Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Razno o NB » Uticaj Pink Floyd-a na stvaralaštvo Nevernih Beba

Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
Autor Poruka

David

Nova Beba

Pridružio: 13 Jun 2007

Poruke: 2

Lokacija: Banja Luka


Poslao: Čet Jun 14, 2007 12:56 pm

Odgovoriti sa citatom

Svakako da se u muzici vecine grupa mogu prepoznati najrazlicitiji uticaji. Medjutim,ako zbog pijeteta prema nekom velikom bendu taj uticaj isuvise probije kroz zvuk neke druge grupe onda to moze da narusi originalnost i autenticnost njihovog muzickog izraza. Da mi je neko pustio solo iz nove verzije pjesme Veliki je Bog, a da ne znam da su u pitanju Neverne Bebe, pomislio bih da to svira Dejvid Gilmur,gitarista Pink Floyd, na nekom novom solo albumu. Naravno, ne mislim a je solaza doslovno skinuta s neke njihove pjesme, vec je stil sviranja potpuno gilmurovski. Mislim da bi takve slicnosti trebalo iskljuciti cak i kada se sviraju obrade, a kamoli u sopstvenim pjesmama. Uz puno postovanje prema Randji i Nevernim Bebama, ovo pisem sasvim dobronamjerno. I svakako zeljno oekujem nastup Nevernih Beba u Banjaluci. Kisni period polako prolazi pa mozete slobodno da dodjete!
Veliki pozdrav svima!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Čet Jun 14, 2007 1:34 pm

Odgovoriti sa citatom

U pravu si,ali....
ja sam misljenja da svaki,iole ozbiljan,muzicar mora da,u nekom periodu svog razvoja,bude pod uticajem Floyda!Mene je odusevio taj solo,sto sam i napisao negde na ovom forumu!O Randjinom kvalitetu i svemu ostalom sto se njega tice je izlisno raspravljati!
Posto sam i sam muzicar,veruj mi da takva stvar jednostavno dodje,tek kada ja posle cujes,shvatis-e,pa ovo lici na....

P.S.-Kada su VELIKOG Johna Petruccija pitali u jednom intervjuu za cim zali u muzici,a da on nije napravio,odgovorio je-Za svakim sekundom albuma The Wall!!!
Toliko o uticaju kolosalnog Pink Floyda!
CHEERS!!!
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Ryan

Nova Beba

Pridružio: 30 Okt 2007

Poruke: 8

Lokacija: Visegrad...


Poslao: Uto Okt 30, 2007 5:53 pm

Odgovoriti sa citatom

Mrtva je tema,odavno,ali moj band je u pitanju,pa moram malo da prokomentarisem...Poznato je da Milan obozava Floyd,a verujem i ostali u band-u i iskreno Floyd bar za mene ima toliko razloga da bude voljen da je to nemoguce...Po meni je eventualni uticaj Floyd-a na band pozitivna stvar naravno u inspirativnom smislu,jer to je nepresusan izvor neke posebne energije,nekog shmeka i cuvenog gitarskog zvuka koji kada provalis jednostavno pocnes da obozavas i vezes se za njega...Ne vidim neku veliku slicnost svirke Beba i Floyd-a,a i muzika je dosta drugacija,Floyd je dosta tmuran,a slicnost je u toj nekoj energiji koja i nema toliko veze sa svirkom,nego leti negde izmedju,u tom smislu vidim uticaj Floyd-a na Milana,jer je covek u tom nekom svetu odrastao...Pozdrav.
_________________
''Shine on you crazy diamond'' - the best song ever...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Uto Okt 30, 2007 8:33 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da je od rock muzike na milana najveci uticaj ostavila grupa TOTO.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Ivana_Kg

Napredna Beba

Pridružio: 04 Jun 2007

Poruke: 293


Poslao: Čet Nov 01, 2007 12:33 am

Odgovoriti sa citatom

Takodje delim misljenje sa Srdjanom!vidi se i cuje

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

KEVIN MOORE

Napredna Beba

Pridružio: 19 Sep 2006

Poruke: 386

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Dec 09, 2007 4:38 pm

Odgovoriti sa citatom

Ja bih rekao da je najveci utisak muzicki ostavio na Milana pre svega Pat Metheny i njegov band.
_________________
Hello Victoria so glad to see you
My friend.

http://www.myspace.com/bandeon

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Ned Dec 09, 2007 7:02 pm

Odgovoriti sa citatom

a ja bih rekao svi pomalo, malo vishe toto, ali u principu svi podjednako ...
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

Catrin

Administrator

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 7552

Lokacija: Beograd


Poslao: Ned Dec 30, 2007 6:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Tema zakljucana i prebacena u prasinu. Raspravu nastavite u temi http://www.neverne-bebe.com/forum/viewtopic.php?t=318

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati 
Strana 1 od 1


Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker