Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Utisci sa koncerata » Koncerti 2006. - 2011.

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 8:48 pm

Odgovoriti sa citatom

08.12.2006. - pozorišni klub Trema

@ Dylan Dog


Pošto sam u poslednjem postu izneo neke kritike, danas ću biti zadužen da dajem komplimente... A počeću sa Jecinim stajlingom. Beatiful. Još kad nabaci onaj detinjasti osmeh, pola Treme seče vene. Smile Druga polovina uzdiše za Janom. Smile Naravno mislim na muški rod. Ženski deo publike je sekao vene zbog Lancheta, Fagusa, Gregora...Smile

Ovaj put sam stajao pored Milana i čuo sam Vlajka koji me je u dva ili tri puta oduševio, imao je svoj solo. Jeste bilo kratko, ali slatko. Smile Kebac je svakim danom sve luđi i luđi, solo mu je sve duži i ubitačniji... U jednom trenutku mi je bilo žao bubnjeva, ali sam se setiJo da to njih ne boli... (ovo je kao fora, a vi treba da se nasmejete).Wink O Ranđi će više napisati Snežna, ona je expert za to.Smile

Mnogo mi se svidela nova verzija pesme "Dabogda lažem". Čista desetka. Pred kraj "Stranac". Shocked Pisao sam ranije kakve emocije ostavlja ta pesma na mene, a nisam samo ja bio 'pogođen' to pesmom. A neko je bio i 'pogođen' pivom. Moram da napomenem da su mi se svidele i dve nove pesme koje do sad nisam čuo. Podsećaju na ranije Milanove pesme...

Na kraju "Dvoje", a trenutak WAU!! Stvarno mi je bilo prelepo uz tu pesmu.
Publika fenomenalna, a kao nagradu, dobili smo još jedan koncert u četvrtak Smile YEAH!!!
Mogao bi i Lanche da napiše nešto, od kako se zaposlio, više ne dolazi... Ili je to zbog činjenice da je postao vođa, pa se uobrazio. Razz VOĐA VOĐA!!!!
I za kraj, Jeca nam je objasnila odakle joj onaj karmin na poslednjem spotu. Nije kriva, te joj zato opraštam. Smile Smile

Izvor; Beograd Cafe forum
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 9:00 pm

Odgovoriti sa citatom

19.01.2007. Gornji Milanovac - klub Stage

@ Dylan Dog


Pošto ste se ulenjili, moram da napišem izveštaj iz Gornjeg Milanovca...

A dan je bio da sediš kući, jer je ona kišetina padala, nebo se otvorilo (ovi malo stariji će znati da sam ovo maznuo od Milojka Pantića). Wink Nedaju pundravci mira, sedam na voz (koji čudnog li čuda ide na vrema- možda je zato i kiša padala...) i pravac Beograd. Nađem se sa mojim drugarom Lanchetom, dolazi Nemanja i možemo polako ka Gornjem Milanovcu... U kombiju bleja (bleeee), toliko nam je bilo dosadno da smo pesme Beba prepevavali na engleski...

And everywhere I go
my road is follow me
on the Balkan east of happy... (All rights reserved by Lanche and Gregor)

Dolazimo u grad podno Rudnika, i opet kiša... Pre koncerta svraćamo do Lanchetove gajbe na kobaje... And, loodilo može da počne...

Moram pohvaliti band koji je bio predgrupa Nevernim Bebama, zove se Tolerancija, momci su odlični, svirali su samo obrade, ali su jako muzičko potkovani i dobri su tehničari... svaka čast!!!

A onda Bebe... Very Happy Mrtvi umorni, jer su se vraćali sa Kosova, kreću lagano u pesmu koja će u trajnom vlasništvu ostati posvećena jednoj osobi... Pesma Lica... pa sporija verzija pesme Da ima nas, i onda se više ne sećam, jer smo u međuvremenu malko preterali sa vinom... Whistlehy Ono najbitnije, zbog odlične publike koja je bila u transu, Bebe pale rezervne baterije i kreću u prepoznatljivom svetlu... i još jednom se pokazalo (po 78.-i put Wink ) da ljudi uživaju u muzici, a bo'me, i mi smo uživali... Jana se baš potrudila da pesmu Gde smo otpeva sa puno emocija, a to može da vam potvrdi i Švrćana (ispostavilo se da je to moja najbolja drugarica- Čupka)... Za kraj Dvoje, a mi svi ko jedan. Ovim putem pozdravljam Nevenu, Jovanu i Milicu, Snežninu i moju drugaricu sa mora!!!!

Još jedan grad obiđen, još jedna upisana svirka. Moram da nešto napomenem da ne dođe do zabune. Na koncerte pre svega idem zbog stvarno divnih ljudi koje sam upoznao, zbog njih je koncert Beba još bolji, još jači, još nabiVeniji... emocijama Very Happy

Izvor; Beograd cafe forum
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 10:06 pm

Odgovoriti sa citatom

09.03.2007. Novi Sad - pozorišni klub Trema

@ Crna_Vatrena


Sinoćnja svirka još bolja! Inače Milan kaže da više voli tu "drugu" u NS jer dođe odabrano društvo, bude manja gužva, oni su svi opušteniji i raspoloženiji, sviraju i neke stare stvari koje zlata vrede i sve ukupno utisak koji ostaje je lepši.
Isto tako je bilo i u martu, ista priča. Bilo je očekivano da će svirati i neke obrade ali su nas iznenadili, ipak je to bio autorski koncert što je meni lično još draže.

Sam početak je bio drugačiji od ostalih, moram to da pohvalim, jako mi se dopao, vrlo svetski. Improvizacije su bile odlične, do sada još nisu bili tako opušteni i otkačeni što samo potvrđuje moju tvrdnju da im koncert u Novom Sadu mnogo znači. Iako je bilo manje ljudi, ali ne mnogo manje, publika je bila jednako oduševljena i "bučna".
Iako je bilo na samom početku, za mene je vrhunac večeri bila pesma Senke, kao i uvek, ali ovaj put me pogodila mnogo više nego ikada u životu, jedna osoba i zna zašto (cmok toj osobi), te sam suzu pustila što se dogodilo samo jednom na njihovom koncertu, kad sam prvi put čula obađene Sve naše godine u Jecinom izvođenju. Ala odužih. Ajde da probam da završim...Wink Very Happy Razz


Nadam se da ćemo se sresti i na nekoj svirci pre sledeće najavljene na proleće u Novom Sadu.

pozzzz
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 10:10 pm

Odgovoriti sa citatom

27.04.2007. Indjija - diskoteka(klub) Lovac

@ piggor


Sjajna svirka sinoć u Inđiji. Ispostavilo se da su sumnje u kvalitet koncerta, zbog kluba u kojem je održan, bile uzaludne. Na kojem god mestu svirale, Bebe će uvek napraviti dobru atmosferu. Prvi put sam sinoć bio u Inđiji, tako da nisam znao kakva je situacija na tamošnjoj rock sceni, i situacija s publikom. Ovde je neko rekao da je klub "Lovac" fensi mesto, i da svirka neće biti toliko kvalitetna kao na nekim drugim mestima, zbog ljudi koji tamo izlaze, i koji nisu baš upućeni u rad Beba. Srećom, to nije bilo tako.
Pre svega, oduševio sam se izgledom i veličinom kluba, koji je izgrađen na tri nivoa. Na prvom se nalazi bina (jako lepa), ispred koje je sinoć bilo vrlo vruće. Drugi nivo izgleda kao ogromna terasa, sa pogledom na scenu, i udobnim separeima. Na treći nivo se nisam peo, ali mi je izgledao kao neka VIP loža.
Koncert je počeo nešto posle ponoći, i trajao je dobrih dva i po sata, sa nekoliko biseva. Repertoar standardno dobar, sa svim onim starim pesmama, i nekoliko njih sa novog albuma. Od novih pesama, sinoć smo čuli Bela kola (kako dobro zvuči uživo!), Pogledaj u nebo na početku, a Da ima nas na kraju svirke, Moja dunjo mirisna (mislite šta hoćete, ali Milan MORA da otpeva ovu, i još par pesama, jer samo on u njih može da unese takve emocije. Milane, svaka čast!), Oktobarfest i Sve naše godine (ako ih smatrate novim), kao i Hajdemo svi. Od starih pesama izdvojio bih Ljubav i Gotovo u aranzmanima kao sa "Juzno od srece". Bend je sinoć bio posebno motivisan i raspoložen, ipak im je ovo prva svirka posle izlaska albuma, tako da smo sinoć imali poseban ugođaj. Vlajko - standardno precizan, uvek nasmejan, i spreman na kontakt s publikom, Ranđa - sinoć evidentno dobro raspoložen, pa je u par navrata pokazivao svoje umeće dužim soloima nego obično, što je publika znala da nagradi, Kebac - kakav je to bubnjar, radi preciznije od metronoma! Milan - veliki čovek, koji ne zna (a ni ne treba) da sakrije emocije, i na kraju, Jana i Jelena, o kojima stvarno ne vredi uzaludno trošiti reči, jer njih morate da vidite i čujete. Takva dva glasa neće se skoro pojaviti na našoj sceni! Nisu džabe ona dva anđela na omotu albuma...
Publika je stvarno bila odlična, uglavnom su sve pesme pevali horski, uz bend. U jednom trenutku, muški deo benda prihvatio je ritam aplauza publike, pa smo bili svedoci pravog session-a, od par minuta.
Imao sam čast i sreću da upoznam članove foruma, svi oni su sjajni ljudi, i verni pratioci benda na njihovim svirkama, i nadam se da ću i ja biti primljen u tu ekipu. Nažalost, nismo imali prilike da se bolje upoznamo, uspeo sam malo više da proćaskam sa Faraonom, kojem se ovim putem zahvaljujem na instrukcijama "Kako doći do Lovca" Very Happy
Eto, toliko od mene, nadam se da sam uspeo da makar malo dočaram atmosferu sa svirke, i za kraj bih citirao jednu Milanovu rečenicu od sinoć: "Hvala vam ljudi, dokazali smo da na ovom mestu mogu da se održavaju i koncerti". Ipak ima nade. Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 10:19 pm

Odgovoriti sa citatom

26.05.2007. Bačka Palanka - gradska plaža Tikvara

@ Dylan Dog


Eh dragi moji, Dunav tiho teče, a na njegovim obalama jedan prelepi koncert. Ništa lepše nego videti različite generacije u publici kako upijaju ritmove a telo samo prati emociju... Kada jedan band ima toliku podršku od naših najmilijih (najmlađih), ne treba da brine za budućnost.

Elem, kao što sami verovatno znate, juče je bio koncert Nevernih Beba u Bačkoj Palanci. Mene izda lepša polovina (opravdano) pa sam morao krenuti sam ka Palanci. Ništa teško, put je bio opušten, tračario sam preko telefona. Ko o čemu, baba o uštipcima.

Moram da kažem da sam se prijatno iznenadio sa izgledom Bačke Palanke. Široki šorovi tek da se zna da je u Vojvodini, ali je onaj deo oko Dunava stvarno prelep. Podsetio me je taj deo na jedno malo mesto u Boki, na Krašiće. Jedina zamerka, nigde nisam nešto za has, tako da je debelo prase bilo gladno. Ali, dalo se to nadohnaditi na drugi način. Stižem, malo blejim sam (bleee), i ubrzo se pojavljuje banda, dva puta po tri kabaljerosa se penju na binu, vreme je da se počne sa svirkom. Očekujem Lica, već sam namestio da zovem Lancheta, kad ono međutim, počinje sporija verzija pesme Da ima nas... Pogledam u nebo, vidim seva, ali nema veze... Smile
A Jeca i Jelena su sinoć bile jako raspoložene za pevanje, tako da je uživanje bilo zagarantovano. Ono što sam primetio jeste novi aranžman za pesmu *U beznađu*. Malo po malo, temperatura u publici se pela ka usijanju... A da je Kebac odličan, potvrđuje njegov solo koji je izveo. U poslednjem trenutku odustaje od planiranog i onda kreće u različite prelaze, od uvodnog blues sola, preko sving prelaza do završnice u metal stilu. Kao i uvek, na Dairama seča vena u publici, Zajdi Zajdi, neki pokušavaju sa otrovom da svrše... Smile Za kraj, Dvoje i tako se završava svirka.

A zamislite kako se autor ovog texta obradovao kada je video Milutina Bukvu u publici. Lepo ga je videti, malo se ugojio Smile , ali nema veze. I ostalu bandu želim pozdraviti: Catrin, Vedrana, Stevana i Nebojšu, nama nikada ne može biti loše na svirkama. Posle koncerta još jedna trač partija, uvukli smo Vlajka u tu priču, ne znaš ko je gori. Smile Oko tri se kreće doma. Brzo smo stigli u NS.

Sad kao treba da zaključim ovaj sastav a da to bude pametno. Svuda, čovek mora naći ono što jako voli, što mu daje dodatnu motivaciju. Malo je takvih, ali ja sa ponosom mogu da kažem da sam jedan od retkih koji je to pronašao. Slušanje muzike koja me jako opušta, putovanja i druženje. Di ćete nešto bolje od toga?

Pozdravljam Vas do nove svirke uz note Milana Đurđevića... Vidimo se iza oblaka... Čarolija kao nekada...

Izvor; Beograd cafe forum
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 10:34 pm

Odgovoriti sa citatom

07.07.2007. Nadalj - gradski Trg

@ Dylan Dog


Dosta smo se zezali sinoć...

Krenulo se dosta rano iz grada, ovog puta smo bili manje brojniji, da li zbog stomačnog virusa ili nečeg drugog. Krećemo Snežna, Bojan i ja, a pridružuje se i Nataly sa novom frizurom. Ova Snežna nas je smarala sa Gibonniem u kolima, umalo nismo zaspali. Smile

Brzo smo stigli do Nadalja, a tamo haos poselo. Miris sela, pečenja, di ćete bolji štimung za koncert. Dolazimo do trga, Catrin plus jedna curica su već tamo, a dolazi i tetkino iz Pančeva (Make_luv) sa sve bratom. E, kada smo se skupili, kreće svirka, kazali su da nisu hteli da počinju koncert dok nas nisu videli. ...Nije da se hvalim, nije da se žalim, ali ako Đole ne mari, ja marim...

Nema Lancheta, nema Lica. Smile Ali ima Moja dunjo mirisna. A tonac im se juče naj*bao. Katastrofa ozvučenje, frontmen ili ti Milan je baš poludeo... Ali, onda drugi deo bajke. Publika u transu i baš nas briga kakvo je ozvučenje, nastala je sinergija pozitivnih misli, tako da je tonac mogao samo da izede smrdljive gaće. Pesme se ređaju, uglavnom su o pesme sa noog albuma i Dvoje, ali u jednom trenutku ide hit... Kuda idu divlje svinje..., Gregor u transu, potpisuje za Hansu (Rostock) Laughing . Kebac je imao vrhunski solo, kada je brzina u pitanju, tu nikada ne greši, odvalio je bubnjeve. A tek Vlajko, on je kao vino, što je stariji, to je bolji. Naravno da i ostali zaslužuju visoke ocene. Pred kraj Daire, morao sam da se derem dooplo na dolaze Cigani (ostavi me Lanche u cvetu mladosti Smile ). Kao, završavaju na Dvoje, a onda masa kreće da urla: Još, još, još... Međutim, tada banda forumska kreće svoju politiku... Urlamo Nastavi, nastavi (Inđijo, majko inspiracije), pa za nama i masa... Dosta je ličilo na Domanovićevu pripovetku Vođa. Smile ZA bis Tužna pesma, a tu nastaje totalni disorder. Emocije pljušte, uzdasi... ne može se to rečima opisati (ili sam pomalo gloop). I tako kraj koncerta. U međuvremenu se pojavljuje i ostala forumska banda Vedran, Basket, Hard...

Za kraj, neizbežni dijalozi, pisma pohvale sa bendom, čak smo se i slikali (ali stvarno). Jana sa cvetom u kosi, čula da je Jul pobedio u Nadalju pa krenula na tu foru da traži muža. laugh.gif

To bi bilo otprilike to. Odoh do onog drugog foruma da maznem koju sliku (oni su tamo naučili da koriste foto-aparate) Smile Smile Smile Do Šida budite dobri, mada, kako smo blesavi, sva su čuda moguća. Podsećam članove, ipak je sve ovo bajka.


Izvor; Beograd cafe forum
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 10:56 pm

Odgovoriti sa citatom

20.07.2007. Banja Luka - tvrdjava Kastel

@ Dylan Dog


Huh, najdalje gostovanje za sada što se tiče koncerata... Međutim, za ovakve stvari treba živeti. Grupa mladih ljudi je krenula da oseti nesvakidašnji spoj koji kažu ima na Kastelu. Pošto smo jako radoznala deca, morali smo to da proverimo, i došli smo do jednog mnOOOgo pozitivnog zakljucka. God damn moherfu*ker, it's so fuc*ing god.

Sve je krenilo oko 14.00 h, okuplja se banda na Limanu, mali dogovori i sve je spremno za polazak. Krećemo mi iz Ns-a, a napolju 43.5 stepeni ili ti, jako je bilo ćevru. Međutim, šofer prvoklasan, ne smeta njemu vrućina, vozi tačno ki švajcarski sat. A tek 'pozadinski' deo ekipe. Tri dame su mogle da uživaju u vožnji... Čim su se uverile u sposobnost vozača i suvozača, krenulo je čavrljanje. Ovu haljinu moram da kupim... Laughing Ako, i treba. Tako da smo i mi muški mogli da se opustimo i uživamo u lepotama Bosne. Kontrola na svakih sat vremena, band se raspituje gde smo na šta pada jedan kreativan odgovor... rolleyes.gif Napisaće to bolje onaj ko je smislio. Posle šest sati nadasve zanimljivog puta (nismo hteli da žurimo, da ne bismo bili pod stresom Smile ) i upoznavanja prirodnih lepota Bosne, dođosmo u Banja Luku, a tamo kao pravi domaćin nas je sačakao čika Gane. Stvarno se pitam: Šta bi bend radio bez legende kao što je Gane? Verujte mi na reč, pravi pozadinac + iskustvo i godine = dobitna kombinacija.

Pošto debeli nije mogao da iskulira draži poznatog ćevapa koji se tamo pravi, zaleteo se u prvu kaVanu, i naravno da se zeznuo... dosta sam glupav... laughing.gif Malo odmaranja uz kaficu sa bendom, tu su mi nabili komplekse, svi se nešto presvlače, tuširaju, jedino Gregor ništa. Pao je dogovor za sledeći put, neću ni ja da budem crna ovca. Wink Kreće se polako ka Kastelu, a tamo je sve spremno za spektakl... Bitna napomena: Karta i nije bila jeftina, ali to nije bio problem da se okupi preko 1.500 duša. A to, kakve su duše bile tamo mogu ja da objasnim, jer sam bio na mnogim mestima sa njima (Bebama), ali onakvu ljubav u vazduhu nigde nisam osetio. Slično kao u Bijeljini, ali bolje, jer je Kastel na otvorenom, tako da se u vazduhu osetilo ono najlepše, čisti ugođaj uz prvoklasan rock.

Kreće Ranđa, uvodi ljude u početak bajke, a masa kreće lagano kukovima da trese... Pojavljuju se nedugo zatim i drugi, i kreću Lica. Nisam pohvalio izgled mladih devojaka, Jelene i Jane, kao mali anđeli, ma jednostavno, kao malo vode na dlanu da ih čuvaš. Muški deo postave neka pohvale dame koje su bile sa nama, pomisliće ljudi da sam od onih koji vole ono. Nisam. Smile
Posle Beznađa, nedugo zatim i Divlje svinje... Sigurno sam dosadan, ali što je dobar aranžman za tu pesmu. Definitivno, hoću tu pesmu da mi sviraju na svadbi!!!! Laughing Dabogda lažem takođe u novom ruhu, Balkan se svira stara verzija, malo retro, ovo ono rođaci, a onda i Jednom kad me ne bude. Bilo je i pesama sa novog albuma. Moja dunjo mirisna, a u meni se nakupilo ne znam ni ja čega, onaj Milan je baš 'bezobrazan', uneo je emocije u pesmu, tako da sam i pustio po koju suzu mušku najveću. Pred kraj Daire i sve već kako ide, a koncert je trajao do pola jedan, dva i po sata.... 'Gori' su i od Metallice. Za kraj Ikona i Oktobar fest. I bajci je bio kraj, do sledećeg grada, do sledeće svirke. Samo, jednu stvar znam, ovo je jedna od omiljenijih priča u toj bajci za Bebe. Kraj koncerta, ali ne i naših uživanja u Banja Luci.

Znate, nekom je danas rođendan, najstariji od svih u bandu, pokretačka snaga, najveća 'tetka' banda, gospodin Vladan Đurđević ili ti Vlajko. Srećan rođus matori!!!!!! Sa njim i ostatkom benda smo čavrljali do četiri kada smo na jedvite jade krenuli nazad ka NS-u. nakon šest sati puta, oko deset smo stigli kući.

Hteo bih da se zahvalim Katarini, Ini, Nini i Vedranu zato što još ima ljudi kojima nije problem da odu i tako aleko kako bi uživali u čarima muzike koje ona pruža. Naravno, nemojte misliti da sam zaboravio i na ostale članove loode bande, možemo biti ponosni. Takođe, zahvalio bih se i članovima benda, mnoge stvari se mogu naučiti sa njima.

Želim nam svima još puno ovakvih događaja, svaka bajka koja ostane u srcu budi ono najlepše u nama. Do sledeće svirke, vratiću se malo korenima, salutiraću vam, jer to i zaslužujete svi. Very Happy


Izvor; Beograd cafe forum


@ neverna_beba

Evo i mene Smile!!!
Male su reci da bi opisale sinocni dogadjaj!
Posle dugog ali veoma uzbudljivog putovanja ekipa je stigla u Banjaluku, gde nas je sacekao cika Gane. Posle kratkog odmora i popijene kafice :)sa bendom, uputili smo se na tvrdjavu Kastel. Dok smo prolazili kroz tvrdjavu mogli smo videti kolone fanova Nevernih Beba koji su ulazili i zauzimali svoje mesto ispred bine. Ogroman prostor ispred bine je bio pun, ljudi su stajali i sa strane, zaista jedan predivan prizor!
Prvi na bini se pojavljuje Randja, koji sa svojim sjajnim uvodom priprema publiku na odlicnu svirku. Posle njegovog uvoda, na binu izlazi jedan po jedan clan benda koga publika pozdravlja sa odusevljenjem i gromoglasnim aplazuzima.
Velik broj ljudi, divan prostor za koncert, sjajna bina na kojoj su nastupali mnogi poznate grupe a medju njima i Smak sa Milanom Djurdjevicem u postavi.

Koncert pocinje sa pesmom "Lica". Redjaju se pesme, atmosfera kako na bini tako i u publici sve vise i vise raste, dostize maksimum! Ogromna kolicina pozitivne energije koja se prenosi sa benda na publiku i obrnuto. Svi tekstovi pesama ispraceni su od pocetka pa do kraja. Bend je toliko bio odusevljen da su u jednom momentu Milan i Jana slikali publiku imajuci to za uspomenu koja sigurno nece tako lako da izbledi!

Ali koncert u Banjaluci je imao i posebnu car jer smo u 12h svi zajedno docekali Vlajkov rodjendan!!! Jos jedan dogadjaj koji je upotpunio fenomenalno i nezaboravno vece!

Izlazak na bis, odusevljanje u publici se ne smanjuje. Odlican kontak sa publikom, fantasticna organizacija celog koncerta.

Zahvaljujuci divnim ljudima iz organizacije koncert je propratilo pet televizijskih i radijiskih stanica! Svaka cast organizatorima! Svaki bend moze da pozeli tako odlicno organizovan koncert!

Posle svirke, druzenje sa bendom i proslava Vlajkovog rodjendana u kaficu "Hard Rock".

Oko 4h ekipa, koja je bila u sastavu na celu sa odlicnim vozacem Vedranom, njegovim pouzdanim suvozacem Ivanom, i damama koje su cinile putovanje zanimljivim Katarina, Nina i moja malenkost Smile, polako izlazi iz Banjaluke i krece u pravcu Novog Sada! Sa takvom ekipom i takvim povodom covek bi otisao na kraj sveta Smile !!!!!!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:03 pm

Odgovoriti sa citatom

29.07.2007. Brčko - šetalište na Savi

@ ZeljkoBN


Evo mali izvjestaj sa koncerta iz Brckog.

To je definitivno bio jedan od boljih koncerata na kojima sam ja bio. Mozda ne po samoj atmosferi, jer nije bilo toliko rok publike, vec dosta "obicnog" svijeta koji vjerovatno po prvi put gledaju uzivo Neverne bebe, a mislim da je bilo i onih koji su se na samom koncertu nasli slucajno, a otisli odusevljeni.
Sam dolazak na koncert je bio poprilicno iznanadjujuci, jer smo jedva nasli mjesto gdje se koncert odrzava, a nasli smo ga tako sto smo posle krace setnje u jednom kaficu culi pjesmu Nevernih beba i odmah nasli konobara koji nam je objasnio gdje svirka.
Kada smo dosli na setaliste kraj Save bilo je jako malo svijeta i pitali smo se kako ce ovo proci, ali smo konstatovali da ce svejedno biti svirka i da cemo uzivati, ma koliko svijeta bude.
Koncert je poceo oko pola 10 i trajao oko 2,5 sati, do ponoci. Kao sto rekoh osim nekoliko grupica rokera koji su ocigledno dosli sa povodom na koncert, ostatak publike bili su mladji momci i djevojke, ali i bilo je dosta i onih preko 50 koji su dosli sa djecom da vide sta se desava.
Koncert pocinje i publika je dosta suzdrzanai niko se ne primice bini. Bebe sviraju nove i stare pjesme, a publika polako pocinje da uziva u koncertu i da pjeva sve vise zajedno sa Bebama. U tom periodu ja sam se muvao svuda i slikao, a atmosfera je pocela da se zagrijava.
Prelomni trenutak koncerta je bio negdje na sredini kada Milan dolazi do ivice bine i poziva publiku da se priblizi bini. Tada vecina publike prvo krisom, a kasnije otvoreno prilazi bili i pocinje da skace u ritmu pjesama i da pjeva zajedno sa Bebama. Mene je pozitivno iznenadilo to sto je dobar dio publike znao skoro sve pjesme sa novog CD-a koje su to vece izvodjene. Tako da ostatak koncerta prolazi u fenomenalnoj atmosferi sto je i Bebama dalo dodatnu snagu da fenomenalno odrade ostatak koncerta i da vidno i oni uzvivaju svih 2,5 sata.
Za kraj 3 bisa. Svaki put ogromne ovacije svima, posebno Milanu i Jani i Jeci. Poseban utisak to vece je na mene ostavio Kebac koje je fenomenalno odsvirao koncert. A sta reci za Vlajka i Randju koji su cijelno vrijeme koncerta vidno uzivali u svakom trenutku svirke.
Stvarno fenomenalan koncert na kome je bilo od one rokerske publike koja je bila standardno odusevljena onim sto je cula, pa do onih koji mozda nikada nisu ni culi Bebe, pogotovu ne uzivo, a koji se pred kraj koncerta poceli zajedno sa ostalima da skacu i pjevaju koliko su znali Smile

Nadam se da sam uspio da docaram atmosferu sa koncerta u Brckom, a imate i slike koje su jos ranije postavljene.

POzdrav svima!!!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:11 pm

Odgovoriti sa citatom

03.08.2007. Zaječar - gradski stadion ( gosti gitarijade )

@ milica


Koncert beba je bio najavljen za jedan cas posle ponoci, ali se sve produzilo zbog organizacije. Tako je koncert poceo oko dva sata i trideset minuta, sto je uticalo na raspolozenje nasih beba. Takvo odlaganje i dodatno smrzavanje (jer pored reke nije bilo bas toplo) im je najmanje trebalo. Oni su ipak bili premoreni od prethodnih svirki, a sutradan ih je cekala jos jedna u Zvorniku. Veliki uticaj na njihovo ne bas dobro raspolozenje je imalo i to sto se broj prisutnih u publici naglo smanjivao kako je vece odmicalo.
Medjutim, eto preokreta! Cim su se popeli na binu, narod se ponovo okupio u velikom broju. Naravno, uvodnicar u “bajku” je bio Randja, potom Jeca (“Lica”), onda Jana uskace na improvizaciji… Publika je podivljala. Znali su sve pesme od prve do poslednje i pratili bebe gromoglasnim aplauzima. Najvece oduseljenje je izazvalo Jecino izvodjenje “Zajdi, zajdi”, Randjino soliranje, Milanovo “sutiranje” klavijature u zanosu i Janino izvodjenje “Veliki je Bog”. Takva reakcija publike je istog trenutka popravila raspolozenje nasih beba. Dali su sve od sebe, tako da se i ovaj koncert moze svrstati u jedan od onih “za pamcenje”.
Kako je i planirano, koncert je trajao sat i petnaest minuta.


@ MikePortnoy034


Evo i ja da napisem nesto o nastupu iz Zajecara. Oganizacija je napravila propust u dodeli termina bendovima ili sta vec. Uglavnom, sat i trideset minuta je ipak previse veliki minus. Ja sam zauzeo svoje mesto u prvom redu jos na samom pocetku takmicarskog dela i resio da se odatle ne pomeram do kraja nastupa Beba. Osmeh na moje smoreno lice (tada je vec bilo ocigledno koliko dugo ce Bebe da kasne) je donela Jana kod koje je tokom nastupa drugog takmicarskog benda ocigledno proradio duh Thrash Metala i bilo je stvarno lepo videti kako headbang-uje onako iz srca tu kod bine! Konacno, oko dva i trideset na binu izlaze jedan po jedan muski deo benda uz velike aplauze lepog broja publike. Randja svira uvod, izlaze Jelena i Jana i onda krece ludilo! Lica, 1000 godina, Boje Duge, Ljubav, Divlje Svinje, Zajdi, Zajdi (Jelena za desetku!!!), Veliki Je Bog (Jana za desetku!!!), Da Ima Nas... (pesme nisu isle ovim redosledom) ma haos! Moram pomenuti i publiku koja je odlicno saradjivala sa bendom tokom celog nastupa. Posle sat i malo vise vremena odlicne svirke krenuh ka izlasku. Tamo sretnem Cika Ganeta i posle par razmenjenih recenica onako srecan i zadovoljan krenuh kuci. Na kraju samo jos, Veliko hvala i vidimo se u sredu uvece ponovo!

P.S. Moram da kazem da povlacim svoj post napisan u temi Svirke-Bar. Jana, Vlajko, Ranjda i svi ostali clanovi benda su podjednako aktivni sto se tice zvuka i niko nije od njih bacen u senku. Tako je bilo na ovom nastupu a ne verujem da ce se nesto menjati i na narednim.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:22 pm

Odgovoriti sa citatom

17.08.2007. Sarajevo - klub Koloseum

@ abela


Kako opisati taj cudni osjecaj koji me sinoc pratio sve vrijeme; od prvog takta pjesme "Lica" pa sve do kraja svirke!?
Malo je tesko i vjerovali ili ne vec nekoliko minuta ja razmisljam kako da vam bez bretjerivanja i preuvelicavanja pokusam opisati taj osjecaj. To osjecanje spokoja i ogromne energije, te jake emocije... (znam da ce neki od vas vec reci da sam ipak pretjerala, ali ja sam to zaista osjetila Wink )
Zaista je to jedna moderna bajka za djecu i odrasle.
To su veliki ljudi koji sire ogromnu energiju i koji na neki nacin cine da osjecamo s njima...

Vec sam rekla da je koncert otvoren pjesmom "Lica". Poslije toga nize se nekoliko meni najdrazih pjesama; "Sve nase godine", "Jednom kad me ne bude", "Balkan - Juzno od srece", "Veliki je Bog" i naravno pred kraj neizostavne "Daire" i naravno, Jelena - "Zajdi, zajdi" sto me naprosto odusevilo.
Vjerujte mi na rijec, Jelena pocinje da pjeva, znaci prvi takt i u Colloseumu muk. Imala sam osjecaj da su tu pjesmu bas svi osjetili, svaki covjek koji je bio tu. Ista stvar se desila i sa "Sve nase godine" - te pjesme je Jelena perfektno otpjevala!
Jana je bas dosla do izrazaja Very Happy i zablistala za vrijeme pjesme "Veliki je Bog". Prenijela je publici bas jaku emociju, jako je dobro otpjevala pjesmu i mislim da su to svi osjetili.
Na mene je ostavila jako veliki utisak i pjesma "Samo kaze gde smo"...inace mi je dovoljna samo recenica "Vise me ne volis..." da odlijepim, a posebno sada kada je bilo Live i kada je divna atmosfera upotpunila dozivljaj i utisak koji na mene ta pjesma inace ostavlja.

Na kraju par biseva jer publika je naprosto bila odusevljena i nisu prestajali s aplauzima dok bend ponovo ne bi poceo Very Happy
Prvo "Tuzna pesma", zatim Unnpluged Ikona/Oktobarfest i na kraju "Dvoje".
Neznam zaista, ovako kada su mi se slegli utisci, da li da kazem da me vise odusevila Ikona ili Oktobar fest tj. Jelena ili Jana Very Happy

E sada, ja posto sam pravi melanholicar i odlijepim uvijek na spore pjesme, necu da u ovom svom izvjestaju zaboravim na Srdjana i ekipu koja voli brze stvari Very Happy pa moram spomenuti i "Kisu" koja je zvucala fenomenalno kao i Daire naravno.

Sve u svemu, odlicna svirka, vjerovatno i najbolja u Sarajevu do sada. To je dokazalo i odisevljenje publike, a i samoga benda poslije svirke Wink

Zao mi je sto nije bila ekipa s foruma i nadam se da cemo se vec negdje sresti i zajedno uzivati u ovoj jedinstvenoj muzici koja je definitivno "melem za dusu Wink" Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:28 pm

Odgovoriti sa citatom

01.09.2007. Pančevo - gradski Trg


@ Nataly,


I bi svirka u Pancevu i bilo je veselo drustvo tamo!E,pa da krenem od pocetka!Nalazimo se Mike i ja oko pola cetiri i odlazimo do mene,u 20:15krecemo u Pancevo naoruzani dobrim raspolozenjem,tortom i kapicama,reseni da proslavimo moj rodj.!Stizemo do muzeja kad tamo tresti hip-hop,nalazimo se sa S_Stevanom prikljucuje se i _T-Bear_cekamo ostatak ekipe!Lanche,Dylan,Crna i jedan nas drug su se izgubili! Smile Napokon stizu i oni,trazimo cika Ganeta jer ne znamo gde bi drugde sa tortom osim u kombi!Ostavljamo tortu i nailazimo na Catrin i nevernu_bebu ispozdravljamo se i odlazimo da zauzmemo poziciju u prvi red!Svirka krece publika na sav glas vristi,krecu i Lica ja na ramenima S_Stevana,a onda se redjaju pesme sve bolja od bolje! Very Happy Krece i pesma-Gde smo zenska publika(bar koja je bila oko mene)krece da place,zaista su se velike emocije sirile publikom,a onda i Boje duge i tako dalje!Kraj je svirke,ali publika neda da nase drage Bebe tek tako zavrse vracaju se i sviraju Dvoje!Kada se zavrsila svirka nasli smo cika Ganeta i uzeli tortu i kapice,svi smo odma navalili na tortu,nije bilo dovoljno kasikica pa su neki jeli i prstima,a onda nam je Kebac pokazao sta je naj lepse na toj torti i kako se jede!Doslo je vreme i za polazak kucama!Ostalo je jos malo torte pa smo je poneli u kombi,a u kombiju se vodi rasprava gde dalje ici!Izlazimo iz kombija i ako smo jedva ubedili Lancheta da krene,nagovaramo cika Ganeta da krene sa nama na pice,ali je isuvise bio umoran,tako da odlazimo sami da trazimo neki lokal!Krecemo za S_Stevanom u jedan lokal u Knez Mihajlovoj ulici i naravno poljubimo vrata,tu nas Lanche i jedna drugarica napustaju ostajemo da sedimo pred vratima S_Stevan,Mike i ja ko tri prosjaka,a onda krecemo nekim ne poznatim ulicama i stizemo do Obilicevog venca,tu je stvarno bio kraj i svako odlazi svojoj kuci!Zaista extra svirka,ozvucenje,publika,provod itd.Toliko od mene Very Happy Veliki pozdrav do sledece svirke


@ Annie_dpg


Sinoc je bilo fantasticno!Fenomenalno! Dlanovi su mi jos uvek crveni, promuklost je prisutna ali ne zalim se, drago mi je…
Atmosfera, komunikacija izmedju grupe I publike…sve je bilo sjajno –tipicno za N’bebe…
Mozda jos I bolje Wink
Poneta atmosferom, uzivala sam maximalno, te svoj aparat nisam ni stigla iskoristiti Very Happy nadam se da cu od ponedeljka vec pribaviti neke slike,pa ih I okaciti…
Negde sredinom svirke kad sam dosla do prvih redova, srela sam dragog prijatelja T-Beara, ali ja- budalica,zaboravila sam ga pitati ga za ekipu sa foruma  jedino mi je zbog toga zao… Pozdravljam ovom prilikom sve koji su bili I izvinjavam se zbog toga  ali bice vec jos dosta prilika I za to;)…
Koliko sam shvatila Nataly je juce proslavljala rodjendan? Bio joj je 1 od najlepsih ne sumnjam, I sada joj ga s malim zakasnjenjem cestitam…))
Pozdrav prijatelji!!!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:33 pm

Odgovoriti sa citatom

07.10.2007. Čoka - gradski Trg ( festival dobošara)


@ Dylan Dog


Sava Centar se bliži, pa se vidim i društvance ovde sprema za taj događaj... Elem, poneki koncert, a juče se poklopilo da Venera bude u Saturnu pa smo uspeli i da odemo na koncert dragih nam Beba u Čoku.

Malo i odabrano društvo kreće put severa, u autu atmosfera opuštena, puštaju se klipovi, osmeh, tako da je i meni bilo lakše da vozim po ravnici Bačke. Jes da su bacali jaka svetla, ali nisu oni vredni da zbog njih gubiš živce. Ređaju se mesta, prelazimo u Banat, a prvo mesto preko mosta i jeste Čoka. Taman što smo se parkirali, počinje Ranđa uvod u još jednu bajku po malko prohladnom vremenu. Trebalo je zagrejati masu, pa se krenulo udarnički. Da li treba da pominjem da su počeli standardni opus pesama, Lica, U beznađu, Da li ima nas... (O moj Bože, već jesam pomenuo). Valja pohvaliti i ljude iz benda, opet novi aranžmani. Npr. za pesmu Hiljadu godina. Doduše, već sam je čuo u Pančevu. Ko zna je dobila zanilmljiv blues solo od majstora, čika Ranđe. Divlje svinje takođe su malo promenjene, kao i Hajdemo svi. Valjaju ta osveženja, tačnije, oni to zbog nas stalnih na svirkama, da se ne smorimo. Laughing

Valja pomenuti i oduševljenje publike kada su se Bebe vratile na bis. To je nešto što se rečima ne može opisati, te je Snežna sve to lepo snimila. A sa druge strane, to je najbolje priznanje jednom bandu. Suma sumarum, uspeli su da zagreju sve prisutne sa pozitivnom energijom koja je trajala preko dva i po sata. Za sam kraj, mora i malo 'šlihtanja' sa bendom (Smile ) tako da smo stigli u Ns oko pola tri, umorni i puni utisaka. Memorisana su i ostaju za buduća pokolenja.

Slike ćemo valjda postaviti.

'Ajde i da najvim još jednom Bečej 12.-og, pa Sava Centar 25.-og.


Izvor; Beograd cafe forum
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:36 pm

Odgovoriti sa citatom

02.11.2007. Zenica - klub Gatto


@ abela


Sinoc, 2. novembra u zenickom, fenomenalnom klubu Gatto, odrzana je prva do tada svirka NB u Zenici. I kako su stvari sinoc stajale, koliko je publika prihvatila Bebe sa odusevljenjem, definitivno nije poslijednja i definitivno ce svi cekati NB sa nestrpljenjem.

Prepun klub i odlicna atmosfera samo su podigli raspolozenje i ucinili da svirka bude jos bolja.
Koncert je otvorila Jelena pjesmom Lica, poslije toga nizu se U beznadju, Pogledaj u sunce... i mnoge druge pjesme, vec svi otprilike znate repertoar; da ne ponavljam. Ponovo negdje sredinom koncerta prisjecaju se pokojnog Toseta i Laze dok Jelena pjeva Zajdi, zajdi - neznam koliko puta bih mogla da ponovim da je njena izvedba vec pomenute pjesme VRH, zaista!
Moram spomenuti i moju najdrazu pjesmu Jednom kad me ne bude koja je takodjer fenomenalno zvucala.
Jana je najvise odusevila prisutne izvedbom pjesme "Veliki je Bog".
Na kraju bisevi, nekoliko pjesama.
I "Tuzna pesma" - odusevljenje publike je bilo ocito, svi su pjevali, smijali se i plakali uz tu pjesmu. Sta da kazem, definitivno najpopularnija i najomiljenija pjesma u Zenici!!!

Sve u svemu, fenomenalan koncert, dobra organizacija, odlicna publika!
Mislim da bi mogli da se vidimo ponovo u Zenici vrlo brzo Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 24, 2009 11:40 pm

Odgovoriti sa citatom

19.11.2007. Podgorica - Budha bar


@ Bojana_Pg


Sada je 2:23. Morala sam da vam se javim, dok su mi utisci jos uvijek svjezi. Uploadujem slike. Molim vam, oprostite mi sto su ogromne, zaboravila sam da podesim na manju rezoluciju.
Povodom otvaranja "Cosmetics marketa", u Podgorici je priredjen koncert "Nevernih beba". Karta je bila papreno skupa (10 eura), ali se svaki cent isplatio, jer je ovo bio ubedljivo najbolji njihov koncert kome sam ja prisustvovala. Fantasticni, novi aranzmani, najbolji muzicari koje Balkan ima, prekrasni glasovi. Stvarno, noc za pamcenje. A publika, nemam rijeci. Pjevali su i drzali ritam kao jedan. Bila sam ponosna na njih. Sto kaze Milan: "Veceras nam je srce puno". E, i meni je bilo. Ne moze se rijecima opisati.
Poceli su u 23h, a zavrsili u 1:24 posle ponoci. Publika je i dalje vikala: "Jos, jos". Very Happy Rijetko dolaze, ali kada dodju, publika ih ne pusta, mogli bi oni ovako od jutra do sutra.Very Happy
Evo setliste:
1. Hiljadu godina
2. U beznadju
3. Pogledaj u nebo (Milan je imao intro u stilu grupe "Toto")
4. Oktobarfest
5. Stranac
6. Divlje svinje
7. Dabogda lazem
8. Veliki je Bog
9. Balkan
10. Ko zna
11. Gotovo
12. Na putu za nju (intro timpan-Milan, Jana)
13. Jednom kad me ne bude
14. Gde smo
15. Boje duge
16. Kisa
17. Hajdemo svi
18. Daire (Jelena-Zajdi, zajdi)
19. Ikona (bis)
20. Oktobarfest (bis)
21. Kazi gde je ljubav (bis)
22. Ovdje je publika sama pocela da pjeva refren pjesme "Veliki je Bog", tako da je kratko trajalo
23. Dvoje
24. Da ima nas
25. Tuzna pesma (intro klavir)

Maestralni muzicari.

Milan se zahvalio publici, rekao da su divni, napomenuvsi kako to ne govori iz kurtoazije. Osjetilo se da je govorio iz srca. A uostalom, oni su svoju karijeru vec izgradili te nema potrebe da se dodvoravaju publici. Znaju da ih ovdje volimo i cijenimo.

Posle koncerta sam otisla da im se javim. Nazalost, nisam vidjela Janu i Kebca. Medjutim, pricala sam najvise sa Vlajkom, koji kaze da vas, administratore, zna od ranije, da ste divni ljudi, da nije bas cesto na forumu, ali da se slobodno javim preko foruma, da on vama posalje poruku gdje gostuju, i tako.
Takodje me je pitao za moju bracu, moju porodicu, mene. Slatko se nasmijao kada sam rekla kako sam konacno nasla posao, da ga trazim vec godinu dana. Laughing Pita sta jos ima novo kod mene, pozdravlja, kaze da ne moze rijecima da opise koncerte u Sava centru, da su oba bila rasprodata, da je bilo 15 ljudi na sceni, rasvjeta... Mogu misliti, sad mi je zao sto nisam bila. I Milan mi se javio, i slozili smo se da je ovo najbolji koncert u Podgorici. Zaista su svi bili odusevljeni. Jeleni sam rekla kako im je prije neki dan moj devetomjesecni necak slao poljupce i kako strasno voli muziku "Nevernih beba", od prvog do poslednjeg albuma. Zaista je dirljivo, kakva je to radost na njegovom licu kada cuje njihove pjesme i koliko istinski uziva dok plesemo. Bilo joj je drago kada sam rekla da mi se svidio koncert i novi aranzmani. Randji sam se samo javila. Nisam vise htjela da im dosadjujem, nema smisla, znam da su umorni i da putuju.
To je to. Smorih vas pricom. Embarassed
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Dec 25, 2009 7:01 pm

Odgovoriti sa citatom

02.01.2008. Leskovac - klub Garaža


@ Girl Interrupted


Ne znam hocu li umeti da uradim ovo na nacin koji je dovoljno dostojan. Nikada mi pisanje nije tesko padalo ali sada a verovatno jos dugo, dugo vremena necu moci da se vratim u neku svoju normalu. A I ne zelim.
Pa, da pokusam….
Zuta ljlubicica, Smooth Criminal I ja smo stigli dosta ranije na koncert jer smo putovali vozom I krenuli mnogo ranije, sto se kaze, za svaki slucaj. Tako da smo bili jedni od prvih nekoliko ljudi u klubu. Moram da dodam da je tu kasnije dosla I Loknica koja je jedna predivna osoba. Smile Bilo mi je zadovoljstvo upoznati je.
Posto smo, kao sto rekoh, dosli ranije, imali smo priliku da prisustvujemo tonskoj probi I ma koliko to glupo zvucalo, bilo nam je zadovoljstvo. Pozdravili smo se sa bendom koji nam se I licno zahvalio na novogodisnjem poklonu.
Bend je posle probe otisao da se spremi za nastup. Tada su vrata kluba “Garaza” bila zvanicno otvorena za sve verne fanove koji su cekali napolju. Za vrlo kratko vreme, “Garaza” je bila prepuna! Ja nisam strucna u procenjivanju tako da ce o tome oni koji su iskusni. Smile A mozete I sami da vidite na slikama koje cu postaviti da je bilo prepuno.
Koncert. Uh…. Prelazimo polako na sve teze delove. Ljudi, ovo je bio koncert koji nikako niste trebali da propustite. Ovako nesto se ne dozivljava cesto. Mislila sam da je najbolji koncert Beba bio pre koju godinu na Niskoj Tvrdjavi ali OVAJ je nemoguce cak ni uporediti. Od organizacije, kluba koji je prelep, rasvete I ozvucenja do NEVEROVATNE POZITIVNE ENERGIJE koja je prosto vristala iz svih clanova benda. Imala sam osecaj kao da sam prvi put na njihovom koncertu. Nesto je bilo u vazduhu, kako to ljudi vole da kazu. Ta atmosfera… jao ne mogu da verujem da ne mogu da pronadjem odgovarajuce reci. Jedan od razloga tako dobre atmosfere bio je verovatno I taj sto je bend bio bukvalno na dohvat ruke publici. Tako intimno, prelepo….
Moj deo veceri. U jednom trenutku, u sred svirke, Milan mi je pozeleo srecan rodjendan sa puno lepih zelja. LJUDI! Ja I dalje ne mogu bas da se saberem. Znam da ce mozda vecina misliti da nisam normalna, ali ja nisam mogla da verujem sta se meni desava. To je bukvalno NESTO NAJLEPSE STO SAM IKADA DOBILA! Ovo je dan, kada sam ja kao porasla, nisam vise tinejdzerka. Taj “vazni” trenutak u mom zivotu pamticu kao najlepsi ikada!!!! Uradila sam prvu glupost u svom zivotu I otisla van grada bez dozvole roditelja, bila na koncertu omiljenog benda koji mi u tom tako vaznom trenutku pruza nesto najlepse u zivotu!
Publika je “poludela” u toku I do kraja svirke. Pevali smo svi zajedno kao jedno! Ne mogu da vam docaram ma koliko se trudila.
Kada se koncert zavrsio, imali smo priliku da se slikamo I druzimo malo s bendom. (pogledati slike). Smile
Ovim putem zelim javno da se zahvalim NAJBOLJEM BENDU na svetu. Ovo je zvucalo pateticno I prosto ali ne mogu ih drugacije opisati. Hvala vam Bebe sto ste mi ulepsali novu godinu I od mog rodjendana napravili dan koji cu pamtiti dok sam ziva! Stvarno vredi ziveti za jos jedan dan svake vase pesme. Niste ni svesni koliko vas volim I koliko mi znacite. Hvala vam jos jednom. Smile
Takodje moram da se zahvalim jos jednom coveku bez koga nista nebi imalo smisla. Cika Gane, kao najsladje za kraj, HVALA VAM DO NEBA I IZNAD OBLAKA!!! Presrecna sam sto sam imala priliku da vas upoznam.
I naravno hvala jos jednoj osobi sa foruma kojoj ustvari nikada necu moci dovoljno da se zahvalim! Prepoznace se. Smile Andjeo koji hoda…. Smile
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Dec 25, 2009 7:12 pm

Odgovoriti sa citatom

23.04.2008. Kikinda - klub Pab


@ gdjordje


ljudi moji svaka svirka je dobra na svoj nacin i svaka ce da se pamti i prepricava,ali ova u kikindi mi je nekako posebno draga.Atmosvera je bila neverovatno dobra,na svirci kao da je odjeknula eksplozija,svaka pesma je ispracena burnim ovacijama,aplauzima,...svi do jednog u pabu su pevali...konobari,publika,ali svi!!!
Toliko sam se lepo osecao da mi je bilo kao u snu.Kroz njihove pesme shvatio sam koliko je zivot lep,shvatio sam sustinu zivota,shvatio sam koliko je dobro biti srecan!Moje prvo odusevljenje bilo je na tonskoj probi kada su randja,vlajko i kebac razvalili bluzeraj,ali da bi odusevljenje bilo jos vece randja je poceo da peva,e tad sam jedva ostao ziv.

Obecao sam sebi te veceri da cu popiti jedno pivce...kad je pocela svirka i kad su pesme pocele da se redjaju jedna za drugom, moja dusa je polako napustala telo i letela u oblacima,a ja sam kao i ostatak publike vristao od srece.Svirka je bukvalno protekla u toj atmosveri i moram dodati da su kikindjani zvali vise puta bend na bis!

Jos jedna prelepa prica i novo iskustvo za mene,jos jedan roman u nizu lepih koji me vezuje za bend!ako ikada resim da napisem knjigu o sebi NEVERNE BEBE ce definitivno zauzaeti pocastvovano mesto u njoj!!!Ovaj tekst sam napisao od srca i veliki pozdrav za sve vas!!!
poseban pozdrav saljem mom novom drugu cika ganetu!!!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Dec 25, 2009 7:19 pm

Odgovoriti sa citatom

26.04.2008. Ruski Krstur - klub Amadeus


@ neverna_beba


Iza Nas je jos jedno nezaboravno vece !
Svaki odlazak na svirku nasih dragih Nevernih Beba je prica za sebe!
Svaki put je drugacije, novo mesto, novi utisci, stare pesme u novim aranzmanima... Sve je to doprinelo da i sinocna svirka bude jos jedna u nizu sjajnih i uspesnih svirki Nevernih Beba Two thumps up !

Ruski Krstur, malo mesto sa velikim brojem divnih ljudi koji su docekali i ispratili bend sa ovacijama. Za takvu publiku bend je imao inspiracije i zelje da svirku dovede do savrsenstva!

Svima Nam je jako nedostajala Jana, koja je bila sa Nama u srcu !
Jano, zelim Ti brz oporavak i da Te sto pre vidimo opet na bini, jer najlepse je kada Vas vidimo sve zajedno !

Repertoar je sinoc bio nesto malo drugaciji, na moje veliko iznenadjenje! Prvu pesmu koju moram da spomenem i koja me svaki put posebno obraduje je pesma "Iza oblaka"! Pesma koja kod mene zauzima posebno mesto... Posle nje na red dolazi "Ikona" koja je ovaj put bila izvedena u skroz novom aranzmanu, i moram priznati da mi se jako svidja Wink Pesme "Kraljica" i "Kad me napuste svi" su, po mom misljenju, do sada najbolji novi aranzman starih pesama (ne racunajuci novi aranzman pesme "Balkan")! Te dve pesme su pun pogodak u pravom trenutku, pozitivno iznenadjenje koje izaziva veliko odusevljenje kod publike!
Bilo je divno slusati Jecu kako peva Janine pesme!

Sta da kazem za ekipu sa foruma sa kojom je i ovaj put bilo zadovoljstvo ici na svirku ?!
Katarina, Vedran, Petar, Nebojsa, Sonja su sinoc bili sjajna ekipa, kako na putu do Ruskog Krstura tako i na svirci na kojoj smo svi zajedno uzivali u divinim stihovima koji svakom od Nas znace na neki poseban nacin !

Nadam se da sam uspela malo da Vam docaram Nas sinocni provod, iako ce Vam slike reci mozda nesto vise. Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Dec 25, 2009 7:25 pm

Odgovoriti sa citatom

05.04.2008. Banja Luka - gradski Trg


@ Taca


Nema se tu sta puno za reci osim rijeci hvale,naravno posto sam ja banjalucanka znam vrlo dobro kako su N'bebe primljene u mom gradu.Kao i do sada i ovaj put sam bila na njihovom koncertu na Trgu Krajine i kao sto je vec neko naveo Trg je bio prepun. Imala sam srecu i privilegiju da budem u ''backstage'' poznavajuci neke od clanova N'beba.Koliko god nailazila na komentare da su N'bebe precesto u banjaluci toliko ja kao njihov postovalac mislim da neceg sto je dobro treba vise.

Koncert je poceo oko 9 casova gdje je nastupila banjalucka grupa Aurora - fini momci nema sta. Nakon njih na bini se pojavio dobri stari Balkan Express iz Banjaluke ponudivsi nam pjesme sa njihovog dugo ocekivanog novog albuma.Istina je da sam se smrzla ali nije mi bilo zao (popila sam malo Nektar piva da se ugrijem) Smile
Elem oko 10:30 pojavise se moji dragi. Poslije pozdravljanja sa njima odose pravo na binu i napravise loodilo, ljudi u euforiji vriste, Jeleeeena, Jaaaanaaa, nezna se koja je sladja.
Moj drug koji je bio sa mnom nije skidao pogled sa Jelene, kazem mu ''nemoj da zuris u djevojku tako'' a on '' jao u zivotu nisam vidio ljepse stvorenje''. I tako dok je on zurio ja sam uzivala u koncertu. Po zavrsetku koncerta ponovo se sastasmo, popricali malo i bend je morao nazad za Srbiju...Nemam slike ovaj put nazalost ali bice prilike:)

Topli pozdrav dragi ljudi,
Taca


@ Basket


Upravo sam stigao iz Banja Luke...u potpunosti se slažem sa 'miso23' da je svirka bila fenomenalna kao i uvek...trg prepun iako je bilo prohladno...kiša je na svu sreću prestala neposredno pred koncert...
Moram priznati da je publika bila neverovatna i da su se toliko zaželeli koncerta naših Nevernih beba...imam utisak da bi Bebe u Banja Luci mogle svirati svaki dan i uvek bi bilo puno...
Stajao sam na par mesta u što bi se reklo raji...dok nisam došao do čika Ganeta i Cveleta kod bine...i mogu Vam reći da su svi pevali sve pesme od reči do reči...i da je u raji bilo oko 60-70% devojaka... , ali takođe mogu reći da su momci bili glasniji u pevanju...i to onih nežnijih pesama... ...
O utiscima ću još pisati, 'miso23' će napisati set listu, a ja ću vrlo brzo pokušati da Vam dočaram atmosferu i ambijent sa fenomenalnim slikama koje je uradio moj brat, sa profesionalnim aparatom...

Veliki pozdrav svima...
Punk Guitar Punk Guitar
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Dec 29, 2009 9:23 pm

Odgovoriti sa citatom

10.05.2008. Sokolac - hala sportova


@ Dylan Dog


Eee, dosta obaveza imam, nikako da napišem kako sam se proveo u Bosni 10.-og maja. smile.gif Sokolac, na Romaniji, moto fest, a na festu gosti Bebe. jeste da sam se smrz'o, ali mi je bilo drago po ko zna koji put. Na kraju osta knjiga na dva slova. Iz NS-a kreću samo oni najluđi, kilometri, ako ste pomislili da predstavljate neki problem nama, grdno ste se prevarili. Dogovor sa bratom (Nebojšom) pada lagano tako da smo polako počeli da se pripremamo.

Oko pola dva se kreće iz Novog Sada i tu prvi problemčić. Dylan Dog nema zeleni karton, a hoće po Bosni da vozi... Laughing Laughing Snašli smo se nekako, bar smo mislili da smo se snašli, ali u Lozani dodatni problem, ne rade sa mojom polisom osiguranja. Dobro, uzećemo zeleni karton za tri dana, ulazimo u Bosnu, ali ne radi nijedna špedicija. Pogledam u nebo (iznad oblaka) i lepo mu kažem: Mis'im, daj malo smanji gas, Bebe su u pitanju. Smile i on nam posla neku curu te izvadismo zeleni karton. Međutim, rikne nam desni far, pa popravljaj njega. Taman ga popravimo, brat Nebojša zaboravi da zatvori haubu, da sam zakočio naglo, bilo bi OPAAAAAAAAA. Smile Malo po ravnom, ali samo malo, krećemo ka Romaniji, a pejzaž da se slediš. Slično kao Zlatibor, ali još lepši. Dolazimo do Sokolca kad ono međutim. Blizu je Sarajevo pa ko velimo da svratimo na ćevape. Smile Pravac Sarajevo, upadamo u gajbu kod jedne žeMske ( Laughing ), krk ćevapi, pa svi nazad u Sokolac. Taj krk što se ćevapa tiče nas je koštao pola koncerta, ali dobro, bitno da smo stigli tamo. A čim su ćevapi čuli kako Bebe sviraju, nasta blagostanje. Smile gomila bajkera, na Romaniji dosta žestokih momaka, ali jedno je evidentno, svi oduševljeni, ovo je jedan od retkih rock happeninga u Sokolcu. Bajka jeste uspela, koncert je bio na nivou, ali su note upijene na drugi (malo žešći) način. Ipak je Sokolac Bosna, nema tu padanja u trans, samo konkretne stvari. Ko razume, shvatiće. Smile Jedno je sigurno, na kraju su svi bili srećni i radosni.

A mi, posle koncerta smo ostali još malo da se družimo sa ekipom, malko smo se smrzli, a ja kao da sam krenuo sa Bermuda... Laughing Stigli smo brzo u Sarajevo i tu se komirali mrtvi umorni od puta.

Pominjem Sarajevo, a tu je sledećeg vikenda dugo očekivani koncert Beba u Slozi.

Još jedna bajka će biti tada ispisana, do tada, čarolija kao nekada što se krije iznad oblaka.Smile


Izvor; Beograd cafe forum
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Dec 30, 2009 10:47 pm

Odgovoriti sa citatom

14.11.2008. Užice - klub 208 - 15.11.2008. Nova Varoš - Blue bar


@ Hilary

Mislila sam da ce Hattori Hanzo da ostavi neki komentar jer je ipak "njegova teritorija".Jednim delom doduse i moja jer sam valjda pola svog zivota provela u Uzicu i na Zlatiboru.
Nije ni cudo sto je Cika Gane, kako lepo rece "zinuo" kada me je video (za njegovu uslikanu facu cete ostati uskraceni jer sam slucajno pobrisala fotku ). Iskoristila sam porodicnu obavezu da ispratim i ovaj koncert Beba i ono sto mi je bilo najneobicnije u celoj prici je to sto - nije bilo forumasa...A navikla na njih ...
Svejedno, bila sam u drustvu svoje brace koji takodje jako vole da slusaju Bebe i jedva su cekali da stignu u Uzice ponovo.
Da su Uzicani zeljni ovakvih koncerata i da Bebe uvek rado slusaju potvrdilo se od samog pocetka, "Klub 208" ispunio se dobrom atmosferom sto uostalom mozete da vidite i po samim fotografijama Two thumps up . Repertoar je bio standardan, bez nekih vecih iznenadjenja. Meni licno najvise je "leglo" izvodjenje "Ko zna" i "Gotovo" sa fenomenalnim Milanovim uvodom, bas onako energicnim,do daske. Uzicka publika pevala je uglas sa Bebama posebno srdacno pozdravivsi Janu sa kojom se prosli put nisu druzili, ali sada jesu i to na veliko zadovoljstvo .Odlican, lep prostor, solidno ozvucenje, raspolozena publika,sve u svemu mislim da je vece bilo izuzetno lepo i da ce se pamtiti.

**********

Putem na cijoj su se sredini otprilike pre mnogo godina prvi put sreli moji otac i majka, Neverne Bebe stigle su sutradan do Nove Varosi. Jako me je zanimalo kako ce kraj koji je nekako godinama "na margini" reagovati na muziku benda koji nas okuplja gde god da se nadje i siri poruku ljubavi...Moram da priznam da sam,a da se Novovarosani ne naljute - bila i pomalo skepticna.
Moja skepsa trajala je tek toliko dok se dlanovi nisu zagrejali. Krenulo se sa " 1000 godina" pa dalje "Balkan juzno od srece","Boje duge","Dabogda lazem" i specijalno,"Na putu za nju"...a publika u koju sam savim neopravdano pomalo sumnjala - znala je apsolutno sve tekstove od reci do reci! U tome je prednjacila grupa devojaka koja je stajala ispred same bine,tik ispred Jane i Jelene. Devojke su,kasnije smo culi,clanice nekog hora i pevale su sa njima dvema savrseno precizno,jasno,fenomenalno!Verujem da cete ih videti u foto prici.Bilo ih je stvarno uzivanje gledati i slusati.Desno od njih,dva momka i devojka u ludom plesu...Za stolom iza mene bracni par od pedesetak godina,uzivaju u muziciranju.Neverovatan kolaz ljudi sa osmesima na licima - odusevila sam se.Zaista sjajna atmosfera i cini mi se,jasnija razmena energije sa publikom nego u Uzicu!
"Jos,jos,jos..." bile su njihove zelje koje je bend uslisio i nakon dva bisa i posle vise od dva sata polako krenuo u noc,istim putem nazad,do Zlatiborskih prostranstava,delom pod maglom...
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 2
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker