Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Sep 01, 2008 3:30 pm

Odgovoriti sa citatom

Mirka,da spojimo nase licne biblioteke i dosta za pocetak Two thumps up .Samo da dobro vodimo racuna kome sta pozajmljujemo na citanje jer sam skoro shvatila da mi dobrog dela knjiga nema Evil or Very Mad .A zao mi da ne dam na citanje kad mi traze...
Btw,sledeca za secu vena Te ceka spremna,pa koja pre dobaci do ove druge,ja do Tebe ili Ti do mene .
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Pon Sep 01, 2008 4:07 pm

Odgovoriti sa citatom

Eeee pa mogle bi bas!
Zato postoji papir i olovka! Sve sam pocela da turam u knjigu jer i zaboravim kome dam vise...eeehhh. Vrlo sam posesivna kad su u pitanju knjizice i muzika. Smile
Ma ima l' kakva komedija na preporuku, sve neke tragicne vein-cutting knjige!?
I Hvala duso...
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Sep 01, 2008 4:21 pm

Odgovoriti sa citatom

Ima.
Efraim Kison - "Kod kuce je najgore".
Two thumps up
Prekinuces se od smeha.Realno,mastovito,leprsavo,duhovito.
Bacicu Ti neki citat samo da se dokopam kuce.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Sep 15, 2008 11:38 pm

Odgovoriti sa citatom

Miro,samo za Tebe,i dalje Ti dugujem citat koji sam obecala.Evo nesto za razbibrigu,bez sece vena Very Happy .(Slala sam vec na mejl drugarici i gle srece,sacuvala Cool )

Efraim Kison,"Kod kuce je najgore"-prica "Slika i prilika"

Sve su premijere uzbudljiv dogadjaj ali svaka od njih je macji kasalj prema najvecoj predstavi na svetu:predstavljanju novorodjenceta dragoj rodbini.
Najbolja supruga odlucila je da donese Rafija na svet usred noci,tako da sam morao da cekam sve do jutra da bih mogao da ga vidim.Doktor mi je savetovao da prvi put svakako dodjem sam.Zato nisam poveo nikog osim svoje majke jer ona je ipka moja majka,a radi ravnoteze sam poveo i zenine roditelje jer,na kraju krajeva,i njima se rodio unuk.Nisam mogao da izostavim ni tetku Ilku ni ujaka Jakova jer bi se inace strasno uvredili,kao ni Ziglerove koji su vec poslali predivan poklon:bele pletene patikice,istu takvu kapicu i najlepse pantalonice na svetu,plave kao nebo.
Sasvim slucajno istim poklonom su se isprsili i moja majka,tetka Ilka,ujka Jakov kao i mnogobrojni prijatelji i poznanici.Cak i mlekadzija.Skoro da covek zazali sto ce dete porasti jer bi inace imalo odece do kraja zivota.Jedno je ipak sigurno:ubuduce ce svako novorodjence mojih prijatelja dobiti na poklon slatki mali komplet odece.
Razume se samo po sebi da ni ja nisam dosao zeni praznih ruku.U jednom trenutku,one strasne noci dok sam krsio ruke u bolnickoj cekaonici,svecano obacah sebi da cu,ako sve prodje dobro,kupiti zeni bundu.Ali ujutru,kad sam trezveno razmislio,prisetio sam se da ce uskoro leto,a bilo bi zaista smesno da moja zena usred letnje vrucine trckara unaokolo u bundi.Umesto toga,posao sam do najskupljeg juvelira u gradu i izabrao predivnu ogrlicu od dijamanata.Rekoh sebi : "To je ono pravo!" sve dok nisam spazio cenu.E,pa sta moja zena misli,ko sam ja,Rokfeler?I to samo zato sto mi je rodila dete?Nije ni prva ni poslednja koja je rodila a necete valjda da mi kazete da sve porodilje dobijaju dijamante?
Na kraju sam kupio predivan buket crvenih karanfila s raskosnom sarenom trakom i bananu za Rafija.A u znak priznanja za sve njene napore - obukao sam tamno odelo.Neka zna da joj oprastam sve paklene muke koje sam prosle noci pretrpeo i da joj nista ne zameram.
Na putu za porodiliste moja majka nas je neprestano opominjala da detetu nikako ne smemo da pridjemo blize od dva metra jer je sigurna da po nama vrve razni mikrobi,virusi i bacili.Time nas je sve duboko uvredila.Tetka Ilka je rekla kako se nada da moja majka nece kao ostale njoj dobro poznate bake vec s vrata poceti da tepa "buci-bucili" sto je prvi korak u pogresnom vaspitanju deteta.
U tako napetom raspolozenju stigosmo do porodilista.Vratar je ocigledno imao tesku porodjajnu noc pa je zadremao i tako smo svi zajedno smugnuli pored njega.Jedna sestra nam je pokazala put do zenine sobe.Zadrzavajuci dah zakucali smo i usli.U sobi nije bilo nikog.Ujka Jakov koji se u svojoj karijeri moze pohvaliti sa dva semestra farmacije,objasnio nam je da je moja zena verovatno na postporodiljskom pregledu.
U tom casu tetka Ilka koja je,jos uvek uvredjena,zaostala za nama,odnekud je pobednicki zakliktala:
"Tu je!Eno ga!"
Pozurismo onamo kad tamo...na nekim kolicima slicnim onim za posluzivanje...lezi nesto od glave do pete zacaureno u belo...
"Boze dragi",prosaputala je zenina majka."To je on!Zar nije sladak?Sunce bakino,buci-buc!"
"Srce moje malo..."-moja ce majka za uzdahom."Srce moje malo..."
"Ja nista ne vidim"-rekoh,na sta je tetka Ilka profrktala da je normalno da nista ne vidim,niti bilo ko drugi moze bilo sta da vidi kad su ga tako umotali.Oprezno je podigla pokrivac i skoro se onesvestila.
Pred nama je lezao Rafi.Rafi glavom i bradom.Pravi mali andjeo.Moja tasta briznu u plac."Ah"-rece uzdisuci."Slika i prilika pokojnog tece Oskara...Pogledajte taj nos...pa ta usta..."
"A te usi"-promrmlja njen suprug."Iste bakine".
"Kojesta"-usprotivi se Jakov."Brada mu je ista Viktorova,upravo on je znao tako da isturi bradu kad bi mu lose krenulo u kartama".
"A ja kazem da je pljunuta majka"-na to ce gospodja Zigler."Samo te oci!Gledajte kako ih otvara i zatvara!Bas kao ona...Otvori ih,zatvori ih..."
Ja nisam progovorio ni rec jer iskreno receno,bio sam pomalo zbunjen.Kad sam malopre ugledao Rafija srce mi je snazno zakucalo a u glavi mi je odzvanjalo :"Slusaj matori,nema vise zezanja,to je tvoj sin".Zavoleo sam ga na prvi pogled.Pa ipak,kako da kazem,vise mi je onako celav,bezub,zajapurenog lica,dubokih ureza ispod ociju bio nalik na starog,smezuranog mesetara.Naravno,prelepog andjeoskog mesetarcica,uveravao sam sebe pa ipak sam bio pomalo razocaran.Duboko u srcu nadao sam se da ce,cim me ugleda,povikati :"Tata,tataaa!"Umesto toga on je glasno zevnuo i poceo da se dere.
"Jeste li mu videli desni?"-guknu tetla Ilka."Iste su kao u tece Emila!"
Cemu poricati,svi smo bili duboko dirnuti.U stvari je ipak cudesno da se u tako malom stvorenju ujedine sve fizicke i psihicke osobine predaka.Priroda zaista stvara cuda...
"Oprostite",prekinula me sestra u mojim razmisljanjima i uputila se prema kolicima u nameri da ih odveze.
"Molim vas",upitah je,"a gde je gospodja Kison?"
"Koja gospodja Kison?"
"Pa majka.Zar ovo nije sin gospodje Kison?"
"Ovo?Ni govora.Ovo ovde pripada gospodji Mizrahi.Osim toga,to je devojcica"-rece sestra i odveze malo cudoviste.
Stvarno,krajnje je vreme da se nesto preduzme protiv anarhije u nasim bolnicama.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Ana Frojd

Super Beba

Pridružio: 04 Jul 2007

Poruke: 1990

Lokacija: Zabalj


Poslao: Uto Sep 16, 2008 12:17 am

Odgovoriti sa citatom

Ha,ha ha, ne verujem!Marijana ,svaka cast! Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
Sto vise imamo u sebi, manje zelimo od drugih..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Uto Sep 16, 2008 12:19 am

Odgovoriti sa citatom

Odlicna je knjiga,iskrena preporuka,stvarno super za opustanje Two thumps up .Skup porodicnih,autobiografskih prica i sve su tako duhovite.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Uto Sep 16, 2008 3:16 am

Odgovoriti sa citatom


Strasno! Umrijecu.
Hvala Ti Majo! Potrazicu je sigurno, samo da se dokopam malo vremena, ubih se nesto ovih dana od obaveza... Samo ne znam kako cu ostati ziva od smijeha. Drzi mi fige.

p.s. A Ti Senka, u potragu za Mikom...pohitaj! Vrijeme leti.Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

stele

Super Beba

Pridružio: 29 Maj 2007

Poruke: 938

Lokacija: Valjevo


Poslao: Uto Sep 16, 2008 3:30 am

Odgovoriti sa citatom

unfaithful babe ::


Strasno! Umrijecu.
Hvala Ti Majo! Potrazicu je sigurno, samo da se dokopam malo vremena, ubih se nesto ovih dana od obaveza... Samo ne znam kako cu ostati ziva od smijeha. Drzi mi fige.

p.s. A Ti Senka, u potragu za Mikom...pohitaj! Vrijeme leti.Smile



jeste jesi cula Senka...nemoj mirka i ja da ti dodjemo..jadna ti ondak:)
nesi svesna kakva ce tad erupcija da prasne Smile
_________________
...SVOJU SNAGU PREPOZNACES PO TOME
KOLIKO SI U STANJU
DA PREBRODIS TRENUTAK,
JER TRENUTAK JE TEZI
I STRASNIJI I DUZI
OD VREMENA I VECNOSTI....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Uto Sep 16, 2008 5:36 am

Odgovoriti sa citatom

A evo vidim Senka se snasla...istraumirali smo je.

A Ini da se zahvalim na poklonu tj. knjizi koju sam nedavno dovrsila konacno (Da Hilary...konacno! Smile ) a to je Idi Vreme Je. Malo sam jos oduzeta, ali vraticu se u zivot... predivna je.
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

neverna_beba

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 03 Mar 2007

Poruke: 1660

Lokacija: NS


Poslao: Uto Sep 16, 2008 11:05 am

Odgovoriti sa citatom

unfaithful babe ::


A Ini da se zahvalim na poklonu tj. knjizi koju sam nedavno dovrsila konacno (Da Hilary...konacno! Smile ) a to je Idi Vreme Je. Malo sam jos oduzeta, ali vraticu se u zivot... predivna je.


Mici moj, za Tebe sve
Knjiga je zaista savrsena, svima preporucujem da je procitaju!
Na mene je ostavila velik utisak!
Autorka Marija Jovanovic pise jednim modernim stilom koji je prosaran filozofijom jer je upravo filozofiju i studirala.
_________________
"Mi gorimo u plamenu - ljubavi..."

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Uto Sep 16, 2008 11:24 am

Odgovoriti sa citatom

Drago mi je sto nas ima jos koje volimo Mariju Jovanovic Very Happy i nacin na koji pise.
Ta njena uspesna koketerija sa filozofijom mi je fenomenalna u "Spletkarenju...".Inace,evo i jedne pikanterije,u toj knjizi ima jako puno autobiografskih momenata - Oziris je ziv,autentican lik.
Sve tri knjige su me na neki nacin dotakle i odusevile.Nesto sam pre neki dan listala "Kao da se nije dogodilo" i mislim da cu je procitati ponovo.Na prvom citanju nisam bila spremna za tako surov kraj,sada jesam.Mislim da se toj knjizi nisam posvetila na pravi nacin i pomalo sam je citala u grcu ne zeleci da me razocara nakon "Spletkarenja".
Sto se tice knjige "idi,vreme je",mislim da je bolje da odcutim...
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pon Nov 03, 2008 1:52 am

Odgovoriti sa citatom

Prosle godine pred Sajam knjiga se pojavila knjiga "Zojino zlato" i naravno na sajmu je imala "sajamsku" cenu.Resila sam da sacekam sledeci sajam da padne cena..ne znam zasto sam imala toliku zelju da je procitam i posedujem.Naranvno,kupila sam je na ovom sajmu.Citam...I ZNALA SAM DA MORA DA POSTOJI "NESTO" U NJOJ.Odlicna je,cudna,a Zoja je istiniti lik...Je l je procitao neko?
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Pon Nov 03, 2008 2:16 am

Odgovoriti sa citatom

Hilary ::

Drago mi je sto nas ima jos koje volimo Mariju Jovanovic Very Happy i nacin na koji pise.


sve tri njene knjige su me potpuno odusevile...isto toliko i ubile... ipak, najdraza mi je Idi, vreme je, sa sve posvetom Wink
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Jovana

Super Beba

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruke: 755

Lokacija: Lazarevac,Srbija


Poslao: Pon Nov 03, 2008 1:14 pm

Odgovoriti sa citatom

Moja sestra je procitala tu i jos neke njene knjige

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Nash Duke

Napredna Beba

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruke: 423

Lokacija: Na putu za nju


Poslao: Čet Nov 20, 2008 7:11 pm

Odgovoriti sa citatom

Искористите хладније време које је већ дошло.

"45 обртаја- приче о песмама" од Дејана Цукића

Ово је право штиво за оне који воле музику,
чији важан део је свакако рок- култура.
Књига, осим што доноси много података,
описује како и зашто су настајале најпознатије песме,
кроз шта су пролазили људи- уметници који су их стварали.
Сигурно свако може ту пронаћи нешто занимљиво,
ма колико познавао феномен рок музике.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

mawetzka

Beba

Pridružio: 08 Okt 2008

Poruke: 25


Poslao: Pet Nov 21, 2008 12:47 am

Odgovoriti sa citatom

BRIDA - paulo koeljo.
ako se zanemari neki religijski aspekt (izvinjavam se onima koji to vole, mene nikad nije narocito privlacilo ), u knizi je jako lepo opisana ljudska vecna potraga za ljubavlju i "pravim putem". narocito mi se dopala (po mom misljenju) osnovna ideja: prevazilazenje straha od nepoznatog, jer je rizik uvek prisutan...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Uto Dec 02, 2008 2:45 pm

Odgovoriti sa citatom

Pretpostavljam da ce ova informacija biti docekana bar sa delic odusevljenja koje imam i sama...Info je proverena i istinita.

Za otprilike destak dana,mozda i pre,u knjizarama ce se pojaviti nova,cetvrta po redu knjiga Marije Jovanovic.
Nosice naslov "Dovoljan razlog" a junak ce izmedju ostalih biti i jedan Vladimir...

Pa,cekam,i to vrlo zeljno.
Two thumps up
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Uto Dec 02, 2008 4:01 pm

Odgovoriti sa citatom

Hilary!!!
jedva cekam! Two thumps up
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

_bambi_

Starija Beba

Pridružio: 16 Feb 2008

Poruke: 153

Lokacija: Pancevo


Poslao: Sre Dec 03, 2008 10:07 pm

Odgovoriti sa citatom

Sta mislite o Heseu?
Na preporuku profesora filozofije sam procitala "Demijan" - a... No comment... Odusevljena sam...
_________________
Look into my eyes, you will see what you mean to me...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Čet Dec 04, 2008 12:13 am

Odgovoriti sa citatom

Imam tu knjigu,odlična je.Čitala sam je više puta...i svaki put naidjem na neki novi citat,neku novu misao koja me oduševi.

"Čovijek ne smije smatrati zabrnjenim ništa što mu duša želi".Mislim da ovako ide,nisam sigurna,a mrsko mi ustajati da pogledam. Neutral
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 6 od 8
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker