Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Prvi koncert N.Beba kom ste prisustvovali bio je... ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Jul 02, 2009 10:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Baš kao što naslov kaže,gdje je bila prva svirka Nevernih Beba kojoj ste prisustvovali?Znam da većina forumaša,iza sebe ima koncerte i koncerte.Voljela bih čuti od Vas,kakav je bio provod,razlika u odnosu na neke kasnije nastupe ili jednostavnije rečeno-Vaši utisci tj.doživljaj samog nastupa?


April,2006 god. Club"Berlin"-I.Sarajevo

U to vrijeme Bebe jesu bile poznate u BiH,ali je sasvim sigurno da nisu uživale toliku popularnost kao u Srbiji,mediji su "čudo",u svakom pogledu.Ali,kako kvalitetna muzika,uvijek,na ovaj ili onaj način, pronadje put do svojih slušalaca,tako su se i pjesme poput Dvoje,Veliki Je Bog,Tužna Pesma...izborile za svoje,dovele ljubitelje dobre svirke na taj famozni koncert i utabale put nekim drugim pjesmama...Stranac,Kiša,Lica...

Uglavnom,te večeri club je bio prepun,što je svakako činjenica koja puno govori,imajući u vidu da je sam club ogroman(tri posebna,nekim poluzidovima ispregradjivana prostora,ne baš najsrećnije rješenje,no šta je tu je).Uostalom,to i nije važno.Važno je da su Bebe napravile koncert za pamćenje.Atmosfera je bila fenomenalna,masa mladih,pozitivnih ljudi i svi su pjevali u isti glas,vrištali,skandirali,aplaudirali...

Ja zaista ne znam koliko sam bend pamti taj koncert,ali danima nakon toga,isti je bio predmet najpozitivnijih kritika.I, značio nam je mnogo,značio je potvrdu da je uprkos svim najezdama kvazi muzike(znate one "muzike" ),duh r'n'r preživjeo u našem gradu.

Baš volim da se sjetim tog koncerta... Smile

Da čujem i Vas. Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jul 03, 2009 1:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Zanimljiva i super tema. Two thumps up

Moje prvo prisustvo koncertu beba je bilo upravo na Zajecarskoj gitarijadi 2007. god. 2006. godine sam pocela aktivnije da ih sušam ali nikad mi nije palo na pamet da zbog nekog benda ili nekog koncerta provalim toliki put, valjda zato sto nisam imala toliko jaku emociju, zelju i volju da to uradim zbog nekoga koji svira tako dobru muziku, realno takvog benda kod nas nije ni bilo dok se bebe nisu pojavile.

Elem, cim videh u novinama plan i program gitarijade, odmah mi je sinula ideja, zasto ne otici, hm, bebe, hm, Dado Topic, pa jos iste veceri, pa to je sjajno. Dogovorih, organizovah se i put pod noge kolima za Zajecar. Sve novo, nepoznat pun, nepoznat grad, ali mapa je tu, volja i zelja su tu, raspolozenje koje je najbitnije je pozitivno, vreme toplo, samo je jos trebalo stici i osetiti tamosnju atmosferu.
Gradic me je zaista prijatno iznenadio, ono jezerce zaista je predivno. Prosetali se gradom i strpljivo cekali pocetak programa. Bilo je malih zakasnjenja tako da je zaista trebalo puno strpljenja da se bebe pojave, a kada je taj period stigao, bomba od dobre muzike. Two thumps up Tada sam po prvi put cula Serbian song i Lica, a Jelena mi je ostavila urezana secanja na taj prvi nastup, jer je sa toliko emocija i snage pustila svoj glas, da se prosto poigravala sa muzikom i to je ono kada kazete ono pozitivno vau, kako je dobro, ma exta. Prosto neverovatno. Izlazi Jana, jos jedna bomba, komunikacija ta dva glasa prosto je fenomenalna, jedna drugoj namecu svoju energiju, kao da se o necemu raspravljaju, kao da jedna drugoj pricaju neku pricu i kraj pesme, sve se stisava, nema uzburkanosti, finim, neznim tonom Jana zavrsava pesmu. Predivan osecaj za doziveti. Kasnije su se redjale pesme kao reka koja uzburkano tece, ni jedna te ne ostavlja ravnodusnjim. Nepuna dva sata potpune paznje, potpuna posvecenost dobroj i kvalitetnoj muzici, to je ono sto je ostalo urezano u mojim secanjima, nesto sto se nikada nece zaboraviti. Two thumps up

Prespavasmo par sati u kolima pa put za Bg, koji je relativno bio zamarajuc, ali za taj osecaj, za takvu dozu muzike, sve je vredelo, nema niceg boljeg kada te jedan koncert i muzika moze odrzavati u zivotu u narednom periodu. Two thumps up

I tako narode, nepostoji vise distanca koju ne bih preplovila zbog beba, jer je svaki naredni koncer bio upravo toliko pozitivan, energican i snazan, a kako godine prolaze to se ni ne menja, jer je to bend koji svira i zivi za muziku a ostalo je sve relevantno. Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pet Jul 03, 2009 3:45 pm

Odgovoriti sa citatom

Sa Club - Sarajevo!

Jako cudna svirka. Mislim da ce se bend definitivno sloziti samnom! Very Happy
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Jovana

Super Beba

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruke: 755

Lokacija: Lazarevac,Srbija


Poslao: Pet Jul 03, 2009 5:31 pm

Odgovoriti sa citatom

Bar,klub "Planet",2007. godina

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Jul 03, 2009 6:47 pm

Odgovoriti sa citatom

Jovana, jel mozes da napises nesto vise, utiske sa tog koncerta? Smile
Da li ti je zbog neceg ta prva svirka bila posebna, ili ostala u secanju..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

srdjan b

Nova Beba

Pridružio: 10 Jul 2009

Poruke: 2


Poslao: Pon Jul 13, 2009 12:23 am

Odgovoriti sa citatom

prva svirka kojoj sam prisustvovao je bila davne 1998 u Sremskoj Mitrovici u Film kafeu,ako me secanje dobro sluzi...
Posle toga je bilo jako mnogo koncerata...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

lisho

Nova Beba

Pridružio: 17 Okt 2007

Poruke: 8

Lokacija: cacak


Poslao: Pon Jul 13, 2009 3:25 pm

Odgovoriti sa citatom

31.12.2006. ca, pa sc 25.10.2007. pa kv 13.02.2009.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pon Jul 13, 2009 3:44 pm

Odgovoriti sa citatom

Ljudi,nemojte škrtariti na riječima,ja otvorila temu da čujem Vaše utiske,a dobila čistu statistiku. Confused
Svi se uspavali ili šta... Razz
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

mala Maja

Nova Beba

Pridružio: 02 Mar 2010

Poruke: 8


Poslao: Uto Nov 30, 2010 5:44 pm

Odgovoriti sa citatom

U Zajecaru na gitarijadi...
_________________
♥❤♥ 12.04.2008.♥❤♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dylan Dog

Napredna Beba

Pridružio: 23 Okt 2006

Poruke: 348

Lokacija: centar svega


Poslao: Čet Maj 05, 2011 5:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Било је то давно, пре пет година. Шетао сам са другарицом Словенском плажом, чуо Nothing else matters, па после тога Another brick in the wall и од тада па до дана данашњег сам утефтерио преко 250 концерата Беба. Smile
_________________
Smrt! smrt je ovde,
kao i na brežuljcima svim,
Velika Tješiteljica duša žalosnih,
što ispod zemlje su
i čekaju na cvet kao na oca,
dok onaj što živi čeka VELIKOG ŽETEOCA!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

BoJana :)

Beba

Pridružio: 02 Dec 2010

Poruke: 73

Lokacija: Valjevo


Poslao: Pet Maj 06, 2011 12:37 am

Odgovoriti sa citatom

Svidja mi se ova tema, navraticu za koji dan, jer sad nemam vremena za romanisanje svog prvog utiska. Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

ciao Dino

Beba

Pridružio: 19 Mar 2009

Poruke: 59

Lokacija: NBGD


Poslao: Uto Maj 10, 2011 3:24 am

Odgovoriti sa citatom

ja sam nazalost, tek 2008. na H2O , a poceo sam Bebe da slusam kada je izasao treci album 'Juzno od srece'
PS krivo mi je sto nemam vise gostovanja van Bg-a,a posebno mi je krivo sto 2002. u junu nisam bio na Gardosu u Zemunu na svirci (nisam imao s kim da idem,al sam tek posle nekoliko godina skapirao da nekad moras i sam)
_________________
Misli stvaraju dela,dela formiraju navike,navike grade karakter,karakter oblikuje sudbinu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Maj 10, 2011 6:01 pm

Odgovoriti sa citatom

ciao Dino ::

al sam tek posle nekoliko godina skapirao da nekad moras i sam)


Uz bebe nikada nisi sam.... Wink
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoJana :)

Beba

Pridružio: 02 Dec 2010

Poruke: 73

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Maj 10, 2011 11:43 pm

Odgovoriti sa citatom

ciao Dino ::

al sam tek posle nekoliko godina skapirao da nekad moras i sam)



Ja se slazem. Ja cu da pocnem sama da idem na svirke, pa kako se snadjem, jer kad se setim sta sam sve samo propustila zbog nemanja sa kim da idem...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker