Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Razno o NB » Spot za "Anđeli pevaju" (Božić 2007.)

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Jan 04, 2007 9:51 pm

Odgovoriti sa citatom

Izasao je novi spot Nevernih beba, za pesmu "Andjeli pevaju", koja se nalazi na novom albumu "Pesme o Bozicu" (izdanje PGP) Spot je uradjen u saradnji sa PGP-om, danas je bila konferencija za stampu. Muziku i aranzman je uradio Milan, a tekst je od Vladike Nikolaja. Kako Milan kaze pesma je uradjena za Bozic koji nam dolazi i Djurdjeve stupove. "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jan 05, 2007 12:37 am

Odgovoriti sa citatom

Evo jednog komentara koji sam nasla na bgdcafe-u o ovome.

Citat:

Videla sam spot, pesma je prekrasna. Ja sam shvatila gledajuci konferenciju za stampu na Studiju B da je taj disk od sutra u prodaji. Mislim, disk vezan za BOŽIĆ, tj. razne Božićne pesme od kojih je noseća ,, Andjeli pevaju '' koju je komponovao Milan. Izdavac je PGP RTS, to je sigurno. U celoj prici je i pomoc u izgradnji, tj. obnovi Djurdjevih Stupova, tom najstarijem i nejsvetijem srpskom manastiru.
Svaka cast i Bebama i Milanu na toj vrsti saradnje, tj. pomoci koji su ucinili.
Trebalo bi da svi mi znamo ko smo i sta smo i kakvi su nam koreni.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Pet Jan 05, 2007 1:46 am

Odgovoriti sa citatom

Catrin kad i gde ce biti premijera ? (radim po ceo dan pa znas kako je,ako neko moze nek ga postavi)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jan 05, 2007 1:48 am

Odgovoriti sa citatom

Vec je pusten na tv. Danas je bio na RTS 2 i na Studiu B,a sutra i na ostalim kanalima. Inace od sutra je u prodaji cd sa bozicnim pesmama.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

ZeljkoBN

Beba

Pridružio: 21 Jul 2006

Poruke: 39

Lokacija: Bijeljina


Poslao: Sub Jan 06, 2007 11:03 am

Odgovoriti sa citatom

Evo clanka koji sam nasao o citavom projektu ciji je dio pjesma "Andjeli pevaju"

Produkcija PGP RTS i prijatelji manastrira Đurđevi stupovi predstavili su u Radio Beogradu kompakt disk 'Deca deci za Božić', album božićnih pesama za decu sa devet autorskih kompozicija domaćih i stranih autora.

U danima očekivanog radosnog praznika - Rođenja Hristovog, po blagoslovu episkopa raško-prizrenskog Artemija i bratstva manastrira Đurđevi stupovi u Rasu, u izdanju PGP RTS objavljen je album božićnih pesama za decu na kome su autorske kompozicije srpskih kompozitora i gostiju iz Rusije, Gruzije, Grčke i Rumunije.

Ljiljana Popović, jedan od autora, objasnila je da svaka pesma ima svoj lični izraz, zasnovan na srpskim tradicionalnim muzičkim korenima i savremenim kompozicijama i aranžmanima, na tekstove Sv.vladike Nikolaja ohridskog i zičkog.

'Čast je raditi muziku na stihove vladike Nikolaja, kada dođemo u dodir sa njegovim divnim porukama, osetimo drugačiju energiju, veru i ljubav koju smo želeli da približimo drugim ljudima, koji to možda još nisu pronašli u svojim srcima', rekao je Milan Đurđević, autor pesme 'Anđeli pevaju', koja je snimljena i kao spot.

Producent albuma i autor Ljuba Ninković rekao je da je album poseban iz više razloga: deca su pevala deci prenoseći poruku božićne radosti, Hristove ljubavi, a on je namenjen srcima ljudi. Ninković je ukazao da ovakvih izdanja nije bilo kod nas i da pored toga što je muzika bliska mladima, CD nije pravljen za 'top liste' nego da nadživi svoje autore.

'Suština projekta, koji pokazuje da umetnost ima još veću vrednost kada se radi i stvara u slavu i čast Boga, je da mladim ljudima na njima razumljiv i prihvatljiv način prenese najbitnije moralne i duhovne vrednosti naše pravoslavne vere', rekao je Ninković.

U radu na CD učestvovao je veliki broj poznatih izvođaca i dece, među kojima su dečiji hor 'Kolibri', Dečiji hor hrama Svetog Save, dečiji hor Saborne crkve, Asim Sarvan, Đurđević [Neverne Bebe], Željko Savić, Nebojša Mastilović. Pesmu koja je pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija snimljena za spot 'Anđeli pevaju' uradio je Đurđević u sabornom duhu i u njoj učestvuju brojni muzičari i deca, kao i glumci Sergej Ćetković, Ivan Bosiljčić, Tanja Bošković, Sonja Kolačević, Divna Ljubojević, Jelena Tomašević, Ninković, Tijana Milošević i drugi.



Pozdrav svima, a posebno Catrin

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Ned Jan 07, 2007 1:13 am

Odgovoriti sa citatom

Ja i moj posao po celi vazda dan svi ljudi u ovoj zemlji videli ja ne, Catrin ili bilo ko ako ikako ga dograbi nekako nek ga stavi ovde jer mi je to jedini nacin da ga vidim.
Ajd drugari molim vas, unapred mnogo zhvalan
sigi

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Ned Jan 07, 2007 5:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Eh, nisi jedini koji nije video... Ja ne gledam tv već nekoliko dana... glupi ispiti...
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Jan 07, 2007 5:35 pm

Odgovoriti sa citatom

Nisam ni ja jos videla spot, ali sam bar cula pesmu jos davno davno, i odusevljena sam Smile
ali isto zbog ispita nikako spot da ulovim.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Pon Jan 08, 2007 10:05 pm

Odgovoriti sa citatom

Danas sam uspela da ga ulovim,bio je na RTS2 na kraju emisije "Ovo je Srbija" oko 17h,moguce da ga tad pustaju stalno.Super je, pevaju zajedno Jeca,Jana,Jelena Tomasevic,Sergej Cetkovic i jos dosta ljudi i dece u horu,tu je i Milan naravno.A pesma je stvarno predivna,prica za sebe!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Bojan

Nova Beba

Pridružio: 09 Dec 2006

Poruke: 5

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Čet Jan 11, 2007 5:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Hm, nisam video spot, ali su sinoc svirali to.. super zvuci, naravno Cool
_________________
http://www.demether.com
http://www.valleyofwishes.net

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker