Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Utisci posle slušanja " Iza oblaka "

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Bojana_Pg

Starija Beba

Pridružio: 10 Mar 2007

Poruke: 123

Lokacija: Podgorica


Poslao: Uto Jun 05, 2007 2:57 pm

Odgovoriti sa citatom

Skywatcher ::

Nela je pevala sa Bebama tih godina kada je pesma "Sve naše godine" nastala.

Nažalost, prerano je napustila ovaj svet, pa je jasno da je ta pesma morala biti posvećena njoj.

Still watching ...


Znala sam. Kada sam procitala "Neli...", sjetila sam se divne Nele Kolačarić, vidjela krst pored pjesme i pomislila-pa, nije valjda. Nisam znala, tako da je za mene ovo sok. I zbog toga sam tokom pjesme plakala i sada dok ovo pisem placem. Zao mi je sto je mnogi od vas nisu upoznali. Bila je tako divna osoba, toliko topline je nosila u sebi. Zapravo, to je osoba koju sam prvu upoznala od svih clanova "Nevernih beba". Nikada to necu zaboraviti. To je bilo u Budvi, ljeta 1993. Svirali su u onome kaficu prekoputa sadasnjeg "Trocadera". Tu je sada neki kafic. I tako prilazim ja do njenog stola i kazem da bih htjela da se upoznam sa njima. Za stolom sjede Marijana Popovic i Bojana Maljevic (da, ta Bojana, glumica Very Happy ). Ostali su bili na bini, svirali, Billy je pjevao. I ona kaze-Kako da ne? Izvoli sjedi. Kazem kako ne bih da im dosadjujem i kako su siguro umorne, a i brat mi je tu za susjednim stolom, pa da ne sjedi sam. Kaze-Ma, ne, ne smetas, sjedi. I neka brat dodje. Ovo je Marijana, a Marijana kaze-Imamo i mi Bojanu Very Happy i tako upoznam i Bojanu Maljevic. Razgovarale smo o svemu. Kao da se odavno vec znamo. Kasnije sam upoznala i ostale clanove. Hvala ti, Nela, za sve. Pocivaj u miru, draga prijateljice. "Ako te odvedu, sve ce da se srusi, pamti me ko prijatelja, cuvaj me u dusi, i onda kad misli da je prekasno za snove, za sve..." Tu je pjesmu takodje pjevala toga ljeta i za nju me vezu divna sjecanja.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Jun 07, 2007 1:52 am

Odgovoriti sa citatom

potpuno mi se namece misljenje da su mi one pesme koje nisu na prvo slusanje sada totalni in, pr. - ikona...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

LoodaBeba

Beba

Pridružio: 06 Jun 2007

Poruke: 27

Lokacija: iza duge...


Poslao: Pet Jun 08, 2007 2:54 pm

Odgovoriti sa citatom

Joj što je ovo teško, posle toliko napisanih reči koje bih i sama napisala, teško ću napisati nešto originalno. Dajte mi još malo vremena, do tada....
Uživam u ovom petom albumu.
_________________
gde smo... kaži gde smo pogrešili.... i zašto nam je suđen kraj????

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Ivana_Kg

Napredna Beba

Pridružio: 04 Jun 2007

Poruke: 293


Poslao: Uto Jun 12, 2007 3:02 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo posto nisam stigla pre sad cu ukratko da opisem komentar za svaku pesmu...
Da ima nas-fenomenalna vesela,dobar aranzman
Ko zna-interesantna,cudnija od prethodnih,lep tekst
Boje duge-odlican duet i jedna od mojih omiljenih sa ovog albuma!lepa melodija
Ikona-druga tuzna pesma,na zalost malo mi se manje dopada
Bela kola-tekst mi se ne dopada ali melodija je super i Jani odlicno lezi ova pesma
Moja dunjo mirisna-Milan peva.....ok zvuci....
Luda-ne dopada mi se samo pocetak pesme ali ovo ostalo je ok!imam zamerku sto kratko traje ali dobro...Smile
Hajdemo svi-ne dopada mi se takodje tekst ali svidja mi se sto je zivahna i moze da se djuska:)
Oktobar fest-BEZ KOMENTARA!Fantasticna
Sve nase godine-Tek ova je bez komentara!Vrh vrhova....sta reci za ovo....
Pogledaj u nebo-zanimljiva obrada da ima nas!super odradjeno
Iza oblaka-lepa pesmica bas za kraj koncerta.....svidja mi se sto je Milan peva.....
toliko....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Jun 12, 2007 4:29 pm

Odgovoriti sa citatom

uh,zaista tesko...potrebno je vreme da svaki delic pesme sazri u nama samima,da pronadje svoje postojanje...album je stvarno ocekivano dobar...nekako uz ovaj novi mozes
dodirnutu oblake...
poljubiti sunce...
Taknuti visine...
Zagrliti vetar...
da se vines daleko iznad nebeskog svoda...
da sanjas,letis...sve preletis...
ali i prethodni album,ne mogu da kazem da je novi bolji,jer svaki put kada cujem Veliki je BOG,u meni se probudi nesto vaseljensko,nesto sto je sazrelo...pa otuda i jedan od mojih omiljenih stihova...
"ljubim ti oci da ne gledas me"...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Jun 13, 2007 9:13 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo i prve negativne recenzije koju sam nasao na jednom forumu:


Preslusah album dovoljno puta da konstatujem da mi gorak ukus u ustima nije nestao, tj. isti je kao pri prvom slusanju. Previse smeksano, previse pop, previse "laku noc", premalo rock, nikako prog... i uz to, taj neki shmek hrvatskog popa i Dejana Cukica (u prvoj pesmi) ni sekundu mi ne odgovara.

Kvalitet svirke nikad nije ni bio upitan, produkcija je vrhunska, digipack/dizajn covera i bukleta odlican, ali to su sve sekundarne stvari, jer kad me same pesme nisu ubedile, nista ostalo ne moze i ne treba.

Tek par pesama bih pomenuo, Ikonu, Bela Kola... hmm... ajd jos reda radi i Hajdemo Svi, dok Oktobarfest ne bih sad pominjao jer nije nova pesma.

Ne sumnjam da ce album postici veliki uspeh u komercijalnom smislu, ali po mom misljenju, nije ni do kolena 1,2,3,4 albumima.

5/10
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Odyysey

Beba

Pridružio: 21 Maj 2007

Poruke: 28


Poslao: Sre Jun 13, 2007 10:02 pm

Odgovoriti sa citatom

Ukusi se razlikuju ali donekle je i upravu.Onaj stari stil je jako malo opstao ali naravno ipak je glupo ocekivati jedan te isti album.Mada.......

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Jun 14, 2007 12:59 am

Odgovoriti sa citatom

ja mislim da bi djule van gog verovatno doziveo fras kada bi znao koliko ga raznorazni beznacajni pojedinci pljuju. a covek je ipak napunio arenu i grize za taj bend iz sve snage. mislim, bori se za r'n'roll, sta god ko mislio o tome.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Odyysey

Beba

Pridružio: 21 Maj 2007

Poruke: 28


Poslao: Čet Jun 14, 2007 8:02 am

Odgovoriti sa citatom

Auuuuuuuuuuuuuu @andjelka sta ti sad rece.Pa pravi fan je i onaj koji kritikuje bend,a ne onaj koji ga samo hvali.Postoji rec za te hvalisavce,a zove se ULIZICA!Ni jedan bend nije toliko savrsen niti nepogresiv da se za sve i jedan njegov koncert moze reci da je savrsen niti da je sve i jedan njihov album odlican.Ja sam strastveni fan Iron Maiden-a i oni su razlog zasto sam poceo slusati metal i rock muziku pre 17.god ali nikada necu tvrditi niti pokusati dokazati da je od njih sve NAj NAJ!Zato,ako se tom decku svideo koncert ne znaci da mu se mora svideti i album,jer audio i video dozivljaj je sasvim drugacije iskustvo.A koliko vidim on nije uopste pominjao da su mu se uzivo svidele nove pesme vec sam koncert.

A Van Gogh je druga prcia.Ukratko cu reci samo komercijala.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Jun 14, 2007 11:38 am

Odgovoriti sa citatom

Pravi fan jeste onaj koji i kritikuje bend, ali da ima jasne argumente zasto kritikuje to i to, tu i tu pemu. Jer oni bi to upravo i voleli da cuju. Argumentovanu kritiku recimo na novi album, da znaju ako grese negde da to isprave sledeci put.
A ne da neko dodje i kaze "e meni se to ne svidja" i sl. To nije kritika.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Čet Jun 14, 2007 12:25 pm

Odgovoriti sa citatom

I evo nas ponovo... po ko zna koji put raspravljamo ko je pravi fan ko nije. Pa ljudi moji, shvatite da se ukusi i stavovi razlikuju i nemojte vise raspravljati toliko o tome.
Sokrat je davno jednom rekao "Jedan vjetar puse, meni toplo, tebi hladno" . Govori li vam to nesto!? Smile

I slazem se s Catrin tj. s njenim poslijednjim postom. Ako nesto kazete, dajte validne argumente inace rasprava nema smisla.
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Čet Jun 14, 2007 1:09 pm

Odgovoriti sa citatom

@andjelka
Srdjan je imao najbolju nameru-da nam prenese kritike i sa nekih drugih mesta....zasto da ne!
@Odyysey
U potpunosti se slazem sa tobom!Ne sme fan biti zaslepljen tim svojim fanatizmom(grub izraz,znam!)da ne uvidi neke stvari koje mu,fakat,smetaju ili mu se ne svidjaju ili...whatever!
@Catrin&@abela
Jedino malobrojni kvalitetni rock kriticari mogu da iznesu realno argumentovanu kritiku(dobru ili losu)na bilo koje muzicko ostvarenje!Mi smo....obicni smrtnici i,normalno,kao najveci argument stavljamo sopstveni ukus.To,naravno,nije realno i,naravno,necu da napisem ONU CUVENU FRAZU
o ukusima!
Iz ovoga svega proizilazi da su ovakve rasprave
CIRCUS VICIOSUS(citaj VRZINO KOLO) i da nema potrebe vrteti se!Ipak je ovo mesto koje okuplja istomosljenike(plus-minus 10%)i koje sluzi prvenstveno za druzenje,zezanje i deljenje pozitivnih emocija!
CHEERS!!!
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cy3i

Nova Beba

Pridružio: 09 Mar 2007

Poruke: 9


Poslao: Čet Jun 14, 2007 1:12 pm

Odgovoriti sa citatom

evo ovako sad cu ja o albumu...
ukratko-koliko je to moguce...
omot- reljefast jedinstven na trzistu...milina da ga drzite u rukama...dizajn-svaka cast!!!cista 11-ica..
Slicice u songbook-u remek delo- tacno onoliko koliko bebe zasluzuju...
Bebe su se stvarno potrudile da dovedu kvalitetne goste na ovaj album, tako da im se sa te strane skida kapa...
E sad o samom albumu..."mislim, sta reci"...Tekstovi su tako jaki i dobri- nose tako dobru emociju da je to loodilo... Ne mogu, ustvari mogu ali ne zeli izdvojiti dobre i lose pesme jer takvih cini mi se na ovom albumu nema...
O ovom albumu nemam sta vise reci osim da je trenutno ako ne najbolji onda sigurno jedan od tri najbolja na prostorima exU

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Odyysey

Beba

Pridružio: 21 Maj 2007

Poruke: 28


Poslao: Čet Jun 14, 2007 2:20 pm

Odgovoriti sa citatom

@abela i @catrin koliko ja vidim,taj decko je napisao sasvim dobrukritiku i ne vidim nista povrsno ovde.U mali paket je stavio sustinu onoga sto je hteo da kaze.Nije kao neki ljudi ovde sa foruma koje sam primetio da pisu samo sledece postove:"Novi album je super,bas mi se svidja", "ta i ta pesma mi je najbolja" i "slazem se sa tobom"

Znaci nikakvi i povrsni postovi,a to najvise mrzim.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Čet Jun 14, 2007 2:25 pm

Odgovoriti sa citatom

@Odyysey, koliko vidim, jako si se dobro uputio s obzirom kako si kratko ovdje - svaka cast!

Pogledaj moj post malo bolje, vidjet ces da nisam napisala da je kritika povrsna, a koliko vidim nije ni Catrin!
Iskreno, to sto je neko napisao na nekom drugom forumu, mene ni ne interesuje nesto posebno, posebno zato jer se radi o nekom metal forumu i naravno je da ljudi koji slusaju tu vrstu muzike ne mogu se pronaci u pjesmama NB.

A to sto Ti kazes da ljudi ovdje pisu povrsne postove, pa pogledaj malo bolje ozbiljnije teme i vidjet ces da uopce nije tako.
A, sve i da jeste, konciznost je vrlina. Smile
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Odyysey

Beba

Pridružio: 21 Maj 2007

Poruke: 28


Poslao: Čet Jun 14, 2007 2:31 pm

Odgovoriti sa citatom

Prvo i prvo moras da shvatis da metal fanovi najbolje razumeju Bebe jer u sustini metal je nastao od rock-a itd. da ne tupim dalje.A metal fanovi imaju sigurno manje predrasuda od sklapanju vise pravaca u jedan pogotovo oni koji slusaju heavy-prog-power pravce(ja sam jedan od njih) tako da ne verujem da je zbog toga sto je metalac napisao losu kritiku.To sto si ti navela je velika predrasuda.

2.Vidis svaki covek je vazan,da li je iz turske ili iz srbije covek ocigledno prati neverne bebe veoma dobro i poznaje prosle albume.To sto se on ne nalazi na ovome forumu ne umanjuje znacaj njegovog posta i jnjegovog misljenja.To sto ti ne postujes to e to je vec nesto drugo.

3.Za izjavu o povrsnim postovima ne zelim ni raspravljati jer tu nema puno price,a ni ne treba kada se sve vidi.Prelistao sam ceo forum,a primetio sam samo nekoliko ljudi koji imaju lepe i argumentovane postove.

ps.primetio sam da i ovog lika Deathangel-a nema.Sta je sa njima?!Covek ima najvise postova ali ga nema.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Jun 14, 2007 4:19 pm

Odgovoriti sa citatom

Iz najbolje namere sam postavio ovu recenziju. znam coveka koji ju je napisao i ne verujem da ima nesto protiv. Decko je muzicar (odlican bubnjar) i slusa osim metala jos mnogo toga i poznaje sustinu muzike. veliki je fan n.beba i nisam za dzabe postavio bas njegovu recenziju jer znam da je izuzetno realna i pouzdana. Tema o N.Bebama se nalazi na sajtu koji se zove YUMETAL ali, na ROCK/HARD ROCK podforumu. znaci mesto na yumetalu gde se skupljaju fanovi rock muzike. zajedno sa temama o pink floyd,smak,bijelo dugme,europe,leb i sol...tamo se skupljaju iskompleksirani likovi koji pljuju n.bebe ali i zaludjeni idioti koji ih toliko hvale da im vise stete nego pomazu.
Ovo sam postavio radi osvezivanja foruma, da se zapocne neka diskusija, da se nesto promeni. ja sam rekao da se ne slazem sa tom recenzijom jer mislim da je novi album beba odlican i da je bolji od best off izdanja. Ali...ima likova koji prosto ne podnose da se kaze nesto negativno na racun n.beba i odmah osuju paljbu. pre svega milsim da na tebe Andjelka, stavi prst na celo i malo razmisli o svojim postovima.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Čet Jun 14, 2007 4:29 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa tobom!cilj je i kritikovati bebe iako ja nisam ni jednom jer nemam razloga,ali ljudi se razlikuju pa treba procitati i ispostovati svakog clana!by the way nekad su lose kritike dobrodosle!i slazem se sa Catrin za ono sto je rekla da treba i kritikovati jer to i jeste pravi fan!ne postoji bend koji valja 100% bez ijedne mane!svako gresi a gresiti je ljudski......
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Čet Jun 14, 2007 5:59 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

veliki je fan n.beba i nisam za dzabe postavio bas njegovu recenziju jer znam da je izuzetno realna i pouzdana...

Ali...ima likova koji prosto ne podnose da se kaze nesto negativno na racun n.beba i odmah osuju paljbu...


WORD!!!Srdjane,ko te shvatio,shvatio te je ispravno!Ko nije....shvatice Very Happy
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Odyysey

Beba

Pridružio: 21 Maj 2007

Poruke: 28


Poslao: Čet Jun 14, 2007 5:59 pm

Odgovoriti sa citatom

tweety ::

i slazem se sa Catrin za ono sto je rekla da treba i kritikovati jer to i jeste pravi fan!ne postoji bend koji valja 100% bez ijedne mane!svako gresi a gresiti je ljudski......


Nije to Catrin rekla nego ja Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 7 od 9
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker