Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Koncerti » 13.08.2011. - Milići - sportski teren

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Avg 17, 2011 9:40 pm

Odgovoriti sa citatom

Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenuci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvjek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti. (Ivo Andrić)

Ne čekam krupne stvari da bi bila srećna.Ne vjerujem u to, vjerujem u sitnice...vjerujem da baš te sitnice ispunjavaju moje biće radošću.
I iznad svega, vjerujem da bi na ovom svijetu sve bilo tako prazno da nije onog čuda zvanog emocija.Postoji bezbroj načina da čovjek ispolji i oslobodi emociju u sebi, muzika je svakako jedan od njih, bar kada sam ja u pitanju.Stoga i ne čudi puno činjenica da sam se tog 13 avgusta uputila u Miliće, malo mjesto na istoku Bosne da bi čula svoj omiljeni bend.Nisam bila "usamljenik" Very Happy u gomili, naprotiv.Moji prijetlji, saučesnici, željni dobre svirke su mi bili pratioci.

Iskrena da budem nisam bila sigurna kako će to izgledati, malo mjesto sa tek 15.000 stanovnika i ogroman prostor sportskog terena?Hm...I ako ćemo iskreno, sam početak nije bio obećavajući.Publika se "načičkala" na tribine a sam teren poluprazan, i nije neki prizor.Kasnije će se ispostaviti da je to bilo zatišje pred buru, jer samo pola sata kasnije, kada se pojavila predgrupa "Diferija" stadion je bio pun, ukljućujući i one iste tribine. O.k. pa ne vole baš svi da djuskaju. Very Happy

Diferija je odsvirala par pjesama (sigurna sam da njihovo vrijeme tek predstoji i da ćemo još čuti za njih), dovoljno da nas zagriju za ono što ono što će uslijediti.
"Budi se, nek' se krene
Raširi zastave
Predugo već stoji vreme
Za naše pobede"

...i krenulo je.Euforija na samom početku.Onaj magični krug uzimanja i davanja o kojem sam toliko puta pisala se opet otvorio.I bio je savršen...Hiljadu godina, Da ima nas, Kako da kažem da je gotovo, Veliki je Bog, Gde smo, Hajdemo svi, Uzmi boje, Daire, Tužna pjesma.Slušati sve te pjesme u live izvodjenju je nešto zaista posebno, gledati lica ljudi oko sebe i prepoznati na njima onu istu emociju koju nosiš u sebi, podijeliti taj trenutak čiste radosti ili tuge , spoznati da svako od njih nosi neku svoju priču, probudjenu baš "tom" pjesmom je fascinantno. Nije li baš ta magija koju muzika Nevernih Beba nosi u sebi njihova najjača snaga?Nije li to razlog zašto mjesecima unazad pune klubove, stadione, trgove?Oni lišeni osjećeja za empatiju će reći da je razlog za to njihova svirka koja je dovedena do perfekcije, dvije pjevačice koje pjevaju nestvarno lijepo, profesionalizam, želja da se publici da maksimum.Nemam ništa protiv takvog mišljenja jer je ispravno, ali ja sam nepopravljivi emotivac, koji vidi one stvari sakrivene "iza oblaka", bogatiji za jedan doživljaj više i baš sam srećna zbog toga.

Srećna sam i zbog reakcije publike na Tijanu, svjesna sam da je većina ljudi u publici, po prvi put te večeri, čula njeno pjevanje.Vjerujem da je to bio praznik za njihove uši.Very Happy Neću koristiti previše epiteta da bi opisala njen raskošni glas,nema potrebe trošiti riječi na nešto što je toliko očigledno, ali ću dodati da mi se mnogo svidja njena energija, način na koji vlada scenom, u njenoj pojavi je toliko harizme kojom plijeni na neki način daleko od svake prosječnosti.Drugačija i posebna.

Jelena, to predivno stvorenje. Uvijek nenametljiva, skromna, a opet uvijek u centru pažnje, oduševljava svojim glasom i interpretacijom koja i u onim dobro nam znanim starim pjesmama uvijek bude pomalo izmijenjena i iznenađujuće dobra.A koliko je publika voli pokazao je i red koji su formirali da bi se slikali sa njom.

Milan, Vlajko, Kebac i Randja su imali svoje solo tačke.Kako su zvučali?Odgovoriću pitanjem "Kako može zvučati neko ko je cijeli svoj život posvetio muzici"?I još nešto, nisu samo Tijana i Jelena imale svoje obožavatelje u publici, imali su ih i oni. Smile Ispravka - obožavateljke.Šalu na stranu, sigurna sam da su mnogim klincima te večeri baš oni bili idoli i da su maštali o tome da jednog dana postanu isti takvi virtouzi na svojim instrumentima.

Ja ću svakako iskoristiti ovu priliku i pozdraviti sve ljude u Milićima, sjajna publika i još bolji domaćini.Pokazali su nam te večeri da duh r'n' r i te kako živi u njihovom gradu, i da će možda neke nove Neverne Bebe doći iz istog i nastaviti ovu priču.

Do nekog novog koncerta uživajte i uhvatite svoje trenutke čiste radosti i sreće . Very Happy
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pet Avg 19, 2011 2:02 pm

Odgovoriti sa citatom

WOW!
Kakav izvestaj! Priznajem, teleportovao me je u neka prosla vremena, na neka draga mesta i medju neke drage ljude, pojave i situacije koje su u velikoj meri uticale i i dalje uticu na nase zivote...

Svaka cast Tebi, draga nasa, i naravno, svaka cast Bebama koje su uspele ovako da Te inspirisu !
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Avg 28, 2011 11:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Hvala. Smile

Mogla bi i Ti nas obraduješ nekom novom pričicom, nisi odavno...zaželjeli smo se.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker