Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Koncerti » 27.11.2009. - Novi Sad - Srpsko Narodno Pozorište

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Nov 29, 2009 7:12 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja bih rekla da je ovo bio Jedan Od Onih Koncerta...poseban u svakom slučaju.
Stvarno sam uživala čitajući vaše postove,prosto ne znam ko je ljepše opisao sve što se dešavalo na koncertu...još nam je Marinče,dočarala atmosferu,svojim video zapisama - hvala.

Nadam se da ću i ja dočekati da čujem ove pjesme,nekom prilikom.
Bravo za bebe,bravo za publiku. Two thumps up
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoB

Starija Beba

Pridružio: 23 Nov 2009

Poruke: 203

Lokacija: Čačak


Poslao: Ned Nov 29, 2009 8:50 pm

Odgovoriti sa citatom

Vrh ledenog brega, ovacije, smeh, emocije...
http://www.youtube.com/watch?v=du3jmbQBKJA
_________________
"...na putu do sna, moja dunjo mirisna..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Ned Nov 29, 2009 8:59 pm

Odgovoriti sa citatom

Two thumps up Two thumps up

BoB, svaka cast... Sve pohvale za tebe... Wink

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoB

Starija Beba

Pridružio: 23 Nov 2009

Poruke: 203

Lokacija: Čačak


Poslao: Ned Nov 29, 2009 9:16 pm

Odgovoriti sa citatom

Kokica ::

Two thumps up Two thumps up

BoB, svaka cast... Sve pohvale za tebe... Wink


Hvala, trudio sam se. Kvalitet nije najbolji, ipak je to XIV red... Two thumps up Two thumps up

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

suzana_ns

Starija Beba

Pridružio: 27 Feb 2009

Poruke: 134

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 12:32 am

Odgovoriti sa citatom

Budjav lebac ::

Kuljanka ::


Cuti tu i raduj se u tisini.... Exclamation


i opet, dobro je da nisi u blizini mene
da da kokice, al ipak o ovome najbolje zna Suzana, zao me njenih usiju Mr. Green

Nina, nista ti ne brini moje usi su navikle na tebe definitivno LOL

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 12:54 am

Odgovoriti sa citatom

EJ LJUDI!!!! fala vam ovako javno SVIMA na podrsci za moj izvestaj!!! puno mi znaci!! iskreno sam se bojala da ga postujem .. fala!! volem vas sve
odnosi se i na sve one koji se nisu ovde javno oglasili... HVALA vam
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Nov 30, 2009 1:41 am

Odgovoriti sa citatom

Mnogo toga je već rečeno, Nina je jednim delom napravila uvod kako nam se duše osećaju za vreme slušanja pesama Nevernih Beba. Vrhunac koncerta naravno pesma Godine srama, koju svi mi volimo i koja nas sve pogađa samo različitom jačinom, nekome se duša cepa, nekome suze teku ili se pak suzdržavaju a neki ne znaju kako da prežive taj bol, tu jačinu a ujedno i neku radost kada se otpeva i otsvira poslednji ton.

Veoma se radujem što je repertoar bio ovako po meni emotivniji, nego obično, prosto su se stapale pesma na pesmu, tempo na tempo, napravila se jedna priča koja je vodila ka nekom cilju a to je osetiti, videti i uživati u svemu što nam bebe pružaju.

Pravda, Lica, Dan tvoj, Jednom kada me ne bude, Luda, Tužna pesma, pesme kojima Jelena fenomenalno dočarava svoje pevačko umeće kroz emocije koje imaju ti stihovi, ona ih prosto sve podjednako oseća, i to zaista zna da prenese na nas, publiku. Glas je toliko snažan da je prosto ne moguće biti suzdržan dok se pesme slušaju, one se moraju pevati, ili bar pevušiti...
O Janinoj prezentaciji i ne moram pričati. Devojka zmaj, koji svaki dah podjednako snažno dostavi kroz energiju i po neku suzu. To je pevač, koji ne mari za izraz lica, nego daje ono što treba da se da, oseća to što treba da se oseti. Bol, tuga, radost, smeh, za nju ne bitan je, bitno je osetiti i otpevati, bile to Godine srama, Gde smo, Bela kola ili Boje sreće, ne bitno je, ona će to fenoenalno odraditi. Whistlehy Two thumps up

Iskrena da budem, bilo mi je malo tih dva sata slušati bebe, prosto smo navikli na njihovo trosatno uživanje, ovo je bilo malo neobično, ali sve ima svoje, svaki minut se pretvorio u jedan dah, svaka pesma je bila kao šapat a sve emocije su bile kao ljubav, ljubav koja je izlazila iz svih nas.

Jako mi je drago što su Saga, Boja sreće i Stranac svirane, a posebno moram pohvaliti pesmu Ljubav koja mi se jako dopada u ovoj verziji a Tužna pesma je imala poseban šmek, sve pohvale za tu verziju. Svima nam je naravno žao što Gde smo ne doživeše nastavak, ali pravo je iznanađenje bilo nadovezati Sve naše godine i tako zatvoriti jednu priču klavir-vokal, zaista predivno...

Ne smem izostaviti ni Milana koji je prosto pričao sa svojom klavijaturom, tihi, jači a i snažniji tonovi su se samo razmenjivali kroz njegove dirke. Vlajko je prosto, uz Ranđu naravno, fenomenalno davao ritam dok je Kebac profesionalno pratio svaku notu i održavao svojim udaraljkama tempo.

Preslušavajući snimke, utisci su još snažniji, stegnitost je još jača, raspoloženje je opet ono koncertno, akustično i emotivno... Zvuk dočarava sve... Zaista je teško bilo šta još dodati u ovom trenutku sem toga da je koncert bio fenomenalan, da je bend fenomenalan i da su za svaku pohvalu, i hvala im od srca na ovako predivnoj večeri. Bebe, obožavam vas...
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Pon Nov 30, 2009 1:44 am

Odgovoriti sa citatom

Napisati par reci a ne zvucati ponovljeno… par reci i u njima pretociti sve, nije lako… tesko je, jer emocije nikad ne mogu biti opisane recima… ne mogu i ne trebaju da budu, one su tu da ih osecamo…
Neverne Bebe u mom gradu... radost!
Ovaj put na daskama koje zivot znace...
Jednom sam rekla kako vise volim elektro koncerte... akustik nije bio moj favorit...
Znam i zasto, zato jer sam mozda isuvise vezana za album ‘Juzno od srece III’, zato sto je moja omiljena pesma sa tog albuma, zato sto volim hard zvuk Nevernih Beba.
Akustik koncert nisam dozivela nikada tako emotivno kao ovaj put!
Rekla sam ‘Da, ovo su Neverne Bebe’! Dosao je taj trenutak u mom zivotu kada mi je bilo potrebno da sednem i saslusam sve to... bas tu na tim daskama koje zivot znace, bas te pesme koje meni zivot znace, bas tu muziku koja Njima zivot znaci!
... Slusanje... novih aranzmana starih pesama... ne nisu to stare pesme, to su za mene neke sasvim nove psme tek sada dozivljene na pravi nacin... slusanje ... tonova... svaki ton vidljiv na njihovim licima... slusanje tisine.... da li ste na nekom koncertu slusali tisinu? Zvuci besmisleno je l’ da?! Ovaj put sam je cula, culi su je svi koji su se nasli tu... slusanje emocija, svako svojih.... svaki put nesto drugacije a nesto uvek isto... da to su te pesme koje meni zivot znace!
Kada prodje neko vreme.... i sve ovo bude deo proslosti, kada neko spomene ovaj koncert, prva pomisao moja bice „Godine srama”. Pesma koja je obelezila ovo vece, Janino vece! Jano, hvala Ti za tu emociju koju si podelila sa Nama, hvala Ti za emocije koje si probudila u Nama, hvala Ti za suze...
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Nov 30, 2009 1:51 am

Odgovoriti sa citatom

@Jano, hvala Ti za tu emociju koju si podelila sa Nama, hvala Ti za emocije koje si probudila u Nama, hvala Ti za suze...

Two thumps up Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

novy

Nova Beba

Pridružio: 18 Nov 2009

Poruke: 12

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 2:16 am

Odgovoriti sa citatom

Trudicu se da se ne raspisem previse,jer ste vi ostali ispisali i moje misli i emocije (na zaista predivan nacin) Iako je mozda svako na svoj nacin doziveo koncert,cini mi se da smo ga u najvecoj meri doziveli isto....i kao sto su mnogi rekli,iako nisam poznavao skoro nikoga u sali,postojao je taj neki osecaj jedinstva i kao da smo svi postali jedno......delili smo iste emocije,svima su nam se smenjivale neke uspomene (sto srecne sto tuzne) iz proslosti koje smo vezivali za muziku Nevernih beba.Koliko su samo secanja jaca kada ih povezemo sa nekom muzikom a muzika N. Beba je toliko jaka i emotivna da je nemoguce da niko ne vezuje neku bitnu uspomenu uz neku od ovih pesama Smile Sve u svemu.....bila su to savrsena 2 sata.....oni retki momenti u zivotu koji se mogu nazvati savrsenim i kojima se apsolutno nista ne treba dodati ili oduzeti.
Veliko hvala Nevernim bebama i veliko hvala svima vama koji ste bili deo ovoga,jer emocije koje smo svi zajedno delili i atmosfera koju smo stvorili su i ucinili da bude sve tako savrseno

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

*DraGaNa*

Beba

Pridružio: 05 Maj 2009

Poruke: 75

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 10:47 am

Odgovoriti sa citatom

m a r i n c e ::

http://www.youtube.com/watch?v=MXimfk1trEI
Neverne Bebe-Godine srama, S.N.P.

http://www.youtube.com/watch?v=qx8RQk67Uno
Neverne Bebe-Gde smo i Sve nase godine, S.N.P.

http://www.youtube.com/watch?v=X0hYes4EBbI
Neverne Bebe-Dan tvoj, S.N.P.

Marince HVALA TI PUNO!!!!!!!!!!!
_________________
"U jedan zvuk stane milion slika,zato je svako ko se bavi muzikom,na bilo koji nacin,veci umetnik od slikara"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

*DraGaNa*

Beba

Pridružio: 05 Maj 2009

Poruke: 75

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 10:54 am

Odgovoriti sa citatom

Ja sam i zaplakala....
duzi komentar na koncert cu ostaviti kada budem imala vremena jer me je jako dirnulo sve....JAKO....
I zelim to da podelim i sa vama svima:)
_________________
"U jedan zvuk stane milion slika,zato je svako ko se bavi muzikom,na bilo koji nacin,veci umetnik od slikara"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Nov 30, 2009 11:20 am

Odgovoriti sa citatom

Sve je, zapravo, pocelo da me stize tek juce, kada sam na nekoliko procitanih izvestaja ovde (Budjko, Petrica, Peca, sada i Ina, ma svi) i nakon pregledanih video klipova ukapirala ono sto je Peca lepo rekao. U Novom Sadu prisustvovali smo - istoriji.
Sve oko ovog koncerta za mene je imalo jos jednu posebnu dimenziju. Da me je neka sila tog dana pitala koja mi je najveca zelja rekla bih nedvosmisleno: samo da sve prodje ok, da svi ljudi koji dodju budu zadovoljni i ponesu osecaj nikad dozivljen, da bend bude zadovoljan, da se desi ono sto se desilo a to je da u sali nije bilo coveka koji na ivici suza nije bio bar jednom. Jednostavno, kockice su se sklopile da se u onom predivnom ambijentu zaista, ne u frazi, spojimo u jedno.
Napisala sam nakon nekog od koncerata pre u Novom Sadu da ja nisam bas toliki fan pesme "Godine srama", volim je, kao i sve pesme Beba ali na mojoj lestvici ima pesama koje su pozicionirane daleko iznad i vise sam za njih i vezana. Nikada, ali nikada u zivotu necu zaboraviti kako je vristala tisina u sali ovog 27. novembra dok je snop svetlosti padao samo na Janino lice. Svaka cast Jano, ponosni samo sto Te imamo.
Od "Godina srama" nadalje krenulo je i moje "umiranje".
"Luda", "Bela kola", "Sve nase godine", "Jednom kad me ne bude" - pokupile su i izbacile sve moje preostale suze i emocije. Jelena, bila si lepa kao andjeo a pevala si, cini mi se, zaista, "...kao nikad nikom pre". Da ne zaboravim - "Tuzna pesma" u najboljem aranzmanu ikada, odsvirana nalepljena na "Godine srama". Pesma koja obicno uz vrisak i huk nekako po logici stvari zauzima mesto na kraju svakog koncerta kao uvertira kulminaciji, ovog puta je zauzela poziciju koju niko nije ocekivao i pokazala da je zapravo mnogo veca pesma nego sto jeste (ako je to uopste moguce).
Nekoliko Randjinih sola ("Godine srama", "Kraljica" i njegov prkosni hod levo - desno od jednog do drugog kraja bine), Milan koji je spartao od ludila na klaviru do bukvalnog razvaljivanja kongi, kroz neke do sada neodsvirane aranzmanske ideje vezane i za vokal i za klavir, samo su neki od detalja koje i sada potpuno jasno vidim iako sam, mogu to da kazem, pomalo jos u stanju odlozenog soka. Hvala i ostalima iz benda sto su disali kao jedan, ne zelim da mi se reci rasplinu.

Ako bih htela da ovaj koncert posmatram izopsteno iz perspektive nekoga ko je za Neverne bebe vezan na razne nacine, mozda je nabolje da prenesem impresije nekih bitnih i veoma kompetentnih ljudi koji su te veceri dosli u SNP. Ako ljudi od imena i znacaja koji su gledali sve velike koncerte velikih svetskih bendova i celog zivota se bave produkcijom na najvisem nivou kazu da je ovo sto su Bebe uradile verovatno konceptualno i kvalitativno najambiciozniji projekat na prostorima ex-yu... Ako novinari iz tri novosadske televizije u odvojenim intervjuima sa Milanom konstatuju da ovakvu emociju Novi Sad mozda i nikada do sada nije doziveo... Ako su iz sale izlazili ljudi kojima se na licima moglo procitati sve ono o cemu ovde pisemo i pisacemo jos...
Onda ja ne znam sta bih jos dodala osim da sam strasno ponosna i znam da isti osecaj delite i Vi. Imamo i zasto. Jer ovo sto smo svi zajedno poneli iz mraka i jednostavne scenografije kulisa SNP-a, nikakvim novcem, avionima, kamionima ni sleperima nikakve skupe opreme, najskupljim lajt efektima niti grandioznim, spektakularnim sljastecim hepeninzima se - ne moze nadoknaditi niti se emocija koju su nam Bebe donele moze odglumiti i isfolirati. U danasnje sumanuto vreme doziveti i podeliti sasvim nebrusenu ekspresiju ljubavi u trenutku tisine u kome svi zajedno ne disemo - blagoslov je. Znam dobro da je i za bend sve ovo dozivljeno blagoslov sa druge strane. Za onog ko se muzikom bavi i muziku stvara iz najcistijih motiva a to je potreba da se sa publikom nesto sasvim iskreno podeli, potekla suza inicirana odsviranim notama valjda je najbolja potvrda da je - uspeo.

Moram samo jos da kazem nekoliko reci, osecam obavezu. Zao mi je sto organizacija druzenja forumasa nije bila na visem, zasluzenom nivou i sto se toga tice prihvatam krivicu na sebe i izvinjavam se svima! Jednostavno, od guzve i haosa koji je bio i pre i posle koncerta prosto nisam fizicki stigla da nekako bolje resim i upoznavanje novih forumasa sa starim forumasima i sa bendom i jako mi je zao zbog toga! Obecavam da cemo to ispraviti i to veoma brzo, brze nego sto mislite Wink.
Izvinjavam se svima i za zbrku zvanu "Sterija" - "Trema". Znate da organizacija koncerta nije bila nasa i desilo se da je po obicaju i njihovoj proceduri na onom flajeru za "Steriju" i za after party pisalo da ce Bebe biti tamo a da to ni mi nismo znali Shocked. Posebno se i ovako najdublje izvinjavam Peci.
Dogodio se raskorak u informacijama koji nisam uspela da iskoordiniram jer jednostavno sam fizicki bila na drugom mestu na kome sam tada morala da budem, pritom mi je baterija na mobilnom pukla jos pre koncerta Sad Sad. Nadam se da primate moje izvinjenje.
Zahvaljujem svim forumasima sto su dosli u tolikom broju, Katarini sto je kao i obicno bila na usluzi vezano za karte, bendu sto je omogucio forumasima da po povoljnijoj ceni karte dozive ovo za pamcenje i Urosu i Darku iz "Harmony music & marketing" na trudu.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pon Nov 30, 2009 12:10 pm

Odgovoriti sa citatom

Iako nisam bila na koncertu, moram napisati da mi je jako drago sto je sve proslo u najboljem redu i sto ste se svi lijepo proveli!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

MikiMaus

Beba

Pridružio: 18 Okt 2008

Poruke: 65

Lokacija: Zemun, PH


Poslao: Pon Nov 30, 2009 1:00 pm

Odgovoriti sa citatom

Neverne Bebe - SNP09 - Godine srama 1
http://www.youtube.com/watch?v=cbTrVrYHfHg
Neverne Bebe - SNP09 - Godine srama 2
http://www.youtube.com/watch?v=c3OQjP95mmQ

Neverne Bebe - SNP09 - Boja Srece(samo parce..)
http://www.youtube.com/watch?v=6hUWxuK0JdI

Neverne Bebe - SNP09 - Daire
http://www.youtube.com/watch?v=7TKXQlep_3M

Neverne Bebe - SNP09 - Ko Zna
http://www.youtube.com/watch?v=KL-6VxQFobs

sve ovo na gomili i jos tog:
http://www.youtube.com/user/mikimaus79

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

*DraGaNa*

Beba

Pridružio: 05 Maj 2009

Poruke: 75

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 1:15 pm

Odgovoriti sa citatom

@mikiMaus...odlicne snimke imas!!!!!!
svaka cast!
Izvini Marina,ali ovi su bolji Smile
_________________
"U jedan zvuk stane milion slika,zato je svako ko se bavi muzikom,na bilo koji nacin,veci umetnik od slikara"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Nov 30, 2009 2:32 pm

Odgovoriti sa citatom

ja sam se odavno pomirio sa cinjenicom da pesme 1000 godina i veliki je bog u izvornim verzijama verovatno nikad necu cuti uzivo od n.beba tako da ih uprkos najavljenom ,nestandarnom repertoaru nisam ni ocekiveo za razliku od mog drugara ivana koji se potajno nadao...dzabe jbg.
sto se samog repertoara tice, osim sage i boje srece ,ostalo mi i nije bilo previse iznenadjujuce jer su u pitanju pesme koje se inace jako cesto sviraju u poslednje vreme. vise me je iznenadila verzija tuzne pesme, hvala bogu pomislih u sebi da su je malo promenili, ubrzali, posle 5 godina. za pesmu ljubav sam odavno rekao da za mene postoji samo jedna verzija tj ona originalna i da ne volim da gledam eksperimentisanja sa njom. jednostavno neke pesme su takve kakve su i ne treba ih menjatil jer se po meni, promenom aranzmana menja i njena sustina. oktobar fest mi je po prvi put prijao u janinoj verziji a posebno mi je drago da je jedna svirka beba prosla bez ,po meni najlosije (tj. jedine pesme beba koju smatram losom) " hajdemo svi" i ja sam bendu zahvalan zbog toga. spora verzija da ima nas...peco sta da ti kazem, bio si cuo si...nisu nas poslusali Sad
saga i boja srece su svakako bile hig light koncerta jer su u pitanju mozda i najkompleksnije i najkvalitetnije pesme koje je ovaj bend ikada napravio. iznenadila me je saga u skroz originalnom aranzmanu sto nije bio slucaj u martu 2007 u tremi, kada sam imao prilike da cujem izvodjenje te pesme u jako aranmanski cudnoj verziji. ovog puta mi se jedino pevanje nije dopalo , odnosno, jana je to otpevala kako samo ona ume medjutim, milanov glas u originalu ima taj zvuk propasti ...nadam se da me niste pogresno shvatili.
isto vazi i za pravdu. po ko zna koji put, meni jelena sa svojim karakterom i pojavom jednostavno ne ide uz takvu pesmu. ona na sebi nema ni jednu zlu crtu ,dobra je osoba, stidljva...za te stihove i recitovanje ,potreban je milan i njegova interpretacija uzasa. moje misljenje, ne zamerite mi.
luda je svakako bila iznenadjenje dok smo bela kola imali prilike da cujemo u ovoj akustik verziji i ja sam zadovoljan sto uopste imam priliku da cujem tu pesmu uzivo.
godine srama ni meni nikad nisu bile favorit. oduvek mi je bio zanimljiviji spot nego sama pesma. jednostavno nisam toliki fan patetike , ne pustam suze lako ...mozda jos uvek nisam imao pravu ljubav ili sta vec...mozda cu nekad u buducnosti i ja kukati uz tu pesmu, za sada ne...a do tada, randja - solo Two thumps up
kraljica je zvucala ok kao i uvek medjutim ja bas i nisam neki fan latino prizvuka u muzici a ta pesma mi nikad nije bila favorit na albumu frenkija.
meni svakako najemotivniji momenat bio je izvodjenje pesme stranac. zao mi je sto je ta stvar pomalo zapostavljena u komentarima koncerta. pesma ide, ja se secam perioda od pre 12 godina, a iza mene neki lik (rekao bih da ima izmedju 30 i 40) peva pesmu u ton. priseca se i on perioda kada se pojavio spot za tu pesmu ,koji je najavio album koji ce u mnogo cemu promeniti status n.beba na nasoj sceni.
sam zvuk mi je bio cudan, tamo gde sam ja sedeo, milana sam jako slabo cuo, a randjino pojacalo pravo ispred mene te sam imao feeling gitarski orijentisanog koncerta n.beba sto je nemoguce Two thumps up .

nisam siguran da je atmosfera u sali bila takva jer su ljudi z
anemeli od emocija ili cega vec... pre bih rekao da je publika bila zbunjena repertoarom na koji nije navikla. jako cudan ambijent, mrak, malo svetla na bini...ko u bioskopu, pa je cak i moj saljivi povik " PUSTI FILM " kada su se svetla pogasila imao smisla.


nesporazum sterija - trema ne zelim da komentarisem...hvala bogu da je bila trema na kraju , to je sve.

i tako prodje jos jedan koncert beba, jos jedno druzenje, zezanje, zajebavanje odredjenih ljudi , ganetovo slikanje, katarinino dezurstvo u holu , basketovo ko zna koje pivo, vlajkovo predavnje iz istorije domaceg rock n rolla, janina nova frizura, pecin dolazak u pratnji fatalnih konjevicki, terzickini napadi emocija u prvom redu, sonjine i igorove fotografske akrobacije, zeljkove kritike, ivanov (ovog puta bez odela) pelinkovac, marijanina energija ,kokicina objasnjavanja kako se stavlja meso u pac... , pera na visini zadatka...naravno, falili su neki dragi ljudi ali...


i na samom kraju te divne veceri, ja i zeljko izlazimo na slaviji, cika gane nastavlja dalje, 4 ujutru, prvi autobusi i tramvaji polaze sa svojih stanica, u glavi jos uvek odzvanja saga, cak i kada sam konacno oko pola 6 zaspao.




po meni , ovo je bio pravi koncert za fanove, za one ljude koji poznaju istoriju i diskografiju nevernih beba, za one koji nisu poceli da ih slusaju pre 2 godine , za one koji su sve uspone i padove prozivljavali sa njima, koji su kao klinci u srednjoj skoli gledali i snimali svaku epizodu 3k dura ne zbog takmicara vec zbog prateceg benda, za one koji ih vec godinama prate na koncertima sirom srbije i ex yu i koji su spremni da predju i po 400 km da bi ih videli u sarajevu recimo , za one kojima nikakvi domaci kvazi spektakli u areni ne mogu zameniti jedno intimno vece sa nevernim bebama u jednoj tremi, za one koji razumeju i prepoznaju muziku i koji na koncerte dolaze da bi nesto osetili i doziveli a ne zato sto je sada IN ici na svirke nevernih beba, za one koji ce slediti milanovu ideju bez obzira ko se sa njim na bini pojavio, za sve one koji ih vole i koji su ih voleli...a koliko nas je zapravo takvih Question Question Question

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

suzana_ns

Starija Beba

Pridružio: 27 Feb 2009

Poruke: 134

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 2:52 pm

Odgovoriti sa citatom

novy ::

Trudicu se da se ne raspisem previse,jer ste vi ostali ispisali i moje misli i emocije (na zaista predivan nacin) Iako je mozda svako na svoj nacin doziveo koncert,cini mi se da smo ga u najvecoj meri doziveli isto....i kao sto su mnogi rekli,iako nisam poznavao skoro nikoga u sali,postojao je taj neki osecaj jedinstva i kao da smo svi postali jedno......delili smo iste emocije,svima su nam se smenjivale neke uspomene (sto srecne sto tuzne) iz proslosti koje smo vezivali za muziku Nevernih beba.Koliko su samo secanja jaca kada ih povezemo sa nekom muzikom a muzika N. Beba je toliko jaka i emotivna da je nemoguce da niko ne vezuje neku bitnu uspomenu uz neku od ovih pesama Smile Sve u svemu.....bila su to savrsena 2 sata.....oni retki momenti u zivotu koji se mogu nazvati savrsenim i kojima se apsolutno nista ne treba dodati ili oduzeti.
Veliko hvala Nevernim bebama i veliko hvala svima vama koji ste bili deo ovoga,jer emocije koje smo svi zajedno delili i atmosfera koju smo stvorili su i ucinili da bude sve tako savrseno

U potpunosti se slazem sa tobom i ja sam osetila kao da smo svi jedno u par trenutaka, toliko osecanja, emocija ... Stvarno je bilo savrseno i nznm dali bi se ponovo mogao ponoviti takav koncert sa toliko osecanja i sa takvim dozivljajem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

*DraGaNa*

Beba

Pridružio: 05 Maj 2009

Poruke: 75

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 3:18 pm

Odgovoriti sa citatom

E ovako…pocetak koncerta…tisina…uvodan citat….reci….
Polako ulaze…..Sedim I gledeam ih po prvi put I skocila bih na binu da ih zagrlim…
Sedim…pocinje koncert…Kakavi pocetak , kakva uvodna pesma….svaka cast…sedim gledam…zaplakala bih…a srce mi jako kuca…
Ljudi oko mene…nisam sama…moram da pazim da me emoocije ne ponesu I da ne napravim neku glupost jer tako su mi blizu a tako daleko….
Jana….ima tako bozanski pogled kada peva,tako se unese…pravi umetnik.I ima tako dobar kontakt sa publikom…Neka toplina,cistota iz nje izbija-iz njenih ociju,pokreta…zraci scenom….
Jelena takodje…
Kada njih dve pevaju u duetu to je melem za usi,melem za dusu…Osecaj duhovnosti….Bozanstva…
Sve,bas sve pesme su otpevane po tacnom redosledu,kako treba….
A finish je bio prelep….sa po meni najlepsim pesmama….
“Godine srama”…tu sam vec zaplakala…iako sam sve vreme pevala….ali tiho jer sam bila u 3.redu I bilo me je stid.
Najlepse mi je bilo kada me je Jana pogledala I primetila koliko sam se uzivela…
I da ponovim “Godine srama”…neko,secam se rece na youtube da nikada vise nece moci tako dobro da je otpeva…greska….!!!
Sedim gledam…polako svi odlaze,ona ostaje sama…Milan je tu….pocinje neka melodija…osecam to je ta pesma….i pocinje…..
Tako me je dodirnula…Jana….sa njenim glasom,I iznova unela se potpuno u pesmu…..kao da je nekom posvetila…kao sto sam je I ja nekom posvetila….
Pesma ”Dan tvoj” prelepa…..Eto ukratko od mene

Ovaj koncert , koji sam toliko dugo cekala….nikada necu zaboraviti I jedva cekam novi I znam verujem da ce svaki novi put biti jos bolje , jos lepse.
Neverne Bebe ,t oliko godina sam bila uz vas,kada su mnogi sumnjali u vas….ja kada sam 1. put cula jos u osnovnoj skoli pesmu “Dvoje” sam vas zavolela…I verovala u vas!

Volim vas PUNO!!!!!
_________________
"U jedan zvuk stane milion slika,zato je svako ko se bavi muzikom,na bilo koji nacin,veci umetnik od slikara"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

Dragana_NS

Nova Beba

Pridružio: 06 Mar 2008

Poruke: 18

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Nov 30, 2009 3:47 pm

Odgovoriti sa citatom

Hvala svima na snimcima, odlicno zabelezeni neki trenuci na koncertu Smile hvala bebama na takvoj energiji i savrsenoj interpretaciji, nema se sta vise reci... SAGA-konacno Very Happy i sve ostale pesme koje nisu do sada svirali toliko. Svaki sekund je bio pravo uzivanje, i za njih i za nas... i ona tisina u publici dok se cuju samo Jana i Milan... Vecina vas je odusevljena vracanjem pesama sa prva 2 albuma, ja takodje! Atmosfera nekako stidljivo emotivna, tako da ja malu prednost dajem Tremi i emocijama koje se tamo dozive (i pored zaista savrsenog koncerta u SNP-u). Ali mi je neizmerno drago zbog pune dvorane i nadam se da ce bebe svirati jos mnogo, mnogo puta punom Sava Centru, SNP-u itd. Pozdrav!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 12 od 14
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker