolje zvuce.

Banalan primer, pustita 'Lica' sa albuma, i zatim poslusajte ovo - http://www.youtube.com/watch?v=12S8DhEGvxY
Kao da se radi o potpuno dve razlicite pesme.
Verzija sa albuma je malo brza i manje energicnija, da ne kazem - bleda, za razliku od novih izvodjenja ove pesme, gde Jelena otkine na bini.

I opsti utisak je da su sada mnoge pesme nekako 'doterane', ocigledno Milan dosta ekspirimentise i "pojacava" energiju u pesmama.
Za mnoge pesme to vazi, Jednom kad me ne bude [isto kao za Lica, album verzija je bleda], Serbian song, Kako da kazem gotovo, itd.
Pesma Luda i Moja dunjo mirisna na koncertima pak dobiju novu dimenziju, sporije su, ali opet mnogo bolje zvuce, jer se osecajnije izvode, i dodali su neke medju tonove koji kao da su iz raja izasli Smile
"Gde smo" - to je tek prica za sebe, jer je Jana udahnula novi zivot pesmi... i tu su zaista suvisne reci.

Sve u svemu, zatekao sam sebe da poslednjih nekoliko meseci uopste ne slusam pesme sa albuma, vec snimke sa koncerata.
Prosto - deset puta bolje zvuce.
Kada izadje DVD koncerta iz Sava Centra - shvaticete o cemu pricam.

Jedina pesma koju slusam sa albuma je "U beznadju".
Tasin muski glas je nezamenljiv, i ovo je jedina pesma koja mi zvuci 'mocnije' na albumu.
Tu pesmu jednostavno mora da peva tvrdji muski glas, i to je jednostavno tako.
Tasa fali, ne mnogo, ali za tu pesmu - fali.
I eventualno po koja takva pesma, sa malo tvrdjim zvukom.

Generalni zakljucak je da Bebe evoluiraju, i to mnogo. Prosto vise ne slusam pesme sa albuma, ocigledno je koliko su novija izvodjenja poboljsana.

Zanimljivo bi bilo videti kako vi vidite evoluciju Beba, sta im nedostaje sada, a sta imaju sada sto nisu imali pre?
_________________
"Jedina važna stvar, kada budemo odlazili, biće tragovi ljubavi što ćemo ih ostaviti za sobom."
(A.S.)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Bocka

Starija Beba

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruke: 223

Lokacija: Beo Grad


Poslao: Sub Avg 23, 2008 7:54 pm

Odgovoriti sa citatom

mislim da je to potpuno "normalno",jer na koncertima muzika i treba da bude zivlja,brza,vatrenija...nebi bilo dobro da neke stvari sviraju u originalu,tada bi se zaista neki ljudi smorili...svaki covek na svetu evoluira,a da toga ponekad nije ni svestan,tako su i bebe,naravno nabolje,a sada sto nisu imali ranije su dve divne dame savrsenog sluha za muziku,a i zivot uopste
_________________
ko zna,da l' ce da svane
ko zna,ja plakati moram
samo reci,bez imalo volje
i reka suza pocinje
ugasi svetlo i bice bolje
za nekog drugog,kad te probude
s'druge strane postelje
ne brini tamo je bolje,bez boli pocivaj u miru

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Avg 25, 2008 3:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa tobom Peco sto se tice koncertnih verzija, da su te pesame zaista bolje u odnosu na snimke sa albuma. Isto kao i clanovi benda, i mi smo zeljni nekih promena. Svaka otsvirana pesma, ma koliko ona pratila tonove, akorde i stihove koji su uvek isti, sama harmonija, raspolozenje i trenutak su razliciti. Svaki put si drugacije raspolozen, drugacije reagujes na emocije i samim tim, te emocije i drugacije pokazujes jer ih kao takve i dozivljavas. Bas sam obratila paznju na rekcije benda pri izvodjenju istih pesama na razlicitim svirkama, uvek su drugaciji, ali to zavisi i od reakcije publike koja je u svakom gradu drugacija.

Sto se tice pesama koje su ranije pisane i pevane, sada drugacije zvuce jer upravo ta nova svezina koje su donele devojke, daju neku enrgiju. U pesmama sa `Best of` albuma moze da se primeti koliko su devojke od tada sazrele, koliko im je glas ojacao, pogotovo se to oseca kod Jane a Jeca je postala opustenija sto mi se jako dopada, zato i tako dobro funkcionisu jer medjusobno komuniciraju svojim glasom na bini.A Milan kao i ostali clanovi benda su takodje mnogo iskusniji nego pre pa i otuda smelost, pa i zelje za nekim experimentima, i smetram da je to ok i da je uvek lepo videti nesto drugacije pogotovo za one koji cesce poseciju njihove koncerte, zato i ni ne treba propustiti njihove svirke jer se uvek vidi i dozivi nesto novo i drugacije.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

SIGI/1

Starija Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 165

Lokacija: LALALEND


Poslao: Pon Avg 25, 2008 7:06 pm

Odgovoriti sa citatom

Apsolutno je normalno da koncerti mnogo bolje zvuce od cd ili studija ,bebani su onda u full fullova izdanju daju od sebe atmosvera nas u publici tome jako mnogo doprinosi.
jedno je ziva svirka tj koncert drugo soba neka muzika ili mp3 nabijen u usi ili preko mobitela jedini pravi osecaj slusanje muzike je uzivo to je dokazano jos mnogo davno vekovi su u pitanju.
Dobro je i to sto peme imaju zivot novi zivot to sam vec divanio nekoliko puta.
Kad neko nesto obradi ili u elektronskoj muzici izmixsuje od necega to je samo veliki dokaz da to zaista vredi i da ima zivot
jedina numere koje neodgovaraju ovoj temi su numere stranac , balkan i 1000 godina jedino te pesme su dobre u prvom izdanju valjda volem jaci zvuk

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Boka_NB

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2008

Poruke: 560

Lokacija: Panchevo


Poslao: Ned Sep 14, 2008 5:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa svim navedenim da koncerti jos bolje zvuce nego sto je to na cd-u jer sto kaze Sigi, bebe tada daju sve od sebe. Takodje mi se pesma "Lica" vise svidja u ovom Jecinom izvodjenju, "U beznadju" mogu da slusam sve verzije, ali meni se "1000 godina" najvise svidja sa prvog albuma. Takodje i ja primecujem da mnogo vise slusam live snimke mislim da je vec receno zasto i iz tog ugla takodje jedva cekam dvd iz Sava centra.
I najbolje od svega je to sto na svakom novom koncertu vidim po neki novi aranzman ili neku novu ubacenu stvar, to me stvarno raduje. Samo napred bebe, i da cujem vise ta Bela kola ali u pravoj verziji Two thumps up Two thumps up
_________________
Oh love don't let me go. Won't you take me where the street lights glow? I could hear rain coming, i could hear the sirens sound..now my feet won't touch the ground!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Sep 21, 2008 3:54 am

Odgovoriti sa citatom

hm, bebe kroz evoluciju...a kakvu? zar neko zeli da kaze da su pesme beba napredovale tokom godina i danasnjim verzijama zvuce mnogo bolje. to je cista stvar ukusa. recimo po meni jako malo pesama je uspelo da nadmasi originale. a to milanu i nije cilj, vec da iznese nacin na koji danas oseca neku od tih pesama u odnosu na nacin na koji ih je osecao nekad. a da li ce to da zvuci bolje nego u originalu, nebitno. a promene u pesmama su pozeljne ,svakako. i sam se bavim muzikom pa znam sta znaci kad ti neka stvar dosadi da je izvodis u jednoj te istoj verziji. samo mi nije jasno, kako im veliki je bog ne dosadi vise ,sto bre ne vrate onu staru malo i da se mi u publici prodrmamo Two thumps up. jednom kad me ne bude...jbg sad. pa mogao bih u detalje da raspravaljam sta mi se u novijim verzijama ne svidja a sta svidja u odnosu na stare. mozda se Jelena malo previse unosi u ovu pesmu ali to je moj utisak. po meni se jana malo bolje snalazi u tim starim pesmama, nekako ih vise ispostuje, pogotovo goricine deonice. da sumiram, nisu bebe evoluirale, i danas su su isti bend kakav su bili i pre 15 godina, samo se milanov ukus i trenutno intresovanje promenili u odnosu na tad. ali ko zna, mozda sledeci album bude opet u nekom malo cvrscem maniru a mozda bude totalno akustican...hm, bolje ovo prvo a. Two thumps up
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Ned Sep 21, 2008 4:06 am

Odgovoriti sa citatom

kako vreme prolazi tako se i deshavaju mnoge stvari svim ljudima. ljudi su razliciti, imaju razlicite poglede na svet na razlicite situacije. ljudi se razlikuju po tome sto iste stvari dozivljavaju na razlicit nacin(mozda se necete sloziti jer mnogi nesto dozive isto, ali razlicitost uvek postoji) prema tome , sasvim je normalno i ocekivano da su pesme evoluirale , da su se promenile, da se promenila energinja koju nose.. ne mislim samo na to sto su devojke dosle u bend nego i na 3 dinosaurusa ( ) koji su sada mnogo iskusniji i hrabriji, a i zive u nekom drugom vremenu, njihovi pogledi su se sigurno promenili.. neke pesme sada dozivljavaju na potpuno drugaciji nacin nego sto su pre..
neke njihove unutrasnje emocije su se promenile... poceli su da cene neke druge zivotne vrednosti..
pogledajte i sami... koliko puta ste "uhvatili" sebe da u jednom trenutku pesmu koju slusate svaki dan, i ne morate vise da je ukljucujete, svira vam sama u glavi, shvatili nekako drugacije, pronasli joj neki novi smisao..
to se ne mora desiti odjednom, promena se moze desiti posle nekog dogadjaja u vasem zivotu... promena se javlja svakodnevno u skladu sa vasim raspolozenjem..

nekom se vise svidja neka stara verzija nekom nova, to zavisi od osobe do osobe, i ne od ukusa te osobe nego od njegovog pogleda na svet i njegovih licnih razmisljanja i dozivljaja, od emocija pojedinca...

tako ja mislim pa vidite Wink
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Sep 21, 2008 3:58 pm

Odgovoriti sa citatom

U potpunosti delim misljenje sa Terzici

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pon Dec 21, 2009 8:35 am

Odgovoriti sa citatom

Budjav lebac ::

sasvim je normalno i ocekivano da su pesme evoluirale , da su se promenile, da se promenila energinja koju nose...

... koliko puta ste "uhvatili" sebe da u jednom trenutku pesmu koju slusate svaki dan, i ne morate vise da je ukljucujete, svira vam sama u glavi, shvatili nekako drugacije, pronasli joj neki novi smisao...

...promena se javlja svakodnevno u skladu sa vasim raspolozenjem..


Bezbroj puta mi se desilo upravo to - da jednu istu pjesmu dozivim na jedan sasvim novi nacin, zavisno od mog emocionalnog stanja u tom trenutku. Na taj nacin mozda pojedine pjesme same evoluiraju u mojoj glavi... Neko rece da muziku mozemo na pravi nacin primiti samo kad smo neutralni, u smislu da nismo ni tuzni, ni sretni, ni bijesni...jer sve te emocije nas u sustini poremete. Ali koliko puta u zivotu smo zapravo neutralni? Uvijek nama vladaju neke emocije, a posebno kad slusamo pjesmu uzivo, jer obicno nas upravo ta neka emocija veze za istu.
Svako zivo izvodjenje mi je uglavnom uvijek draze od studijske verzije, Bebe sve bolje i bolje zvuce uzivo, sto je sasvim prirodno... (sto ne znaci da je svaka promjena aranzmana pravi potez, ima pjesama koje meni bolje zvuce u originalu). Sve u svemu, mislim da cemo tek da svjedocimo toj nekoj Evoluciji koju je Peca spomenuo... godine su pred njima...a i pred nama, njihovom publikom... ostaje da se vidi kud ce nas odvesti... Very Happy
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker