Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Utisci posle slušanja " Iza oblaka "

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Strog

Beba

Pridružio: 16 Okt 2006

Poruke: 42


Poslao: Sre Apr 18, 2007 8:36 pm

Odgovoriti sa citatom

Huh... Tek sam preslusao novi album i jednostavno ne mogu nista da kazem koliko sam odusevljen Very Happy. Moram da preslusam sve jos koji put pa cu tek onda da se javim i da prokomentarisem ovo remek-delo.

Odoh sada... Slusanje se nastavlja Very Happy...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Passenger

Starija Beba

Pridružio: 05 Avg 2006

Poruke: 109

Lokacija: Republika Srpska


Poslao: Sre Apr 18, 2007 8:58 pm

Odgovoriti sa citatom

abela ::

Do Sarajeva mozda nece, ali brzo ce u Banja Luku!


Vec je u Banjaluci! Very Happy
_________________
It Doesn't Matter Where You Are
Do What You Can With What You Have


http://www.prkos.org/projekat/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Annie_dpg

Beba

Pridružio: 24 Mar 2007

Poruke: 49

Lokacija: Panchevo


Poslao: Sre Apr 18, 2007 10:12 pm

Odgovoriti sa citatom

eeeh... diiiiwno... prediiiwno... maf,ne znam,ne postoji adekwatna rech...
jednostawno su swe pesme posebne,swaka ima swoju priiichu i char...
swaka je nashla put do posebnog mesta u srdashcu mom Smile

Hvala im na tome...swemu...na njihowom postojanju!
Veliko i iskreno hvala!!Smile
_________________
Oseti gnev srca moga sto za tobom vapi...Dok ga ostavljas u tisini….Mozda zauvek….
Krv...Olaksanje...Vrisak..Napokon TISINA!
I like pain..
I like chocolate...
Nemas-zelis.Dobijes-ne cenis.Imas-nisi svestan.Izgubis-zelis natrag.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

schisma

Beba

Pridružio: 26 Mar 2007

Poruke: 21

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Sre Apr 18, 2007 10:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Iskreno, ne mogu da prekinem sa slusanjem.. Emocija na albumu je prejaka i osecam se kao da mi jana i jelena pevaju u sobi. Produkcija i
aranzman je zaista na svetskom nivou. Nisam verovao da ce biti tako dobro uradjen. Prosto, 'hemija' koja se javlja slusajuci pesme je bozanstvena.. Vremenom raste sve vise i vise.. Delo je zaista kapitalno! Hvala vam N'Bebe na ovakvom umetnickom savrsenstvu..!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Skywatcher

Beba

Pridružio: 27 Jul 2006

Poruke: 22


Poslao: Čet Apr 19, 2007 10:24 am

Odgovoriti sa citatom

bojan021 ::

Bela Kola....ajd da mi neko kaze....sta bi to trebalo da simbolise?
Garant nesto ima u toj pesmi....
Bas me zanima...


Eeeee ....

Baš si pogodio šta ćeš da pitašSmile

Ne može niko da ti kaže šta je u toj pesmi, moraš sam da nađeš odgovore (kao i svi mi).

Dobro se koncentriši na tekst pa će ti se već pojaviti neka, samo tvoja ili svačija priča.

Verovatno je to i najbolja pesma u ovoj bajci.

Veliki pozdrav.

Still watching ...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Sub Apr 21, 2007 3:04 am

Odgovoriti sa citatom

Danas sam se konacno dokopala cd-a,i ne znam koliko sam puta vec preslusala,i mislim da ne moram da objasnjavam koliko sam odusevljenja njime,to se podrazumeva.
Stvarno je poseban dozivljaj slusati ovakav album gde svaka pesma budi neku posebnu emociju,pa u roku od 50-ak minutata prodjes od stadijuma plakanja do skakanja po sobi,sjajno... Very Happy
Veliko HVALA svima koji su ulozili svu svoju kreativnost i trud u njegovom stvaranju!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

arcmik

Nova Beba

Pridružio: 12 Sep 2006

Poruke: 7

Lokacija: Smed.Palanka


Poslao: Sub Apr 21, 2007 11:28 am

Odgovoriti sa citatom

Znate šta drugari, evo da iznesem ja svoje mišljenje o albumu. Zaista, album je odličan. Produkcija, aranžman, i sve ostalo. Preslušao sam ga dosta puta i jedna stvar je moje mišljenje. Milsim da su bebe ovoga puta otišle korak napred ali pesme me dosta podsećaju na prve albume kada je Milan imao onako tanušan glas a i same pesme su bile pod utiskom drugih emocija (naravno, bili su ljudi mlađi). Jana i Jelena pevaju isto tako tanušnim glasom (naravno ne u svim pesmama) tako da dosta podsećaju na stare hitove. Uostalom, tu i jesu dva stara hita! Toliko od mene za sada. Da li se nekome čini slično...?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Apr 21, 2007 5:47 pm

Odgovoriti sa citatom

E ovako.

Posle prvog preslusavanja utisak je sledeci, cinjenica da se bend vraca na zvuk sa prva tri albuma u meni budi iskreno zadovoljstvo. nije mi se preterano svideo zvuk za predhodnog best of albuma koji je vise naginjao ka pop/jazzy fazonu. ponovo imamo veoma kvalitetno prog. melodic rock ostvarenje. Arcmic je dobro uocio.sam zvuk je neka kobinacija prva tri albuma. ako krenete po pesmama: ko zna,bela kola i ikona bi recimo mogle da se ubace na juzno od srece, boje duge,iza oblaka pa cak i luda bi po zvuku mogle da se porede sa drugim albumom a hajdemo svi bi mogla da upadne na prvi dok pesma da ima nas predstavlja nesto novo kad su n.bebe u pitanju. razlika je svakako u ideji i poruci albuma. dok nas je na predhodnim izdanjima milan opominjao i podsecao u kakvom okruzenju zivimo, ovde nas poziva da pobegnemo od svega toga, zatvorimo oci i utonemo u san. Mislim da je u tome uspeo. Odlican album, daleko bolji od best of izdanja a moze se cak reci da je ovo logican nastavak albuma ,,juzno od srece,,. Jedine dve zamerke idu na pojedine detalje iz dva rimejka pesama sa prvog (mog omiljenog) albuma. Catrin je rekla da su mnogo bolje nove verzije a nije obrazlozila. e pa ja cu da obrazlozim zbog cega nisu bolje...ha,ha,ha Twisted Evil
Oktobar fest, super zvuci ali mi nije jasno zbog cega je gitara toliko povucena u odnosu na original. U prvobitnoj verzij gitara je bila podjednako sa klavijaturama a Bane Jelic je odsvirao nekoliko prelepih deonica kojih u ovoj verziji nema. u svakom slucaju zvuci ok.
Sve nase godine, sve je uradjeno odlicno osim...jelenu cenim izuzetno ali mislim da je ipak trebao milan da otpeva. to je njegova licna prica i samo on moze to da otpeva na pravi nacin i da na pravi nacin isprica pricu.
Kao sto je vlajko rekao, j i j su se tek na ovom albumu pokazale u pravom svetlu. na predhodnom su imale slozen zadatak da poruse standarde koje su postavili drugi vokali pre njih a na ovom albumu su njih dve postavile svoje standarde.

toliko za sada, uskoro cu poslati jos utisaka. uglavnom album je ispunio moja ocekivanja.

ocena 9/10
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Sub Apr 21, 2007 6:04 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo je prva prava recenzija albuma.

Ljudi ugledajte se na @Srdjan-a i tako postavite komentare,mnogo bolje i lepse izgleda.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Apr 21, 2007 9:39 pm

Odgovoriti sa citatom

Da dodam jos nesto

Mislim da je krajnje nepotrebno jelenino upadanje u zadnji refren pesme oktobar fest. ako je jana otpevala do tada onda je trebalo da otpeva stvar do kraja. moje misljenje.

Da ispravim sebe, ikona definitivno vuce na fazon drugog albuma.

Da sam ja sastavljao listu verovatno bih pesme ,,oktobar fest i sve nase godine,, stavio kao dve poslednje jer su u pitanju live snimci. ali milan ih sigurno nije uzalud stavio na ta mesta.

i jos nesto. Znam da ste svi uzbudjeni i odusevljeni ali molio bih vas da ne proglasavate ovaj album najboljim. ja mislim da treba da pustimo vreme da pokaze da li je ovo najbolji album beba ili ne.po meni je to i dalje ,,juzno od srece,, (iako mi je prvi album omiljeni). vreme ce reci, kao sto je to bio slucaj i sa predhodnim albumima.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Apr 21, 2007 11:32 pm

Odgovoriti sa citatom

Da znam da je live snimak i gledao sam ga na tv. ali mi se ne svidja jer mi pesma odjednom dobija drugu dimenziju, nekako se strecnem kad jelena upadne, odjednom totalno drugi vokal. bolje da su je odradili studijski.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Apr 22, 2007 12:12 am

Odgovoriti sa citatom

Ili bolje, reizdanje prva dva albuma.

Za 15 godina rada, naredne godine. Lepo bi leglo, sta mislis.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Apr 22, 2007 12:39 pm

Odgovoriti sa citatom

brate, da nastavimo ovo na temi za neafirmisane bendove. na forumu ,,caskanje,,.
da ne skrecemo sa ove teme jer ce Catrin da se naljuti.

tamo saljem odgovor.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Crna_Vatrena

Super Beba

Pridružio: 21 Okt 2006

Poruke: 1576

Lokacija: Na putu do sna...


Poslao: Ned Apr 22, 2007 3:42 pm

Odgovoriti sa citatom

Obećanje je obećanje.

Višak reči stvara konfuziju. Biću kratka.

Ovaj album je zaista BAJKA ušuškana u saten i pahulje. SAN pred javu, onaj najlepši kad niko ne želi da se probudi. I u ovoj bajci, kao i svakoj drugoj postoji zla maćeha i prelepi princ. Ako sad kažem gde je ovde maćeha, kamenovaće me neki pojedinci, zato ću to zadržati za sebe. Neću ni princa da razotkrijem, možda je žaba... Vreme će pokazati. Jedna noć slušanja nije dovoljna, neke pesme sazrevaju 7 godina, bar u meni.

Sve je tako relativno u životu, ali jedno znam, nikada neću imati dovoljno reči da zahvalim Milanu što je svojom čarolijom uz pomoć neverovatnih ljudi promenio moj život. Neću da trošim reči ovde, dela govore više od reči.

Sanjam, sanjam čarolije...

Možda je život samo san,
jer snom se jedino radost meri,
al' nema ni jednog velikana
u kom dečije srce ne treperi.
_________________
♥ ♥ ♥GONE FOREVER♥ ♥ ♥

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Ned Apr 22, 2007 3:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Meni se pesma "Oktobarfest" bas svidja, pogotovo mi se svidja taj deo gde Jelena pocinje da peva, a Jana preuzima prateci vokal. Po meni je to savrsen prelaz, daje dodatnu snagu kompletnoj pesmi. Ali o ukusima ne vredi raspravljati.
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

_T-Bear_

Super Beba

Pridružio: 07 Avg 2006

Poruke: 507

Lokacija: Pančevo


Poslao: Ned Apr 22, 2007 4:50 pm

Odgovoriti sa citatom

da,slazem se....Jeca tu bas pojaca celu stvar,i super zvuce...
_________________
...."ja,danas sam tu a sutra ko zna gde,ne pitaj me za sudbinu"...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Apr 22, 2007 6:05 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa Faraonom za pesmu Oktobarfest..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

purpurna ruzha

Beba

Pridružio: 20 Feb 2007

Poruke: 23


Poslao: Ned Apr 22, 2007 11:47 pm

Odgovoriti sa citatom

a ko je Nela... meni je pesma sve nase godine nesto najsnaznije sto sam ikada cula (u milanovom izvodjenju)...verujem da je to neko ko je za njega imao veeeeliku vaznost...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pon Apr 23, 2007 12:04 am

Odgovoriti sa citatom

purpurna ruzha ::

a ko je Nela... meni je pesma sve nase godine nesto najsnaznije sto sam ikada cula (u milanovom izvodjenju)...verujem da je to neko ko je za njega imao veeeeliku vaznost...


Vjerovatno!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Pon Apr 23, 2007 12:21 am

Odgovoriti sa citatom

Nela je Milanova bivsha devojka, koja vishe nije medju nama ... njoj je posvetio ovu pesmu, kao i jedan ceo koncert (onaj u lazarevcu )
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Odgovori na poruku 
Strana 4 od 9
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker