Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Muzički kutak » Piraterija - problem N. 1 !!!

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Pet Apr 20, 2007 4:40 am

Odgovoriti sa citatom

Novi album je izasao pre nekih 100 h ali vec je nasto stari i svima dobro poznat problem ,problem nad problema za svako autorsko delo PIRATERIJA cuveni opste prihvaceni ali za takve stvari idealni programi cuveni p2P kako i lokal hubovi koji funkionicu na DC++ klijentima koji su veoma aktivni sto se tice ovih crnih poslova inace album je vec tamo pojavio se na jednom lokal hubu sbb mreze koji je iz novog sada jedan od korisnika je javno obelodanijo i to za nekih oko 700 ljudi da ima album beba to je bio utorak oko 17 h
eto da se i ova vest zna
(cat faraone na vama je da uradite sa ovom temom mislim na to dali je treba premestiti ili vec nesto) Sad :
sta mislite o pirateriji ,kao i posledicama iste Question

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pet Apr 20, 2007 12:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se!!!
Evo ociti primjer, ovaj post na jednom drugom forumu napisan je prije par minuta... pogledajte sami...
http://forum.infobar.ba/viewtopic.php?p=280035#280035

Pa nek neko kaze da su zasticena autorska prava...
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Apr 20, 2007 1:06 pm

Odgovoriti sa citatom

@sigi saznaj ti nama ko je taj mladic pa ce lepo za odredjeno vreme dobiti jedan sudski poziv.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

ZeljkoBN

Beba

Pridružio: 21 Jul 2006

Poruke: 39

Lokacija: Bijeljina


Poslao: Pet Apr 20, 2007 1:14 pm

Odgovoriti sa citatom

Mislim da ste svi u pravu kada je piraterija u pitanju, ali treba biti iskren i reci da je svako od nas skinuo po neki album sa interneta ili kupio piratski cd, cak i kada moze da kupi original.
To je problem koji je konstantno prisutan i nece biti iskorjenjen na ovim prostorima jos dugo, iako je tuga da nakon sto neko ulozi godine truda, rada, odricanja, a naravno i para, da bi napravio ovakav cd, da posle svega toga ga neko kopira za dzabe.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pet Apr 20, 2007 1:14 pm

Odgovoriti sa citatom

ZeljkoBN ::

Mislim da ste svi u pravu kada je piraterija u pitanju, ali treba biti iskren i reci da je svako od nas skinuo po neki album sa interneta ili kupio piratski cd, cak i kada moze da kupi original.
To je problem koji je konstantno prisutan i nece biti iskorjenjen na ovim prostorima jos dugo, iako je tuga da nakon sto neko ulozi godine truda, rada, odricanja, a naravno i para, da bi napravio ovakav cd, da posle svega toga ga neko kopira za dzabe.


Tuzno ali istinito!!!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Apr 20, 2007 1:23 pm

Odgovoriti sa citatom

Ali vi ne shvatate cinjenicu da CD od Nevernih Beba mozes lako naci i kupiti za relativno male pare,a cd npr.od Dream Theater-a mozes naci na jednom mestu i to u BG,a mozda i nigde,a kosta boga oca.Pa sada ti zamisli da ja npr.moram ici iz Apatina da kupim cd koji kosta 1600din,pa moram platiti kartu do Bg-a i nazad za 1800din,pa jos plus mi treba 1000din da jedem nesto i popijem,a da ne pricam za taksi prevoz jer ne mozes busom svuda doci.Pa se ti druze preracunaj.

Sta hocu da kazem ako si u mogucnosti da uzmes cd originalni,a pogotovo koji nije preskup kao od beba onda normalno uzmes i to je neka logika,a za strane to je vec diskutabilno.Vazno je da shvatite da za originalne cd-e(strane mislim) treba para,a priznacete mi nemamo Svedski standard ovde u Srbiji,pa ni u okolini.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

ZeljkoBN

Beba

Pridružio: 21 Jul 2006

Poruke: 39

Lokacija: Bijeljina


Poslao: Pet Apr 20, 2007 1:35 pm

Odgovoriti sa citatom

Deathangel ::

Ali vi ne shvatate cinjenicu da CD od Nevernih Beba mozes lako naci i kupiti za relativno male pare,a cd npr.od Dream Theater-a mozes naci na jednom mestu i to u BG,a mozda i nigde,a kosta boga oca.Pa sada ti zamisli da ja npr.moram ici iz Apatina da kupim cd koji kosta 1600din,pa moram platiti kartu do Bg-a i nazad za 1800din,pa jos plus mi treba 1000din da jedem nesto i popijem,a da ne pricam za taksi prevoz jer ne mozes busom svuda doci.Pa se ti druze preracunaj.

Sta hocu da kazem ako si u mogucnosti da uzmes cd originalni,a pogotovo koji nije preskup kao od beba onda normalno uzmes i to je neka logika,a za strane to je vec diskutabilno.Vazno je da shvatite da za originalne cd-e(strane mislim) treba para,a priznacete mi nemamo Svedski standard ovde u Srbiji,pa ni u okolini.


Daj, ne mogu da vjerujem da i ti nikada nisi skinuo sa interneta neki cd, sa koga su ti se svidjale 2-3 pjesme, pa ti se nisu davale pare za njega??? Wink

Mislim, nemoj pogresno da me shvatis, ja cu prvi kupiti originalni cd Nevernih beba, kao sto sam i prosli CD uzeo prije godinu dana, a piratski sam slusao 2 godine, jer originalni nije moga da se nabavi ni pod razno, ali treba biti iskren i priznati da svi koristimo cari piraterije.

Nemojmo da ovaj problem gledamo iz ugla novog CD-a Nevernih beba, jer tu smo manje-vise svi subjektivni. Wink

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Apr 20, 2007 1:41 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja sam ti i rekao generalno.Ja i priznajem da skidam albume ali stranih izvodjaca.Ja imam kuci kolekciju od nekih 35 originalnih cd-ova ali to sam kupovao 3godine,a imam 1000 puta vise muzike na kompu.Ja ocu da ukazem da kupovina domacih i stranih izdanja u srbiji i okolini ima veliku razliku.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Pet Apr 20, 2007 4:19 pm

Odgovoriti sa citatom

Deathangel ::

@sigi saznaj ti nama ko je taj mladic pa ce lepo za odredjeno vreme dobiti jedan sudski poziv.


to je na neki nacin nemoguce je se tamo ljudi prectavljaju sa nikom ,ip adrese nisu pouzdane jer su dinamicke i menjaju se na na nekoliko dana ,tih programa je svakim danom sve vise i vise ,da malo pojasnim ovi programi su domaca verzija cuvene e-mule ili ti mazge i njima slicnih programa
priznajem skidam mnoge stvari i domace i strane to rade svi ,ali sto se tice vrednih izdanja trudim se da dodjem do orginala,mislim da ce piraterija biti uvek na nekim udarima ,ali da ce biti iskorenjena neverujem uz pomoc neta jos pogotovo ultra brzog danas mozete da skinete citava dela velikih umetnika ne jednog nego na desetine u toku dana i to sa torrenta koje svi vole tako da tome nema kraja Confused Sad

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Pet Apr 20, 2007 5:27 pm

Odgovoriti sa citatom

Bojim se da je borba protiv piraterije kao borba protiv vetrenjaca. I ja se trudim da kupim originale, i to uglavnom domace, posto su mnogo jeftiniji od stranih. Ali kako da dodjem, npr. do svih albuma grupe King Crimson, Yes, ili ASIA... Posebno sto su mnogi od tih albuma izasli samo na LP. To sve moze da se pronadje na internetu, i vec posle nekoliko sati mozete da uzivate u kompletnoj diskografiji nekog izvodjaca.
Ali za bendove koje posebno volim, spreman sam i da se odreknem necega, kako bih dosao do originalnog izdanja. Tako, npr., u svojoj kolekciji imam par originalnih albuma Glena Hjuza, gotovo sve albume grupe Dire Straits i Marka Noflera, Vajtsnejka, tri albuma N' Beba (do prva dva, nazalost, nisam uspeo da dodjem, posto su izlazili u malim tirazima Sad )...
Ipak, pohvalno je sto vecina ljudi koji posecuju ovaj forum shvata koju vrednost ima originalno izdanje, buklet koji ide uz njega,... Iskreni ljubitelji N' Beba sigurno ce kupiti originalni CD. Zabrinjava, medjutim, cinjenica da se piratska verzija pojavila na internetu vec po izlasku albuma.
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Pet Apr 20, 2007 5:39 pm

Odgovoriti sa citatom

Nekako mi je smesna prica o borbi protiv piraterije u nasoj zemlji jer mi se cini da je to kao i Kihotova borba protiv vetrenjaca,uzaludno,nazalost ili ne ali je tako.Jednostavno,ljudi na taj nacin mogu relativno jeftino da dodju do stvari koje im pricinjavaju zadovoljstvo,a imajuci u vidu da se zivi u zemlji u kojoj vecina ljudi ima taman za neke osnovne stvari za zivot naravno da ce piraterija imati siroke razmere.
Inace nacelno jesam protiv toga,ali mislim da je rano jos uvek za preduzimanje nekih radikalnijih akcija protiv toga i da se u kratkom roku tu moze malo sta uraditi.To je problem koji ce se vremenom,ako se uopste popravi stanje u ovoj zemlji,sam od sebe resiti!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Apr 20, 2007 5:41 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa moze se preduzeti nesto kada su u pitanju domaci bendovi,a pogotovo rock i metal koji nemaju nikakvu medijsku eksponiranost.Zato se uvek kaze podrzite bendove koliko je to god moguce.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Pet Apr 20, 2007 5:41 pm

Odgovoriti sa citatom

Izvini piggore nisam videla tvoj post malo sam ponovila to sto se rekao al izgleda slicno razmisljamo! Very Happy

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Pet Apr 20, 2007 5:50 pm

Odgovoriti sa citatom

@loknica: O da, borimo se protiv vetrenjaca...
@angel: u pravu si, to je jedini nacin da se pomogne domacoj sceni, ali, kao i sve ostalo, svodi se na malu grupu pojedinaca koji su spremni na tako nesto. Nazalost.
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Apr 20, 2007 6:03 pm

Odgovoriti sa citatom

Slazem se potpuno. Ja sam isto vec na nekoliko mesta videla cd N beba na forumima gde moze lako da se skine.
Mada kao sto i ostali kazu, vecina nas koristi tu pirateriju maksimalno. Ja npr od kad imam adsl retko koji cd sam kupila, veliku vecinu muzike sam skinula sa neta. Jer upravo to, zivimo u vremenu (bar kod nas) gde nije svako u mogucnosti da kupi cd.
Za Neverne Bebe mi nije zao sto sam kupila cd, jer em sto nije skup em zato sto mi je veoma stalo do benda, i volim ih kao muzicare.
Samo sto mislim da je dzabe ova tema, jer generalno gledano pirati postoje, i postojace verovatno jos dugo. Tesko ce to uspeti da se iskoreni.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Apr 20, 2007 7:18 pm

Odgovoriti sa citatom

Da ali mozemo pomoci Nevernim Bebama.Evo npr.reci koji su to forumi,mi javimo bebama i da vidis kako ce onda biti download-a.

Primer za to ti je YUM imaju krsa linkova za strane bendove,ali za nase nemaju zato sto su zabranjeni.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Apr 20, 2007 7:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja sam videla danas na www.cafe.rs da ima novi album da se skine. I to je vec oko 150 puta skinut. Ima na jos nekom, ne znam sad tacno link. Ali kako mi to mozemo da prekinemo, jedino da oni kontaktiraju vlasnike tih sajtova da to ukinu.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Pet Apr 20, 2007 7:34 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa to da.Evo ja cu odma javiti njima da reaguju.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

rokymix

Nova Beba

Pridružio: 25 Jul 2006

Poruke: 4

Lokacija: Kulpin


Poslao: Ned Apr 22, 2007 3:17 pm

Odgovoriti sa citatom

Piraterija će uvek biti na vlasti, ali znaj da ništa nećeš dobiti ako u originalu. Pošto se piracka muzika snima na DATA CD a to je loše. Muzika mora da se snima na muzičke cd-ove. Pošto su ti cd-ovi drugo sastava. Nekada sam kupijo Coloniju i slusao ju posle sam prestao da je slusam, ali kad sm sad pustio cd cuo sam da se promenijo kvalitet zvuka. Sto niposto nije dobro. Tako da kad kupiš piracku verziju neke muzike neznaš dolke ćeš ju moći slušati u kristalnom sjaju, ali originalu znaš da će uvaek zvučati blistavo.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Ned Apr 22, 2007 3:58 pm

Odgovoriti sa citatom

Rokymix, u potpunosti se slazem sa tobom. Kvalitet zvuka je mnoooogo bolji na originalnom CD-u.
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 2
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker