Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » 11.07.2008. - Srbobran - gradski trg

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 12:19 am

Odgovoriti sa citatom

@ Hilary


Mrdamo...
Ja od juce planiram da napisem nesto ali se tako bojim da cu se utopiti u gomili fraza.Jednostavno,onaj ko ne dozivi tako nesto pojma nema sta propusta i koliko su neke naoko male stvari zapravo velike i bitne...
Zadovoljstvo je moje!
Mislim da je svirka bila izvanredna,sa sjajnom publikom koja je ocito uspela da dodatno inspirise bend.Lica,Veliki je Bog,Kisa,Oktobarfest,Stranac,Da ima nas...i posebno,slazem se sa Catrin,Jednom kad me ne bude.Zapravo,ne znam sta bih mogla da izdvojim,za mene je sve bilo posebno...

Emocija skoro da se mogla osetiti opipljivom u vazduhu,svako je imao svoje parce iz sebi znanog i bitnog razloga.Toliko pozitivnih ljudi na jednom mestu koje spajajaju ista energija i ljubav,tesko da mozete cesto sresti...Mnoge fotografije koje smo postavili govore dosta i svaka nosi neku svoju pricu,jaku,upecatljivu,emotivnu pre svega.
Necu da pozdravljam pojedinacno iz prostog razloga sto ovde svi koji su dosli zasluzuju da budu spomenuti.Biti u Vasem drustvu znaci - biti privilegovan.

Bend je posebna prica i necete se ljutiti sto ce ovde moj subjektivni osecaj biti kruna te noci.
Sve njih i to sto rade covek kome je ljubav vodilja prosto ne moze da ne voli.A onaj ko je imao priliku/srecu da ih upozna tek moze da oseti i dozivi sustinu i uoblici tu celokupnu pricu.
Uopste,to druzenje sa saradnicima i fanovima nakon svirke i taj interaktivni medjusobni odnos postovanja i davanja i primanja pozitivne energije,vredan je svakog divljenja.Da covek prosto ne poveruje.

Sad tek znam zasto mi ta muzika tako puno znaci,zasto se sa njom budim i padam u san,zasto me pokrece kada mi je to potrebno,zasto sve te reci i glasovi tuguju sa mnom i zasto u svemu ipak treba traziti i naci - ljubav,iskrenost i osecaj srece koji su nekad tako blizu nas i u nama a ne umemo da ih vidimo ili prepoznamo gubeci ih u svom svakodnevnom ludilu od obaveza,problema,nedoumica.

Bebe i ostali,hvala Vam na vulkanu emocija ciji sam bila deo i nadam se da cu biti i ubuduce pa koliko god to trajalo. Sad

************************************************************
Pretpostavljam da necu napisati nista novo sto ovde vec niste procitali a da je vezano za utiske nekoga ko se prvi put druzio sa svim divnim ljudima koje ovo mesto cine tako posebnim.
Ipak...
Srbobran,11.07.2008.,nekoliko dana i noci kasnije...

Pitam se zasto mi sada recimo "Jednom kad me ne bude" zvuci jos za nekoliko nijansi drugacije i jace,mislila sam da je nemoguce.I ne samo ona,sve sto po obicaju cini moj muzicki off,pozadinu za svakodnevne zivotne aktivnosti,dobilo je jos jednu jacu dimenziju.Dobro zapamcena lica svih na sceni u naletima emocija,ostalih pored cuvenog kombija,"nasih" iz prvih redova publike uz fotografije koje malo,malo pa pogledam opet u iscekivanju ostalih...Lepo mi je.
I sada znam da oni koji jos nisu prepoznali pricu Nevernih beba jednostavno nisu imali podesen senzibil na odgovarajuci level.Ima vremena,za sve prave stvari u zivotu nikad nije kasno.
Mirka,mozda si sada u avionu ali znam da ces nakon prvog logovanja sve ovo citati i da ce mozda biti i pokoja suza.Pozdravljam Te i cuvaj se,Ti si nas zivi dokaz da za ono cime nas Bebe spajaju cak ni hiljade kilometara ne mogu biti i nisu prepreka .
Uopste,pogled na taj deo publike gde su bile Mira i Ina,vrlo blizu i Peca,uz neprestani osmeh,prosto je emitovao energiju.Peco,User posted image.
Rizikovacu da ispadnem dosadna ali jos jednom moram da zahvalim Cat,Girl i Vedranu (nasem vodicu kroz noc od semafora do semafora),da ne bese njih vrlo verovatno bih jos uvek bila samo fan koji slusa i uziva i projektuje neku svoju (sada znam) nepotpunu sliku u glavi kako bi sve to moglo da izgleda.Hvala Vam za dozivljeni osecaj za koji reci fale cak i nekome kod koga to nije cest slucaj.
I svi su zapravo bili savrseno uklopive kockice tog prelepog mozaika - Basket koji je delio sokice deci i pivom se "kuckao" sa njima,Sonja i Igor,u svakoj sekundi na pravom mestu (cuvari nasih uspomena),Boka ociju rasirenih u neverici da li sanja - nase zlatno detence koje smo dobili zaduzenje da cuvamo ,cika Gane u patroli desno-levo,sve na oku i pod kontrolom Very Happy ,svako na svom oblaku ...Nemojte se ljutiti ako sam nekoga nepravedno izostavila .
I na kraju a u stvari na pocetku,Bebe,sa kojima ova prica i pocinje i zavrsava.Da ne laskam sada ovde jer jednostavno nema smisla (to znate svi Vi koji ih duze znate od mene) a i da skratim jer vec davim.
Samo ostanite takvi kakvi jeste i delite ljudima neizmernu ljubav kao i do sada.
Vlajko,hvala za rec,za osmeh,za Tvoju nepresusnu energiju.
Milane,hvala za jedan sasvim drugaciji i nedozivljen osecaj koji tera coveka da se zamisli nad tim sta je u zivotu zaista vredno a za sta mi ponekad to samo mislimo.
Ostale Bebe,hvala Vam svima sto ste tu gde jeste i budite tu jos dugo,dugo.

(Obecavam,necu više Mr. Green ).
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 12:32 am

Odgovoriti sa citatom

@ unfaithful babe


Pa red je da se i ja oglasim zar ne? Mada jos ne dolazim sebi...

Na dan svirke, u meni izmijesana osjecanja, uzbudjenje I nervoza, jos od ranog jutra se nesto iskomplikovalo I bilo je pitanje da li cu uspjeti doci uopste, ali ispalo je dobro I pojavila sam se konacno u NS. Prvi velicanstven dogadjaj toga dana (osim moje dvije velicanstvene drugarice )bio je susret sa Pecom. Kad emocije prevladaju I kad ponestane rijeci, onda znas sigurno da te nesto toliko dotaklo da jednostavno zanijemis I nisi u stanju da opises tu radost I to zadovoljstvo koje ispliva na povrsinu pri jednom takvom dogadjaju. Vise sam nego ponosna sto sam imala tu privilegiju I cast da upoznam jednu tako Veliku osobu kao sto je on. Ko bi rekao da ce prica koju je upravo on zapoceo iz Ljubavi prema Bebama prerasti u nesto ovako Veliko I Znacajno, kako za bend tako I za nas koji primamo dio te Ljubavi I sirimo je dalje prema svakome ko zeli biti dio NAS? Sta drugo reci osim: Peco, Neizmjerno Ti Hvala u ime svih nas, na plemenitosti, istrajnosti I nesebicnoj Ljubavi koju nosis u sebi. Hvala za sve lijepe trenutke nas koji zajednicki nastavljamo ovu pricu…

Sad se bas jako trudim da ne zaplacem… Sad ali idemo dalje…

Ekipa iz NS (Ina, Nina, Basket, ja, Peca I njegovi simpaticni roditelji) se zaputila u Srbobran. Kasnili smo zapravo iako je “Schumaherka” vozila 300 na sat. Ali stigli smo ipak na "Lica" I odmah se ozarili kad smo culi poznate zvuke…stvorili smo se pored bine u sekundi I ja sam vec tada stajala zapanjena u prvim redovima od nevjerice da sam ZAISTA tu, da vidim I cujem Neverne Bebe, ne na snimku, nego u svoj svojoj Velicini pred mojim rasirenim ocima. Necu ponavljati suhe fakte, svi vec znate koje pjesme su isle… na mene mozda najjaci utisak su ostavile "Ko Zna" u onoj tako mocnoj fantasticno aranziranoj verziji I kao I uvijek "Veliki je Bog" od koje na trenutke prestajem da disem. Ovaj koncert je za mene bio (kao sto sam I pretpostavljala da ce biti) jedno od najljepsih zivotnih iskustava. Malo je reci da sam bila presretna sto uzivam u jednom velicanstvenom prizoru za koji je zasluzan cijeli bend. Bila sam opcarana u nekoj petoj dimenziji, nestvarnom svijetu...Male su rijeci da bi se pravedno opisali utisci I emocije I sve ono sto je kroz mene prolazilo tu noc, prije, za vrijeme, I poslije svirke… Nestvarno. Nevjerovatno. Zadivljujuce. U pojedinim trenucima nisam znala da li cu plakati ili smijati se od srece i od silnih osjecanja koja naviru...
Postoji nesto sto je prisutno na bini od pocetka do kraja koncerta I sto je nemoguce ne zapaziti – harmonija. Pored ogromne energije I pozitivnosti (o talentu je vec otrcano pricati) to je ono sto cini da budu ono sto jesu. Daju sve od sebe I to nama koji posmatramo izgleda tako lako I spontano. Za Randju nemam rijeci. Svaka nota me dirne u srce I u svakom momentu sam svjesna da ta perfekcija zvuka proizilazi iz njegove duse. Jeca i Jana, kao I obicno, su raj za usi I za oci. Odusevljavanje njima nije prestajalo niti jedne jedine sekunde. Predivne su obje I jako drage osobe. Kebac je mnogo simpatican (osvaja iz prikrajka). Vlajko, u svom elementu, opusten, tu pripada, tu je svoj u svome. I kad baci osmijeh sirine mora prema publici, on se razlije i istopi sva srca sto kucaju u ritmu muzike...Milan...ah! Inspiracija svima. I mladima I starima. I muzicarima I laicima. Ostavio je na mene dosta snazan utisak. Cast mi je upoznati covjeka koji ima viziju i koji ima takvo bogatstvo duse koje je spreman s nama podijeliti.

Sigurna sam da cu prisustvovati jos mnogo ovakvih dogadjaja, ali ce mi ovaj ostati u sjecanju I u srcu kao nesto najznacajnije, jer mi je srce zaista bilo puno, sto zbog Beba, sto zbog ljudi s kojima sam podijelila ovo vece, prije svega mojim najdrazim na svijetu Inom I Ninom (to se zove Ljubav… NNSC!!!! ), zatim Pecom, Jovanom, Nebojsom, cika Ganetom, Hilary, Petrom, Katarinom ,Vedranom I Bojanom, nasim divnim fotografima Sonjom I Igorom. Nadam se da nisam nikoga izostavila. Bilo je I smijeha I suza, I radosti I tuge, ali sto je najbitnije, bilo je SAVRSENIH zvukova koji su nas sve ispunili. Mnogo dobra fora veceri je bila kad je Milan uzeo onu Bebu iz autica u narucje…onesvijestila sam se od smijeha!!! Two thumps up

Moram da kazem da su se malo poigrali sa mnom (zlocesta djeca! ) jer su mi rekli da Jovana nece doci, a onda me iz kombija iznenada zaskocilo nesto malo, crveno, slatko I luckasto!!!! (Smooth nije jedini koga ova napast maltretira…vidite sta meni radi?) Iznenadjenje je bilo savrseno! Jovanche samo za tebe !!!

Hilary duso, drago mi je da smo se vidjele, jer smo se u Bg-u totalno mimoisle. Mnogo me dirnuo tvoj izvjestaj...predivno! Ja svoja obecanja ispunjavam tako da se vidimo na kafi u Torontu, a Djole nek se sam iskupljuje…(mada I ti si njemu obecala pice za utjehu koliko se sjecam…pa eto – dogovorite se… )

Cika Gane - neko rece covjek kao planina, ja kazem - i vise od toga! Drugi put cemo se vise druziti.

Kaca, Vedrane, drago mi je sto smo se opet vidjeli, druzenja nikad nije dosta. (za motor…ahm…ovaj, pa Basket je za sve kriv!!!! Ja sam andjeo). Very Happy Whistlehy

Nebojsa, hvala na svemu! (I da – imas najbolji zagrljaj na svijetu!)
Sonja, Igore - veliko Hvala za sve zabiljezene trenutke srece... Very Happy

Moram da pozdravim I covjeka iz sjenke…Cveleta! Velika pusa!

I Bojani da se izvinem sto je u Bg-u nisam prepoznala, ali ukapirala I ja konacno! Very Happy

Oni sto nisu bili sa nama su nam MNOGO nedostajali! Smile

Na kraju…kao sto Hilary rece, neprestani osmijesi I pozitivna energija su zracili I ne samo iz naseg ugla, nego kroz cijelu publiku, a sve to zahvaljujuci nasim Bebama koje su nas zapljusnule talasima ljubavi I neizmjerne srece.

Za ovakve stvari I ovakva druzenja vrijedi zivjeti I vrijedi preletjeti silne kilometre, jer sve se to cini nevjerovatno malim spram Osjecaja koji se razlije u meni I ucini me sretnim bicem, zato sto imam takve prijatelje, zato sto imam priliku da upoznam jos neke ljude kojima se vrijedi baviti, zato sto sam obavijena ljubavlju I svjesna da nema nicega dragocjenijeg na ovom svijetu od tog osjecaja. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Hvala Nevernim Bebama na svemu – lijepim rijecima, briznosti, nezaboravnom druzenju, neprestanim salama, toplim osmijesima…Hvala sto ste bas to sto jeste! Prisni. Spontani. Dragi. Ostanite takvi uvijek. Sve u svemu, ako je to uopste moguce, ja Vam se sada jos vise divim, jednostavno receno.

Vidimo se opet sljedece godine!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 13, 2009 12:37 am

Odgovoriti sa citatom

@ neverna_beba


Ovo je jedna od svirki posle koje sam dugo sabirala utiske i stisavale emocije!
Svirka koje ce kod mene zauzimati posebno mesto!
Dugo sam mastala o ovome... Svirka na koju cu otici zajedno sa osobom koja meni jako puno znaci u zivotu, i da cemo zajedno uzivati u Nevernim Bebama koje nam podjednako jako puno znace! Secam se kada smo se dopisivale i zajedno mastale o zajednickom odlasku na svirku, takodje se secam kao da je juce bilo kada sam je 'navukla' na Neverne Bebe i kada se registrovala ovde na forum! Mirka...

Kad smo stigle u Srbobran trcale smo ka trgu, nismo mogle da docekamo da pocnemo da skacemo i uzivamo u svirci! Neverne Bebe su i ovaj put dale maksimum od sebe! Publika je bila izvanredna. Bilo je divno videti decu u prvim redovima kako pevaju i pazljivo posmatraju svirku. Posebno mi se dopao aranzman pesme 'Ko zna', sjajno zaista!
Divan trenutak koncerta je bio kada se Jana obratila publici, i rekla kako je 5.jula njoj i Jeleni bilo 5 godina kako su usle u bend, zahvalila se Milanu, Vlajku, Randji i Kebcu na poverenju, ljubavi... Ovom prilikom J&J cestitam na petogodisnjici i zelim im dugu i uspesnu karijeru !

Posle zavrsetka svirke, usledilo je nezaboravno druzenje... Two thumps up
Bilo je predivno videti na jednom mesto toliko ljudi sa foruma, toliko pozitivne energije, osmeha, srece, ljubavi...
Drago mi je sto sam upoznala Hilary i Bojanu .Very Happy
A posebno mi je drago sto su na svirci bile i Nislije
Hvala Nevernim Bebama i svim divnim ljudima sa foruma koji su uvelicali ovaj dogadjaj i ucinili ga ovako sjajnim i nezaboravnim

Mislim da ce Vam slike reci jos neke sitnice koje sam mozda zaboravila napisati...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker