Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com
Odgovori na poruku
Autor Poruka

_bambi_

Starija Beba

Pridružio: 16 Feb 2008

Poruke: 153

Lokacija: Pancevo


Poslao: Pet Dec 05, 2008 2:05 pm

Odgovoriti sa citatom

Da, da, tako nesto... Very Happy
Topla preporuka svima...
_________________
Look into my eyes, you will see what you mean to me...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Ned Jan 11, 2009 12:48 pm

Odgovoriti sa citatom

Specijalno za Miru... ...

"...Prolazeci pored ograde Botanicke baste, rasejano sam primetila da se i najmanja grancica obavijena belim injem jasno ocrtavala spram neba na kome su ukazao tanak mesecev srp. Nesto me je ganulo u tom prizoru. Zastala sam. Odjednom, kao carolijom, slobodna od obruca koji su mi stezali um i deformisali misli, shvatila sam koliko silno zelim da zivim. Stud mi je stipala obraze, autobusi su tutnjali duz ulice 29. novembra, ljudi su uzurbano promicali, a ja sam bla u sredistu svega toga, prisutna celim svojim bicem i prozeta ocaravajucom i jednostavnom mislju da svet nije neprijateljski nastrojen prema meni, nego sam ja pomerena u njemu. Ispala iz lezista. Treba da ucinim napor, mali napor da se u njega vratim.
Osetila sam kako se iznutra prosirujem, narastam, ispunjavam do same koze; bila sam vazdusasta i svesna sebe; nedovrsena, mozda i rogobatna, ali to sam bila ja, nesavrsena kao i svet koji je pun divota, belih grana pod injem, ali i pacova, i buba, bolesti i gubitaka; zastrasujucih stvari od kojih sam se krila. Osecaj sveobuhvatnog prihvatanja koji me je obuzeo bio je tako lep da mi je naterao suze na oci. Doslo mi je da potrcim, dok me jos drzao nalet lucidnosti, da uletim u ordinaciju i kazem - uspela sam da se otrgnem i prigrlim svet, bezala sam od njega, a u stvari zudim da u njega zaronim, ma koliko ga se bojala..."


Nisam stavila u Citate vec ovde u smislu preporuke za "Dovoljan razlog".

Kratko cu reci, ovo je njena najteza knjiga (bar je meni najteze pala i za citanje i za dozivljaj), nema koketerije sa filosofijom vec sa psihologijom i psihijatrijom, opet sa nekoliko toliko autenticnih i dramaticnih momenata koji Vas jednostavno obeznane. Ali, nedvosmisleno, posle mnogo uzasnih stvari ipak pobedjuje volja za zivotom.
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Uto Jan 13, 2009 7:44 am

Odgovoriti sa citatom

Duso! Pa opet da placem! Pobogu! Eh...jeza i milina...sjeta i radost...divno Smile
Hvala draga...
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Uto Jan 27, 2009 3:36 am

Odgovoriti sa citatom

Hilary ::



Kratko cu reci, ovo je njena najteza knjiga (bar je meni najteze pala i za citanje i za dozivljaj), nema koketerije sa filosofijom vec sa psihologijom i psihijatrijom, opet sa nekoliko toliko autenticnih i dramaticnih momenata koji Vas jednostavno obeznane. Ali, nedvosmisleno, posle mnogo uzasnih stvari ipak pobedjuje volja za zivotom.


Tacno Hilary, ja sam preplakala dobar deo noci a i dana danasnjeg...cini mi se da je i meni ova bila najteza...mozda ne teza od Spletkarenja mada sam citala to pre 5 godina, pa planiram da je ovih dana uzmem ponovo i vidim kakav ce sad utisak ostaviti.

"Sunce ce uvek sijati, hteli mi to ili ne; mozes se skloniti u hlad ako ti smeta, mozes se pruciti i uzivati na njemu, ali ce ono grejati po sopstvenim zakonitostima nezavisno od nasih zelja i potreba."
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Doris Zr

Beba

Pridružio: 11 Sep 2008

Poruke: 46

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Uto Jan 27, 2009 3:50 am

Odgovoriti sa citatom

Jaaoooooooooj, i ja sam citala Hajduka, a sada ga cita moja mladja sestra (ja je naterala)
A sto se mene tice, mislim da sam, kada sam bila klinka mnogooo vise citala.. krivo mi je zbog toga, ali danas filmovi imaju prevlast Sad
_________________
..precicom do snova-korak ili dva, koliko je samo kilometaraaaa...Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Pon Feb 23, 2009 2:40 am

Odgovoriti sa citatom

"Smrt je dosla prekasno"
Nura Bazdulj - Hubijar

Prelijepo...
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Sre Mar 11, 2009 11:15 pm

Odgovoriti sa citatom

"Olovka piše srcem"-zbirka dječijih izjava.
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Tea

Super Beba

Pridružio: 03 Apr 2007

Poruke: 1931

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Ned Mar 15, 2009 12:51 am

Odgovoriti sa citatom

Kasiopeja ::

"Olovka piše srcem"-zbirka dječijih izjava.

Kako je ot dobra knjiga Two thumps up Two thumps up Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
sve sto mogu reci stane u dve reci..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Kokica

Super Beba

Pridružio: 20 Mar 2009

Poruke: 665

Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji


Poslao: Uto Mar 24, 2009 1:03 pm

Odgovoriti sa citatom

O da, mnogo lepa knjiga...Zadnje sto sam citala bilo je Ispovest iz harema...ispoveset jedne beogradzanke, svakako preporucujem, zenskoj populaciji...Miler-Staza srece, kao i Badem-Nedzma, vredelo bi procitati... Two thumps up Two thumps up Two thumps up

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

*DraGaNa*

Beba

Pridružio: 05 Maj 2009

Poruke: 75

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Uto Maj 05, 2009 9:09 pm

Odgovoriti sa citatom

Og Mandino-Budjenje trenutno citam, po ko zna koji put.Volim psiholoske knjige. Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

UNDER

Beba

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruke: 51

Lokacija: Leskovac,Srbija


Poslao: Pet Maj 08, 2009 12:57 am

Odgovoriti sa citatom

Волим Ремаркова дела да читам...хвала Богу,деда има целу колекцију,тако да сам их скоро све ишчитао - фасцинира ме период 2.светског рата и начин на који је Ремарк описао тај историјски период.
У задње време од Коеља сам прочитао неколико књига...занимљиво...
_________________
Dve stvari su beskonačne;Svemir i ljudska glupost...mada nisam siguran za Svemir...
www.under.co.rs
www.myspace.com/undersrbija

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

Jovana

Super Beba

Pridružio: 08 Jun 2008

Poruke: 755

Lokacija: Lazarevac,Srbija


Poslao: Pon Jun 29, 2009 5:44 pm

Odgovoriti sa citatom

mozda znate za ovaj sajt,a mozda i ne.. verujem da cete pronaci vecinu knjiga koja vas zanima Wink
http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index.php

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

maSSive_aTTack

Super Beba

Pridružio: 09 Sep 2007

Poruke: 1368

Lokacija: Sočanica; Beograd;


Poslao: Sre Jul 01, 2009 5:07 pm

Odgovoriti sa citatom

vise linkova imate na rapidserbiji, mada je citanje sa ekrana poprilicno bzvz, nie to to Smile
_________________
It requires wisdom to understand wisdom: the music is nothing if the audience is deaf. ~ Walter Lippman.

Citat koji sam voleo kada sam bio mali. Sada ne volim citate. Ali volim malog sebe. Smile)))

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger ICQ broj

suzana_ns

Starija Beba

Pridružio: 27 Feb 2009

Poruke: 134

Lokacija: Novi Sad


Poslao: Pet Nov 13, 2009 2:23 am

Odgovoriti sa citatom

Xeex ja volem da citam ... Najvise volim npr. Agatu Kristi i tako te malo krimi knjige to mi je zanimljivo !Eo poslednja knjiga koju sam procitala i koja me je odusevila je "Lovac u zitu" od Selindzera veoma zanimljiva knjiga ... Kao i "Stranac" od Alberta Kamija! ! ! I takoc

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Pet Jan 08, 2010 2:55 pm

Odgovoriti sa citatom

Trenutno čitam knjigu "Krstaš" - Majkl Aleksander Ajzner.Početak je obećavajući. Wink
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

mr034

Nova Beba

Pridružio: 17 Jan 2010

Poruke: 14

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Sre Jan 27, 2010 6:18 pm

Odgovoriti sa citatom

Kroz razlicite zivotne faze citam i razlicite knjige sa razlicitim intenzitetom. Nekada procitam 3 knjige za mesec dana a nekada 3 meseca ne procitam nista.
Trenutno Orhan Pamuk je No.1, prvo sto je retko autentican pisac, drugo zato sto mi je srusio predrasudu da jedna turska moze da ima dobrog i modernog pisca (za koju najiskrenije i ne znam odakle mi). Preporucujem "muzej nevinosti", "sneg", "bela tvrdjava" .... Haruki Murakami mi je dosta pitak, onako za siroke narodne mase a opet dovoljno sofisticiran da najjednostavnijim recima dotakne sve ono sto treba:D (Norveska suma, Juzno od granice zapadno od sunca, Sputnik ljubavi, Igraj igraj igraj ...) To su recimod dva do sada meni nepoznata (nisam ih citao ranije) pisca koje sam zeleo da pohvalim Very Happy Ono sto ce uvek ostati kao licna biblija je Hemingway i Hesse. Ako ce nekoga i to zanimati trenutno citam Bernarda Slinka ("Vikend" za pocetak, a posle cu preci na "Citac")
Napomenuo bih da jako volim i poeziju koju pisu majstori tipa Jovan Ducic, Mika Antic ... Smile
_________________
Kad se ljudi slažu sa mnom, uvek imam osecaj da sam negde pogresio.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Brankica

Super Moderator

Pridružio: 02 Sep 2007

Poruke: 1709

Lokacija: I. Sarajevo


Poslao: Ned Jan 31, 2010 11:12 pm

Odgovoriti sa citatom

Kada već pominjemo turske pisce,neko mi je preporučio roman "Lovac na zmajeve" - Haled Hoseini,a nikako da dodjem do knjige.
Jel' neko čitao?
_________________
...čarolija...baš kao nekada...a ti si kao ja...skrivaš suze iza oblaka..

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Marijana R

PR menadžer

Pridružio: 27 Apr 2008

Poruke: 2528

Lokacija: Kuća za spas


Poslao: Pon Feb 01, 2010 10:31 am

Odgovoriti sa citatom

Ja.
Odlicno, za svaku preporuku. I "Lovac na zmajeve" i "Hiljadu cudesnih sunaca".
Svidece Ti se, sigurno. Two thumps up
_________________
" ... zivot bez Tebe ... si TI ... "

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Petrica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 31 Okt 2007

Poruke: 982

Lokacija: under the sea


Poslao: Pon Feb 01, 2010 11:10 am

Odgovoriti sa citatom

Ja sam citala "Hiljadu cudesnih sunaca" od njega i svidelo mi se. Stavise, bila sam odusevljena nakon citanja, i koliko se secam, knjiga je bas teska... Ali ja volim da citajuci prozivljavam patnju likova iz knjiga.
Btw, skoro sam procitala Dostojevskog - "Zlocin i kazna" i ne samo da sam je uvrstila u najbolju skolsku lektiru do sada, vec mi je postala i jedna od omiljenih knjiga. Wink
_________________
Ljubav – kako boli... Ljubav u nama – prosto boli. Pusti sve naše dane... Ćuti – jer znaš da luda sam bez nas... JA SAM LUDA BEZ NAS!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Doris Zr

Beba

Pridružio: 11 Sep 2008

Poruke: 46

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Ned Maj 02, 2010 6:19 pm

Odgovoriti sa citatom

Bulgakov-Majstor i Margarita, za sva vremena, ko god nije procitao, toplo preporucujem!
_________________
..precicom do snova-korak ili dva, koliko je samo kilometaraaaa...Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Odgovori na poruku 
Strana 7 od 8
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker