Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Koncerti » 29.08.2008. - Zrenjanin - Beer fest

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Ned Avg 31, 2008 4:20 pm

Odgovoriti sa citatom

Prvo sam mislila da ne pisem nista da me Srdjan ne bi kritikovao,tj.da prekopiram prethodni izvestaj i promenim datum i mesto Mr. Green .E,pa nece moci...Jer Zrenjanin je bio stvarno nesto posebno.Ja malo kasnim sa izvestajem ali vidim da su ostali u full emocijama preneli sve ono sto je trebalo.

Pozdravicu ovako na pocetku sve forumase koji su manje vise sve rekli sto se tice onoga iza i pored bine,pozdrava pre i magicnog druzenja posle koncerta.
Onda,Zrenjanince,koji su me zaista odusevili.Ovo je bilo mnogo vise od skupa ljubitelja "soka od hmelja" na jednom mestu gde se odrzava neki koncert.Rekose da Zitni trg nikada,nikada do sada nije bio puniji,i to rekose oni koji su odatle.Dakle,nema sumnje,Bebe su drugima postavile domaci,nimalo lak.Izmedju devet i deset hiljada ljudi - sta reci.Uz svo postovanje bendovima koji su te veceri takodje svirali u Zrenjaninu,apsolutni pobednici i te veceri i Beer festa su bas oni,nase Bebe.I mi,zajedno sa njima.Lepo je to znati,doziveti,osetiti.
Zamalo da zaboravim,ovu impresiju je nakon koncerta potvrdio i Vlajko rekavsi da je ovo pobeda svega onoga za sta se bore godinama - pobeda njihove muzike,pobeda pesme po pesme.

Senka i ja podelile smo istu emociju koja,doduse,mene uvek neverovatnom jezom preplavi kada se krene,i to pesmom "Lica".Zaista,od tog trenutka pa do samog kraja koncerta koji je trajao malo manje od dva i po sata (!),grmeo je Zrenjanin u neverovatnom horskom pevanju.Kroz tende i krovove improvizovanih kafica masi koja je glasovima i rukama pratila Bebe sve vreme,prosto se nije video kraj.Jednostavno sve,i laganije numere i one brze,sa neprestanim igranjem,drzale su masu u fantasticnom raspolozenju koje su svi iz benda pojacavali cistom emocijom i zestokom energijom prepoznavsi-odlican koncert.I uzivajuci u njemu.
Nekoliko puta Milanova ruka na srcu,pa odatle pravo prema masi,Randjini iskreni pozdravi publici koja ga je u neverici vise puta nagradila gromoglasnim ovacijama nakon neverovatnih bravura koje je izvodio,osmesi nasih devojaka koje nisu sakrivale odusevljenje toplim i burnim prijemom a masa kao da se takmicila koju ce vriskom pozdraviti jace...
Vec ste napomenuli,u publici sam videla potpuno sarenolik sastav-od dveju devojcica koje su ljubazni i veseli Terzici i Senka pustili da dodju do same ograde prvog reda i totalno u tremi drzale fotoaparate snimajuci,fotografisuci,rasirenih ociju od uzbudjenja,preko parova koji su plesali i razmenjivali emocije pojacane prelepim zvucima ljubavi do ljudi srednjih godina koji se su sa malom decom na ramenima takodje njihali u ritmu.Fantasticno!

Za mene licno kruna veceri bilo je savrseno izvodjenje "...kako da kazem je GOTOVO...".
Nisam sigurna ni da to mogu da Vam opisem,uglavnom,pomislila sam da nikada do sada nisam cula nista bolje i jace,ponesena silinom onoga sto cujem i dozivljavam.
Bis je bio neverovatan,upitala sam se za trenutak,neopravdano,da li je moguce da imaju toliko snage?Na Milanovo "Ako hocete jos,zovite" i Zrenjanin koji je cini mi se,mogao jos toliko,raspukle su emocije u "Kazi gde je ljubav","Dvoje","Tuznoj pesmi" i "Da ima nas".
Prelepo,mocno,za nezaborav.

Ovaj koncert je za mene poseban iz jos jednog razloga.Jednu specijalnu osobu prvi put sam povela na svirku Beba i njene impresije posle svega sto je cula,u pojedinim trenucima na ivici suza ("Gde smo","Daire" - deo "Zajdi,zajdi"),samo su me jos jednom uverile da je sve ovo jedna velika,vanvremenska bajka.I da sam jako srecna sto u njoj mogu da ucestvujem.
To je prava stvar-uz sve one koju vole i slusaju Bebe treba obratiti paznju na sve koji su tu prvi put,stoprocentno sigurno ne i poslednji.Nema boljeg i ilustrativnijeg dokaza da je u pitanju ona prava,cista,sirova emocija,ono sto izadje iz pogleda i osecanja onih koji na svirku dodju pomalo nepripremljeni za ono sto ce doziveti.Jako sam srecna sto je prvi koncert moje drugarice bio bas ovaj,u Zrenjaninu.

Pozdravljam sve i svima jos jednom zahvaljujem na neverovatnoj noci za pamcenje.Organizatore,Zrenjanince,forumase,sve oko benda i naravno,Bebe.

"...asfalt se gasi,ja bezim u noc i kazem g o t o v o..."


(Ijao,koliko post,admini,kratite,ovo niko nece imati zivce da cita User posted image)
Mr. Green
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sub Sep 06, 2008 6:00 pm

Odgovoriti sa citatom

...veliki aplauz za velikog majstora gitare...
Two thumps up Two thumps up
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Ned Sep 07, 2008 2:10 pm

Odgovoriti sa citatom

...u kojem oku skrivas strah kad nigde nikog nema,i oluja se sprema...
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Boka_NB

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2008

Poruke: 560

Lokacija: Panchevo


Poslao: Ned Sep 07, 2008 9:07 pm

Odgovoriti sa citatom

AAAAA boze koliko je bilo dobro
_________________
Oh love don't let me go. Won't you take me where the street lights glow? I could hear rain coming, i could hear the sirens sound..now my feet won't touch the ground!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 3 od 3
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker