Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Novosti » 21.03.2012. - Novi CD ''PRAŠTAM'' u PRODAJI - utisci

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 27, 2012 10:42 am

Odgovoriti sa citatom

ja sam kupio u mamutu ili kako se sada zove taj cd shop kod palate albanija.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sandra

Beba

Pridružio: 01 Maj 2007

Poruke: 57

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Uto Mar 27, 2012 10:48 am

Odgovoriti sa citatom

Hvala, idem danas tamo.
_________________
Htela bih da kupim proleće koje sam prodala u bescenje...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Skywatcher

Beba

Pridružio: 27 Jul 2006

Poruke: 22


Poslao: Uto Mar 27, 2012 2:26 pm

Odgovoriti sa citatom

Vidim da još nema albuma ... nadam se da ćete naći uskoro...
U međuvremenu, još jedno razmišljanje o istom...
Na prvom i drugom albumu su pesme koje se zovu: "2 minuta za nas" i "7 minuta za nas".
Na ovom albumu nema takvih pesama jer bi se ceo mogao nazvati: "5 godina, 55 minuta i 50 sekundi za nas".

Still watching...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 27, 2012 4:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Iz ugla prosecnog pevaca, I deo

Sta je to progressive (izvini marijana ali moram da predstavim jos jedan elaborat)? Muzicki pravac kojim izovdjaci pokusavaju podici svoje sviranje i kreativnost na jedan nivo iznad ustaljenih sablona. Progressive je nastao onog momenta kada su stilovi poput dzeza i klasike poceli da se osecaju u popularnoj muzici. U periodu sedamdesetih, ovaj pravac dostize zenit a najvise se ogleda u kompleksnim kompozicijama , konceptulanim albumima, psihodeliji, ambijentalnoj muzici. Ko je slusao ovaj pravac, vrlo dobro zna kakvo su cudo u muzici doneli bendovi poput Genesis, yes, pink floyd, queen, jethro tull...kasnije marillion,saga,iq, a u poslednje dve decenije dream theater i njima slicni.
Sta je to Adult oriented rock (sad se marijana i milan verovatno hvataju za glavu Smile )? Taj pravac nastaje u trenutku kada progressive bendovi pocinju da stvaraju kompleksne ali opet slusljive i radijski pogodne pesme. Suvise kompleksni da bi ih svrstali u rock a previse komercijalni da bi ih nazivali progressivom, bendovi kao sto su toto, styx, journey, kanasas, foreigner, asia...osvajaju svet i utemeljuju jedan novi stil koji se ponajvise u harmonskom i melodijskom smislu prosirio na mnoge grane popularne muzike. Muzika koju ovakvi bendovi stvaraju, namenjena je iskljucivo slusaocima koji se razumeju u muziku i osecaju je na pravi nacin. Zato se i naziva ADULT tj za odrasle jer ideoloski pristup muzici "rock n roll ili smrt" ili onaj poljoprivredni "ma nema tu brate rokanja, sta je to, neke klavijaturice, ljigavo..." i jesu pristupi koji se mogu nazvati klinackim. Ja sam tu bolest prelezao jos u srednjoj skoli i ne pada mi napamet da ponovo obolim od iste, mada sam i tada slusao flojde, queen i kapirao ih na pravi nacin.
Zasto stalno potenciram taj pravac, iako znam da Milana to ne zanima ,a posebno ne zanrovsko odredjivanje. Zato sto su neverne bebe bend sa ovih prostora koji se ubedljivo najvise priblizio ovom pravcu, tj u potpunosti usao u njega. Zato sto taj pravac ostavlja prostora za uplive mnogih drugih stilova sto milan apsolutno koristi od samog starta, jos od nove zemlje pocetkom osamdesetih kada je AOR bio na vrhuncu a zahvaljujuci pametnim potezima tadasnjih izdavackih kuca, omogucio slusaocima u jugoslaviji da u radnjama kupe u to vreme aktuelne albume poput TOTO 4, STYX - CORNERSTONE, FOREGINER 4, JOURNEY - ESCAPE, REO SPEEDWAGON,SAGA...i mnoge druge koji su nekako doleteli do Valjeva i hvala bogu pozitivno uticali na dva klinaca sa gradca. U naredne tri decenije, razvija se jedna sjajna muzicka prica koja je ovih dana dobila svoje (ako racunam i period pre n.beba) 8 poglavlje.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 27, 2012 4:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Iz ugla prosecnog pevaca, II deo


nakon godina lutanja, dva albuma koja nazalost odisu nekom vrstom kompromisa sa muzickom scenom, nakon prvog slusanja, mozemo konstatovati da se milan polako vraca sebi u punom sjaju. losih momenata poput "hajdemo svi" vise nema kao ni preterano komercijalnog naboja kojim je odisao prethodni album. Sve ono sto me je nekad davno privuklo muzici nevernih beba, ponovo se oseca. Progresivni momenti,kuvanja,finte, skrivene cake, sve ono sto navodi da album slusate iznova i svaki put otkrivate nesto novo sto vas tera da ga ponovo pustite. Ima tu svega, toto/asia melodijskih resenja i refrena, metinijevske atmosfere i osecaja, floyd/yes ambijentala, coldplay/u2 uticaja koje iskreno ne volim, prince/peter gabriel trenutaka, istinski kvalitetnog pop feelinga, nikako ljigavog kao sto je obicaj na domacoj sceni, ali naravno sve to upakovano u neko modernije ruho, jer budimo realni , 1997 je daleko iza nas, a milanu sigurno nije intres da mu sesti album zvuci kao kao recimo drugi.
Klavijature kao i obicno, slojevite, bogate, kreativno osmisljene sto sam i sam doziveo imajuci u vidu da se milan potpisuje kao klavijaturista na prvom albumu mog benda eon.
Gitara, pomalo bacena u drugi plan u odnosu na rane radove, ali neverne bebe odavno nisu gitarski bend te se sada gitara koristi tamo gde treba i na pravi nacin (solo u prastam recimo). vlatkovo gostovanje u pesmi dan tvoj predstavlja slag na tortu, jer u tako progresivnoj pesmi i treba da gostuje gitarista najboljeg progressive benda bivse jugoslavije.
ritam sekcija ,uvek jedno od najacih oruzja n.beba. zanimljivi ritmovi, kreativni, drugaciji, prisustvo perkusija, fretless bas zvuka i vlajkova poza na omotu gde izgleda kao pravi true metalac Smile.
vokali, sve pohvale za jelenu, u potpunosti je iznela ovaj album sto je morate priznati bio slozen zadatak imajuci u vidu da je tokom snimanja jana napustila grupu a na njeno mesto dosla tijana,u tom momentu rovita i ne bas pripremljena za muziku koja je stvorena pre njenog dolaska, te je najveci deo tereta pao bas na jelenu. Svako poredjenje tijane i njene prethodnce jane je deplasirano i nadam se da ce posle slusanja ovog albuma i to konacno prestati jer je devojka u skroz drugacijem fazonu od jane ciji se vokal ako se ne varam cuje u 3 pesme a poprilicno u sudnjem danu. u pitanju su sjajne improvizacije pred kraj pesme. tu je i gostovanje hrvatske pevacice vanne koja je svoj raskosni vokal jos jednom pokazala mada smatram da bi i bez nje pesma zvucala sjajno.
Tijana ostavlja utisak timskog igraca, njen stil je takav da se njen glas jednostavno utapa u matricu poput jos jednog instrumenta. tijana peva tacno onoliko koliko je potrebno da pesma dobije na kvalitetu dok uzivo gura daleko ubedljiviji stil pevanja.
Tekstovi...hm nista novo kada je milan u pitanju, ali od njega i ne treba ocekivati nista epohalno. on je jos poodavno svoju poeziju pronasao u krajnje dubokim ljubavnim porukama i temama te se i na ovom albumu sjajno snalazi u toj prici. Na ovom albumu, muzika je u prvom planu a tekstovi prate muziku i utapaju se u nju. nema angazovanih poruka, prozivki, kritikovanja sistema u kom zivimo...malo smo umorni od svega toga zar ne?
Omot, nije bas ala picasso remek delo kako je najavljivan ha,ha,ha ali svakako sjajan. 8 prozora, jedan prazan...????
Kao i prethodni, ovaj album ce takodje izdrzati test vremena. i zato bih zamolio ostale clanove foruma da ne donose preuranjene zakljucke, da se ne trkaju u hvalospevima kao sto je to bio slucaj sa prethodnim, vec da umesto utrkivanja u hvaljenju, slusaju ovaj album iz dana u dan. za sada mogu konstatovati da je bolji od prethodna dva, a po mom trenutnom muzickom ukusu, bolji je i od trojke. Sta da vam kazem, ja volim toto a ne ekv Smile

ocena 9/10
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 27, 2012 4:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Iz ugla prosecnog pevaca, III deo

pesmu po pesmu:

1. A GDE JE LJUBAV/KUCA ZA SPAS

moram priznati da me kuca za spas na prvu loptu nije previse fascinirala. cak mi nije bilo najasnije zbog cega je bas ona pustena kao singl, medjutim nakon dva slusanja dolazim do zakljucka da se radi vrhunskoj melodic pop pesmi, daleko dubljoj, bogatijoj i progresivnijoj u odnosu na da ima nas koja je otvarala prethodni album.

2. PRASTAM

za sada, meni najaci momenat albuma. tipicna AOR pesma sa dosta pop feelinga. ovo sto cujete u njoj, pocevsi od sjajnih harmonija, veoma catchu melodije, i west coast aor (ala toto/chicago) randjine solaze, u srbiji mogu samo bebe tj milan. na najlepsi nacin budi secanja na neka lepsa vremena, osamdesete ali i prvi album n.beba upakovan u modernu produkciju i stil sviranja. meni za sada, najdraza. zasluzeno se album zove po njoj.

3. ZAR SE GODINE NE BROJE

tijanin debi, prva pesma sa kompletno njenim vokalom. akusticna gitara, glas, lepa melodija...sve samo ne ono u2/coldplay pakovanje. ukusi su razliciti ali mi opet nije jasno zbog cega je milan toliko fasciniran tim bendovima. muzika koju on stvara daleko je kompleksnija i bogatija od bilo cega sto su u2 ikad napravili. nadam se da ovaj uticaj nece biti trajan i za moj ukus dobro je sto se zavrsio na jednoj pesmi.

4. LEPTIR

ako se ne varam, milanova pesma od pre nekoliko godina, tada izvedena od strane grupe dreams na nekom od festivala. Ovog puta, daleko ubedljivije uradjena. Uvodni momenti asociraju na balade sa albuma juzno od srece. tipicna milanova balada u najboljem svetlu.

5. ZA TVOJE OCI

Harmonski jako lepa i melodicna pesma. ritmicki, mozda i najslabija tj jedina u kojoj je ritam skroz ravan. Gostovanje Vanne upotpunjuje utisak iako bi i bez nje pesma bila skroz ok osim sto bi falile vanine sjajne i samo njoj karakteristicne improvizacije.

6. KRALJICA

ne volim latino uticaje te mi se ova stvar nikad nije previse dopadala iako je maestralno odsvirana. pogotovo bih pohvalio pat metheny group uticaj u sredini koji donekle vuce i na ambijent sa drugog albuma beba. Sjajan santana solo ,ali kao sto rekoh nisam ljubitelj latino zvuka. Vokal...mozda je tu prolbem moja naviknutost na milanov glas u originalnim verzijama i tesko prihvatanje zenskog vokala koji menja nesto sto po meni samo muskarac moze da prenese.

7. SUDNI DAN

jesenas u studiju, ova stvar mi je skroz ispala iz koncepta. sada je utisak skroz drugaciji. ovo nije klasicna blues pesma. blues je randjin solo a sve ostalo pink floyd. toliko.

8. OVO JE KRAJ

uz prastam, definitivno najaci momenat albuma. ambijent vuce na drugi album ali opet u nekom mnogo svetlijem fazonu. Progresivna svakako, ambijentalna ali opet sa lepom harmom. tu se milan pojavljuje kao vokal jedini put na albumu, steta. mogao je jos koju otpevati.

9. UZMI BOJE

prva pesma koja je pustena sa albuma pre nesto manje od 2 godine. u to vreme delovala je osvezavajuce, danas, u odnosu na veci deo materijala ne bas. mozda i najslabiji momenat na celom izdanju. jedina inovacija, umesto jane tijana koja se nije trudila da promeni pevanje u odnosu na janu ciji se vokal i dalje cuje u formi prateceg.

10. DAN TVOJ

definitivno najteza i najkompleksnija pesma na albumu. da kao deo estradne scene imate hrabrost da ovakvu pesmu stavite na album i to bas u danasnje vreme kada na domacoj sceni preovladavaju lake note, ljiga i patetika, kada se pristupanje svakom albumu posmatra kroz prizmu profita i komercijalnog uspeha po svaku cenu, morate priznati predstavlja veoma hrabar potez i samar u facu kompletnoj domacoj estradnoj sceni. dan tvoj predstavlja klasican primer progresivne rock pesme tj pravca koji je na domacoj muzickoj sceni izumro jer najveci broj muzicara iz te price nema "onu stvar" da se uhvati u kostac sa njom. "ko ce to ovde da slusa brate" najcesci pitanje...pa evo ja cu da slusam i volim. ima nas i dalje.

11. PUT LJUBAVI

jos jedna pesma sa albuma frenky iz 91. iskreno ne mogu da kazem da podrzavam milanovu potrebu za pravljenjem rimejk svojih starih pesama. to je vec dva puta uradio i iskreno vise bih voleo da je umesto ove napravio skroz novu. ali on zna sta zeli i kako da ostvari to sto zeli. svakako dobra verzija, ali opet zenski vokal umesto muskog...

12. NIKAD VISE S TOBOM

sjajna pesma pod uticajem peter gabriel/prince mada ja osecam i toto u vecem delu. prava stvar za kraj albuma.

13. FLY

instumental na temu pesme leptir. sjajan.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 27, 2012 5:21 pm

Odgovoriti sa citatom

iz ugla prosecnog pevaca IV deo, finale

krajni utisak opet ostavlja pitanje, ima li u ovoj zemlji i dalje slusaoca za ovako ozbiljnu muzicku pricu. koliki ce broj ljudi istinski shvatiti sta su zapravo slusali u ovih 14 pesama. sta se tu dogadja, u cemu je kvalitet svega toga? oni alternativno obojeni naravno nece jer njihov slusalacki ogranicen um ne moze da prihvati ovoliku kolicinu muzike, oni svoj smisao traze u praznim akordima i muzici bez mnogo smisla ali opet alternativnoj i ne shvcenoj jer oni pobogu zive u seljackoj zemlji...za one folk ili kako vec orijentisane, ovde nema nicega, pa cak ni onog sto bi mogli da slusaju pod izgovorom "ovo je aktuelno". oni koji ideoloski pristupaju muzici takodje nece naci svoj kutak na ovom cd jer ovde nema ideoogije vec samo muzike. Za one koji u muzici traze jefitnu foru ala budjav lebac takodje nema niceg na ovom izdanju...znaci ostajemo mi, nas par koji shvatamo poentu svega ovoga, ali ovaj je album valjda nama i namenjen.


ONAJ KO ZNA STA SE SVE NALAZI NA OVOJ SLICI, SHVATICE POENTU ISTE !!!

User posted image
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Uto Mar 27, 2012 11:19 pm

Odgovoriti sa citatom

Srki legendo, nakon tvog pisanja, mogu samo reći da jedva čekam da se cd pojavi i u Bosni.
Svaka čast!
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Uto Mar 27, 2012 11:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne bih mnogo komentarisala dok mi se ne slegnu svi utisci!
Album je fenomenalan! Zaista!
Sada, najvise slusam Sudnji dan, Dan tvoj, Ovo je kraj, Leptir i Zar se godine ne broje.

Za sad toliko od mene. Smile
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Sre Mar 28, 2012 6:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja prosto nemam sta da dodam.. Srdjan je sve rekao

*sudnji dan
*Dan Tvoj
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Mar 29, 2012 3:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Iz ugla vladimira vukasa, bubnjara grupe eon:

" KUCA ZA SPAS mi je uveliko poznata, ali Intro za album je odličan!
PRASTAM me je odmah oduševila. To je taj moderni pristup onome što srdjan zove Aor. Odlična stvar! Kako su samo obogatili pesmu raznim zvukovima u pozadini, tako je puna.

ZAR SE GODINE NE BROJE kakav uvod na akustari. Kakav vokal. Odlično produciran. Pesma tako odvlači u misli, u plovidbu po oblacima. Stil pevanja ala Milan. Lepa balada. Kako dobar aranžman na bubnjevima, kako su lepo ušli u pesmu. Gitara ... Bogato.

LEPTIR Još jedna balada. Opet prepuna, k'o čaša što se preliva. Svaka čast. I ova mi se sviđa. Kebac je vrhunski majstor. Svuda ljubavna tematika u tekstovima. Pesme uz koje se vodi ljubav, prave deca, čestitaju neki lepi trenuci. Jako pozitivna atmosfera svuda. Mnogo osećanja. Bukvalno sve što im se desilo u životu između 2 albuma je spakovano ovde. To se oseti. Letenje. Prenose energiju kroz instrumente.

ZA TVOJE OCI Slatko, veselo, pozitivno. Nigde melanholije one loše, nečeg negativnog. Uvek ti daje nadu, u svakoj pesmi.

KRALJICA Ovo me uvek asocira na novogodišnje veče. Ne znam zašto. Lepa verzija. Baš su je doterali. Mada, ovako je već dugo izvode uživo, u ovom aranžmanu.

SUDNJI DAN Odličan uvod na gitari. Bluzerski, masno. Mislim da je to ona što smo prisustvovali na snimanju. Opaka stvar. Sporo, osećajno, puno života. Odlični vokali. Al' bluz je fenomenalan. K'o Geri Mur pokojni da je odsvirao. A bubanj- ludilo! Kako su je dobro otpevale. Ovo je za tužne. Da ih isčupa.

OVO JE KRAJ Milan majstor harmonija. Samo se igra. Tužna tematika. Rastanak. Manje mi se svidela od prethodnih.

UZMI BOJE Nikako da dođemo do bržeg tempa. Ova mi se svidela još kad sam je čuo prvi put na probi u studiju. Sjajna stvar. Boje. Baš je tako i doživljavam, kao boje koje lete i razlivaju se. Drago mi je da je na albumu. Ovo je pesma za vođenje ljubavi! Definitivno.

DAN TVOJ Dosta akustične gitare. Interesantno. Ovo je jako zanimljiv uvod u pesmu. I odličan tekst, odlično otpevan, harmonija neviđeno dobra. Kakva pesma. Neverovatno! Baš neuobičajeno za njih. Jako mi se sviđa. Pevanje kao da baštini one stare majstore poput Lole Novaković, Bisere Veletanlić, ne znam, na njih me asociralo iako je Jelena. Kako dobra pesma. Baš me je oduševila. Svega ima. I sjajna energija koju širi.

PUT LJUBAVI Zanimljiva stvar. Nije me toliko oduševila kao prethodna, ali dobro. Lep tekst.

NIKAD VISE S TOBOM Intro fenomenalan. Kako dobro otkomponovane udaraljke. Elektronika, ali genijalno. Divno pevanje. Tako puno prostora, osećaj bekonačnsti. Divna atmosfera. Kod ovakvih kompozicija mi bude drago što sam upoznao te ljude. Iako ih dugo nisam video. I pitanje je hoću li opet. Onako u studiju. Sjajna pesma. Koliko harmonije. Ovako niko ne svira. Samo Bebe. Svaka im čast. Veliki majstori. Milan genije.

Baš je i odličan naziv albuma prastam. Oproštaj je tako velika stvar ljubavi. Šta je lepše od oproštaja? Ovo je najbolji album do sad. Ovo je mudrost, i iskustvo.

To bi bili moji utisci prilikom prvog preslušavanja. . Ovako dobar album nisam čuo jako dugo. Ima nade za muziku kad ovako nešto čuješ. Ne treba odustajati i predavati se. Treba svirati. Dok možeš. Dok imaš snage."
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Mar 29, 2012 9:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Mesta na kojima, od danas, možete nabaviti CD - Neverne Bebe VI - ''Praštam'' :

- Corner shop
- Višnjica dućani
- Idea
- Tehnomarket
- Elp ( Sava centar i Vrčin ) + limited izdanje
- Univer export
- Evroguinti + limited izdanje
- Vulkan + limited izdanje
- Avia Novi Sad
- Avia Flux Beograd
- Interex
- Mol
- Nis ( autoputne Beogradske ) + limited izdanje
- Petrol ( Stara Pazova ) + limited izdanje
- Dufry Aerodrom + limited izdanje
- Comtrade Ušće + limited izdanje


CD ( i običan i limited ) možete naručiti i preko City Box-a...
( magacin@cityrecords.rs )

Javljajte nam i dalje da li ste došli u posed ovog izdanja i gde ste ga našli, tj. kupili. Svaka informacija nam je jako važna da bi CD što pre stigao u sve gradove i mesta i kako bi svi bili u situaciji da uživaju u istom. Unapred hvala.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Mar 30, 2012 12:48 am

Odgovoriti sa citatom

Počinjemo malo i sa izveštajima medija o novom studijskom albumu :

http://www.smedia.rs/zabava/vest/24061/Neverne-bebe-Novi-Album-Album-Prastam-Pet-godina-kasnije-Turneja-Posle-pet-godina-Neverne-bebe-osvajaju-publiku-Novi-album-a-uskoro-i-turneja.html

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dzonny

Nova Beba

Pridružio: 10 Jul 2010

Poruke: 19


Poslao: Pet Mar 30, 2012 7:32 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja sam danas pokušavao da nađem cd u Valjevu, ali nigde nisam našao. Rolling Eyes
Neki savet? Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

brajo

Nova Beba

Pridružio: 17 Jan 2012

Poruke: 6


Poslao: Pet Mar 30, 2012 8:53 pm

Odgovoriti sa citatom

Citat:

Ja sam danas pokušavao da nađem cd u Valjevu, ali nigde nisam našao.
Neki savet?


CD ( i običan i limited ) možete naručiti i preko City Box-a...
( magacin@cityrecords.rs )

dostava kurirskom sluzbom, cd+dostava=500 din. Plaćaš kuriru kada dostavi cd.

Pozdrav

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Skywatcher

Beba

Pridružio: 27 Jul 2006

Poruke: 22


Poslao: Sub Mar 31, 2012 12:35 am

Odgovoriti sa citatom

Teško je sad napraviti se pametan pa reći da je ovo najbolji album Beba do sada. Svaki je bio najbolji kada se pojavljivao a možda su se razlike pravile vremenom.
Tako će i o ovome vreme da "sudi" ali...

Nemam ja dovoljno poznavanja muzičke istorije i nekih pravaca, albuma, muzičara, čak ni zaista ne znam šta je sve na Srđanovoj slici sa pločama.
Takođe nemam pojma šta je tu ko ovako ili onako odsvirao i na koga ili šta liči, da li je Tijana "korektna" (meni je sjajna, btw a zar je iko sumnjao u Jelenu?) Isto tako, svaka čast Vlatku ali ja nisam za bolje od Ranđe a Milana Đurđevića dovoljno kapiram i razumem da bih istinski mogao da uživam u svakom novom doživljaju njegove muzike.

Na kraju, pesma "Dan tvoj" je sublimirala ceo rad M. Đurđevića i Nevernih Beba od početka do danas a verovatno i za narednih nekoliko godina (makar je to moja emocija o toj emociji). Pravo je pitanje: šta može više i kompletnie od toga? A biće da može...

I opet, vreme će pokazati, makar za 1000 godina...

Still watching...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Mar 31, 2012 1:16 am

Odgovoriti sa citatom

na slici se nalaze ploce izvodjaca kao sto su TOTO, asia, Marillion, Yes, Genesis, Saga...muzika koju licno volim, koja predstavlja smisao mog muzickog sveta, koja me inspirise, daje motiv i cije uticaje tu i tamo osecam u muzici nevernih beba od kada ih pratim. a zato ih i pratim, jer su jedini srpski bend koji u potpunosti zadovoljava moje ukuse i u cijom muizici mogu osetiti uticaj muzike koju volim i slusam. muzicki pravci i ceo kratki istorijat gore napisan, nisam uradio da bi nekom odvde drzao predavnje, vec iskljucivo, i najopsirnije sto umem , predstavio svoj odnos prema n.bebama. zasto ih volim, pratim ,podrzavam. a to neka tumaci ko kako hoce, svako ima pravo na to.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srećko

Nova Beba

Pridružio: 31 Mar 2012

Poruke: 3


Poslao: Sub Mar 31, 2012 1:00 pm

Odgovoriti sa citatom

Danas u dnevnom listu "Pravda" veliki intervju sa Milanom o novom albumu "Praštam" a ima i najava velikog beogradskog koncerta u "Areni"!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

suzana_ns

Starija Beba

Pridružio: 27 Feb 2009

Poruke: 134

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Sub Mar 31, 2012 2:29 pm

Odgovoriti sa citatom

Hm... Verovatno ce mi se misljenje promeniti jos 100 puta ali ovo je neki prvi utisak nakon tek prvog slusanja.
Ipak je za njihovu muziku potrebno vreme, raspolozenje,pazljivo i duboko slusanje,zatim analiziranje.
Desilo mi se par puta da mi se neka pesma nimalo ne svidi,a kasnije mi pak postne omiljena,tako da ...

"Prastam" je definitivno za sada ostavila najjaci utisak na mene,muzika je savrsena!

Zatim "Postoji put, put ljubavi na njemu smo samo ja i ti" Odlican text, svidela mi se odma na prvo slusanje i stalno je pevusim, ostala mi je u glavi!

"Zar se godine ne broje" moram je odslusati jos par puta nije ostavila neki utisak na mene bar ne za sada!

"Leptir" jednostavno lepa pesma!Fina melodija,opustajuca.

"Sudnji dan" mozda jedna od najjacih pesama na albumu, ODLICNA.Puna emocija...

"Dan tvoj" ...

"Nikad vise sa tobom" text predobar!

"Ovo je kraj" Pocetak prelep, muzika odlicna, i Milan se super tu uklopio. Super, super, super!

Za sada toliko od mene, ja sam zadovoljna.
Hvala Vam na ovom dugo ocekivanom ostvarenju Two thumps up Whistlehy
_________________
Kupicu bela kola – tako mi imena
I vodicu te u svoj svet . . .

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dzonny

Nova Beba

Pridružio: 10 Jul 2010

Poruke: 19


Poslao: Sub Mar 31, 2012 9:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Molim više informacija o tom koncertu u Arenu, nadam se da nije šala! Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 2 od 5
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker