Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Utisci posle slušanja " Iza oblaka "

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Apr 26, 2007 2:16 am

Odgovoriti sa citatom

odlican cd...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Čet Apr 26, 2007 5:44 pm

Odgovoriti sa citatom

I meni je divan album!odusevljena sam!pozz za sve koji dele isto misljenje!ovaj cd im je najbolji po meni

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Cira82

Nova Beba

Pridružio: 27 Avg 2006

Poruke: 15

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Apr 26, 2007 7:59 pm

Odgovoriti sa citatom

Sta da kazem...Mislim,da je ovo nesto najbolje sto sam cuo u zivotu. Ne preterujem. Omiljene pesme? Recimo Oktobarfest,Sve nase godine,Iza oblaka,Da ima nas... Mislim da je najteze izabrati. Odlicni vokali,odlican bend,odlicni gosti,i najbolja produkcija do sada na nasim prostorima-neka me neko ispravi ako gresim?
Pozdrav svima i sve pohvale za ovaj sajt! Trudicu se da budem cesci na forumu.
_________________
Ovo je Balkan,juzno od srece

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Sub Apr 28, 2007 5:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Obećanje Vlajku.


Opišite novi album Nevernih Beba u 3 reci:
Poezija, carolija, bajka!

Ne preterujem. Slušala sam ga juce celo vece i celu noc. Kako sam vec jednom rekla, to je bajka zavijena u saten i pahulje. Predivno. Necu reci savršenstvo.

Probacu da poredam utisak po pesmama.

"Da ima nas" - Vecina je tu pesmu cula, videla spot, znaju ljudi da su za tu pesmu dobili nagradu za singl godine. Zato o njoj necu mnogo.

"Ko zna" - odlicni vokali, tekst fenomenalan! ...Ugasi svetlo i bice bolje, za nekog drugog, kad te probude...

"Boje duge" - zaista zimska bajka, Akijeva boja glasa sa Janinom se neverovatno dobro slaže, mogli bi cešce saradivati.

"Ikona" - kažu nova "Tužna pesma". Ja se ne slažem. Pesma je odlicna, ali nije Tužna pesma, potpuno je drugacija, može da puca na No.1 ...Ja živim tu, tako blizu sna, a tako daleko...

"Bela kola" - moj favorit. Pesma je toliko puna simbolike, toliko je MILAN i njegova filozofija života, toliko energije u Janinom glasu davno nisam cula... ...Ljubim ti obraze, praštam ti pobede...

"Moja dunjo mirisna" - pesma sa najlepšim stihovima, ne mogu ni da izdvojim... Život kao bajka, a bajke nema, dunjo moja, dodir kao reci, a reci nose ukus bola... zar ne vidiš da umire život tvojih snova...Uvek je slade baš sve ono cega nema, to je slepa ulica... Cista poezija, i cista desetka od mene!

"Luda" - Jelena ovde odvaljuje! Leži joj ova pesma, cula sam je i live, Jana je izvrsno prati, a o Simonovom solo-u da ne govorim, kao da je pored njih svirao, a ne tamo negde....

"Hajdemo svi" - odlicna pesma za djusku na svirci, za trenutak "odmora" od silnih emocija na koncertu, nije mi za album. Toliko odudara da mi sve u uvo bode. Necu da grešim dušu, svaki put na svirci skacem na tu pesmu, pevam na sav glas, ali nekako mi je najslabija pesma na albumu, nekako mi je prazna, kontam da je Milan tad imao zatišje pred buru. Neki kažu da je kao Kiša ili Divlje svinje. NE! NIKADA I NECE MOCI DA SE PRIBLIŽI pomenutim pesmama.

"Oktobarfest" - Jeste prva verzija odlicna, za ne dirati, ali kad Jana ovo otpeva sve zamerke na rimejk padaju u vodu. Rastura ga je slaba rec.

+"Sve naše godine" - Jelena je predivno peva iako sam mislila da ce Milan, ipak je to njegova prica. A gudacki instrumenti i "Oce naš" na grckom su pravi pogodak! To cini da pesma zvuci još spiritualnija. Sigurna sam da je Nela, tamo gde je, ponosna na Milana što je napisao takvo delo, a i veoma pocastvovana jer je posveceno baš njoj.
Samo me zanima zašto baš na grckom... moracu da ga pitam.

"Pogledaj u sunce" - Jazz-blues-erska verzija pesme Da ima nas, vrlo zanimljiva, odaje Janine i Jecine glasovne mogucnosti i kvalitete, kad je slušam zamišljam da sam na plaži, srkcem neki lagan koktelcic, a sunce polako zalazi i uranja u more.

"Iza oblaka" - moj drugi favorit. Kad sam je prvi put cula u Tremi, umalo nisam pocela da placem. Pesma je toliko nabijena emocijama da samo što ne pukne po šavovima. ...Postojiš ti, postojim ja, al' ništa više tu ne postoji, suze i smeh, po neki dan, kad ga vidim iza oblaka...

Sve ukupno, utisak je odlican, od omota do svakog stiha. Milanov glas zvuci fenomenalno, jako mu leže pesme koje peva, tacno je pogodio raspodelu vokala, vidi se da je pravi profesionalac. Jedva cekam da cujem live ovih par pesama koje do sada nisam, uverena sam da ce ostaviti trag u meni, kao i prethodna 4 albuma. Slike u book-u su lepe, samo mi je žao što su iz spotova, ali ne smeta, iovako sam cd kupila da ga slušam a ne da gledam slike Wink

Nadam se da sledeci album nece izaci narednih... pa ajde da ne preteram, 5 godina, taman da ovaj u meni sazri, da ga upijem do poslednjeg tona, do poslednjeg slova kao i sve prethodne. Tada cu dati realnu ocenu caroliji ...IZA OBLAKA.
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Ned Apr 29, 2007 2:21 am

Odgovoriti sa citatom

za pocetak ''ikona''...
e to je bajka, jecin glas uz onakav tekst i emociju koju sama muzika izaziva...

''bela kola'' su mi omiljena pesma sa albuma...

a sada sustina - ''iza oblaka'' - to je milan. nema se tu sta komentarisati, i laiku je jasno.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

kuli-kuli

Nova Beba

Pridružio: 30 Apr 2007

Poruke: 4


Poslao: Pon Apr 30, 2007 2:33 am

Odgovoriti sa citatom

Bicu veoma kratak, album je ODLICAN. Odavno, na ovim prostorima, nije izaslo ovako nesto kvalitetno. Milane svaka ti cast!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Pon Apr 30, 2007 5:10 pm

Odgovoriti sa citatom

Album se i dalje slusa, naravno! Moja mladja sestra je odusevljena, a i majka. Bas sam ih zarazio! Mislim da ce vam biti dovoljan komentar moje majke: "Aki nije snimio bolju pesmu od ove, sjajno se slazu njegova i Janina boja glasa" (a ona slusa Valjak otkad zna za sebe, pa vi vidite...) Very Happy - mislila je, naravno, na Boje duge...
A ja i dalje vozim Bela kola i brojim Sve nase godine... Wink
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pon Apr 30, 2007 5:44 pm

Odgovoriti sa citatom

Vidis, zanimljiva je situacija, mojoj majci se takodje najvise svidja pesma "Boje duge", gotovo identican komentar je imala na racun Akijevog i Janinog glasa.
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Pon Apr 30, 2007 6:49 pm

Odgovoriti sa citatom

Faraon ::

Vidis, zanimljiva je situacija, mojoj majci se takodje najvise svidja pesma "Boje duge", gotovo identican komentar je imala na racun Akijevog i Janinog glasa.

Srednja generacija... Wink he he znaju one sta vredi!
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Pon Apr 30, 2007 11:25 pm

Odgovoriti sa citatom

Crna_vatrena svaka cast na ovakvom detaljnom komentaru...
A sto se tice "Iza oblaka" i ja sam prvi put cula u Tremi... Vrh...
Pozzz
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

somborac_shone

Starija Beba

Pridružio: 19 Avg 2006

Poruke: 196

Lokacija: Sombor + Svuda


Poslao: Uto Maj 01, 2007 11:53 pm

Odgovoriti sa citatom

Hteo sam da odslusam da se malo slegnu utisci ,pa da napisem nesto kao utisci ili recenziju ,i ja ,ali sve je gore na pisano u postu crne vatrene .
Kao Branimir Lokner u svoje vreme.. Nema sta da se doda .Strucno i iskreno.

Ja sam gledao i slike ,ocenu za omot sam vec napisao ,odlican, a slike su i ja se slazem prava steta sto nisu radjene namenski za album,vec sa snimanja spotova.Moje misljenje.
Ali ,uteha mi je sto nisu sve sa snimanja spotova!
Na naslovnoj u knjizici slika Kebca je MOJA FOTOGRAFIJA ,videcete crvenu traku oko vrata za karticu TOTO ,to je fotografisano na Tasu ,a bilo je i boljih slika iz te serije.Ko je birao ,ne znam,samo znam da NISAM POTPISAN za fotografiju.
To nije ok ,jer to je ipak neciji rad.Kad pise ko je uslikao oblake ,i foto benda,a nije njegova slika ,moze se napisati i cija je slika ,ta ,pomenuta ,pa makar bila i jedna.
Evo originala... nepotpisanog...
User posted image
_________________
... vidim mora ,obale ... tamni zid sto dize se , pokraj tebe nestajem ... hacu sad i hocu sve ,daj da bude kao pre ... da odavde nestanem , uzmem te i pobegnem ... Hocu sve obale ...zelim te ....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Sre Maj 02, 2007 11:33 pm

Odgovoriti sa citatom

ladno... ja ne bgih skontala ni za sto godina...
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

janina69

Nova Beba

Pridružio: 08 Avg 2006

Poruke: 9

Lokacija: CZ


Poslao: Uto Maj 08, 2007 2:30 am

Odgovoriti sa citatom

Konačno i ja mogu da slušam novi CD Nevernih Beba. Sigurna sam da samo ja ga imam u Češkoj i niko drugi Very Happy i baš sam srećna zbog toga. Naj, naj je za mene pesma IKONA, podseća me na predivno vreme u jednom gradu u Srbiji Rolling Eyes
Šaljem puno pozdrava svima iz Češke.
_________________
Nek ti je sreca, ma gde postojis
ljubavi moja...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger Yahoo Messenger ICQ broj

Nanica

Beba

Pridružio: 08 Maj 2007

Poruke: 21

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Maj 08, 2007 12:49 pm

Odgovoriti sa citatom

Juce sam kupila CD i non-stop slusam .. i sta reci?!


Fenomenalnoooooooooo!!!
_________________
i dalje u oblacima....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

amina

Nova Beba

Pridružio: 24 Apr 2007

Poruke: 17

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Sre Maj 09, 2007 12:15 pm

Odgovoriti sa citatom

Album je fantastican.Svaka pjesma sa albuma je posebna i svaku dozivim posebno...
Ikona me ostavila bez rijci bas kao sto kaze:
Nijedna rec u zao cas,Prosto smo tu a nigde nema nas.....


Definitivno odusevljena!!!
_________________
Ako ne zivis na rubu zivota zauzimas jako puno prostora...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Sub Maj 12, 2007 7:07 pm

Odgovoriti sa citatom

odlican cd...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Maj 24, 2007 11:09 pm

Odgovoriti sa citatom

da dopunim sebe, ovaj cd ima i neku vrstu vedrine i koja je toliko netipicna za milana kao stvaraoca...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Ivana_Kg

Napredna Beba

Pridružio: 04 Jun 2007

Poruke: 293


Poslao: Pon Jun 04, 2007 1:34 am

Odgovoriti sa citatom

Sve najlepse!album je po meni najbolji do sad sto se tice aranzmana i meksi sto je za moj ukus super!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Bojana_Pg

Starija Beba

Pridružio: 10 Mar 2007

Poruke: 123

Lokacija: Podgorica


Poslao: Uto Jun 05, 2007 2:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Uzdah.....

Suze i smjeh....ljepota...carolija....ljubav....mir...puno srce...prelijepo

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Bojana_Pg

Starija Beba

Pridružio: 10 Mar 2007

Poruke: 123

Lokacija: Podgorica


Poslao: Uto Jun 05, 2007 2:44 pm

Odgovoriti sa citatom

andjelka-va ::

da dopunim sebe, ovaj cd ima i neku vrstu vedrine i koja je toliko netipicna za milana kao stvaraoca.
otkrivam to danima i uzivam.
a i dalje cu, jer ima i takve tezine za koju je potrebno vreme da bi se shvatila na pravi nacin.


Upravo tako. To su zapravo pravi umjetnici. Kada iznova otkrivamo nesto novo, svaki put kada cujemo neku pjesmu. Pjesme su prekrasne. Da, osjeca se neka vedrina, netipicna za ostale albume, i to mi je drago. Zato sam u svom proslom postu rekla: suze i smjeh. Plakala sam uz "Sve nase godine" a potom se pojavio osmjeh na mom licu cuvsi "Pogledaj u nebo". Takodje mi je drago sto ima vise novih pjesama.
Dakle, dragi moji, zagrebite ispod povrsine i vidjecete dubinu, cistotu, ljepotu ovih rijeci i ove muzike. I iznova cete otkrivati nesto novo.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 6 od 9
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker