Neverne-Bebe.com forum

<< Nazad na Neverne-Bebe.com

Neverne-Bebe.com forum » Kutak za muzičare » Kako pobediti turbo folk ?

Odgovori na poruku
Autor Poruka

El Mariachi

Nova Beba

Pridružio: 11 Dec 2007

Poruke: 13

Lokacija: Trenutno Borcha,inache sam iz Golupca


Poslao: Pet Feb 08, 2008 9:27 pm

Odgovoriti sa citatom

Pevachicama je lako...Kako im je lako,kada dve tone shljashteche sminke moraju 15 sati pred izlazak u javnost da mackaju na sebe!Nije ni njima lako...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Ned Mar 09, 2008 8:10 am

Odgovoriti sa citatom

Jednostavno, ignorisati turbo folk! Kao da ni ne postoji. Zivi svoj zivot, nek slusa ko sta hoce. Takvog folka ce uvek biti, manje ili vise. Ako se bude radilo na jacanju muzike koja je antipod turbo-folku, vrlo brzo ce stvari doci na svoje. A za to je potrebno obrazovanje, vaspitanje, moral...
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

MarkoPA50

Starija Beba

Pridružio: 19 Mar 2007

Poruke: 199


Poslao: Ned Mar 09, 2008 12:43 pm

Odgovoriti sa citatom

Dok god postoje budale koje ce slusati turbofolk,dotle ce on i postojati...
_________________
www.myspace.com/marko_a

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

abela

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 15 Feb 2007

Poruke: 4737

Lokacija: Sarajevo


Poslao: Ned Mar 09, 2008 1:24 pm

Odgovoriti sa citatom

Nemozete reci da su ljudi koji slusaju tu vrstu muzike budale Confused Ljudi su, samo su odgoojeni u takvom okruzenju, a i mnogo je lkse prikljuciti se masi i ici linijom manjeg otpora. Mislim da je ipak to problem!!! Wink
_________________
Ajde pokazi mi noc... Mjesto gdje krije se ljubav neopjevana nikada...

www.neverne-bebe.com

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

sAnJa555

Nova Beba

Pridružio: 24 Dec 2007

Poruke: 7


Poslao: Čet Apr 17, 2008 8:22 pm

Odgovoriti sa citatom

Eovo je stvarno dobro pitnje!!!Ali nedajmo se...!!!
_________________
sAnJa555

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

gdjordje

Super Beba

Pridružio: 31 Jul 2007

Poruke: 1291

Lokacija: dimitrovgrad,beograd


Poslao: Pet Apr 18, 2008 12:27 pm

Odgovoriti sa citatom

MarkoPA50 ::

Dok god postoje budale koje ce slusati turbofolk,dotle ce on i postojati...


dokle god se bude pravilo djubre bice djubretara i deponija Wink
_________________
http://gradinje.myminicity.com/

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

Maxi

Super Beba

Pridružio: 02 Dec 2007

Poruke: 1473

Lokacija: Niš


Poslao: Sub Apr 19, 2008 12:26 am

Odgovoriti sa citatom

Hocu majko hocu u gradsku cistocu... Whistlehy
_________________
Neverne Bebe - connecting people

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger

Jelena76

Beba

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruke: 38

Lokacija: Pozarevac


Poslao: Pon Okt 27, 2008 1:09 am

Odgovoriti sa citatom

Nema smisla diskutovati na ovu temu, sem da se cudimo i zgrazavamo.

U odnosu na devedesete, mislim da smo jos i dobri. Koncentisani su na Pink i to je to. Ranije je bila u opticaju i TV Palma i Politika...


Meni ne smetaju ni najmanje.Ni izvodjaci ni njihova publika. Verovatno smo i mi njima "iscaseni".



Ko zna sta trabunjaju o nama na "svojim" forumima.


Mi znamo kuda...Zato smo tu!

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

love 27

Napredna Beba

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruke: 308

Lokacija: Bac


Poslao: Pon Okt 27, 2008 1:40 am

Odgovoriti sa citatom

gdjordje ::

MarkoPA50 ::

Dok god postoje budale koje ce slusati turbofolk,dotle ce on i postojati...


dokle god se bude pravilo djubre bice djubretara i deponija Wink

tako jeee... LOL
_________________
pogledaj u nebo,iznad oblaka,to sto tamo vidis,to smo ti i ja.....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora

nAtAshA

Beba

Pridružio: 21 Jun 2008

Poruke: 20

Lokacija: Loznica


Poslao: Pon Okt 27, 2008 7:19 pm

Odgovoriti sa citatom

Iskreno...mislim ta mi tu nista ne mozemo u skorije vreme promeniti....veliki problem su mesta na kojima se moze slusati dobra muzika... Ljudi, u mom gradu, koji inace ima 20 000 stanovnika ima bar 8-9 mesta gde tuce folk, seva golotinja itd, koja su svake subote puna, krcata... Zato nema uopste mesta u kojima bi se slusala MUZIKA. Moje 'drustvo' je mene odbacilo...prekinuli smo manje-vise kontakt, zato sto nisam zelela da idem na takva mesta... I pored svega, sto je zanimljivo, prosle sedmice je bio Aki....u tom kafeu gde je svirao nisi mogao da se mrdnes od guzve... Sto znaci, mozda i nije sve tako beznadezno, mozda je to preterivanje u turbo folku ipak s jedne strane prouzrokovano i time sto prosto u nasoj zemlji, u globalu, jako je malo, u odnosu na turbo folk, emisija na tv-u, mesta na kojima bi se izvodila dobra muzika... U sustini mislim da je uticaj drustva najpresudniji u tome sta ce se slusati, naravno da postoje izuzetci koji ce se odupreti uticaju sredine, ali njih je veoma malo....
_________________
If you're a bird I'm a bird.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Doris Zr

Beba

Pridružio: 11 Sep 2008

Poruke: 46

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Pon Okt 27, 2008 7:31 pm

Odgovoriti sa citatom

Smatram da o ovakvim stvarima ne vredi raspravljati..
Niti se ista moze ispraviti..
Svako ima pravo na svoj izbor..
E sada, na nama je da u buducnosti sirimo ovu neku 'nasu' kulturu:)..
Toliko mi mozemo uciniti, bar po meni..
A to je sasvim dovoljno ako ima onih koji ce to ispratiti Punk
_________________
..precicom do snova-korak ili dva, koliko je samo kilometaraaaa...Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

Slavisa

Starija Beba

Pridružio: 20 Sep 2007

Poruke: 138


Poslao: Pon Okt 27, 2008 7:33 pm

Odgovoriti sa citatom

Tako je! A mislim da se vise ne treba ni raspravljati oko ovoga!
_________________
...hocu da operem ruke,
da te prokleto nadjem,
tamo gde su ti misli,
gde se krijes od sebe...

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

nAtAshA

Beba

Pridružio: 21 Jun 2008

Poruke: 20

Lokacija: Loznica


Poslao: Pon Okt 27, 2008 7:36 pm

Odgovoriti sa citatom

I da...ono sto je zanimljivo...imala sam tu ''cast'' da mi flautu u nizoj muzickoj predaje, osoba koja inace peva za GOLD.... Kad sam to skontala...pa, blago receno, recimo da sam se duboko razocarala, zato sto doticna nastavnica ima iza sebe nagrade sa mnogih medjunarodnih takmicenja, veoma je cenjena kao flautista, znaci imala je priliku i da se susretne sa dobrom muzikom i da je stvara i da je oseti i da je shvati... A ipak je nisko pala do te mere da kad vidim njen spot, njen nastup prosto me bude sramota sto sam imala bilo kakve veze sa njom kao muzicarem...
_________________
If you're a bird I'm a bird.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger

Doris Zr

Beba

Pridružio: 11 Sep 2008

Poruke: 46

Lokacija: Zrenjanin


Poslao: Pon Okt 27, 2008 8:52 pm

Odgovoriti sa citatom

Sto se tvoje profesorice tice, mislim da nije tu mnogo bila presudna muzika.. da me ne shvati niko pogresno..
Ovo je sve od mene sto se ove teme tice, jer dalje razglabanje je samo gubljenje vremena..
Bolje da komentarisemo i raspravljamo kvalitetnu muziku-ima tolikooooooo toga sto se podvodi pod 'kvalitetno'...
_________________
..precicom do snova-korak ili dva, koliko je samo kilometaraaaa...Smile

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email

dkelava

Nova Beba

Pridružio: 22 Feb 2009

Poruke: 11


Poslao: Sub Feb 28, 2009 4:59 am

Odgovoriti sa citatom

nijedan muzicki stil nije potraja duze od 30-ak godina(vise manje).folk je jos malo pa ukraj.ako malo bolje poslusate i oni se prilagodjavaju, nije vise tipicna seljacka pisma sa šit tekstom, sad je tipicna seljacka pisma sa šit tekstom al pomalo u house ili hip hop aranzmanu, skoro pop al ipak daleko. bolje bi pristajalo hop.u srbiji bar ima dobre rok scene. u hrvatskoj je stanje katastroficno.bolji mi je i folk nego hrvatska zabavna glazba. da cujete koje smece

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

Srdjan

Super Beba

Pridružio: 19 Jul 2006

Poruke: 2497

Lokacija: Beograd


Poslao: Sub Feb 28, 2009 12:03 pm

Odgovoriti sa citatom

imate veoma jak muzicki lobi koji podrzava samo zabavnu glazbu, i ne dozvoljava upliv bilo cega drugog. zato imate i primere velikog broja rokera koji su se predali kao gibonni, karan...jer prosto nisu mogli da izguraju pricu kao rokeri. Letos sam letovao u Bolu na Bracu i naravno odlazio do splita, trogira...ne znam da li je negde bilo mesta gde se mogao cuti, ne rock nego bilo sta drugo osim zabavne glazbe. Pa me je u Splitu Dean Clea odveo u jedan kafic odmah kod katedrale sv.Duja koji je rokerski i tu se pustao rock i uzivao sam. verujem da u splitu ima jos rokerskih mesta ali ovamo sire a pogotovo na ostrvima...doduse bas u bolu, u basti letnjeg kina ,nekih 200 m od kuce u kojoj sam bio, svakog petka je bila rock svirka. postavili momci opremu na otvorenom i cepali hendriksa. a po bolu sam video par death metalaca i balck i death metal grafite. ali verujem da se radi o par likova. Publike kod vas ima, u to sam siguran, ali potrebno je novih bendova, jer legende poput kazalista, osmog putnika , valjak se raspao nazalost...nece jos dugo moci da drze scenu koliko toliko.
_________________
NEVERNE BEBE I 1994

1000 godina, sanjaj, kad me napuste svi, daire, oktobar fest, veliki je bog, zivot je kazna, saga, dva minuta za nas, sve nase godine...ISTORIJA

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

unfaithful babe

ZASLUŽAN ČLAN

Pridružio: 28 Jun 2007

Poruke: 1378

Lokacija: Kanada


Poslao: Sub Feb 28, 2009 7:20 pm

Odgovoriti sa citatom

Srdjane, preseli se u Hrvatsku pa im napravi rock scenu Wink Mozes Ti to! Very Happy
A ako ne bude islo, uvijek mozes da se ugledas na Tvog idola Mileta Kitica Wink Smile
_________________
*Ko zna glasove misli, retko kada se oglasi glasom govora.
Ljudi se poštuju rečima, a vole ćutanjem.*

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Sub Feb 28, 2009 10:59 pm

Odgovoriti sa citatom

Pa da...Tacno je to sto Srdjan kaze, ali isto tako pouzdano znam da cela Hrvatska looodi za Cecom, Sekom, kiticem i ostalima...diskoteke, klubovi, zurke ne mogu da se zamisle bez srpskih narodnjaka. svaki drugi automobil poseduje u svojoj kolekciji cd Jelene Karleuse. Samo sto je njihovo urednistvo na tv-u zabranilo bilo kakvu srpsku muziku (ne samo narodnu), pa mi onda ovde mislimo kako je tamo sve bajno. E pa nije! Smile Zabranjeno voce uvek nikne!

Hocu da kazem da i druge zemlje imaju "problem" sa tim. Svuda je danas manjak kulture, kvalitetne muzike, morala, obrazovanja...Posledice kapitalizma i trke za novcem nikoga ne zaobilaze. Pa ni najjace zemlje, a kamoli drzave poput Hrvatske, Srbije... Ciljam da bi obrazovanje u drustvu moglo dosta da utice na situaciju. Bolji obrazovni programi, uredjena televizija, vise koncerata, ulaganja u kulturu, svakako se isplati. Mislim da je ostvaren znacajan napredak u odnosu na pre koju godinu, ali ima tu jos mnogo da se radi. Smile
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger

bellina

SARADNIK

Pridružio: 10 Mar 2008

Poruke: 1309

Lokacija: Beograd


Poslao: Pon Mar 02, 2009 2:10 am

Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa cokanovic-em u vezi nedostaka kulture. Ljudi su nemotivisani da napreduju pa otuda se neukusni tekstovi sa nekvalitetnim, nabacanim tonovima, koji unistavaju harmoniju muzike, umesto da prikazu tuznu realnost naseg okruzenja, one postaju zabava jer izazivaju smeh a onda mozda uz par casa alkohola i neceg slicnog, dobro raspolozenje. Par puta ponovljena situacija, i prosto to postane navika Sad
Nazalost malo je onih koji muziku smatraju umetnoscu i necim sto bi trebalo da bude lek i melem za dusu, jer se ljudi ne udubljuju u nju pa otuda i nema neko jako dejstvo na njih ali bebe kao i nekadasnja rok scena je zaista nudila kvalitet. Cak i oni koji slusaju turbo-folk i narodnjake poznaju tu muziku samo im je to u senci, negde zakopano u malom mozgu, a probijanjem i sirenjem muzike beba, na dobrom smo putu da se te uspavalice probude i shvate sta je kvalitet a sta samo neka zabava uz losu muziku. Nazalost pojava droge u ono vreme kada je rok vladao svetom, bio je samo hit jer su ljudi smatrali da im od toga nista nam nece biti, da ce biti vise nadahnuti ako probaju, sto je naravno bila greska, pa je i razimno da neki taj period crne, ali to su bili samo ljubi i njihovi postupci ali ne i muzika. Ako je neko talentovan i ako se razume i uziva u pisanju i stvaranju muzike onda mu nista drugo nije potrebno jer svoju pamet nece nicim dodatnim pospesiti. Stoga navijajmo za bebe, druzimo se sa njima i ucimo od njih jer su oni duhovno, kreativno cisti i siriti njihov moto a to je LJUBAV.
_________________
Ja delim sve na pola – u hodniku vremena
I dizem glavu kao suncokret

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

cokanovic

Super Beba

Pridružio: 30 Dec 2007

Poruke: 629

Lokacija: Beograd - Sabac


Poslao: Pon Mar 02, 2009 5:09 am

Odgovoriti sa citatom

Very Happy Two thumps up Two thumps up Two thumps up
_________________
After silence that which comes nearest to expressing the inexpressible is music.

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Odgovori na poruku 
Strana 6 od 7
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Skoči na:  


Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

eXTReMe Tracker