Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Razno o NB » Neverne Bebe - 14. godina...

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Mar 05, 2007 11:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Meni sasvim odgovara brzina i glasnoca svih pesama.
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pon Mar 05, 2007 11:56 pm

Odgovoriti sa citatom

pogledaj molim te... neznam kako je u ostalim gradovima, ali u sa su bebe postale iole poznate tek sa ovim zadnjim albumom tj. sa jelenom i janom. evo primjer; prije 5 godina su imali svirku u Slogi- raja su bezze otišla, nisu ni znala ko su, a u okrobru su napravili ludilo u Koloseumu...
Opet kažem, ukusi su različiti i o njima ne treba raspravljati! Wink
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

S_Stevan

Starija Beba

Pridružio: 16 Okt 2006

Poruke: 153

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:37 am

Odgovoriti sa citatom

Sto se tice ritma i brzine to moze da se diskutuje mnogo... album iz 2004 godine je bio jedan skup tuznih ljubavnih prica. Sa druge strane razgovarajuci sa Vlajkom sam shavtio sledece: Kada se pesma jednom napravi i odsvira tu nije kraj, kao primer mogu da posluze mnogi veliki svetski bendovi. Kako on kaze zeleli su da omoguce Jani i Jeci da pesme otpevaju onako kako to njima najvise odgovara, da bi sav njihov talenat i mogucnosti dosle do izrazaja. Kao najbolji primer naveo je pesmu "veliki je bog" za koju je malo ljudi znalo, sem naravno stalnih slusalaca, sve dok je Jana nije otpevala, bar po meni kompletna pesma je tek tada dobila potpun smisao, i cini mi se da je Milan tek tada ispricao pricu na nacin na koji je planirano. Harmonija u muzici nevernih beba nikada nije nedostajala, naprotiv, po tome su u samom vrhu od svog nastanka. Samo oni ne zele da stanu nego uvek da idu napred i pokusaju da sto lepse i harmonicnije odsviraju svaku pesmu i samim tim pokazu da price koje nam oni pricaju imaju mnogo vecu vrednost nego sto se u prvom trenutku moze zamisliti. Kako godine prolaze i oblik muzike se menja, ono sto je bitno jeste ostati dosledan i kvalitetan, i kao sto sam rekao uvek ici samo napred. Neminovno je da ce se nekom svidjati vise stara verzija od nove bilo koja pesma da je pitanju, jedan od razloga jeste taj sto njihova muzika nosi mnogo emocija, i cesto nas neka njihova pesma vezuje za neke lepe ili pak tuzne trenutke u zivotu. Sto znaci da su oni planirano ili ne postali deo naseg zivota. A sa druge strane ukusi su razliciti neko jednostavno voli brze ritmove i vise energije u muzici. Album koji treba da izadje prema nekim informacijama bice mnogo vise optimisticki nastrojen, to je najavila pesma "da ima nas", tako da i oni koji su srecno zaljubljeni sigurno mogu da se nadju u nekim Milanovim stihovima. Ali opet to je ipak neki moj pogled na kompletnu situaciju, iako nije bez podloge i preterano subjektivan, ne mora da znaci da je potpuno ispravan.
_________________
Znam,neke su reke zauvek otplovile
Sam,na ovom svetu ja hodam sve sporije...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:40 am

Odgovoriti sa citatom

pa u tome je problem, n.bebe si nekad bile bend koji je na prva tri albuma ciljao uglavnom na rock publiku ,nakon best of izdanja iz 2004, ta se publika prosirila i do nekih grana gde nije trebala. moj bubnjar je u indjiji prepoznavao u publici gomilu fensi likova koji nikad nisu u zivotu bili na rock svirci vec po raznim narodnjackim festama. s jedne strane, pozitivno je sto su i takvi likovi skapirali sta valja ali opet meni i meni slicnim ljudima nije drago kad takve vidimo pored sebe. Jedan od jacih razloga je i cinjenica da su J i J ko od majke rodjene, i kad se to sabere sa vokalnim mogucnostima dobija se pun pogodak. predhodna pevacica Goca nije imala bas neke fizicke kvalitete za razliku od vokalnih i nije bila atraktivna na bini sto je uslovljavalo da mnoge fanove N.beba koji su sad redovni na njihovim svirkama u to vreme ovaj bend nije intresovao. Milan je bio svestan sta radi, kada je doveo njih dve u bend sada mu se isplatilo.
sto se tice muzike, ne treba da vas cudi kada u nekim tekstovima n.bebe bivaju okarakterisani kao pop/rock bend. Da ima nas, tuzna pesma...generalno jesu pop pesme. meni to ne smeta jer nisam ogranicen a pogotovo sto znam da su uzivo cist rock ali realno ljudi u odnosu na album ,,juzno od srece,, the best of izdanje je vise pop neko rock. cekamo novi album, mada me zbunjuju naslovi nekih pesama tipa ,,Luda , Ajmo svi...,,. u odnosu na naslove sa predhodnih albuma tipa ,,my freedom, gde smo, senke, saga...deliju kao poprilicno pitki i heppy. ali ako je to dansnji Milanov pogled na svet onda ok. ali ako nije...onda cemo dobiti jedan odlican ali neiskren album.
Abela, razumem zasto ti se svidjaju nove verzije ali mislim da starim nisi dala dovoljno sanse, odnosno da ih nisi ni posteno preslusala. Ja sam prvo cuo stare verzije (jos pre deset godina) pa zato i imam ovakav stav ali probaj da ih slusas malo vise.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:48 am

Odgovoriti sa citatom

Srđane, slušala sam ja Neverne bebe i prije pet godina isto kao i sad - ne kažem da stare stvari ne valjaju, kažem samo da su bolje nove(neznem uopče zašto pišem ovaj post jer sam već rekla da o ukusima ne trba raspravljati...). Opet ne kategorišem jer ima i pjesama koje su mi bolje u starim izvedbama...najbolja mi je Dvoje! A ona rečenica o fensi tipovima mislim da uopće nije bila na mjestu - za Boga- sad svi moraju biti dugokosi i furati istu furku da bi slušali rok Razz (nije ništa lično- nemoj me pogrešno shvatiti)...
Odsad stavljam killere kad krenem na koncert Nevernih bebe Razz Very Happy Razz
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:51 am

Odgovoriti sa citatom

Stevane sine Very Happy Veliki je bog u novoj verziji gotivim. Ali mislim da je ona preradjena cisto da bi se prikazala mogucnost benda da od zestoke stvari neprave baladu a ne da bi se na pravi nacin izrazila ideja pesme. Uzmi i procitaj tekst (bez muzike), on deluje kao vapaj ,kao krik za necim, kao izrazavanje besa,kao eksplozija emocija. E pa takvom tekstu i ideji vise lezi zestoka muzika iz originala i ostro pevanje, ja kad cujem refren pesme bukvalno poletim, sve sto je Milan imao na umu meni je jasno kad slusam originalnu verziju, a u drugoj verziji mogu samo da se opustim i uz poznate melodije orignalne verzije u laganom fazonu, da se prisecam nekih proslih vremena. e zato ja imam zelju da uzivo cujem originalnu verziju ali ovog puta sa Janinim vokalom, da ona otpeva tu stvar onako ostro kao su to cinili Milan i Billy King na prvom albumu.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:53 am

Odgovoriti sa citatom

Ti svoje, ja svoje... Razz Razz
Mislim da nema potrebe da ulazimo dublje u ovu raspravu... Rolling Eyes
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 1:00 am

Odgovoriti sa citatom

Abela dete Very Happy ne radi se o dugoj kosi i ne znam cemu. Ja i bubnjar smo se nervirali jer smo znali ko su i sta su ti likovi. da nemaju veze sa muzikom i da su nekada o Milanu pricali sve i svasta a sada dolaze na koncerte beba jer misle da je to IN i da za njihov ugled valja da budu vidjeni na takvom dogadjanju. Pa i sam Milan je kako sam cuo svojevremeno na bini pitao Janu ,,kakvi su ti ovo debili dosli,, jer covek ume da prepozna pravu publiku i one koji su dosli da bi buljili u Janu a da pritom veze nemaju o bendu i da ,kada bi nedaj boze Jana otisla iz benda , nikad vise ne bi dosli na svirku beba. Uopste ne treba svi da nose dugu kosu, pa od cele muske ekipe sa foruma u petak cu jedino ja imati dugu kosu pa ostale naravno ne smatram ne znalicama.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

S_Stevan

Starija Beba

Pridružio: 16 Okt 2006

Poruke: 153

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 1:21 am

Odgovoriti sa citatom

E ovo su vec sukobi misljenja, i opet kazem ukusi su razliciti, a i sam si rekao da zelis da cujes staru verziju i podsetis se starih vremena... Sa jedne strane te potpuno razumem, znam koliko je bilo cudno cuti sve te stvari u potpuno novom fazonu, ali ipak posle kratkog vremena su i nove jako lepo usle u usi jer su to iste price ispricane malo drugacijim tonom. Ali navedi mi jedan bend ciji je album koji je izasao deceniju posle prvog bio u potpuno istom fazonu. I mene boli sto je danas ekstremno tesko cuti kvalitetan rok, Ali BEBE su ipak zadrzale mnogo toga, i ostale jedan od jako retkih bendova koji nije otisao u totalnu komercijalu. u ostalom posto je ovo postala rasprava izmedju nas dvojice najbolje da se u petak lepo ispricamo razmenimo misljenja, i verovatno jedan od drugog ponesto naucimo. I imam predlog: ko ima kracu kosu casti pivo Wink (piii de sam bas sad skracivao krajeve ) Wink
_________________
Znam,neke su reke zauvek otplovile
Sam,na ovom svetu ja hodam sve sporije...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Uto Mar 06, 2007 4:21 am

Odgovoriti sa citatom

kontam ja vas sve ali mislim da abela ima prema bebama stav otprilike kao i ja ,tacnije ocu da kazem da su stara izdanja pesama bila rokerska i da su upocetku bebe i zvucale rokerski ali to su bile j...ne 90 kad rok nije znacio gotovo nista a posecenost koncertima zali boze gde su kako kazes ti srdjane se pojavljivali fensi likovi kojima je bilo bitno da se tog dana samo pojave na svirci a posle toga nazad u sator ili negde na ibarsku.
ali to je bilo 90 bile neponovile se zato je milan okrenuo list i doveo mlade snage to jest tandem i zaista top vokale jecu i janu promenio tempo ali pesme su ostale da zive a to je bitno nije se odreko svog dela drugi su to odavno uradili samo da bi opstali kasnije ih je skupo kostalo
goca je po meni imala za cvrscu rok mjuzu isto tako super glas kao sto ga danas imaju i njih dve ali za neke zaista super rok balade kako i vesele pesmice lubavne tematike
i da smo jos ovo ali nemojte se naljutiti ,samo nemojte pisati nista ruzno i uvredjivo o bilo kom od bivsih clanova benda jer i oni su zasluzni za staze uspeha kao i za opstanak beba kao i novi a pogtovo ne o goci u vezi sa njenim fizickim izgledom to nije lepo ona garant nekad bane na ovaj sajt

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

KEVIN MOORE

Napredna Beba

Pridružio: 19 Sep 2006

Poruke: 386

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 11:42 am

Odgovoriti sa citatom

Ljudi vi stvarno ne kapirate, ok je to za klubsku svirku ali kad ti izadjes pred 5000 ljudi koji stoje dva sata pred koncert - minimum, i cekaju da cuju nesto extra pod dejstvom piva i noge ih bole od stajanja, i onda dodju i serviraju ti fazon klubske svirke na koncertu e tu sam ispizdeo, dajte ljudi energije prodrmajte tih 5000 dusa a ne da stoje islusaju vas kako vi znate da svirate, znamo da znate i pesme su vam lepe i kad su spore i senzualne ALI KONCERT I KLUPSKA SVIRKA NIJE ISTO!!!!!!!!
_________________
Hello Victoria so glad to see you
My friend.

http://www.myspace.com/bandeon

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:24 pm

Odgovoriti sa citatom

@KEVIN MOORE i @Srdjan sada ste me stvarno razocarali.Pa kako ti onda ocekujes da uzivas na koncertu bendova kao Pink Floyd,Rush i Yes,King Crimson...Drugovi moji nije sve u energiji,a energija se moze prenositi i na druge nacine.Zasto pesma mora da zvuci brzo i energicno sa dosta distorzije kada moze da zvuci lagano,elegantno i lepse.Neke stvari jesu bolje u starom izvodjenju ali tvoje poredjenje Kevin-e nema veze sa vezom.Gore navedeni bendovi su ti primer.Ako nadjes i jednu pesmu od Yes-a,King Crimnson-a ili Pink Floyd-a koja i malo ima zesci ritam za kojim vi tezite onda stvarno ta vasa teorija drzi vodu,do tada ovo je samo vase licno misljenje,a ne objektivno gledanje na situaciju.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 12:40 pm

Odgovoriti sa citatom

SIGI ,ti uopste nisi shvatio moju poruku. Ti fensi likovi sada dolaze na njihove svirke a ne devedesetih. Sta je to za Gocu uvredljivo? Pa samo sam rekao da J.J izgledaju lepse i da Goca mnogo bolje peva nego sto izgleda.
Ja sam bio na TASU i znam da je atmosfera za vreme N.BEBA bila ravna nuli. A jos nisu svirai Dvoje i Ljubav. Dva najaca aduta. Ja tu energiju koja se prenosi na razne nacine nisam osetio na tasu za razliku od Indjije gde je bio pun pogodak.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Uto Mar 06, 2007 1:57 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjane i Kevin-e ja vas nikako ne razumem. Zasto bi morali menjaju nacin izvodjenja vec postojecih pesama, tj. da dodaju taj "zesci" zvuk pun distorzija i ostalih evekata, u cilju prenosenja te energiju energiju o kojoj pricate. Sto se mene tice, mogu da budem medju milion ljudi na nekom velikom koncertu ili medju njih 1000 npr. u Tremi, na mene sve njihove pesme deluju isto, tj. da svu njihovu energiju, koju prenose, osetim punom snagom.
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

KEVIN MOORE

Napredna Beba

Pridružio: 19 Sep 2006

Poruke: 386

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 2:44 pm

Odgovoriti sa citatom

Brate nemoj da mi pricas molim te o tome da li ja imam pojma ili ne i nemoj NB da poredis sa Pink Floydom, Yes bendovima na kojima sam odrastao, fora je u tome sto su NB imale izgradjen svoj stil pre novog fazona i dalje imaju izgradjen samo kazem da ne moraju uvek da furaju isti fazon, nismo mi ovde da procenjujemo ko ima pojma a ko ne
_________________
Hello Victoria so glad to see you
My friend.

http://www.myspace.com/bandeon

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Mar 06, 2007 4:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Nisam ja rekao da nemas pojma nego da nisi upravu sto se tice izvodjenja ovih novih pesama na razlicitm mestima.Pink Floyd sam dao kao primer jer je u sustini to ista muzika,progresivna,prozeta razlicitm elementima.Ako Pink Floyd moze da izvodi jos laganije pesme pred 200 000 ljudi zasto bebe ne bi mogle pred 10 000 npr.?!Ocu da kazem da ako hoces da se prodrmas onda ne ides da gledas Neverne bebe,nego Alogiu,a ako oces da uzivas u muzici onda dodjes na bebe.Jer i kada gledas stare pesme nisu ni one nesto za promrdavanje sem nekoliko pesama.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 4:31 pm

Odgovoriti sa citatom

Ovde ocigledno neki ljudi ne mogu da podnesu ni jedni jedinu kritiku na racun benda a opet i neki poput Kevina da se prze i Deathangela da teraju inat. Ali dobro, najzad je i ovaj forum dobio zdravu diskusiju.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Uto Mar 06, 2007 4:40 pm

Odgovoriti sa citatom

Ne,mislim da ne shvatas poentu.Kritika kao kritika je zdrava i treba da se sprovodi ali da kazes da je dosadno na koncertu jer ne sviraju stare pesme na stari nacin je malo glupo po meni.Svako ima svoj ukus ali kada sviras prog muzika zar ne treba doci do promena?!Da se da novi zivot pesmama?!A stare pesme u novom aranzmanu su sve sem dosadne.Ja shvatam da se njemu svidja stari nacin vise ali ne moze da thrash-uje i ukus drugih ljudi.

Citat:

dajte ljudi energije prodrmajte tih 5000 dusa a ne da stoje islusaju vas kako vi znate da svirate


A ja imam jos jedno pitanje,ne zelim da pravim flame ali jedno jednostavno pitanje:Jel ti vidis da npr.Dream Theater radi nesto posebno kada prave koncert?!Mislim sta ti smatras koncertom:tipa Iron Maiden(skakanje unaokolo,trcanje itd.) ili tipa kao sto sam vec naveo Dream Theater(stajanje,poneki pokreti po bini,malo zezanja sa publikom...)?!
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Uto Mar 06, 2007 5:07 pm

Odgovoriti sa citatom

Faraon ::

Srdjane i Kevin-e ja vas nikako ne razumem. Zasto bi morali menjaju nacin izvodjenja vec postojecih pesama, tj. da dodaju taj "zesci" zvuk pun distorzija i ostalih evekata, u cilju prenosenja te energiju energiju o kojoj pricate. Sto se mene tice, mogu da budem medju milion ljudi na nekom velikom koncertu ili medju njih 1000 npr. u Tremi, na mene sve njihove pesme deluju isto, tj. da svu njihovu energiju, koju prenose, osetim punom snagom.


Potpisujem!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 06, 2007 5:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Sto se mene tice, ne moraju nista da menjaju, nek sviraju sta god zele i kako god zele. Ali ako mi se ne svidi nastup ima to i da kazem a vi me napadajte, i radite sta god hocete.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 2 od 4
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker