Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Novosti » 21.03.2012. - Novi CD ''PRAŠTAM'' u PRODAJI - utisci

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Srećko

Nova Beba

Pridružio: 31 Mar 2012

Poruke: 3


Poslao: Sub Mar 31, 2012 10:14 pm

Odgovoriti sa citatom

Nije nikakva šala, Milan u "Pravdi" najavio koncert u novembru u Areni!
Wink

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sub Mar 31, 2012 11:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Srećko ::

Danas u dnevnom listu "Pravda" veliki intervju sa Milanom o novom albumu "Praštam" a ima i najava velikog beogradskog koncerta u "Areni"!


@Srecko, da li ce ovaj intervju biti objavljen i u elektronskom izdanju Pravde? Fenomenalan je, ali je malo 'kabast', na dve strane, tesko mi je da ga smisleno skeniram Very Happy !
Pozzz

Sto se tice Arene, Milan je vec nekoliko puta najavio da ce finale promotivnih aktivnosti albuma PRASTAM biti koncert u Bgd Areni...
Punk
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sub Mar 31, 2012 11:26 pm

Odgovoriti sa citatom

I još nešto veoma važno...

Molba svim fanovima, ovo je zvaničan stav benda, MOLIMO VAS da pesme sa novog albuma NE UPLOUDUJETE NA YOUTUBE. To je potpuno pogrešan način promovisanja i albuma i stvaralaštva Nevernih beba iako Vam to možda zvuči smešno. Najpre, ovakvim načinom postavljanja pesme se KOMPRESUJU i dosta gube od primarne produkcije, dakle, kvalitet onoga što čujete nije ekvivalentan onome što je na cd-u. Takodje, verujemo da ste svesni da uploudom vršite krivično delo neovlašćenog raspolaganja zaštićenim autorskim pravima što je kao i svako krivično delo podložno sankcijama. Budući da je ovaj materijal i u sistemu Youtube prijavljen kao zaštićeno autorsko delo, može doći do gašenja Vaših kanala ali i do drugih neželjenih posledica po sve koji misle da zapravo rade na promociji naše muzike, u najboljoj nameri.
Prava i jedina promocija je ono što čujete na cd-u i zato se nadamo da ćete i ovoga puta ispoštovati ono što smo želeli da kažemo. Ukoliko imate još nekih nedoumica pišite nam na neverne.bebe.prastam@gmail.com, odgovorićemo svima.
Vaše NEVERNE BEBE

_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Ned Apr 01, 2012 1:25 am

Odgovoriti sa citatom

Nakon nekoliko preslušavanja...

Moram početi od numere Dan Tvoj...iz onoga što sam ranije mogao čuti iz video snimka sa nekog od koncerata, već je bilo jasno da je nešto izuzetno i posebno. Sada je to samo potvrđeno. Koliko prelaza, promena ritma, bogatstvo zvuka...ostavlja bez daha. Remek-delo.

Priželjkivao sam Kraljicu u novom izdanju, i to se ispunilo. Ali, iako volim latino, ne odgovara mi ovde. Iako je besprekorno odsvirano u stilu Carla Santane. Ne znam zbog čega.
Pesma i mene asocira na Novogodišnje veče, i...ma nije izlizano, nemam bolju reč - bajku! Početak naročito. Onda prelazi u karnevalsku atmosferu, fiestu.
Bliža mi je verzija iz tv emisije sa FOX-a.

Praštam je veliko osveženje. Najvedriji momenat na albumu, pored Uzmi Boje. Brzo ulazi u uši i glavu...opušta.Odjednom se čini tako lako praštati.

Kuća za spas..."ubila nas ljubav"...jako, duboko

Uzmi Boje...čekaj, pa zar ovo nije sa prošlog albuma!? Ipak nije, ali je već jako dobro poznata. Očekivao sam da će otvoriti album.Sada je drugi glas prisutan. I dalje zvuči sveže i uzbudljivo. Kod prelaza pred poslednji refren nastupa ekstaza!..."pure joy".

Ovo je kraj...Uvod odmah uvlači u priču, zatim dva vokala koja se dopunjuju kao da razgovaraju. Teška tema i pesma to zaista dočarava.

Zar se godine ne broje...Tijana, nova snaga i nova boja N Beba! Akustara uvek!

Leptir...još jedna prelepa balada

Samo za tvoje oči (pevam)...krasno!

Sudnji dan...može li se reći "progresiv blues"?

Nikad više sa tobom...neko je već spomenuo Biseru V. Lepo za kraj.




Do sledećeg slušanja!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srećko

Nova Beba

Pridružio: 31 Mar 2012

Poruke: 3


Poslao: Ned Apr 01, 2012 8:22 pm

Odgovoriti sa citatom

Hvala Vam Marijana na pohvalama za intervju, i meni je bilo zadovoljstvo da sa Milanom razgovoram o ovom više nego fenomenalnom albumu!
Intervju je objavljen u celosti i na www.pravda.rs na linku "zabava".
Srećko

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Ned Apr 01, 2012 9:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Iako već dobro poznata DAN TVOJ je ostavila najjači utisak. "Da ti dam, sve tajne koje čuvam..." Toliko je jaka da mi se grudi stežu. Ali ne, ne stežu se grudi nego srce raste pa grudi postaju male. Ni jedne grudi ne mogu primiti toliku emociju koju Milan izrekne. Prosto se divim njegovim grudima kako izdrže da nose toliko srce. I taman kad pomislim da se smiruje, da neće pući, dođe Ranđa na kraju da me dokrajči. Prosto me strah da pustim sledeću pesmu, treba mi trenutak da se vratim u normalu, da izbegnem sigurnu smrt.
Jelena živi tu priču dok nam je priča, boli me njena bol, treba mi zagrljaj dok je slušam.
"Život bez tebe si TI". Zar nije to suština prave ljubavi, uzvišene, ma ultimativne?

Ne želim ni jednu drugu numeru da komentarišem dok je ne doživim kao pomenutu. Svaku numeru, od 1000 godina sa I albuma do ove sa VI sam emocionalno proživela, doživela - postale su deo mog bića. Ne znam da li je to zato što je tako sveže ali ni jedna nije ostavila toliki utisak kao DAN TVOJ.

Ipak, ono što ne mogu da ne pomenem kao važan detalj vezan za utisak o albumu je da sam danas prvi put osetila pokret svoje nerođene bebe. Zašto je važan? Slušala sam "Ovo je kraj". Toliko sam bila uzbuđena zbog toga da sam proverila naziv numere, da zapamtim, da tom detetu jednog dana kažem da mi se prvi put obratila slušajući Neverne Bebe. Par sati sam ležala i pokušavala da je mislima nateram da se opet pomeri. Nije mi uspelo. Pustila sam istu numeru u nadi da će je to pokrenuti, međutim... ništa...do jednog trena! Kad se oglasio Milan moja neverna beba se ritnula! Slučajnost? Možda... Ne i posle 5 ponavljanja iste numere! Verujem da se njiše unutra ili đuska... šta god da radi presrećna sam što je muzika Nevernih Beba ta koja će od još nerođenih dana biti deo njene ličnosti. Uskoro će biti rođen još jedan veliki fan muzike koju stvaraju.

Sorry na predugačkom postu (nisam se dugo javljala pa da nadoknadim) i kiss svima
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Gorun Stormgaze

Beba

Pridružio: 12 Sep 2006

Poruke: 59

Lokacija: Kladovo


Poslao: Ned Apr 01, 2012 11:26 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne bih da otvaram novu temu. Nisam stigao da kupim album ali ove pesme koje su se zavrtile su odlicne. Medjutim hvali im jedna stvar. Jana! Sta je sa Janom??? Zasto nije u bendu i da li se moze cuti negde drugde? Nedostajeee mi njen glaaas... Sad
_________________
I try to save life a day.
Ussualy its my own.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Apr 01, 2012 11:40 pm

Odgovoriti sa citatom

iznenada otvaram stranu ove teme i neocikavno ugledam povratak dvoje starih forumasa. odmah se prisetih samih pocetaka ovog foruma tamo negde 2006, prvih tema, postova, okupljanja...sta da vam kazem sem dobro dosli nazad.

jana je pre godinu dana napustila bend, razlog je nastavak skolovanja na berkli univerzitetu. toliko sam upucen. zamenila ju je tijana sretkovic ,sjajan vokal, drugaciji fazon u odnosu na janu ali podjednako dobar. timski igrac, uzivo sjajna.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Budjav lebac

Super Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 3677

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Apr 02, 2012 2:40 am

Odgovoriti sa citatom

i njen vokal (iskoriscen za bek vokale) se vrlo jasno moze cuti na novom albumu... pored Tijaninog i Jeleninog, naravno Smile
_________________
...i need to be silenced in silence where i hide my fear...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Apr 02, 2012 3:26 am

Odgovoriti sa citatom

@Dina, neopisivo mi je drago što sam imala priliku da pročitam Tvoj doživljaj pesme "Dan Tvoj", pesme za koju sam lično najintimnije vezana od svih pesama sa novog albuma.
Dodatno mi je drago zbog još jedne naše bebice ♥♥...

Na ovaj forum su uvek bili i uvek će biti dobrodošli svi oni koji poštuju i vole muziku Nevernih beba i sve ono što nas je na ove strane i dovelo. Kad god došli - dobrodošli.

P.S. Na omotu albuma imate detaljan spisak svih gostiju koji su učestvovali u radu na ovom albumu.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Dzonny

Nova Beba

Pridružio: 10 Jul 2010

Poruke: 19


Poslao: Pon Apr 02, 2012 10:35 pm

Odgovoriti sa citatom

Posle par dana preslušavanja albuma sada sa sigurnošću mogu da se pridružim ostalim forumašima u izražavanju oduševljenja istim.

I u mom slučaju najjači utisak je ostavila pesma "Dan tvoj" kao i "Sudnji dan". I po ko zna koji put bebe su opet učinile da se pokrenu emocije, da uživam u muzici, da se naježim, zamislim, odletim u neki apstraktni predeo i potpuno se prepustim divnim tonovima i glasu Tijane i Jelene (a i Jane i Milana naravno).

Hvala vam bebe što ste ostali dosledni sebi posle svih ovih godina, što niste prešli na "komercijalnu" stranu, što i dalje uvek rado posećujete rodno Valjevo i naravno na toj vašoj nepresušnoj kreativnosti. Hvala vam jer sam slušajući vašu muziku spoznao umetnost i upoznao sebe.

Nadam se da ćemo uskoro moći da vas čujemo u Beogradskoj areni, a nadam se (što da ne) i u Valjevu (jer pored svega, čini mi se da je u Valjevu ipak posebna atmosfera, setite se samo svirke ispred "kule Nenadovića").

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Skywatcher

Beba

Pridružio: 27 Jul 2006

Poruke: 22


Poslao: Uto Apr 03, 2012 12:47 am

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

na slici se nalaze ploce izvodjaca kao sto su TOTO, asia, Marillion, Yes, Genesis, Saga...muzika koju licno volim, koja predstavlja smisao mog muzickog sveta, koja me inspirise, daje motiv i cije uticaje tu i tamo osecam u muzici nevernih beba od kada ih pratim. a zato ih i pratim, jer su jedini srpski bend koji u potpunosti zadovoljava moje ukuse i u cijom muizici mogu osetiti uticaj muzike koju volim i slusam. muzicki pravci i ceo kratki istorijat gore napisan, nisam uradio da bi nekom odvde drzao predavnje, vec iskljucivo, i najopsirnije sto umem , predstavio svoj odnos prema n.bebama. zasto ih volim, pratim ,podrzavam. a to neka tumaci ko kako hoce, svako ima pravo na to.


E, poenta mog posta je bila potpuno drugačija, nikako sa namerom da omalovaži tvoje poznavanje muzike. Želeo sam reći da ne moraš biti poznavalac (kakav ti očigledno jesi) da bi uživao u Bebama:) Svaka čast na analizi...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Saki

Nova Beba

Pridružio: 05 Mar 2012

Poruke: 10


Poslao: Uto Apr 03, 2012 12:53 am

Odgovoriti sa citatom

Sad jedva cekam da ustanem i pretumbam ceo grad dok ne nadjem cd, pored ovako sjajnih komentara ne mogu da docekam da i ja preslusam, ocekujem nesto jako jako dobro... Smile

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me
_________________
...jos jedna godina bez suza, bez stida...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Skywatcher

Beba

Pridružio: 27 Jul 2006

Poruke: 22


Poslao: Uto Apr 03, 2012 12:56 am

Odgovoriti sa citatom

Slika I

Na TV-u se ovih dana (kod nas i u Hrvatskoj) reklamiraju razni pop izvođači sa novim "projektima" "materijalima" i sl. Kako su samo svi prazni i bezlični. Krajnje je vreme bilo da se Bebe "vrate" da nas podsete šta je muzika...

Slika II

Na OMV pumpi večeras, čekajući da platim, odem do police sa diskovima.
Pronađem sve nove albume Beba koje imaju...
Ispremeštam ih i pokrijem sav ostali šund tako da je na većem delu police novi album Beba ispred svih ostalih.
Nasmejem se samozadovoljno...

Still watching...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Uto Apr 03, 2012 3:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja za 4 nedelje ću putovati do Makedonije preku Srbije, se nadam da ću naći novu ploću na nekoj benzinskoj pumpi u Srbiji. Ili će biti i u Makedoniji dostapna?

Kakva je razlika medju obična ploča a limited? Koliko treba da košta ploča na pumpi?

Pozdrav iz Poljske Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

storm

Nova Beba

Pridružio: 06 Nov 2007

Poruke: 9


Poslao: Uto Apr 03, 2012 5:26 pm

Odgovoriti sa citatom

Milane, Bravo!!! Čestitke bendu!

Sudnji dan, Dan tvoj...i sve ostale pesme, sve do jedne...
Još uvek joj piše pesme- njoj gospodjici violini, jedinoj konstanti u Milanovom životu poslednjih deset godina...to se čuje u svakoj pesmi, a mi koji smo je poznavali mozemo čak i lik da joj naslutimo. I njihov zajednički lik, njihovu ogromnu ljubav...toliko je Milan to dobro opisao.
I verujem kao iskran slusalac da „bićete opet mladi“, zbog muzike i svih nas.
Sa poštovanjem, Vaš Storm.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Sre Apr 04, 2012 2:03 am

Odgovoriti sa citatom

chorwat ::

Ja za 4 nedelje ću putovati do Makedonije preku Srbije, se nadam da ću naći novu ploću na nekoj benzinskoj pumpi u Srbiji. Ili će biti i u Makedoniji dostapna?

Kakva je razlika medju obična ploča a limited? Koliko treba da košta ploča na pumpi?

Pozdrav iz Poljske Smile


Drago mi je sto si opet sa nama Very Happy.
Bice cd sigurno na pumpama u Srbiji, ne brini. Makedonija - tek u nekom sledecem periodu.
Razlika u izdanjima je samo u obliku pakovanja i kvalitetu papira (plastika VS fini karton), limited je ekskluzivnije, luksuznije pakovanje. Razume se da je muzicki sadrzaj isti.

Prosecna cena cd-a na pumpi je izmedju 400 i 500 dinara.


@Storm, za Tebe nismo ni sumnjali da si tu i da ces se oglasiti Wink. Drago nam je da Ti se dopada album Wink.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

chorwat

Napredna Beba

Pridružio: 27 Feb 2008

Poruke: 406

Lokacija: Łódź / Polska


Poslao: Čet Apr 05, 2012 10:22 am

Odgovoriti sa citatom

Hvala Marijana za sve informacije. 500 dinara je mnogo jeftino, tako mi se čini. Sigurno ću potražiti na prvoj pumpi u Srbiji iz Madjarske, na MOL-u.

Nisam se dugo družio sa vama ali nikad nisam prekinuo da slušam Nevernih Beba Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

ciao Dino

Beba

Pridružio: 19 Mar 2009

Poruke: 59

Lokacija: NBGD


Poslao: Pet Apr 06, 2012 8:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

iz ugla prosecnog pevaca IV deo, finale

krajni utisak opet ostavlja pitanje, ima li u ovoj zemlji i dalje slusaoca za ovako ozbiljnu muzicku pricu. koliki ce broj ljudi istinski shvatiti sta su zapravo slusali u ovih 14 pesama. sta se tu dogadja, u cemu je kvalitet svega toga? oni alternativno obojeni naravno nece jer njihov slusalacki ogranicen um ne moze da prihvati ovoliku kolicinu muzike, oni svoj smisao traze u praznim akordima i muzici bez mnogo smisla ali opet alternativnoj i ne shvcenoj jer oni pobogu zive u seljackoj zemlji...za one folk ili kako vec orijentisane, ovde nema nicega, pa cak ni onog sto bi mogli da slusaju pod izgovorom "ovo je aktuelno". oni koji ideoloski pristupaju muzici takodje nece naci svoj kutak na ovom cd jer ovde nema ideoogije vec samo muzike. Za one koji u muzici traze jefitnu foru ala budjav lebac takodje nema niceg na ovom izdanju...znaci ostajemo mi, nas par koji shvatamo poentu svega ovoga, ali ovaj je album valjda nama i namenjen.




Prve reci , prave reci u predhodnom pasusu ! RESPECT
_________________
Misli stvaraju dela,dela formiraju navike,navike grade karakter,karakter oblikuje sudbinu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Sub Apr 07, 2012 12:10 am

Odgovoriti sa citatom

Moram priznati da je Srđanov "elaborat" barem dobra smernica za nas laike ili prosečne slušatelje.

Ipak, teško mi je da prihvatim da je tako mali broj onih koji će želeti da slušaju npr. Dan Tvoj, jer, ljudi moji...pa to je čudo od pesme!

I onda, kakav bi trebao da bude album da zasluži ocenu 10/10?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 3 od 5
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker