Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

Faraon

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 18 Avg 2006

Poruke: 2044

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Sre Maj 23, 2007 7:52 pm

Odgovoriti sa citatom

Na naslovnoj strani sajta možete pročitati kompletan istorijat benda.
Istorijat je dodat ispod opcije " Biografija benda ".

http://www.neverne-bebe.com/istorijat.php
_________________
Nista me ne pokrece kao muzika i *****

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

jelenica

Starija Beba

Pridružio: 22 Apr 2007

Poruke: 190


Poslao: Sre Maj 23, 2007 7:54 pm

Odgovoriti sa citatom

Znam videla sam!super je uradjeno i bas lepa ideja!sve cestitke
_________________
It's a kind of magic....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

HI HI HI

Beba

Pridružio: 29 Jan 2007

Poruke: 30


Poslao: Sre Maj 23, 2007 8:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Svaka cast.Puno novih i korisnih informacija. Fenomenalno uradjeno. Cestitam. Oseca se prisustvo benda i dobra komunikacija sa urednistvom foruma.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Sre Maj 23, 2007 10:49 pm

Odgovoriti sa citatom

sjajno.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Sre Maj 23, 2007 11:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Sve pohvale!
To je nedostajalo... sad znam i nesto vise o Bebama... Super... Very Happy
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Čet Maj 24, 2007 12:19 am

Odgovoriti sa citatom

Svaka cast za ovo, odlicno napisan istorijat.
Podseca me na istorijat jednog, meni dragog, britanskog benda. Mislim na deo sa promenom postava, a sa tim i zvuka samog benda, posto je svaki novi clan donosio ponesto svoje, a bend i dalje nastavljao da funkcionise.
Naravno, u pitanju su Deep Purple. Zar vam ne lici prica?
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

sigi

Napredna Beba

Pridružio: 25 Dec 2006

Poruke: 294


Poslao: Čet Maj 24, 2007 12:56 am

Odgovoriti sa citatom

super ,super, super koje cifre koji brojevi i km Shocked Very Happy Laughing Razz Wink
svi su spomenuti i to je ono sto sam jednom reko da se uradi i fala na tome
e sad jedino nedostaje ona rublika prijatelji beba/ ili ti ljudi iz senke mislim da bi se naneki nacin oduzili svim tim ljudima mislim da su zasluzili Very Happy Wink

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

tweety

Super Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 785

Lokacija: Jagodina-Kragujevac


Poslao: Čet Maj 24, 2007 1:30 am

Odgovoriti sa citatom

Jednom recju -super!sad sve lepo pise!
_________________
I think that i saw pussy cat.....Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Čet Maj 24, 2007 1:52 am

Odgovoriti sa citatom

@sigi, ne brini u planu je i da se uradi ta stranica prijatelji benda..polako, jedna po jedna stavka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

MikePortnoy034

Super Beba

Pridružio: 22 Nov 2006

Poruke: 1136

Lokacija: Topola - Beograd


Poslao: Čet Maj 24, 2007 9:54 pm

Odgovoriti sa citatom

Odlicno odradjen posao!!! Ogromne pohvale svima koji su bili umesani u ovo!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Buba-mara

Starija Beba

Pridružio: 26 Apr 2007

Poruke: 197


Poslao: Uto Maj 29, 2007 2:57 am

Odgovoriti sa citatom

da li je moguce dobiti datume svih koncerata u valjevu?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

mirex

Super Beba

Pridružio: 02 Jan 2008

Poruke: 963

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Feb 05, 2008 8:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Catrin ::

@sigi, ne brini u planu je i da se uradi ta stranica prijatelji benda..polako, jedna po jedna stavka..


@Cat, sta bi s tim...? Znam da niste bili nezaposleni, naprotiv, toliko toga je uradjeno za svaku pohvalu. Two thumps up Ali, voleo bih i to da docekam. Very Happy
_________________
Glupost ubija - vlast mašti

Smisao života je iskreno voleti

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Feb 05, 2008 8:45 pm

Odgovoriti sa citatom

@mirex bice i to uskoro. Radimo na tome.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Uto Feb 05, 2008 8:46 pm

Odgovoriti sa citatom

Bas na tome se radi poslijednjih nekoliko dana. Bit ce, u pripremi je stranica "Prijatelji".
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Sub Feb 09, 2008 1:06 am

Odgovoriti sa citatom

Vidjet cete, samo strpljenje Wink
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Okt 30, 2010 2:29 am

Odgovoriti sa citatom

Dragi prijatelji sajta i foruma, dopunili smo ovu stranicu sa nekim novim informacijama Smile.

http://www.neverne-bebe.com/istorijat.php

A taj dodatak možete pogledati i ovde Wink:

Crtice iz istorije "Nevernih beba" :

Album " Iza oblaka " koji se u prodaji našao u aprilu 2007.godine jedno je od najprodavanijih rok izdanja u prvoj deceniji 21. veka na našim prostorima. Podaci zvaničnih distributera ( PGP RTS - za Srbiju i GORATON - za Crnu Goru ) govore da je tiraž CD-a premašio 30 000 prodatih primeraka, a ako tome dodamo sve druge - na žalost - još uvek alternativne načine distribucije, prodaje i reprodukcije, realna cifra CD izdanja koja je došla do ruku publike je praktično nesaglediva.
Uzimajući u obzir sve okolnosti u kojima se nalazi naša država, nizak standard i sve ono što svi proživljavamo ove brojke samo ukazuju na to da za rok muziku još ima nade i da kvalitetni albumi bez obzira na sve prepreke ipak nalaze put do onih kojima su upućeni.
Neizmerno smo srećni što smo sami sebi postavili " domaći zadatak " po pitanju budućih izdanja, ubeđeni da će već sledeći ( VI po redu ) CD nadmašiti, za sada neprikosnoveni, " Iza oblaka ".

Koncertna turneja povodom još uvek aktuelnog albuma koju smo simbolično nazvali " Hajdemo svi " ( mada je, realno, po imenu CD-a ipak preovladalo ime " Iza oblaka " ) donela je bendu neverovatnu aktivnost i veliki broj nastupa koji će po mnogo čemu večno zauzimati neizbrisivo mesto u našim životima kao i sećanjima publike.
Brojke govore same za sebe…

Od izlaska CD-a pa do današnjeg dana ukupan broj koncerata koji su promovisali poslednji album iznosi 207.
Bilo je tu gradskih Trgova, hala sportova, fantastičnih pozorišnih sala, velikih klubova, tj. svih onih mesta na kojima je bend mogao da predstavi muziku, scenski nastup, energiju i ispred svega emociju.
Naravno, vrhunac dosadašnje karijere su dva rasprodata koncerta u Sava centru
( oktobar 2007. godine ) kao i spektakularni nastupi u Novom Sadu, Banjaluci, Podgorici, Valjevu, Sarajevu, Baru...
Snimljena su 3 spota ( " Da ima nas ", " Boje duge " i " Ko zna " ), a tom broju trebalo bi dodati i pesmu " Oktobarfest " koja se u živom izvođenju našla i kao video klip ali i na samom CD -u.

Rasprodati i prepuni prostori ( bili to klubovi sa ograničenim kapacitetima, Pozorište na Terazijama ili krcati Trgovi ) odlika su čitave turneje koja je uz i dalje nadmoćno live muziciranje ostala imperativna odlika benda. Ono što je svakako najbitnije i potpuno nezamenljivo je povratna reakcija koja je i bendu i publici iznova omogućavala predivne trenutke uživanja i zajedničkog kreiranja nečega što je karakteristično za koncerte Nevernih beba.

Produkcija koju je iziskivala svaka veća bina na teritoriji ex YU bila je prioritet svih ljudi koji su na bilo koji način vezani za sam bend. Koliko se u tome uspelo pokazaće vreme ali je činjenica da su menadžment i tehničko osoblje uvek činili sve da taj deo bude na najvišem mogućem nivou.

U toku koncertne promocije poslednjeg CD-a bend je i sebi i publici priuštio nekoliko novina - pored strandardnog elektrik repertoara ( koji je menjan na svakih nekoliko meseci ) urađena je i akustična varijanta tako da se u više navrata po predivnim pozorišnim salama moglo čuti i nešto sasvim novo i do sada netipično. Reakcija publike nesumnjivo je potvrdila da se u toj avanturi uspelo a sam bend je razmišljao i o izdavanju live acoustic CD-a. Od te ideje nije se odustalo i to će posle izdavanja šestog studijskog albuma zasigurno biti prvi sledeći korak po pitanju nečega novog u stvaralaštvu benda .

Broj fanova benda (čemu je umonogome doprineo i ovaj sajt ) rastao je i raste iz dana u dan i to je ono čime se bend zaista ponosi. Iskreno, teško je izbrojati ili rečima ilustrovati na koliko je uzastopnih koncerata - gde god da se održavaju - dolazilo tzv.'' tvrdo jezgro forumaša '', tj. koliko je to pozitivno uticalo na raspoloženje ostalih prisutnih i koliko je umelo da motiviše bend. Konstatacija mnogih neutralnih ljudi - da takve fanove nema niko, sama objašnjava sve rečeno.
Uzgred, sam sajt prerastao je u nešto mnogo više od pukog praćenja benda i doprineo da broj ljudi koji su se tu na bilo koji način spojili raste iz dana u dan. Bend im je, u večini slučajeva, izlazio u susret omogućavajući im prevoz, besplatan ulaz ili simboličnu cenu karte, preslušavanje novih pesama u studiju i mnoge druge povoljnosti koje su svojom aktivnošću i posvećenošću i više nego zaslužili. Neverne bebe iskreno se ponose svojim fanovima.

Novi video spot za pesmu " Uzmi boje " koji se premijerno pojavio na našem sajtu i You Tube 28. septembra 2010. godine a nekoliko dana kasnije na svim TV stanicama, na najlepši mogući način najavio je izlazak novog albuma koji bi - realno - trebalo očekivati u septembru 2011.godine. Reakcije na pesmu i sam spot prevazišle su sva očekivanja i bendu ulile dodatnu energiju i želju da novi CD nadmaši sve prethodne u svim segmentima.

U periodu od 05.jula 2003. godine do 30. oktobra 2010. godine nova postava Nevernih beba popela se na binu tačno 589 puta.

Ukupan broj koncerata koje je bend odsvirao od svog nastanka do današnjeg dana ( 30.10.2010.) stigao je do cifre 1826 !!!

iz Vlajkove ARHIVE
( Beograd, 30.10.2010.godine )

Citat:

Zanimljivosti vezane za ''Neverne bebe'' :

Spot za pesmu '' Uzmi boje '' koja najavljuje novi ( VI po redu ) CD '' Nevernih beba '' pojavio se u medijima 28.09.2010. godine. Za tačno mesec dana spot je na You Tube imao preko 45 000 pregleda, pesma je prisutna je na svim domaćim TV i radio stanicama, uključujući i odličan plasman i komentare na listi '' DOMAĆICA '' MTV ADRIA i respektabilnu zastupljenost na jedinom muzičkom TV kanalu kod nas – Pink Music.

Moramo spomenuti i neke ljude bez kojih na bini i oko nje ništa ne bi bilo isto…
Još od koncerata u '' Sava centru '' ( oktobar 2007. godine ) kao pridruženi član benda na svim većim nastupima pojavljuje se i Andreja Stojić, prvenstveno kao pojačanje na akustičnoj gitari, perkusijama, trubi... I kompletan deo vezan za semplove, programiranje i neke nove tendencije u cilju oplemenjivanja i osavremenjavanja zvuka na samoj bini njegovih je ruku delo. Već dugo je nezamenljiv i u samom studiju gde svojom kreativnošću, idejama i znanjem značajno doprinosi kreiranju i uobličavanju novih pesama i atmosferi koju će nositi naše novo izdanje.
Zoran Šćekić - Šćeka : Godinama, još od prvog albuma, najbitniji šraf u delu koji se zove studijski rad. Snimatelj ili tonac, producent, veliki poznavalac posla ali i naših duša, prijatelj... Čovek koji daje najbolje savete, bez koga ništa ne bi izgledalo ili zvučalo onako kako jeste.
Petar Krčadinac : Sa bendom i oko benda preko tri godine, jedan od najbitnijih za funkcionisanje sistema na samoj bini. Vredan, omiljen i takođe prijatelj. Isto možemo reći i za Nemanju Savića.

Turneja koja je promovisala naš poslednji CD '' Iza oblaka '' trajala je preko 3 godine!!!
Za to vreme repetoar koji se izvodi na koncertima doživeo je neverovatan broj promena a bitno je istaći i podatak da su tome umnogome doprineli i fanovi benda, tj. ispunjavanje njihovih želja iskazanih na stranicama Vašeg i našeg sajta, tj. foruma. Tako su se posle mnogo godina na set listama našle i pesme koje su dugo bile u nekoj vrsti zapećka, pre svih - '' Boja sreće '', '' Sanjaj '', '' Saga '', '' Godine srama '' …
Iako smo to već naveli u '' Crticama iz istorije Nevernih beba '' ponovićemo opet - broj koncerata koji je promovisao još uvek aktuelni CD '' Iza oblaka '' je 207!

U periodu od 05.jula 2003. godine do 29. oktobra 2010. godine nova postava Nevernih beba popela se na binu tačno 589 puta.

Ukupan broj koncerata koje je bend odsvirao od svog nastanka do današnjeg dana ( 30.10.2010.) stigao je do cifre 1826 !!!

Broj registrovanih korisnika na našem sajtu trenutno iznosi 2264, broj fanova na oficijelnoj FB stranici je 32 340 ( bez ostalih podgrupa kojih ima mnoštvo )...

Znamo da ce se ove cifre višestruko uvećati kada novi CD bude ugledao svetlost dana...

Uz Vas, fanove kakve imamo, nimalo ne sumnjamo da će nam budućnost biti još lepša i bajkovitija, i - HVALA Vam na tome.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Mar 28, 2011 11:23 pm

Odgovoriti sa citatom

Evo još malo ažuriranih podataka iz istorijata benda :

* Ukupan broj koncerata koji je bend odsvirao od svog nastanka ( 04.04.1993.) do današnjeg dana (28.03.2011.) iznosi 1842.

* Broj nastupa ''nove'' postave od njenog debija (05.07.2003.) do danas (28.03.2011.) iznosi 605.

* Broj registrovanih članova našeg i Vašeg sajta ( www.neverne-bebe.com ) do danas iznosi 2382 a oficijelne FB stranice 43590.

* Spot za pesmu ''Uzmi boje'' kao official high definition video od svog postavljanja na You tube (28.09.2010.) do danas imao je 165 521 pregleda.
Rekorderi po broju pregleda na You tube su ''Tužna pesma'' sa 772 291, ''Gde smo'' sa 322 971, ''Boje duge'' sa 305 011 i td. Naravno, govorimo o pojedinačnim nalozima, ako bi sabirali sve one koji su iste postavljali - primera radi - "Tužna pesma" ima preko 1 150 000 pregleda, "Da ima nas" približno toliko i td.

* Ukupan broj ljudi koji su od nastanka do danas prošli kroz bend je 14.
A to su :
Bane Jelić - gitara, Čeda Macura - bubanj, Puniša Zeljković (Bili King) - vokal, Dušan Šubarević - bubanj, Gorica Ponjavić - vokal, Aleksandar Tasić - vokal, Goran Marinković - bubanj, Dušan Ivanišević - bubanj, Jana Šušteršič - vokal, Jelena Pudar - vokal, Vladimir Ružičić - bubanj, Saša Ranđelović - gitara, Milan Đurđević - klavijature i Vladan Đurđević - bas gitara.

* Broj nastupa koji je promovisao još uvek aktuelni CD ''Iza oblaka'' je 223.

* Broj autorskih pesama koje je bend do sada izvodio uživo iznosi 45.
A one su :
Uzmi boje, Kraljica, Dan tvoj, Da ima nas, Ko zna, Boje duge, Ikona, Bela kola, Moja dunjo mirisna, Luda, Hajdemo svi, Oktobar fest, Sve naše godine, Pogledaj u sunce, Iza oblaka, Na putu za nju, Tužna pesma, Gde smo, Ljubav, Gotovo, U beznađu, Serbian song, Lica, Balkan, Dabogda lažem, Divlje svinje, Kiša, Jednom kad me me bude, Pravda, Good bye, Stranac, Dvoje, Boja sreće, Godine srama, Evropa, Kao na dlanu, Senke, 1000 godina, Sanjaj, Kad me napuste svi, Daire, Veliki je Bog, Život je kazna, Saga kao i Anđeli pevaju...

... Uskoro još zanimljivih podataka...

iz Vlajkove ARHIVE
( Beograd, 28.03.2011.godine )

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Mar 29, 2011 6:44 pm

Odgovoriti sa citatom

Zadivljujući podaci, svaka čast BEBAMA!!! Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Sub Apr 09, 2011 11:32 pm

Odgovoriti sa citatom

Catrin ::


* Broj autorskih pesama koje je bend do sada izvodio uživo iznosi 45.
A one su :
Uzmi boje, Kraljica, Dan tvoj, Da ima nas, Ko zna, Boje duge, Ikona, Bela kola, Moja dunjo mirisna, Luda, Hajdemo svi, Oktobar fest, Sve naše godine, Pogledaj u sunce, Iza oblaka, Na putu za nju, Tužna pesma, Gde smo, Ljubav......



Неколико назива песама је подебљано. Постоји ли неки разлог да ове песме буду истакнуте, или је то случајност?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Apr 10, 2011 6:39 pm

Odgovoriti sa citatom

Odlicno pitanje i jednostavan odgovor - podebljane pesme predstavljaju prve - po redosledu - na svim CD izdanjima ( 1000 godina na prvom albumu, Stranac na drugom i td. ) i podebljane su preglednosti radi...
Posto se na The Best of izdanju pored mnogih starih nalaze i ( tada ) tri nove pesme, prva od njih je Na putu za nju ( ostale dve su Tuzna pesma i Gde smo ).
I, na kraju, Uzmi boje je pesma sa kojom je najavljen novi - 6. po redu - CD tako da je logicno da je za sada stavljena kao prva.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 2
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker