Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Kako pobediti turbo folk ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Uto Jul 31, 2007 11:17 pm

Odgovoriti sa citatom

mislim da neverne bebe uspevaju u tome,ali treba jos ovakvih grupa kao sto su oni! ROKENROL JE VECAN DOK SU NJEGOVA DECA VERNA!!!!!!!!!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Sre Avg 01, 2007 2:03 pm

Odgovoriti sa citatom

da li sam postavio pretesko pitanje?
_________________
http://gradinje.myminicity.com/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sre Avg 01, 2007 3:49 pm

Odgovoriti sa citatom

Jesi.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Morricone

Nova Beba

Pridružio: 21 Apr 2007

Poruke: 12


Poslao: Sre Avg 01, 2007 4:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Odgovorio si u prvoj recenici. Sa vise bendova ( ali pravih ), verom u to sto se radi, vezbanjem...
Tesko ali ne i uzaludno, jednom ce se i to desiti.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Sre Avg 01, 2007 4:10 pm

Odgovoriti sa citatom

Aha, idemo svi u borbu s vjetrenjacama. Sto se boriti protiv toga!?

Neobracaj paznju, slusaj ono sto volis, zivi onako kako zivis, a pusti i te druge da rade isto Very Happy
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Sre Avg 01, 2007 5:20 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjan ::

Jesi.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Sre Avg 01, 2007 5:25 pm

Odgovoriti sa citatom

abela ::

Aha, idemo svi u borbu s vjetrenjacama. Sto se boriti protiv toga!?

Neobracaj paznju, slusaj ono sto volis, zivi onako kako zivis, a pusti i te druge da rade isto Very Happy

Bas tako.Ja sam se celog zivota nervirao...i nista nisam dobio time!Zivi svoj fazon i pusti druge da budu to sto misle da je najbolje-u ovom slucaju,slepi kod ociju.
Hm,to znaci da je pola Srbije coravo Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

markoni

Beba

Pridružio: 11 Mar 2007

Poruke: 25


Poslao: Sre Avg 01, 2007 5:35 pm

Odgovoriti sa citatom

Gledali ste Jet Set Srbija?
E drugari, sve vam je jasno...
"Ali to nishta ne mozhete bez jednog choveka. Taj chovek je Kalach. Sejo Kalach!" Wink

Bash ono kad vanzemaljci ulazi i pochnu da ih ubijaju. E, kad je neko snimanje dje se svi okupe, treba posalt' jednog Irachanina samoubicu, sa 10 kila dinamita da se ubije... Ali ni tad ih ne bismo zaustavili. Nazhalost...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Sre Avg 01, 2007 7:37 pm

Odgovoriti sa citatom

Treba promeniti ukuse naroda. Mislim da je to jako teshko i traje godinama. Dosta je prostih i primitivnih ljudi ovde. Za njih rec "muzika" ima neko drugo znacenje. Sve je banalizovano, rock&roll nije u trendu, blues "smara", jazz je "za penzionere". Uticaj televizije i drugih medija je preveliki na ovaj narod. Njihovi idoli su plastichne lutke, primaju poklone od raznih djavola, njihova dusha zbunjeno luta.... Kada "turbo-folk" ne bude imao podrsku iz naroda, onda cemo ga unishtiti. Ovako nam ostaje samo da ga ignorishemo i nadamo se boljim vremenima.
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Sre Avg 01, 2007 8:37 pm

Odgovoriti sa citatom

ROKENROL JE VECAN DOK SU NJEGOVA DECA VERNA!!!!!
_________________
http://gradinje.myminicity.com/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Sre Avg 01, 2007 9:06 pm

Odgovoriti sa citatom

Zakonom zabraniti Pink i Grand production,za pocetak! Very Happy
Naravno,to je za sad nemoguca misija jer previse je ljudi sa turbo-folk mozgom.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

vavlada

Super Beba

Pridružio: 09 Avg 2006

Poruke: 500

Lokacija: Valjevo


Poslao: Sre Avg 01, 2007 9:18 pm

Odgovoriti sa citatom

@bubnjar
nazalost, penzioneri u ovoj zemlji vecinom slushaju grand, a ne jazz. To se izgleda nece promeniti dok ja ne budem penzioner (a imam 18 godina). Ali lepo si rekao, dugo to traje. Samo treba moju,i mladje generacije "opametiti" (muzicki), al to teshko.
_________________
"Zamisli na moment isto ovo vreme, zamisli onda iste ove ljude, zamisli i videces da sve je kao onda, jedina greska - to sam ja"

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora

awaken

Starija Beba

Pridružio: 23 Maj 2007

Poruke: 166

Lokacija: Kragujevac


Poslao: Čet Avg 02, 2007 1:59 am

Odgovoriti sa citatom

Bila jednom jedna emisija na B92,pre oko 2 god.,zvala se "Sav taj folk".Genijalno uradjeno.E,tu se sve lepo objasnilo.Od pocetka 90-ih,veza beda-rat-sankcije==veselje-Pink-200 na sat(drugim recima HLEBA I IGARA!!!).Obavezno stivo za ovakve borce poput nas!
Ako neko nekako moze da nabavi taj serijal,bio bih mu mnogo zahvalan.
_________________
carpe diem

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

MikePortnoy034

Super Beba

Pridružio: 22 Nov 2006

Poruke: 1136

Lokacija: Topola - Beograd


Poslao: Čet Avg 02, 2007 2:12 am

Odgovoriti sa citatom

Ljudi samo ako mozete stvarajte nesto kroz bilo kakvu vrstu umetnosti, ne samo muzike i pokusajte da male klince koje imate oko sebe (bracu,sestrice,bratance,sestricine i ostalo) izvedete na pravi put i nece biti nikakvih problema! Eto.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

milica

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 14 Feb 2007

Poruke: 2063

Lokacija: Niš


Poslao: Čet Avg 02, 2007 2:19 am

Odgovoriti sa citatom

MikePortnoy034 ::

pokusajte da male klince koje imate oko sebe (bracu,sestrice,bratance,sestricine i ostalo) izvedete na pravi put i nece biti nikakvih problema! Eto.


Ne slazem se sa tim! Ti klinci se nece celog zivota drzati uz svog ujaka, tecu, strica, tetku... Kad tad ce poceti da se druze sa nekim klincima ciji autoriteti slusaju turbo folk i ostale gluposti. U tom trenutku ce im ti vrsnjaci biti znacajniji i okrenuce se tome. Smatram da se tako nista ne moze postici. Niti da postoji bilo kakav nacin, na zalost.

Slusaj i voli ono sto tebi lezi i prija, a pusti "njih" da se guse...
_________________
My philosophy is not how long you live, but how you live!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

piggor

Napredna Beba

Pridružio: 20 Jul 2006

Poruke: 355

Lokacija: Rock City - Obren City


Poslao: Čet Avg 02, 2007 2:32 am

Odgovoriti sa citatom

loknica21 ::

Zakonom zabraniti Pink i Grand production,za pocetak! Very Happy
Naravno,to je za sad nemoguca misija jer previse je ljudi sa turbo-folk mozgom.


A zasto zabraniti? Lepo je Abela rekla: "Zivi, i pusti druge da zive". Izbor je slobodan, te ljude danas niko ne tera da gledaju niti Pink, niti Grand. Slazem se da je izbor malo suzen, i da je rokenrol malo zastupljen u medijima, ali to je tako uglavnom i u celom svetu, rokenrol vise nije mejnstrim pravac. Zato se treba potruditi, i u tome je draz, da sto vise istrazujes, i da se pomucis da nadjes ono sto ti se dopada. Imao sam srecu da se u mojoj kuci sluza dobra muzika, i vremenom sam samo nadogradio svoj ukus, i bendove koje volim. Ali daleko od toga da neko ciji roditelji ne slusaju rock muziku ne moze da slusa istu. Njima ce samo biti teze da je pronadju, ali ce im posle biti jednako lepo. Glupo je ici u krajnosti, i ponasati se diktatorski time sto ces nekome nesto zabraniti.
_________________
www.myspace.com/piggor

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger Yahoo Messenger

bubnjar

Napredna Beba

Pridružio: 05 Sep 2006

Poruke: 437

Lokacija: Lazarevac


Poslao: Čet Avg 02, 2007 4:17 am

Odgovoriti sa citatom

vavlada ::

@bubnjar
nazalost, penzioneri u ovoj zemlji vecinom slushaju grand, a ne jazz. To se izgleda nece promeniti dok ja ne budem penzioner (a imam 18 godina). Ali lepo si rekao, dugo to traje. Samo treba moju,i mladje generacije "opametiti" (muzicki), al to teshko.


da, penzioneri... nego, procitah negde neki komentar da je jazz penzionerska muzika. To je verovatno napisao neki "struchnjak za dzez".

Ja sam za ZABRANU ali to nije moguce. Nismo toliko mocni.
Ima istine u tome "zivi i pusti druge...". Ali, zbog takvih propada kultura drushtva u kome zivimo. Dakle, indirektno smo ugrozeni svi mi koji pokusavamo da ih "pustimo". Postaje tesko ignorisati ih.
Evo, sad sam se vratio iz grada a i ovih dana sam malo prolutao Srbijom. Koliko je TUZNIH slucajeva na ulici, koliko GLUPIH ljudi gmize ovim tlom... Sistem poremecenih vrednosti...
Boze, spasi nas Sashe Popovitj! Very Happy
_________________
cool

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Čet Avg 02, 2007 1:11 pm

Odgovoriti sa citatom

gostovao je nele karajlic pre par dana i reko da turbo folk slusaju samo imbecili Smileu svakom slucaju drugari treba biti uporan i raditi i praviti sve sto je kvalitetno

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

loknica21

Napredna Beba

Pridružio: 05 Dec 2006

Poruke: 281

Lokacija: Vlasotince,Nis


Poslao: Čet Avg 02, 2007 3:55 pm

Odgovoriti sa citatom

piggor ::

loknica21 ::

Zakonom zabraniti Pink i Grand production,za pocetak! Very Happy
Naravno,to je za sad nemoguca misija jer previse je ljudi sa turbo-folk mozgom.


A zasto zabraniti? Lepo je Abela rekla: "Zivi, i pusti druge da zive". Izbor je slobodan, te ljude danas niko ne tera da gledaju niti Pink, niti Grand. Slazem se da je izbor malo suzen, i da je rokenrol malo zastupljen u medijima, ali to je tako uglavnom i u celom svetu, rokenrol vise nije mejnstrim pravac. Zato se treba potruditi, i u tome je draz, da sto vise istrazujes, i da se pomucis da nadjes ono sto ti se dopada. Imao sam srecu da se u mojoj kuci sluza dobra muzika, i vremenom sam samo nadogradio svoj ukus, i bendove koje volim. Ali daleko od toga da neko ciji roditelji ne slusaju rock muziku ne moze da slusa istu. Njima ce samo biti teze da je pronadju, ali ce im posle biti jednako lepo. Glupo je ici u krajnosti, i ponasati se diktatorski time sto ces nekome nesto zabraniti.


Ma to sam se vise salila,mada kako se kaze u svakoj sali je i pola istine.Poenta je ipak u drugom delu,to da je previse ljudi postalo kao i muzika koju slusaju-forma bez sustine,a po meni to je znak da je "nesto trulo u drzavi Danskoj"(citaj Srbiji).Zato i mislim da je to problem kojim se ozbiljnije treba pozabaviti i da se u ovom slucaju ne moze reci "zivi i pusti druge da zive".Meni iskreno veoma smeta kad vidim devojcice 5,6 razred koje sve vise lice na svoje idole - kvazi-pevacice sa 5gr mozga i 3kg silikona,i to nije nesto sto mogu da ignorisem!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Čet Avg 02, 2007 6:08 pm

Odgovoriti sa citatom

Iskreno mislim da ima mnogo uticaja kako djeca odrastaju i uz koju vrstu muzike. Normalno je i to da okolina, kakva takva utice na njih i da nekad poremeti to neko muzicko obrazovanje, ali ipak, svi mi mozemo da damo svoj doprinos. Na primjer...klinac moga brata obozava Eminem-a jer to ovdje svi klinci slusaju, ali je kroz mene i jos neke ljude upoznao i jedan drugi svijet muzike i vidim da to postuje Mnogo vise nego rap, R&B I hip hop, sto ne znaci da ce u zivotu slusati iskljucivo jedno ili drugo, ali vidi razliku I zna sta se cijeni.
Da ne gnjavim vise, ako usmjerimo klince I obrazujemo ih o necemu, onda ce to ostati s njima kroz zivot. Znaci mozemo da se izborimo koliko toliko, malim koracima, protiv turbo folka I njemu slicnih nemani danasnjeg svijeta.
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Odgovori na poruku 
Strana 1 od 7
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker