Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Ostalo u vezi sa bendom » Najomiljeniji album Nevernih Beba - zašto ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Sre Maj 16, 2007 11:48 pm

Odgovoriti sa citatom

pozelela sam da i ja otvorim neku temu, a ova mi se cini jako zanimljiva.

u naslovu sam stavila i ono - zasto?

u pitanju je 13 godina rada benda. razmisljam o tome da su jana i jelena imale 10-ak godina kada je izasao prvi album beba.
mnogi su ovde rekli kako je prvi album kultni, vecina novih fanova bebe je spoznala tek sa the best-of izdanjem iz 2004. godine.
zatim, mnogi se loze na stare pesme a culi su ih tek u novim verzijama.
ne mislim samo na one snimljene vec i one koje ponekad sviraju na koncertima ( senke, lica, godine srama, u beznadju itd. ).

sve ovo je vrlo interesantno.

moje misljenje je sledece:

kada bih morala da biram odlucila bih se za poslednji cd. vrlo jasno obrazlozenje, ne zato sto je nov, ne zato sto ranije pesme znam...
vec, zato sto osecam lepotu, ushicenje, emociju, radost ali i patnju dok slusam ove nove pesme. doduse, neke su i stare samo lepse upakovane.

nastavite...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Maj 16, 2007 11:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Meni je recimo prvi album ok, po neke pesme.
Drugi album mi se bas bas dopada sto se tice pesama, treci takodje.
The Best of fenomenalno zvuci sa dolaskom Jane i Jece, nekako mi se vise svidjaju neke pesme sa njihovim pevanjem, pogotovo Veliki je Bog, Kisa, gde smo, Balkan...
A ovaj najnoviji album, jednom recju fenomenalan. Vec sam pricala o njemu na drugoj temi pa ne bi da se ponavljam ovde..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

jelenica

Starija Beba

Pridružio: 22 Apr 2007

Poruke: 190


Poslao: Čet Maj 17, 2007 12:07 am

Odgovoriti sa citatom

Razmisljam se izmedju drugog i treceg albuma!ipak dajem prednost drugom jer sam ih tad prvi put cula!sestra je kupila cd i onda sam ga non stop slusala,imala sam 12 godina!omiljena pesma mi je bila dvoje(naravno kao i vecini)!sem mene niko od mog drustva ih nije slusao!pokusavala sam da im objasnim da su extra ali dzabe!njih je vukla neka druga vrsta muzike!tadasnje pesme su u meni budile emociju!non stop kad upalim muzicki stub,samo bebe bebe,bebe i bebe!Treci album mi je podjednako dobar kao i drugi(mozda objektivno malo bolji)ali ipak se odlucujem za drugi jer je tu pesma po kojoj su bili i poznati-NJIHOV PECAT po meni je dvoje!"juzno od srece"je mozda bolji jer ima malko brze pesme!ljubav koja je fantasticna,kako da kazem da je gotovo,u beznadju....znaci....i moja omiljena sa tog jednom kad me ne bude!!mnogo mi je krivo sto ih nisam slusala od pocetka tj od prvog albuma koji je malo tvrdji!uglavnom,ljudi koji se slazu samnom razumece sta sam htela da kazem.....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Čet Maj 17, 2007 12:10 am

Odgovoriti sa citatom

Kao sto vec ranije rekoh, najvise volim album Juzno od srece (III). Nekako mi zvuci mnogo bolje nego prva dva, pritom mislim na produkciju. To je i razumljivo, jer jedan dobar bend treba da ide uzlaznom putanjom, i da se vremenom razvija i poboljsava svoj zvuk. Posebno su mi drage pesme Balkan i U beznadju. jos jedan od razloga zasto najvise volim ovaj album je i taj sto sam u vreme kad je objavljen bio dovoljno odrastao da pocnem da izgradjujem svoj stav o muzici, jer do tada se sve zasnivalo na preporukama roditelja. Sa njima sam isao na svirke grupe Frenky, pa su me onda navukli i na N' Bebe (prva dva albuma), ali tek sa trecim sam postao svestan prave vrednosti ovog benda. To je jedno od prvih originalnih izdanja koje sam licno kupio, od svog dzeparca, pa mi i zbog toga mnogo znaci. A bio sam u osnovnoj skoli...
Naravno, i poslednja dva albuma su jako vredna za mene, a J&J su unele neobjasnjivu pozitivnu energiju u bend, koji bas onako kako bih ja hteo, ide uzlaznom putanjom...
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Čet Maj 17, 2007 12:22 am

Odgovoriti sa citatom

Catrin ::

Meni je recimo prvi album ok, po neke pesme.
Drugi album mi se bas bas dopada sto se tice pesama, treci takodje.
The Best of fenomenalno zvuci sa dolaskom Jane i Jece, nekako mi se vise svidjaju neke pesme sa njihovim pevanjem, pogotovo Veliki je Bog, Kisa, gde smo, Balkan...
A ovaj najnoviji album, jednom recju fenomenalan. Vec sam pricala o njemu na drugoj temi pa ne bi da se ponavljam ovde..

Catrin nisi rekla koji ti je najbolji:)meni je best off naj zato sto su tad unete novine u bend!obrade starih pesama!tu se onda mozes odluciti koja ti je verzija neke pesme bolja!taj album je prekretnica samim tim i ulaskom Jece i Jane,bend dobija drugi oblik!mozda i gresim ali to je my opinion!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Čet Maj 17, 2007 12:56 am

Odgovoriti sa citatom

predlog za admine i modove foruma ,naravno ako andjelika dozvoli ,posto ov tema ima dodirnih tacaka sa mojom naj naj bebe kao i bebe ... cak isto pocinje ! ,ako je izvodljivo nek se spoje u jednu sveobuhvatnu temu .kazem ako moze jer neke stvari se ponavljaju pa eto ako moze

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Maj 17, 2007 1:47 am

Odgovoriti sa citatom

ja mislim da je poenta u naslovu - decidirano sam rekla, najbolji album n..beba i zasto?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

jelenica

Starija Beba

Pridružio: 22 Apr 2007

Poruke: 190


Poslao: Čet Maj 17, 2007 1:53 am

Odgovoriti sa citatom

Najbolja postava beba po meni nije isto kao najbolji album!tako da je ova tema ok!mozda gresim.....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Čet Maj 17, 2007 2:34 am

Odgovoriti sa citatom

Nema potrebe. Sigijeva tema naj, naj bebe se odnosi na najbolju postavu Nevernih beba, a ova se odnosi na najbolji album. To nije isto i nema bas nekih dodirnih tacaka.
Tema je sasvim ok!


E ovako, prvo sve pohvale za temu, za sadrzaj i za samu koncepciju teme!

Nije bas lako dati odgovor na ovo pitanje pa cu krenuti od pocetka (jer uvijek kazu da je tako najbolje Smile )...
Prvi album je jako dobar ali, po meni, definitivno treba da ostane u vremenu u kojem je napravljen. Malo je progresivan za moj ukus, ali ima nekoliko neponovljivih pjesama koje nikada nece biti prevazidjene... "Sve nase godine", "Kad me napuste svi", "Daire" - definitivno pjesma koja ce se uvijek slusati i koja ce postati kao neka himna buducih generacija kroz godine. Mislim da citava "prica"
NB i njihova muzika, na neki nacin, pociva na tom prvom albumu.

Nakon toga Neverne bebe II! To je album koji danas, pored Iza oblaka, najvise slusam. To je album koji ima tako jaku energiju i na kojem pociva neka mistika... Boja srece mi je najbolja pjesma sa tog albuma, a opet tu je i Dvoje i Evropa i ... To je mozda album sa najvise hitova, mozda i grijesim jer sam sada pod utiskom albuma jer ga bas cesto slusam!? Smile

Juzno od srece!
Na tom albumu nalazi se moja najbolja pjesma NB - Jednom kad me nebude!!!

The best off!
Veoma vazan album, prvo pojavljivane Jelene i Jane, stare pjesme u novom ruhu...
Jako dobar album po mom misljenju... Sve pjesme mi je bilo tako cudno ponovo cuti, tako razlicite od njih samih Confused ali dok sam ih slusala nisam mogla vjerovati da to sve, tako drugacije, moze zvucati tako dobro i sto sam ih vise slusala bile su mi sve bolje i na kraju nisam ni mogla da prestanem slusati.

I na kraju... "Iza oblaka"...
Evo sve sam ovo napisala i sada kada trebam zakljuciti i odgovoriti na pitanje koji mi je najdrazi, ne mogu se odluciti!
Tu su mi negdje Neverne bebe II i Iza oblaka... a, dobar mi je i The best of. Sveki ima neku svoju posebnu car, ali ipak, ako bih morala da se odlucim rekla bih da je to Iza oblaka!!!! A, zasto!?
Pa zato sto cini da se osjecam jako lijepo kad ga slusam i budi u meni velike snove!
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Deathangel

Super Beba

Pridružio: 04 Avg 2006

Poruke: 1141

Lokacija: Apatin


Poslao: Čet Maj 17, 2007 8:22 am

Odgovoriti sa citatom

Neverne Bebe 1,zasto?!Pa veoma jednostavno,s ovim albumom NB su pocele nesto veliko,svirali su muziku koju na balkanu se niko nije usudjivao svirati,a pritom su je dobro svirali.Zvuk,melodije,vokali sve je u savrsenom balansu,a da je produkcija bolja mogla bi i u svet bez problema,a da ne pminjem da se vecina hitova nalazi na ovom albumu.

ps.mislim da bi definitivno Milan trebao da re izda ovaj album sa modernom produkcijom jer bi tek onda ovo delo doslo do svog punog sjaja.
_________________
"Of all the creatures man is the saddest
for he is but an animal
yet has the ability to realize it"

www.antologija.co.yu

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger ICQ broj

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Maj 17, 2007 2:32 pm

Odgovoriti sa citatom

hvala vam na podrsci za temu, raspravo je bas kao sto sam i ocekivala - argumentovana, valjana i, nadasve, zanimljiva.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

gianni014

Beba

Pridružio: 31 Jul 2006

Poruke: 21

Lokacija: Juzna hemisfera


Poslao: Čet Maj 17, 2007 3:09 pm

Odgovoriti sa citatom

Hmmmmm...ni malo lako pitanje!
Prvo sto mogu da kazem jeste da sam odrastao i formirao se kao licnost uz prvi i drugi album. Mozda sto je to bio najburniji tinejdzerski period mog izvota, mozda zbog toga i najbolje dozivljavam upravo ova dva albuma.

Prvi album mi je muzicki bio ono sto sam mislio da ce Bebe zauvek ostati, ali ispostavilo se da nije tako!

Drugi album, je po meni najkvalitetnije muzicko izdanje ikada na nasim prostorima, izuzimajuci produkciju koja i nije najbolja moguca. Jednostavno - Milanove bravure kroz ceo album, kao kompozitora i interpretacija svakog clana benda je za mene vrh vrhova! Vokale necu pojedinacno da komentarisem jer nema svrhe posto pricam o kompletnoj muzickoj slici!(okrpicu Borana a dobri smo prijatelji;-)))

Treci album mi se definitvno najmanje dopada od svih, u to sam aposultno siguran. Jednostavno, dosta mi je mracan i ne mogu Bebe da uklopim u tu sliku! Znam da je period kad se album stvarao bio tezak za celu naciju, a i za clanove benda, ali opet ne mogu da ga svarim do samog kraja!(mogu za Bebe da vezem tugu, setu, melanholiju...ali mracna stanja-ne, pa eto, na kraju, mnogi otkidaju na poslednji album jer je topao i bajkovit) I cela primesa EKV zvuka mi jos teze pada, jer, iako je EKV legendaran bend, kvalitete koje Bebe imaju ni 100 EKV-a da se ponovo pojavi ne moze da ima tu pricu! Stoga mi naginjanje ka EKV zvuku u prici, debelo smeta!

The best of mi je ok album. Mozda malo previse lagan i akustican, ali ok, mozda sam ja jedan od dinosaurusa ovde, koji su navikli da slusaju starije radove Beba, gde energija isijava iz zvucnika!!! I jos jedan stvar vezana za The best of....Posto su sve pesme na ovom album u novim aranzmanima, verovatno mi zato i bode usi pesma Kisa koja je totalno ista kao na Trecem albumu, uz nove vokale, i uvek kad je slusam, moja podsvest ocekuje Milanov vokal, pa mi nekako cudan osecaj svaki put!
Poslednji album ne mogu ni malo da komentarisem, treba jos vode da protekne rekom Gradac dok mi sve lepo legne za jedan argumentovan i solidan komentar!!!

Pozdrav!
_________________
"...samo stranac u ovom gradu..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Maj 17, 2007 4:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Prvi album

On mi je najdrzi, takav zvuk mi trenutno najvise lezi a licno mislim da tu zestinu nikad nece postici.

drugi album

On je verovatno sviracki i aranzmanski najbolji. Nosi u sebi neku tamnu boju ali opet je pun emocija. Veoma mi je drag jer kad danas cujem pesmu dvoje setim se 1996/97 kada sam bio sedmi razred osnovne skole i tih vremena. Zenske vokalne deonice su ovde najbolje a ako nekome nije jasno neka poslusa refren iz pesme boja srece. E da, Abela ovaj album ti je progressivniji od prvog.

Juzno od srece

Idejno, pravo remek delo domace muzike. Verovatno i najozbilniji album n.beba koji je na najbolji moguci nacin opisao jedan period u nasim zivotima.Nije se toliko pucalo na kompikovanu svirku koliko na samu atmosferu i poruku albuma. Poredjenje sa EKV je besmisleno. Osim u par momenata (gotovo) podseca na EKV ali idejno i sviracki ne moze da se poredi. Juzno od srece je delo koje izaslo i zdravog razuma Milana Djurdjevica sto se za EKV i ne bi moglo reci.

Ukratko : NAJBOLJI ALBUM N.BEBA i neintresuje me da li ce neko tvrditi suprotno.

Best of

On se i ne moze svesti pod album jer je u pitanju
kompilacija sa dve nove pesme. Po meni najlosije izdanje koje je zapravo bio tu da popuni vreme izmedju dva albuma a ujedno i da obelezi 10 godina rada. Neke pesme su u novim verzijama dozivele svoju drugu mladost (tuzna pesma) a nekima je potpuno ubijen duh i energija i poruka originala (dabogda lazem, kazi gde je ljubav). Sto se novih pesama tice Kazi gde smo je dobra mada suvise pop sto je posle albuma juzno od srece barem za mene bio sok a na putu za nju mi se nimalo ne dopada.

Najpozitivnja stvar kod ovog albuma je svakako dolazak Jane i Jelene cija je promocija mozda i bila osnovna svrha ovog izdanja.


Iza oblaka

kao sto sam i rekao, jos je rano tvrditi bilo sta za ovaj album. pustite vreme da kaze.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Čet Maj 17, 2007 11:58 pm

Odgovoriti sa citatom

treci!!!, ko bi rekao...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Maj 18, 2007 12:31 am

Odgovoriti sa citatom

Prvi mi je najdrazi, njega najvise volim da slusam i mislim da je uz prve albume Leb i Sol najbolji prog rock album na ovim prostorima.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

gianni014

Beba

Pridružio: 31 Jul 2006

Poruke: 21

Lokacija: Juzna hemisfera


Poslao: Pet Maj 18, 2007 3:40 am

Odgovoriti sa citatom

Imenjace, nisam ja taj koji poredi EKV sa Bebama, jer to ne mogu da uradim sve i da mi neko pokloni bazen koka kole! Rekao sam da u nekim trenucima vuce na EKV pricu, sto si i sam potvrdio. I na kraju, zar cela atmosfera pesme "U beznadju" a pogotovo refren to i ne potvrdjuje....?
_________________
"...samo stranac u ovom gradu..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Pet Maj 18, 2007 8:45 pm

Odgovoriti sa citatom

Mozda atmosfera ali ja opet to ne dozivljavam kao EKV jer je juzno od srece izasao kao proizvod zdravg razuma i zdravog ali realnog pogleda na zivot.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Sub Maj 19, 2007 1:28 pm

Odgovoriti sa citatom

Hm...
Ovo je zaista super tema ali nimalo nije lako odgovoriti na nju...!
Moram priznati da sam pocela da slusam NB kad su izdali album III, tada sam sestri ispunila zelju kupila joj cd i uz nju pocela slusati Bebe. Tada sam bila pri kraju osnovne skole i nisam znala bas da prepoznam prave vrednosti, ali uz Bebe... Na tom albumu se i nalaze moje omiljene pesme jos od prvog slusanja : "U bezadju" i "Divlje svinje"...
Po izlasku Best of albuma postala sam zarazena virusem NB Very Happy
To je meni najdrazi album!!!!
Jel od tada sam postala pravi fan ...
Neke pesme mi mnogo bolje zvuce, J&J su unele vedrinu i pozitivnu energiju u bend!
Album "Iza oblaka"... Mislim da je malo vremena proslo da se bilo sta kaze... To da je najprodavaniji u zamlji dovoljno govori..
Taj album ce dovesti Bebe na sam vrh popularnosti! Vreme je najbolji pokazatelj!!!

Zahvaljujuci ovom forumu i divnim ljudima ovde, imam i prva dva albuma... Neke pesme sa tih albuma sam slusala na svirkama... I album je vrh, vise ga slusam od II! Pesmice su super! Njbolji muski vokal je naravno Milan... ("Sve nase godine")...
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Sub Maj 19, 2007 4:03 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa ne znam,da kazem da je to III,jer ga najduze imam,pre toga sam za Bebe znala samo po pesmama Dvoje,Stranac,Veliki je bog,Daire a onda sam nabavila "Juzno od srece"i preslusavala ga od pocetka do kraja,stvarno je remek delo,bar po meni.I to je period kad su mi Bebe postale jedan od najomiljenijih bendova sa nasih prostora ako ne i omiljeni.Onda je usledio i the best of,uglavnom sa starim pesmama u novom ruhu kad sam potpuno odlepila za NB,jer su sa Jecom i Janom u ekipi poceli da zvuce savrseno."Iza oblaka" je bez sumnje sjajan album ali,lepo je rekla neverna_beba,zasluzuje da jos malo ostari da bi se mogao nazvati najboljim.
I i II sam i ja kasnije nabavila,i naravno odlicni su,mada su iskreno,gledano kao celine,zadnja tri vise po mom ukusu! Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Sre Maj 23, 2007 3:45 am

Odgovoriti sa citatom

izmedju 2., 3. i ovog poslednjeg Laughing ...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 3
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker