Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » 3K - dur iliti doprinos muzici

Odgovori na poruku
Autor Poruka

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Sre Dec 27, 2006 3:12 pm

Odgovoriti sa citatom

Posto vididim da ste svi gledali i slusali 3Kdur ili barem culi nesto o toj emisiji, evo ja otvori temu i na taj deo istorije i naravno doprinos beba u tome bio je ogroman ali i od srca.

Elem ovako bivsa emisija 3k dur na isto bivsem 3K je idejna tvorevina dvoje ljudi Ane Mihajlovic muzickog urednika 3k u ono vreme pa do gasenja tog programa u martu ove godine i kljucne osobe ili ti sto bi neki rekli glavnog krivca za dur legende srpskih radio i tv stanica Voje Nedeljkovica osobe koja se citav svoj zivot bavi nekim inovacijama.

3K DUR je emisija koja je prevashodno imala zadatak da posle svega sto se desavalo u srpskim medijima 90-tih i za vreme emisije jednostvno da ljude ako je ikako moguce skloni od sunda i kica i da bar jednom u toku nedelje pa makar i tih sat vremena kasnije malo duze ljudima pruzi utociste gde mladi ljudi pevaju pesme koje su pevali muzicari sveckog renomea ali sve to live, 3k dur je u startu naprevio bum i to je one koji su se bavili "pravljenjem projekata" narocito uzdrmalo ito iz korena dur je znao zato kao i citava redakcija 3k koja je u ono vreme bila jedina koja se bavila i pustala spotove rok sastava iz srbije kao i sa prostora yuge, kroz 3k dur je proslo nekoliko stotina mladica i devojaka koji su svojim glasom odusevili mnoge velike muzicare koji su svojim nelagodnim prisustvom u ziriju davali glasove.

Ali sem ANE, VOJE I 3K uopste tu je bio prisutan jos neko od kog je u tim trenucima prvog javnog nastupa tih ljudi bio naj vazniji, a tj neko su bili nas omiljeni bend NEVERNE BEBE Very Happy koji su imali zadatk da daju muzicku podrsku tim ljudima, medjutim ta podrska se vremenom pretvorila u totalnu i bez rezevnu pomoc i sto bi se reklo od srca.

Medjutim od jednom je pocelo da se desava nesto sto se i ocekivalo u zemlji Srbiji gde takozvane zvezde nemogu da izdrze da neko ima vecu slavu od njih samih i sve je krenulo polako u sunovrat, medijski imperije na celu sa svojim gazdama su pocele optuzivati 3k da je ukrao ideju od cuvenog idola, da kradu ideje i varaju ucesnike za izdavanje ploce, da bebe traze tarifu od tih ljudi i daoni koji imaju taj novac ce biti pobednici itd.

Narvno od 3k dura iako vise nepostji neki ljudi su izvukli korist i danas nastupaju u velikim bendovima jedne od mnogih su Jelena I Jana kao zivi dokaz uspeha 3k dura i nevernih beba ali dokaz da sund i kic nemaju toliko jako oruzije jer da su imali niti bi njih dve bile tu de jesu niti bi bebe danas bile ono sto jesu .Televizija 3k vise nepostoji takodje ni 3kdur Voja i Ana su ko zna gde i na kojoj tv ili radio stanici ali nesto sto je bilo dobro ljudi pamte i danas.

Da li ste gledali 3k dur, koliko ste imali godina, i sta mislite o bebama i njihovom ucescu u svemu tome?

[edit by Catrin]Malo sam sredila tekst da bude citkiji, mnogo su ti velike recenice i zbijene neko ce se pogubiti u tekstu[edit]

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Dec 27, 2006 6:16 pm

Odgovoriti sa citatom

Jana i Jelena su mozda i najvise uradile od svih u 3k duru. Ivica Laus je od Alogije hteo da naporavi svoj projekat i hvala bogu mije uspeo. Od tada (2001) mu se gubi svaki trag.Nikola Mijic je dosao na mesto pevaca alogije ali kritike na njegov racun i nisu bas pohvalne.Onaj lik iz Rume sto je pevao u Generaciji 5 je takodje nestao, a o Ani Nikolic i Mariji Serifovic i da ne pricam,one su same sebi dovoljna kazna. I na kraju najveci potencijal iz 3k dura Jelena Tomasevic, nazalost nece nista uraditi jer se uhvatila za Zeljka Joksimovica koji ce je vuci za sobom i forsirati sve dok ne nadje bolju pevacicu.
I posle svega ovoga, jasno mi je sta je milan hteo da kaze kada je rekao da nikad vise ne bi usao u tu pricu.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

MekBejn

Starija Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 145

Lokacija: Kovin,juzno od srece


Poslao: Čet Dec 28, 2006 12:47 am

Odgovoriti sa citatom

Sto se tice Nikole Mijica, ja sam njegovim pevanjem u Alogiji vise nego zadovoljan. Prvi put sam ga slusao uzivo bas u 3K duru, pevao je Immigrant song od Led Zeppelina, i to savrseno. Kasnije je pevao Child in time (Deep purple) i to odlicno. Sve sto peva u Alogiji odlicno lezi njegovom glasu. Btw, on studira pevanje na akademiji u Grazu.

Sto se tice 'onih drugih', bile su tu jos i Mari Mari (Marija Maric), Ana (ona plava iz Tap011), Ivana Sedlakov (kasnije medju zvezdama granda).

Imam jos ohoho da napisem o 3k duru, ali sad nemam vremena. Imam i neke snimke, uploadovacu to uskoro... Doprinos 3k dura razvoju rok kulture u Srbiji je nemerljiv...
_________________
u iscekivanju cetvrtka...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Dec 28, 2006 1:05 am

Odgovoriti sa citatom

Studira u Budempesti koliko znam.

A za njegovo pevanje u Alogiji, ja sam ih mnogo puta gledao uzivo. Mnogo falsa, nikakav kontakt sa publikom i jos mnogo toga.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Čet Dec 28, 2006 2:23 am

Odgovoriti sa citatom

Ja Nikolu znam lično, super je momak, ali može on i bolje da peva, ne daje sve od sebe, bar u poslednje vreme. 3K-dur sam obožavala da gledam, drugarice su otišle, mene su nagovarali ali sam imala tremu od kamera (gde mi je bila pamet). Mislim da je ta emisija imala "efekta", nekim osobama je pomogla da se probiju, da ne ponavljam kome, a kome je tu kašika upala u med... ehehe....
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Dec 28, 2006 2:28 am

Odgovoriti sa citatom

[quote="Crna_Vatrena"]Ja Nikolu znam lično, super je momak, ali može on i bolje da peva, ne daje sve od sebe,


O tome pricam.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

MekBejn

Starija Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 145

Lokacija: Kovin,juzno od srece


Poslao: Čet Dec 28, 2006 1:58 pm

Odgovoriti sa citatom

Ok, Nikola moze bolje, ali po mom misljenju Alogiji u kompletu ne moze da prismrdi nijedan srpski hevi metal bend. Ali ovo je tema o 3k duru, pa da se vratimo na temu.

Zaboravili ste da pomenete Sandru tokovic koja je bila voditeljka kviza, ali je imala i udela u samoj kreaciji kviza.

Za razliku od Idola, u 3k duru se nije gledalo ko je kako obucen, sta ce da radi na bini (uglavnom) vec KAKO PEVA! Akcenat je bio na muzici, i to kvalitetnoj.

Zaboravili smo da pomenemo Branislavu Podrumac. Ona sada peva etno muziku, gostovala je po raznim televizijama, i bila prateci vokal (ako se ne varam) na Colinom koncertu. Inace, ona je na 3k duru pevala Time to say goodbye u paru sa Draganom Panjkom (decko iz Rume, kasnije pevac Generacije 5). Deonicu koju peva Sarah Brightman ona je otpevala SAVRSENO, mnogi su cak rekli i bolje nego u originalu...
Pre toga je pevala Nothing compares to you (Sinead O' Connor).

to be continued...
_________________
u iscekivanju cetvrtka...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Čet Dec 28, 2006 6:59 pm

Odgovoriti sa citatom

Jao Sandra ,hvala ti MekBejn.Ona je koliko se secam otisl sa 3k na bk ali bila je negde ovako nije se pojavljivala na ekranu ,a voja mislim da je na nekom od bg radija

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Jan 05, 2007 8:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Iz ove emisije je izaslo mnogo talentovanih ljudi ali sto se tice muskih vokala(sa svim respektom prema Nikoli kojeg isto znam)Ivica Laus je najbolji muski vokal 3k Dura!Covek peva od srca i sa dusom,a glascinu ima vise nego dovoljno dobru da zapeva duet sa Russell Allen-om iz Symphony X-a!Zasto to kazem jer Nikola peva u jako visokim registrima a to zna da smori.Poslusajte Secret Sphere Of Art album tacnije pesmu Politics of War pa ce te videti o cemu pricam.Gledao sam jednom uzivo Ivicu(u nekom bg klubu) kako peva Daire i jos nekih par heavy pesama.Neverovatno.Covek jednostavno odise originalnoscu i dusom.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Ned Jan 07, 2007 1:04 am

Odgovoriti sa citatom

Novi info Voja je poceo da radi neki kviz na tv Avali ,a sandra je pocela da radi na tv fox negde sam procitao u ovim tv dodacima ovih dana mislim da je upitanju kulturna redakcija te tv .
U potpunosto se slazem sa tobom Death dur je bio zaista emisija ispred svoga vremena ,moglo bi se reci jedino svetlo u totalnom mraku ,ali mi smo definitifno zemlja gde je uspeh mladog coveka ,ne samo muzika nego uopste srozan na naj veci stepen zavisi od strarijh koji onda a sobom donosi sve ostale ljubomore,pakosti ,bezobrazluluke
Alogija kako god i kakvo god imalli misljenje o nikoli i bendu moramo respektovati neke vrlo bitne ali i razocaravajuce stvari a to je da su oni ako cemo drugarski posteno jedini srpski bend koji se bori i jedini koji prectavlja hm muziku kod nas.
ostale neznam ustvari nemogu da im se setim lika ali ima ih podosta ali drago mi je da se zna da su durovci , i da su ljudi koji zaista imaju ono naj bitnije za muziku to jes dar od boga a to je glas
Ako znate bilo sta pisite,drago mi je da iako tv3 k vise nepostoji kao i sam dur ,ima ljudi koji se toga secaju kao neceg lepog i kvalitetnog ,neznam ali moje licno misljenje je da je dur ipak bijo za ono vreme itekakav doprinos muzici

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Ned Jan 07, 2007 3:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Istina je da je Alogia trenutno najveci predstavnik srbije u svetu sto se tice metala.Ali zaboravio si cinjenicu da je Tornado nekoliko godina pre podpisao ugovor sa Angular records-om iz nemacke i da je izdao i album.Poenta ovoga je da Alogia ima sredstva da ostvari sve to:ima svoj studio u kojem moze mirno da se posveti snimanju bez gledanja na sat,troskovi su automatski manji,a samim tim i zvuk benda je kvalitetniji,a zaradu im dodnosi to sto mnogi bendovi sa strane snimaju kod njih.Oni jesu talentovani muzicari ali imali su mnogo vecu medijsku podrsku,a da ne kazem u materijalnom.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Ned Jan 07, 2007 11:04 pm

Odgovoriti sa citatom

Naznam bas toliko pojedinosti o tim ugovorima ,posto nisam toliko u muzici kao ti ,ali ako je tako onda je dobro bar sto se tice finansiske situacije ona je koliko toliko stabilna ako se to tako moze danas reci

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

S_Stevan

Starija Beba

Pridružio: 16 Okt 2006

Poruke: 153

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Jan 09, 2007 12:23 am

Odgovoriti sa citatom

Pa dobro taj studio Brankovici verovatno nisu dobili na poklon, ljudi su jednostavno sve posvetili muzici, i drago mi je da bar nekolicina ljudi pored likova iz "granda" moze da zivi od Muzike u Srbiji, a samim tim ima mogucnost da mnogo vise vremena, emocija i ljubavi posveti tome, i kao sto se vidi tada ni rezultati ne izostaju.
_________________
Znam,neke su reke zauvek otplovile
Sam,na ovom svetu ja hodam sve sporije...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Jan 09, 2007 3:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne kazem ja da nisu predani ali da se niko ne bori osim njih to vec nije istina.Ali dosta o Brankovicima da se mi vratimo na temu.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Eva

Beba

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 62

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 14, 2007 10:25 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja nisam skroz pratila emisiju 3K dur pa me interesuje, da li je neko od pevača amatera otpevao neku pesmu Nevernih beba?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 14, 2007 10:27 pm

Odgovoriti sa citatom

Jedna je svojevremeno otpevala LJUBAV ali se nesecam koja.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Eva

Beba

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 62

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 14, 2007 10:38 pm

Odgovoriti sa citatom

I kako je otpevala?

Usput, zanima me, postoji li tema gde mogu pisati o utiscima sa koncerta, bez podataka, već jednostavno kako sam ja doživela svirku.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 14, 2007 10:51 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa posle svake svirke otvorimo temu o toj svirci tako da mozes tu pisati komentare i svoje utiske.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 14, 2007 11:25 pm

Odgovoriti sa citatom

Koliko se secam solidno je otpevala.

Mislim da je stvarno red da se pisu iscrpni izvestaji sa svirki, kao sto sam to ja uradio nakon svirke u indjiji. Slobodno procitaj sta sam napisao. Nekako mi je smor da vise citam postove tipa ,,joj bilo je super,, ,,kako dobro pevaju,, kakva svirka,, itd. Dajte malo vise kreativnosti i maste.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Feb 14, 2007 11:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Naravno da ce biti izvestaja samo da krene ponovo turneja sa svirkama. Evo za pocetak je ona svirka u NS, videcemo kako ce biti pa cemo napisati izvestaj..Naravno svi koji dodju na svirku neka se potrude da napisu nesto..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 5
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker