Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

suzana_ns

Starija Beba

Pridružio: 27 Feb 2009

Poruke: 134

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Čet Dec 17, 2009 10:06 pm

Odgovoriti sa citatom

Heh ... Koje su vase fobije ? Aj da vas vidim

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Draganica

Starija Beba

Pridružio: 20 Nov 2009

Poruke: 127


Poslao: Pet Dec 18, 2009 12:20 am

Odgovoriti sa citatom

Prvo ovo...

Фобије представљају посебан облик страха који се везује за одређене објекте, ситуације, места или активности. Особе које доживљавају фобијски стах, свесне су да је он нереалан, нелогичан или чак претеран. Реч фобија потиче од грчке речи фобос што значи бекство, ужас, паника, страх.

Неке су фобије чешће од других. Чак 10% људи осети фобију због летења, одласка зубару или призора крви годишње. Такве реакције се описују као једноставне фобије. Социјалне фобије су ређе, 25/1000 особа ће их искусити у току једне године. Агорафобију ће имати 30/1000 људи, а код жена ће бити дупло више заступљена. Статистике кажу да се фобије нешто чешће јављају код жена а и да највећи број особа развија симптоме између 20-30-те године живота. До данас је описано и проучено негде око 200 фобија, мада неки сматрају да их има око 500. Ипак ситуација или објекат страха може бити и ирационалан па је стварни број фобија немогуће одредити.

Да би постојање страха указивало на фобичан поремећај потребно је да страх омета свакодневно функционисање особе, или да особа због њега трпи. Значи особа не болује од фобије уколико се читав живот бојала нпр. змија, али јој тај страх није сметао. Дакле о фобији се говори онда кад страх ствара поремећаје у понашању и онемогућава обављање уобичајених животних функција. Овде се спомињу појмови фобички карактер и фобичка одбрана. Фобички карактер се односи на личност која избегава све ситуације које могу створити фобију, а фобичка одбрана се односи на било које поступке у којима се избегавају фобичке ситуације. Највиши одговорни чинилац настанка фобије је дечији страх. Неке дечије фобије нестају на прагу пубертета, али мањи део може да се пренесе и у одрасло доба. Често није лако ни докучити код одраслих да ли је то нека нова појава, или поново активирана фобија из детињства. Често се првобитни објекат страха, замени неким другим, новим, а прави узрок бива потиснут. То је механизам настанка фобија.

Када особа која пати од фобије дође у контакт, или зна да ће ускоро доћи у контакт са стварима и ситуацијама којих се боји, она развија неке акутне физичке симптоме. Анксиозност се може презентовати великим бројем симптома, а различити људи реагују различитим симптомима. Симптоми напада су: брзо лупање срца, губљење даха, бол у прсима, црвењење и знојење, осећај болести и слабост, дрхтање руку или целог тела, сметеност, сува уста.. Искуство може бити тако неугодно интезивно да болесник често мисли да проживљава акутни срчани удар. Неке особе осећају реакцје свог тела тако израженим екстремним и ван контроле да имају осећај да су тек посматрачи целе ситуације, тј. своје паничне реакције.


Znam da je tekst malo duzi, ali trudila sam se da skratim najvise sto sam mogla, ovo su delovi iz jednog mog seminarskog... Po ovome sto sam napisala, ne patim od fobija, iako imam veliki strah od paukova...
Taj strah mi ne remeti normalno funkcionisanje, tako da se ne moze reci da patim od arahnofobije...

P.S. Nadam se da vas nisam udavila ovolikim postom... Very Happy
_________________
Pokvarena masta i prljave strasti...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Dec 18, 2009 3:59 am

Odgovoriti sa citatom

ja imam fobiju od live izvodjenja pesama " hajdemo svi , daire i da ima nas u sporoj verziji ".
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pet Dec 18, 2009 5:25 am

Odgovoriti sa citatom

Ahahahahahahahah. Jel moras svaku temu da zavijes u crno? Wink

Ja imam fobiju od glupih ljudi...
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoB

Starija Beba

Pridružio: 23 Nov 2009

Poruke: 203

Lokacija: Čačak


Poslao: Pet Dec 18, 2009 6:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Tvoj je korak moja fobija,
Tvoja ljubav teska robija,
O da, a sve to meni stvarno ne treba! Punk
_________________
"...na putu do sna, moja dunjo mirisna..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Draganica

Starija Beba

Pridružio: 20 Nov 2009

Poruke: 127


Poslao: Pet Dec 18, 2009 6:20 pm

Odgovoriti sa citatom

BoB ::

Tvoj je korak moja fobija,
Tvoja ljubav teska robija,
O da, a sve to meni stvarno ne treba! Punk



Two thumps up

...Nikada vise s tobom,
Ostacu sam sa sobom.
Ponovo liju kise,
Nikada s tobom vise....

To Bob... Very Happy Nisam znala da slusas i osvajace... Very Happy
_________________
Pokvarena masta i prljave strasti...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoB

Starija Beba

Pridružio: 23 Nov 2009

Poruke: 203

Lokacija: Čačak


Poslao: Pet Dec 18, 2009 6:31 pm

Odgovoriti sa citatom

Volim ja sve sto vole mladi! LOL
_________________
"...na putu do sna, moja dunjo mirisna..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Sub Dec 19, 2009 3:31 am

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

ja imam fobiju od live izvodjenja pesama " hajdemo svi , daire i da ima nas u sporoj verziji ".


Dodaj slobodno i Kokica...
Ja sam ti najgora nocna mora... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mr. Green

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

suzana_ns

Starija Beba

Pridružio: 27 Feb 2009

Poruke: 134

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Sub Dec 19, 2009 3:48 pm

Odgovoriti sa citatom

Draganica ::

Prvo ovo...

Фобије представљају посебан облик страха који се везује за одређене објекте, ситуације, места или активности. Особе које доживљавају фобијски стах, свесне су да је он нереалан, нелогичан или чак претеран. Реч фобија потиче од грчке речи фобос што значи бекство, ужас, паника, страх.

Неке су фобије чешће од других. Чак 10% људи осети фобију због летења, одласка зубару или призора крви годишње. Такве реакције се описују као једноставне фобије. Социјалне фобије су ређе, 25/1000 особа ће их искусити у току једне године. Агорафобију ће имати 30/1000 људи, а код жена ће бити дупло више заступљена. Статистике кажу да се фобије нешто чешће јављају код жена а и да највећи број особа развија симптоме између 20-30-те године живота. До данас је описано и проучено негде око 200 фобија, мада неки сматрају да их има око 500. Ипак ситуација или објекат страха може бити и ирационалан па је стварни број фобија немогуће одредити.

Да би постојање страха указивало на фобичан поремећај потребно је да страх омета свакодневно функционисање особе, или да особа због њега трпи. Значи особа не болује од фобије уколико се читав живот бојала нпр. змија, али јој тај страх није сметао. Дакле о фобији се говори онда кад страх ствара поремећаје у понашању и онемогућава обављање уобичајених животних функција. Овде се спомињу појмови фобички карактер и фобичка одбрана. Фобички карактер се односи на личност која избегава све ситуације које могу створити фобију, а фобичка одбрана се односи на било које поступке у којима се избегавају фобичке ситуације. Највиши одговорни чинилац настанка фобије је дечији страх. Неке дечије фобије нестају на прагу пубертета, али мањи део може да се пренесе и у одрасло доба. Често није лако ни докучити код одраслих да ли је то нека нова појава, или поново активирана фобија из детињства. Често се првобитни објекат страха, замени неким другим, новим, а прави узрок бива потиснут. То је механизам настанка фобија.

Када особа која пати од фобије дође у контакт, или зна да ће ускоро доћи у контакт са стварима и ситуацијама којих се боји, она развија неке акутне физичке симптоме. Анксиозност се може презентовати великим бројем симптома, а различити људи реагују различитим симптомима. Симптоми напада су: брзо лупање срца, губљење даха, бол у прсима, црвењење и знојење, осећај болести и слабост, дрхтање руку или целог тела, сметеност, сува уста.. Искуство може бити тако неугодно интезивно да болесник често мисли да проживљава акутни срчани удар. Неке особе осећају реакцје свог тела тако израженим екстремним и ван контроле да имају осећај да су тек посматрачи целе ситуације, тј. своје паничне реакције.


Znam da je tekst malo duzi, ali trudila sam se da skratim najvise sto sam mogla, ovo su delovi iz jednog mog seminarskog... Po ovome sto sam napisala, ne patim od fobija, iako imam veliki strah od paukova...
Taj strah mi ne remeti normalno funkcionisanje, tako da se ne moze reci da patim od arahnofobije...

P.S. Nadam se da vas nisam udavila ovolikim postom... Very Happy

U ma gde udavila, bravo za ovaj post skroz mi se svidja objasnila si neke stvari Two thumps up

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Draganica

Starija Beba

Pridružio: 20 Nov 2009

Poruke: 127


Poslao: Sub Dec 19, 2009 5:11 pm

Odgovoriti sa citatom

suzana_ns ::


U ma gde udavila, bravo za ovaj post skroz mi se svidja objasnila si neke stvari Two thumps up


Very Happy

Pa samo volim psiholigiju, a fobije su psiholoske promene, a sve krece iz psihe.... Very Happy
_________________
Pokvarena masta i prljave strasti...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

BoB

Starija Beba

Pridružio: 23 Nov 2009

Poruke: 203

Lokacija: Čačak


Poslao: Sub Dec 19, 2009 6:25 pm

Odgovoriti sa citatom

uh bre Draganice, kakvi stavovi, objasnjenja...wow... Surprised
_________________
"...na putu do sna, moja dunjo mirisna..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Draganica

Starija Beba

Pridružio: 20 Nov 2009

Poruke: 127


Poslao: Sub Dec 19, 2009 9:36 pm

Odgovoriti sa citatom

BoB ::

uh bre Draganice, kakvi stavovi, objasnjenja...wow... Surprised


Pa sto te to cudi? Very Happy Samo sam devojka a sirokim spektrom interesovanja...
_________________
Pokvarena masta i prljave strasti...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Ned Dec 20, 2009 1:21 am

Odgovoriti sa citatom

Bravo za ovaj trud! Smile
Kada ti je to posao onda ti nije zanimljivo da ovako kucas...dosadi valjda Sad
Elem,laicki receno imam fobiju od buba.Frojd bi rekao da je to strah od brata ili sestre...a strucno gledano,nemam fobiju i onda mi je mnogo lakse kad gledam takvim "ocima" na stvari.
Psiha coveka je jedno veliko,beskrajno i neistrazeno prostranstvo...prelepo je i hrabro odluciti se da tako nesto istrazujes.

P.S.Ovde samo Mirka i Srki mogu ovako strucno,slatko i sa ukusom da "upropaste" temu Very Happy
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Draganica

Starija Beba

Pridružio: 20 Nov 2009

Poruke: 127


Poslao: Ned Dec 20, 2009 1:59 am

Odgovoriti sa citatom

Tea ::

Bravo za ovaj trud! Smile
Kada ti je to posao onda ti nije zanimljivo da ovako kucas...dosadi valjda Sad
Elem,laicki receno imam fobiju od buba.Frojd bi rekao da je to strah od brata ili sestre...a strucno gledano,nemam fobiju i onda mi je mnogo lakse kad gledam takvim "ocima" na stvari.
Psiha coveka je jedno veliko,beskrajno i neistrazeno prostranstvo...prelepo je i hrabro odluciti se da tako nesto istrazujes.

P.S.Ovde samo Mirka i Srki mogu ovako strucno,slatko i sa ukusom da "upropaste" temu Very Happy


Pa nije me mrzelo da kuckam, jer sve to znam i napamet, radila sam neki seminarski iz psihologije na temu fobija, a psihologija je nesto sto volim, i sto me mnogo privlaci... Very Happy Planiram da vanredno upisem psihologiju Wink
_________________
Pokvarena masta i prljave strasti...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Ned Dec 20, 2009 5:01 am

Odgovoriti sa citatom

Tea srce, zao mi bilo da Srki sam uprska stvar, a Tebe nigdje nema, pa reko ajd, tu je Mirka
A tema je sasvim ok za caskanje. I meni je psihologija druga ljubav bila. Very Happy
Palo mi je na pamet kad sam procitala temu da recimo na nasim (vasim zapravo) prostorima jako puno ljudi imaju HOMOfobiju, a to je vec tema za sebe, o kojoj bas i ne vrijedi raspravljati, tako da...zaobici cu je za sada. To i nije strah, vec predrasuda.
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marko (taj_rad)

Super Beba

Pridružio: 26 Feb 2009

Poruke: 652

Lokacija: Tupižnica - Novi Sad


Poslao: Ned Dec 20, 2009 10:07 am

Odgovoriti sa citatom

Tea ::

Elem,laicki receno imam fobiju od buba.Frojd bi rekao da je to strah od brata ili sestre...

Meni su pojedine bube odvratne. Nije reč o strahu, već o gađenju, npr. buba-švaba.

Frojd se kao i većina kliničkih neuro i psihoterapeuta nakon dugogodišnjeg rada poistovetio s pacijentima, tako da poređenje ljudi s insektima i kojekakvim stvorovima, ne čudi. I sam je proglašen fijukom.
_________________
Sve naše godine, zar da zaboravim... Sve što smo sanjali, sve su odneli...
Da l' nekad ostaneš, sama kao ja... Da l' neko zakuca, u tvojim mislima...
I neko ko te ne zna spava kraj tebe... Sve naše tajne bole me...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Ned Dec 20, 2009 2:04 pm

Odgovoriti sa citatom

taj_rad...pravi izraz...Gadjenje...
I meni se insekti i bube gade...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Dec 20, 2009 11:38 pm

Odgovoriti sa citatom

Nemam fobija,ja sam neustrašiva.

Šalim se,imam fobiju od "gmizavaca".
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Dec 21, 2009 3:17 pm

Odgovoriti sa citatom

Mislim da imam fobiju jedino od miseva.
Jedva sam prezivela najezdu miseva i pacova u jednom objektu u kome sam radila nekada. Prosto, pocnem da vristim i penjem se na sto, stolicu, sta god dohvatim. Jedne veceri dosao je kolega i sasvim slucajno mi iz zezanja sutnuo ispod stola neku bacenu krpu na noge. Ja sam, normalno, pomislila da je mis, skocila preko stola i nokautirala jednim potezom i njega i jos jednog kolegu sklonivsi ih da mogu da pobegnem napolje.
(Sta se zezaju sa mnom, kog djavola, ko im je kriv...)?
Shocked
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Zoran_Zr

Napredna Beba

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruke: 295

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Pon Dec 21, 2009 3:39 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja imam fobiju za kada me autobus zaboravi i ostavi negde u nedodjiji..... haha, salim se, ko razume shvatice... Cool inace, dobra tema...
_________________
"Heeding the call, one and for all
Never surrender, with glory we'll fall
Brothers unite, let's stand up and fight
Fulfilling our fate, we are heeding the call!!!"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 2
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker